אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' חמודה(עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' חמודה(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 13/10/2010 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי נצרת
10994-09-10
12/10/2010
בפני השופט:
דוד חשין

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. כרם חמודה (עציר)
2. כארם חמודה (עציר)
3. חמזי חמודה (עציר)

החלטה

(ביחס למשיבים 2 ו 3)

זוהי בקשה להורות על מעצרם של המשיבים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בתפ"ח 10994-09-10.

1.נגד המשיבים הוגש כתב אישום הכולל שני אישומים והמייחס להם, בין היתר, עבירה של רצח (המיוחסת למשיבים 1 ו – 2) לפי סעיף 300(א)2+29(ב) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן – החוק), עבירה של סיוע לאחר מעשה פשע (המיוחסת למשיב 3) לפי סעיף 261(1) לחוק, עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות לפי סעיף 380+382(א) לחוק, ועבירות נוספות, הכל כמפורט להלן.

2.על פי הנטען בכתב האישום, בין משפחת חמודה – זועבי, עליה נמנים המשיבים (להלן – משפחת חמודה), ובין משפחת שתיווי – אסעיפאן, אשר על פלג שלה נמנה המנוח (להלן – משפחת שתיווי) קיים סכסוך דמים. כל הניסיונות להביא ל"סולחה" בין המשפחות, ובכך להשכין שלום בין הניצים, כשלו במחצית הראשונה של חודש אוגוסט שנה זו.

אישום ראשון

3.ביום 18.08.10, בסמוך לשעה 11:00 נסעו עבדאללה שתיווי (להלן – עבדאללה) ועלי שתיווי (להלן – עלי) במשאית השייכת לעבדאללה וחלפו ליד האטליז השייך למשפחת חמודה שבו עובדים המשיבים. בעת שחלפה המשאית על פני האטליז הוחלפו מבטים ותנועות גנאי בין עלי, שישב לצידו של עבדאללה, לבין המשיב 3 שישב אותה העת ליד קופת האטליז.

זמן קצר לאחר מכן, התקשר המשיב 3 לטלפון הסלולארי של עלי, ובין השניים התפתח דין ודברים במסגרתו הוחלפו קללות והוטחו עלבונות על רקע הסכסוך בין המשפחות. אף המשיב 2, ששהה אותה העת לצד המשיב 3, קילל את עלי ואיים עליו כי יגרש את משפחתו מהעיר נצרת. בחלוף כמחצית השעה, התקשר המשיב 2 לעלי, אשר שב בינתיים לביתו, ואיים עליו פעם נוספת בגירוש משפחתו ואף הוסיף כי מי ממשפחת שתיווי שיתקרב אל בני משפחת חמודה, ייפגע. על רקע ארועים אלה, כך המאשימה, גמלה אצל המשיבים החלטה משותפת לפגוע בבני משפחת שתיווי.

4.באותו היום, בסמוך לשעה 12:47, נסעו שלושת המשיבים ברכבו של המשיב 1 אל בית העסק לבלוני חמצן השייך לעימאד שתיווי, אחיו של עבדאללה ודודו של עלי (להלן – עימאד), הנמצא באזור המוסכים בעיר נצרת, לא רחוק מהאטליז. הם נכנסו לעסק, סגרו את הדלת והחלו להכות את עימאד בידיהם בכל חלקי גופו. בנוסף, נטל המשיב 1 מפתח שוודי שהיה במקום, והיכה באמצעותו את עימאד. כתוצאה מהמכות, נגרמו לעימאד חבלות בגבו ובפניו ומשקפי הראיה שהרכיב נפלו ונשברו. תוך כדי התקיפה, ובטרם עזבו את המקום, דרשו המשיבים מעימאד שימסור לאביו (מראשי משפחת שתיווי וועדת הסולחה) מיהם בני וליד חמודה.

5.בגין מעשים אלה מיוחסות למשיבים עבירה של איומים לפי סעיף 192 לחוק, עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות לפי סעיף 380+382(א) לחוק, עבירה של היזק בזדון לפי סעיף 452 לחוק.

אישום שני

6.בתום הארועים המתוארים באישום הראשון לעיל, שבו המשיבים יחד לאטליז ונערכו לקראת הגעה צפוייה של בני משפחת שתיווי לאזור, כתגובה על "הכרזת המלחמה" מצידם של המשיבים.

בסמוך לשעה 13:28, עבר ברחוב בו נמצא האטליז רכב לבן מסוג גולף (להלן – הגולף) כשהוא נהוג על ידי מוסטפא אסעיפאן, יליד 1955 (להלן – המנוח), המשתייך למשפחת שתיווי, כשלצידו יושב בנו, נידאל אסעיפאן (להלן – נידאל). רכב הגולף נסע בנתיב הקרוב לאטליז, כך שהמושב שליד הנהג קרוב לצד האטליז, כשהוא נוסע באיטיות רבה בשל עומס תנועה במקום. כאשר הגיע הגולף אל מול האטליז, יצא המשיב 2 מהאטליז, ניגש אל הגולף, פתח את דלת הרכב והחל לתקוף את נידאל בידיו ולנסות לחנוק אותו. במקביל, יצא המשיב 1 מבית עסק הנמצא בצידו השני של הרחוב, שלף את האקדח אותו החזיק שלא כדין וניגש במהירות אל הגולף.

7.בתוך כך, יצא המנוח מן הרכב ופנה לכיוון חלקו האחורי. המשיב 1 כיוון את האקדח לעבר המנוח וירה לעברו ירייה אחת. מיד לאחר מכן, הקיף המשיב 1 את הרכב מצידו הקדמי, נעמד ליד המשיב 2 שהמשיך כל העת לתקוף את נידאל, כיוון את האקדח פעם נוספת לכיוון המנוח וירה בו פעמיים נוספות מטווח של מטרים ספורים, במטרה להמיתו. אחת היריות פגעה בירכו הימנית של המנוח וכתוצאה מהפגיעה נפל המנוח על הכביש מאחורי הגולף.

במהלך הירי המשיך המשיב 2 לתקוף את נידאל היושב ברכב, תוך שהוא מונע ממנו לבוא לעזרת המנוח ומנסה לגרור אותו בכוח אל מחוץ לרכב. המשיב 3, שעל פי הנטען בכתב האישום היה שותף להחלטת המשיבים לתקוף את משפחת שתיווי, עמד כל אותה העת במרחק לא רב וצפה במתרחש. לאחר נפילתו של המנוח ארצה, התקרב המשיב 3 אל הגולף והחל אף הוא לתקוף את נידאל, תוך שהמשיב 1 יורה פעם נוספת ופוגע ברכב.

בשלב מסויים הצליח נידאל להתנתק מתוקפיו, עבר (מבלי לצאת מהרכב) אל מושב הנהג, ונמלט מהמקום ברכב הגולף כשהוא מותיר את המנוח שרוע על הכביש.

8.מיד לאחר מכן, ניגשו המשיבים 2 ו-3 אל המנוח, אשר סבל מאיבוד דם מסיבי והכרה מעורפלת אך עדיין היה בחיים. בעזרת אנשים נוספים הרימו את המנוח בזרועותיו וגררו אותו בגסות על בטנו, משל היה חפץ, כשפלג גופו התחתון משתפשף באספלט, והטילו אותו בצד הכביש מבלי לנסות להגיש לו עזרה רפואית מיידית. בהמשך, הרימו את המנוח פעם נוספת בידיו וברגליו ונשאו אותו אל צידו האחר של הרחוב, עד שמצאו רכב השייך לבעל מגרש מכוניות סמוך, הכניסו את המנוח לרכב, וזה הסיע את המנוח לבית החולים האנגלי בעיר.

כתוצאה מפגיעת הקליע בירכו של המנוח, נפגע כלי דם ראשי באזור האגן ומותו נגרם כתוצאה מאיבוד דם מסיבי במהלך הנסיעה לבית החולים. כתוצאה מגרירתו על הכביש, נגרמו למנוח אף שפשופים וחבלות בגופו.

9.לאחר ארועים אלה, ובטרם הגיעו כוחות המשטרה למקום, החליפו המשיבים 1 ו-2 את החולצות שלבשו, ואילו המשיב 3 עזב את המקום. עם הגיע המשטרה, יצא המשיב 2 מהאטליז כשבידו סכין ואקדח והחל להימלט מהמקום. שוטר שהיה במקום החל לרדוף אחריו ובמהלך מנוסתו השליך המשיב 2 את הסכין. בהמשך, העלים המשיב 2 את האקדח וזה לא נמצא עד היום.

10.בגין מעשים אלה מיוחסות למשיבים 1 ו- 2 עבירת רצח לפי סעיף 300(א)(2) + 29(ב) לחוק, למשיב 3 יוחסה עבירה של סיוע לאחר מעשה פשע לפי סעיף 261(1) לחוק, ולשלושת המשיבים מיוחסות עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע לפי סעיף 499(1) לחוק, עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 379+382(א) לחוק, תקיפה שגרמה חבלה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 380 + 382(א) לחוק, החזקת נשק שלא כדין לפי סעיף 144(א) לחוק, נשיאת נשק שלא כדין לפי סעיף 144(ב) לחוק, חבלה במזיד לרכב לפי סעיף 413ה לחוק, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה לפי 332(3)+(5) לחוק, עבירות של שיבוש מהלכי משפט לפי סעיף 244 לחוק.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ