אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אל טלאלקה ואח'

מדינת ישראל נ' אל טלאלקה ואח'

תאריך פרסום : 21/09/2010 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי באר שבע
4565-07-10
21/09/2010
בפני השופט:
רות אבידע

- נגד -
התובע:
1. מדינת ישראל
2. מדינת ישראל

הנתבע:
1. יאסר אל טלאלקה
2. שריף אלטלאלקה
3. מחמד אל טלאלקה
4. מחמד אל טלאלקה
5. סאלם טלאלקה

החלטה

1. בגין עבירות פליליות שנטען כי נעברו על ידי שמונת הנאשמים בת.פ. 4556-07-10; בת.פ. 4547-07-10; ובת.פ. 4562-07-10, במהלך תקופה של כשנה, הוגשו שלושת כתבי האישום, ואיתם בקשות למעצר עד לתום ההליכים. שלושת הבקשות למעצר אוחדו ונדונו יחד.

המשיב בבקשה מ"ת 4558/07/10, עאמר אל טלאלקה (להלן: "עאמר"), אישר כי בידי המבקשת ראיות לכאורה, לפיכך החלטה זו מתייחסת למשיבים בבקשות מ"ת 4551-07-10 ומ"ת 4565-07-10 (להלן: "הבקשות"), המתייחסות לכתבי האישום ת.פ. 4562-07-10 ת.פ. 4547-07-10.

נטען על ידי המבקשת כי הרקע לביצוע העבירות המיוחסות למשיבים הינו סכסוך קרקעות, לגבי קרקעות המצויות בין צומת גורל לצומת להבים (להלן: "המקרקעין").

ב"כ המשיבים טענו כי אין בידי המבקשת ראיות לכאורה נגד מרשיהם או, לחילופין, כי קיים כרסום משמעותי בראיות ולפיכך עתרו לדחיית הבקשות למעצר עד לתום ההליכים, ושחרור מרשיהם.

אתייחס להלן לאישומים המיוחסים למשיבים ושאלת קיומן של ראיות לכאורה נגדם.

לשם הקלה בזיהוי המשיבים יקראו המשיבים בשמותיהם הפרטיים.

אישום ראשון כתבי אישום ת.פ. 4562-07-10 ות.פ. 4547-07-10 כנגד פארס, עאקף, יאסר, שריף, מחמד עלי, מחמד עקיף וסאלם.

2. באישום הראשון בכתבי האישום הנ"ל, המופנה כנגד שבעת המשיבים פארס בן עקיל אל טלאלקה (להלן: "פארס"), עאקף בן דיאב אלטלאלקה (להלן: "עאקף"), יאסר בן עקיל אל טלאלקה (להלן: "יאסר"), שריף בן מחמד אל טלאלקה (להלן: "שריף"), מחמד בן עלי אל טלאלקה (להלן: "מחמד עלי"), מחמד בן עקיל אל טלאלקה (להלן: "מחמד עקיל"), סאלם בן עקיל אל טלאלקה (להלן: "סאלם"), יוחסה לכל המשיבים עבירת קשירת קשר לפשע משנטען כי בתחילת שנת 2009 או בסמוך לכך, קשרו המשיבים קשר בינם לבין עצמם ועם עאמר, וכן עם אחרים שזהותם אינה ידועה למאשימה, למנוע מרשויות המדינה וקק"ל מלממש זכויותיהן במקרקעין תוך ביצוע מעשים ועבירות שונות- תקיפת עובדי קק"ל, הצתות כלי רכב הנדסיים (דחפורים, טרקטורים וציוד מכני אחר), הצתת כלי רכב של עובדי קק"ל וקבלני משנה, יידוי אבנים, הנחת יתדות מרותכות בנתיבי הנסיעה (להלן: "דוקרנים") במקרקעין ובסביבתם על מנת לנקר צמיגי כלי רכבם של שוטרי משטרת ישראל, פקחי הסיירת הירוקה, עובדי קבלן וקבלני משנה, לנסר עצים נטועים ביער ולעקור שתילים שנטעו על ידי עובדי קק"ל, וכל פעולה אחרת שתדיר רגלי נציגי רשויות המדינה או קק"ל מהקרקע.

המבקשת טוענת כי בידיה ראיות לכאורה להוכחת העובדות המיוחסות למשיבים באישום זה, וזאת בהסתמך על הראיות שאספה כנגד המשיבים להוכחת יתר האישומים, המשיבים כפרו בכל האישומים המיוחסים להם בשני כתבי האישום. אכן, יש ממש בטענות המבקשת בדבר קיומן של ראיות לכאורה. עולה ממכלול חומר הראיות כי במועדים שונים קשרו המשיבים או חלק מהם קשר כדי לבצע את העבירות, או חלק מהעבירות המיוחסות להם בכתבי האישום, הכל כמפורט להלן. דוגמא לכך ניתן למצוא בעדותו של עאקף מיום 25.6.10 (דיסק 2) שם מסר עאקף כי את העבירות המיוחסות להם בכתב האישום, תכננו הוא, שריף ומחמד עקיל בסככתו של יאסר.

אישום שני לכתבי האישום ת.פ. 4562-07-10 ות.פ 4547-07-10 המופנה כנגד יאסר, שריף, מחמד עלי, פארס ועאקף.

3. באישום זה יוחסה למשיבים הנ"ל עבירת הצתה. נטען כי רגב חייט (להלן: "רגב") הינו קבלן משנה אשר עבד במועדים הרלוונטיים לכתב האישום במקרקעין עבור קק"ל. מעזי אבו קרן (להלן: "מעזי") היה עובד של רגב. ביום 16.12.09 עובר לשעה 23:00 או בסמוך לכך, שהה מעזי בביתו בשכונה 7 בית 99 בלקייה. בסמוך לבית חנתה משאית מסוג "איבקו" ועליה שני טרקטורים, מחפרונים, ששימשו את מעזי בעבודתו עבור קק"ל. המשיבים יאסר, שריף, מחמד עלי, עאקף ופארס הגיעו לחצר ביתו של מעזי עת ישן בביתו, ניגשו אל המשאית, טיפסו עליה, הניחו מספר צמיגים בתאי הנהג של המחפרונים, שפכו חומר דליק והציתו את המשאית והמחפרונים. המשאית והמחפרונים נשרפו ונגרם להם נזק בשווי מאות אלפי שקלים.

4. לטענת המבקשת ניתן למצוא ראיות לכאורה להוכחת אישום זה באמרותיהם של עאקף ופארס. פארס מפליל באמרתו את עאקף, מחמד עלי ויאסר. עאקף מודה בביצוע העבירה ומפליל את יאסר ושריף. כמו כן, פארס ועאקף מפלילים את עצמם.

א. עדותו של פארס:

פארס הפליל באמרותיו ובשיחותיו עם מדובב את עאקף, מחמד עלי ויאסר בביצוע עבירת ההצתה כמפורט להלן:

בשיחתו עם מדובב מיום 28.6.10 (דיסק 6, שורה 197) סיפר פארס כי היה נוכח בעת ביצוע העבירה וכי היו עימו באירוע בלקייה ארבעה אנשים.

בשיחה נוספת עם מדובב מאותו יום (דיסק 8) פארס אינו רוצה להודות בביצוע העבירה מחשש כי יבקשו ממנו להפליל אחרים. בעמ' 7-8 מפליל פארס את יאסר כ"הראש". לשאלת המדובב מי היה עימם באירוע השיב "סאלם יאסר ומחמד אתה ועאקף" (עמ' 5). כמו כן מגדף את עאקף שהפליל אותם ואומר כי אחיו יאסר הביא אותו. מוסיף כי מעוניין בכך שתעשה עסקה בה ייקח על עצמו את האחריות, דבר המלמד על כך שרוצה להגן על אחיו.

בהודעתו מיום 29.6.10 בשעה 16:43, תחילה הכחיש פארס מעורבותו אך בהמשך חקירתו מודה ומספר כי היו באירוע חמישה אנשים וכי הוא הביא עימו את הבנזין והיה רחוק מהאירוע. לדברי פארס, כאשר נתן לאחרים את הבנזין הם סיפרו לו כי בכוונתם לשרוף טרקטורים. לדבריו האחרים בקשו ממנו להיות תצפיתן.

בהודעתו מיום 29.6.10 בשעה 20:42, בעמ' 2, מסר לחוקר- "אני רוצה לספר לך על האירוע בלקייה. היו 2 טרקטורים שהיו על משאית ואני הדלקתי אש באחד מהם." וכי הם היו בין חמישה לשישה אנשים במקום. פארס מתאר את הטרקטורים- קטנים, בצבע לבן וגם המשאית לבנה. מסר כי האירוע התרחש מספר חודשים קודם לכן וכי המניע לפעולה הינו- "כי הם עובדים באדמה שלנו". פארס תאר כיצד ביצעו את ההצתה, באמצעות גלגלים ובנזין - "שמנו את הגלגלים בתוך הקבינה של הטרקטורים והדלקנו אותם", והפליל את עאקף בביצוע העבירה (עמ' 3 שורה 45). תאר את מקום האירוע והשעה. פארס זיהה בתמונות את מקום האירוע והטרקטורים אותם הצית (עמ' 8). פארס מסר כי מחמד עלי נכח באירוע (עמ' 11). לשאלת החוקר, מה היה תפקידו של יאסר באירועים והאם הוא זה שהיה לוקח ומחזיר אותם, השיב פארס בחיוב (עמ' 11, ש' 353).

ב. עדותו של עאקף:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ