אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אל מדיעים(עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' אל מדיעים(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 27/05/2012 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום באר שבע
34562-05-12
23/05/2012
בפני השופט:
דניאל בן טולילה

- נגד -
התובע:
ע"י המתמחה מאשה שניאור
הנתבע:
1. סאבר אל מדיעים (עציר)
2. מוסא אל מדיעים (עציר)

החלטה

בפני בקשה להורות על מעצרם של המשיבים עד לתום ההליכים כנגדם.

כנגד המשיבים הוגש כתב אישום המייחס להם ביצוע עבירות של תקיפת קטין וגרימת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות. על פי עובדות כתב האישום מיוחס למשיבים כי בתאריך 11.05.12 תקפו את הקטין י.א., בן דודם, בכך שהמשיב 1 הכה את הקטין בכל חלקי גופו באמצעות מקל וכן הכה בראשו וברגליו באמצעות ידיו ואילו המשיב 2 הכה את הקטין באמצעות מקל, באגרופים, סטירות ובעיטות ללא הפסקה.

כתוצאה מהתקיפה נגרמו לקטין חבלות של ממש בדמות נפיחות רקמות, סימני חבלה בחזה ובגב וכן חבלות בבטן, בידיים וברגליים ורגישות בכתף שמאל.

ב"כ המשיב לא חלק על קיומן של ראיות לכאורה אולם טען כי חל כרסום בתשתית הראייתית.

לטענתו, עולות סתירות מעדות הקטין אל מול עדויות שוטרי הסיור שהגיעו למקום בעת האירוע. בנוסף נטען כי אופן התקיפה והחבלות המתוארות בכתב האישום, אינן עולות בקנה אחד עם העובדה שהמתלונן עזב את המקום בכוחות עצמו ורק לאחר מכן נלקח לטיפול רפואי.

ב"כ המשיבים העלה בנוסף טענת אפליה – לטענתו, אף מהמתואר בכתב האישום עולה כי אדם נוסף היה מעורב באירוע (מוחמד – נהג הרכב) אולם הוא לא נעצר ולא הוגש כנגדו כתב אישום וכן היה אדם נוסף מעורב, אשר שוחרר ללא הגשת כתב אישום.

אשר לעילת המעצר- נטען כי המקרה אירע על רקע סכסוך משפחתי כלכלי ובעקבות ירי שבוצע כלפי המשיבים. המשיבים עצמם נעדרי עבר פלילי וניתן לאיין את המסוכנות הספציפית הקיימת מפניהם באמצעות הרחקה מרהט, מעצר בית מלא ופיקוח.

ב"כ המבקשת מנגד עתר להורות על מעצרם של המשיבים עד לתום ההליכים כנגדם. נטען כי קיימת תשתית ראייתית לחובת המשיבים המתבססת על עדות הקטין, עדויות שוטרי הסיור שהגיעו למקום האירוע והבחינו במשיבים מכים את הקטין וכן תמונות המתלונן המעידות על החבלות שנגרמו לו.

בנוסף נטען כי אף המשיבים עצמם הודו בחלק מהתקיפה.

אשר לטענת האפליה- לדברי ב"כ המבקשת, לא הוגש כתב אישום כלפי מעורבים נוספים מאחר ולא נמצאו די ראיות לחובתם. כך גם בנוגע לאירוע הירי הנטען כי היווה את הרקע לתקיפה, אשר אינו נתמך בראיות ואשר קיים ספק בנוגע להתרחשותו.

אשר לעילת המעצר- ב"כ המבקשת טען כי מדובר במעשים חמורים המעידים על תעוזתם ומסוכנותם של המשיבים, בין היתר מאחר ובוצעו לכאורה באור יום, כלפי קטין שהינו בן משפחתם. בנוסף נטען כי קיים חשש לשיבוש מהלכי משפט על רקע העובדה כי מדובר בסכסוך משפחתי וכי לא ניתן להבטיח את מטרות המעצר בדרך של שחרור לחלופה אלא באמצעות מעצר בלבד, אף מאחר והמפקחים המוצעים טענו בדבריהם כי הם מקיימים מו"מ לשם השגת "סולחה" ומסנים לפתור את הסכסוך בדרכים עצמאיות.

לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים, וקראתי את חומר החקירה שהובא לעיוני הגעתי למסקנה כי בתיק זה יש ראיות לכאורה למיוחס למשיבים.

התשתית הראייתית בעניינם של המשיבים מבוססת על שני אדנים עיקריים הכוללים את עדותו של הקטין בצד עדותם של שני השוטרים שנקלעו במקרה לזירה. כהערה מקדימה, יש לציין כי אין מחלוקת שבין הקטין לבין התוקפים ישנה היכרות מוקדמת. לגופם של דברים, הקטין, מוסר בהודעתו במשטרה מיום 13.05.12 כי בדרך חזרה מביה"ס לביתו, הבחין ברכב השייך לבן דודו כשברכב נוהג מוחמד ולידו יושב המשיב 1. לדבריו, האוטו פגע בו קלות וכתוצאה מכך נפל ארצה. או אז ירדו מהרכב שישה מבני דודיו ובהם שני המשיבים והחלו להכותו בכל חלקי גופו באמצעות מקל עד אשר הגיעו למקום שוטרים והפסיקו אותם. עוד לדבריו, הגיע לביתו בסיוע מכר של משפחתו וכן דודו של אביו.

חיזוק לעדותו של הקטין, ניתן למצוא, בתמונות המצויות בתיק המעידות על החבלות שנגרמו למתלונן. מהתמונות ניתן להתרשם כי אין המדובר בחבלות שנגרמו כתוצאה משימוש בידיים בלבד ובכך יש להוות חיזוק לטענת המתלונן כי הוכה באמצעות מקלות.

חיזוק נוסף לגרסת המתלונן ניתן למצוא בעדות דודו מחמד מדיעם, אשר פגש בו לאחר האירוע והבחין כי הוא בוכה ואף חבול בכל חלקי גופו.

בצד אימרותיו של הקטין, והחיזוקים כפי שפורטו לעיל, הרי אין מחלוקת כי המשיב 2 הודה בהודעתו במשטרה מיום 13.05.12 כי תקף את המתלונן- "רצתי עליו ונתתי לו מכה עם מקל עץ" עם זאת, לדבריו, הוא לבדו הכה את המתלונן בעוד המשיב 1 הפריד ביניהם. במסגרת עימות בין המתלונן למשיב 2 הודה שוב האחרון בתקיפת המתלונן- "אני לא שיקרתי מהתחלה שאני קפצתי מהאוטו ונתתי לו... מכה עם הקרש ובא אח שלי סאבר והפריד ביננו..."בנוסף, במענה לשאלת החוקר, האם הכה את המתלונן בגלל הסכסוך שהיה עם אביו אודות אחותו והכסף ענה המשיב בחיוב- "כן בגלל הכסף שחייב סעד אבא של י... "אף מחמד אל מדיעים מסר בהודעתו כי מי שתקף את הקטין הינו המשיב 2 לבדו- "...רק מוסא שקפץ מהאוטו הרביץ לו עם עץ משהו"

עוד לדברי מחמד, המשיב 1 ניסה להפריד ולא הכה את הקטין.

כאמור, אדן מרכזי נוסף שיש בו כדי לבסס את העבירות המיוחסות למשיבים מצוי בעדויותיהם של השוטרים אליהו דסטה ומיכאל באזוב. כאן המקום לציין כי אין חפיפה בין התיאור אותו מוסר הקטין, לבין התיאור אותם מוסרים השוטרים באשר הקטין מייחס את תקיפתו לכל נושאי הרכב בכללם שני המשיבים ואילו השוטרים מציינים כי הבחינו רק בשני המשיבים תוקפים את הקטין.

לכאורה, ניתן לסבור כי אלו נחשפו רק לחלקו של הארוע בין אם שהגיעו בסופו ובין אם נוכח פרק הזמן שלקח להם להחנות את רכבים ולצאת לעבר הארוע. ביחס לכך, וחרף האמור לעיל, יש לציין כי ישנה בעיתיות ליישב בין גירסאות השוטרים לגירסת הקטין שכן מן התיאור שעולה, מהודעות השוטרים נדמה כי אלו הגיעו בתחילת הארוע בשלב שבו פורקים יושבי הרכב מתוכו. ראה בין היתר הודעת מיכאל באזוב מיום 15.5.2012: "שני אזרחים, בחורים שמרביצים לבחור יותר צעיר מהם וארבעה בחורים נוספים יוצאים מתוך רכב סיטרואן כשהרכב במצב עצירה, עמידה ורצים לעבר הילד המותקף..." (הדגשות שלי ד.ב.ט). ובדומה ר' הודעת אליהו דסטה מיום 11.5.12 :"..חוץ מהשניים שתקפו, השאר לא ראיתי בכלל שהרביצו או התערבו.." .

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ