אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אלקיים(עציר)

מדינת ישראל נ' אלקיים(עציר)

תאריך פרסום : 30/11/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
48130-05-10
23/11/2010
בפני השופט:
אילתה זיסקינד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
דוד אלקיים (עציר)
הכרעת-דין

בפני

שופטת אילתה זיסקינד

הכרעת דין

הרקע וההליך

1.הנאשם מואשם בעבירות של התפרצות למקום מגורים, איומים, והדחה בחקירה, בכך שביום 26.5.2010 בחצות וחצי, הוא התפרץ לבית משפט אלוש ברחוב אם הבנים בית"ר עילית, במטרה לבצע גניבה, הרים את התריס ונכנס לתוך הבית דרך דלת ההזזה שבסלון. המתלונן נתנאל כהן, בנם של בעלי הבית, נכנס אל הבית וראה את הנאשם מסתובב אזור המטבח וכאשר הדליק את האור הנאשם פתח את דלת ההזזה בסלון, החל לברוח מהבית, המתלונן רדף אחריו, אנשי ביטחון שהגיעו למקום עקב תלונה הצטרפו למרדף וביחד תפסו את הנאשם.

לאחר שנתפס איים הנאשם על המאבטח שמעון דויטש באמרו לו: "חכה, אני אזיין לך את החיים אני אחפש אותך ואת כולם אני אתפוס", ולאחר שהשוטרים עצרו את הנאשם ובקשו לגבות מהמתלונן תלונה, איים הנאשם על המתלונן שלא יגיש תלונה, בסמנו לו באצבע על הפה סימן שישתוק וכן סימן עם ידו על הגרון סימן שחיטה, ואיים על המתלונן באומרו" איך שאני יוצא אני מטפל בך".

ראיות התביעה

2.המתלונן, מר נתנאל כהן, העיד כי ביום 25.10.2010 הגיע לביתו בסביבות חצות וחצי. כשפתח את הדלת ראה דמות זזה מאיזור המטבח לכיוון הסלון. המתלונן סבר כי זה אחיו וכשהדליק את האור, ראה כי אין זה אחיו, ושאותו אדם פותח את דלת ההזזה, יוצא לכיוון החצר לכביש וקופץ מעבר לגדר של הבית, כשהוא מדליק סיגריה. המתלונן צעק לעברו "גנב", החל לרוץ אחריו בכיוון המדרגות. הביטחון שהגיע שאל מי פה הגנב, המתלונן הצביע על הגנב, שהיה במנוסה, ולפי הוראת איש הביטחון, המתלונן דלק אחריו בכיוון אחד במדרגות, איש הביטחון דלק אחריו מכיוון אחר במורד המוביל לבית הכנסת, ובמקביל איש ביטחון נוסף איגף עם רכב הביטחון בעיקוף ברחוב לעבר בית הכנסת (ראה מעמ' 2 ש' 17 עד עמ' 4 ש' 9 לפרו'). תוך דקה או שתיים הנאשם כבר נתפס (ראה עמ' 4 ש' 10 לפרו'), והמתלונן החל לצעוק עליו.

3.המתלונן העיד כי זיהה את הגנב שלדבריו הוא הנאשם שבפנינו, שהוא מכירו מהשכונה, מאחר והנאשם מתגורר בסמוך אליו במרחק של 2-3 רחובות, הוא אף נהג להגיד לו בעבר שלום (ראה עמ' 4 ש' 25-32 לפרו'), והבחין כי הנאשם לא היה מפוקס, שכן, כאשר איש הביטחון תפסו למטה "הוא היה נראה כאילו הוא שתוי הוא לא היה מפוקס... כשדיבר גם יצא לו ריח של יין מהפה..." (ראה עמ' 5 ש' 10-12 לפרו').

4.המתלונן תיאר בעדותו כיצד בעת שראה את הנאשם בתוך ביתו, עלתה בו חמתו, שכן הוא חשש שמא אחיו הקטנים נמצאים בבית, וכדבריו 'אני בהתחלה חשבתי כאילו חשבתי שזה ערבי. אז התחלתי לצעוק עליו, התחלתי לפחד, כי חשבתי אולי האחים הקטנים שלי בבית. פחדתי שקרה משהו, לכן רדפתי אחריו כמו מטורף... כשהוא יצא מדלת ההזזה כבר היה בחצר... התחלתי לצעוק 'גנב' . אני לא זוכר איזה פרטים צעקתי... וגם למטה הכי הרבה צעקתי עד שבסוף זיהיתי מי זה הבחור, אז כאילו הרגשתי טוב כבר אמרתי בסדר הוא לא עשה כלום בבית. אז החלטתי כאילו טוב אז אני אוותר, אני לא, בסדר, זה לא כאילו ברוך השם לא קרה כלום בבית אז החלטתי לוותר כאילו לא קרה פה משהו נזק" (ראה עמ' 5 ש' 19-31 לפרו').

5.המתלונן העיד כי בתגובה לצעקותיו על הנאשם, התחנן בפניו הנאשם כי המתלונן יוותר לו, והסביר כי חיפש מישהו אחר, אך לא רצה להיכנס לבית המתלונן אלא לביתו של אברהם זרגרי.

6.לעניין דלת ההזזה בסלון העיד המתלונן כי היא סגורה, אך אף פעם לא נעולה (ראה עמ' 6 ש' 23-24 לפרו'), ועד אותו יום, אף אחד מבני הבית לא חששו כי מאן דהו ייכנס לביתם "לא היה לנו מושג כזה עד היום" (ראה עמ' 7 ש' 8-9 לפרו').

7.מר רחמים כהן, אביו של המתלונן, העיד כי באותו יום נעדרו בני המשפחה בנסיעה ליהוד כדי להביא את שמלת כלולות הבת שהיתה אמורה להתחתן ביום ראשון בשבוע שלחר מכן. כשחזרו לביתם בלילה, הוא ראה התקהלות אנשים ליד בית הכנסת, ירד למקום, ושם ראה את בנו נתנאל, וכששאלו לפשר המתרחש, נתנאל סירב לומר לו למרות הפצרותיו.לבסוף סיפר לו נתנאל את שארע וכיצד ראה את הנאשם יושב על הספה עם כפפת גרב על היד ומעשן סיגריה, אך סרב להיעתר לבקשת האב כי יגיש תלונה ואמר לו: "תעזוב אותי, אני לא רוצה להגיש. אמרתי לו תשמע, זה בית שלי, לא בית שלך, אני רוצה להגיש תלונה" (ראה ע' 15 ש' 8-1 לפרו'), אלא שלפתע הבחין רחמים כי הנאשם מסמן לנתנאל תנועות חוזרות של שחיטה וחיתוך על הגרון, רחמים אף הדגים מס' פעמים באולם את תנועת השחיטה בגרון מצד לצד (ראה עמ' 15 ש' 10-17 ועמ' 16 ש' 2-13 לפרו'), ולדבריו, אז הבין רחמים מדוע מסרב בנו להגיש תלונה, והחל צועק על בנו בנסותו לשכנעו להגישת את התלונה עד שהצליח, וכדבריו: "צעקתי על הבן שלי אמרתי שמע, עזוב. תתן עדות תגיש תלונה. אז שמה הוא השתכנע להגיש תלונה במשטרה" (ראה עמ' 15 ש' 18-20 לפרו').

8.את התלונה הגיש נתנתאל בניידת (ראה ע' 16 ש' 17-20 לפרו'), ובחזרו מהניידת, שוב סימן לו הנאשם תנועת השחיטה (ראה ע' 16 ש' 23-24 לפרו'). לדברי רחמים גם אשתו של רחמים ראתה תנועות אלה,אותן הנאשם סימן למתלונן, בעת שהנאשם שהה ניידת, 3 פעמים בזו אחר זו, תוך כדי שהנאשם משתולל בניידת, למרות שהשוטר הורה לו לחדול מכך (ראה עמ' 16 ש' 28-32 לפרו'). רחמים העיד כי ראה את תנועות השחיטה של הנאשם בתוך הניידת, כשהוא במרחק של מטר מהניידת (ראה ע' 17 ש' 26-27 לפרו'), כמו כן היתה לדבריו במקום תאורה ותאורת רחוב שכן מדובר בבית כנסת., והעיד, כי הוא מכיר את הנאשם, כמי מתפלל עימו בבית כנסת, ולפיכך זיהה אותו.

9.לדברי רחמים, בעקבות האירוע אשתו הייתה מפוחדת מאוד, חששה לשלום בנותיה, וחששה כי ישחררו את הנאשם שעלול לפגוע בבנות: "חדשים לבקרים כל יום כל מיני דברים שמפחידים, אז אשה זה מלחיץ כל הסיפור הזה" (ראה עמ' 17 ש' 4-7 לפרו'). לפיכך, למחרת הגיש גם רחמים תלונה במשטרה על התנהגותו המאיימת של הנאשם, וציין בעדותו בבית המשפט

10.הגב' יהודית כהן, אם המתלונן, העידה כי בחזרם בלילה הביתה, בסביבות השעה 01:15, היא שמעה בחוץ צעקות, התברר לה כי מישהו נכנס הביתה והיא רצה לעבר בית הכנסת שם היתה ניידת משטרה, בעלה, בנה נתנאל, הנאשם וקהל אנשים, ובעלה צועק על הבן נתנאל שיספר למשטרה מה קרה. לדבריה נתנאל פחד, והיא הבחינה כי הנאשם, שישב בניידת מאחור, מאיים על בנה נתנאל בתנועות שחיטה חוזרות, כי לא יגיש תלונה, תוך כדי השתוללות ודפיקות חזקות בניידת., יהודית צעקה מיד לעבר השוטר על חוצפת ועזות המצח של הנאשם, וכדבריה: "במלוא חוצפתו, יש לו כזה עזות, אם הייתם רואים אותו אי אפשר להאמין, בן אדם יכול להיות... יכול להיות להיכנס, יכול להיות שודד, אבל רואה אותנו מול המשטרה ככה עושה לבן שלי ...(העדה הדגימה תנועות שחיטה שלש פעמים)... והוא מסתכל, דופק מהר מהר את האוטו... דופק בחלון שכאילו נתנאל יסתכל עליו... אלקיים דופק... ואני צועקת עליו תראו אותו... אני קוראה לשוטר תראה תראה איך הוא ...תראו עליו תסתכל... הוא דופק באוטו דופק בחלונות (העדה הדגימה שוב תנועות של מספר חתכים בגרון)...עד שהשוטר בא, נכנס אליו מאחורה שתוק... היה צריך להשתיק אותו בשביל שממש הרס את האוטו. איזה כוח יש לו... " (ראה עמ' 30 ש' 2-25 לפרו'). העדה שהיתה נסערת ביותר, נכנסה להיסטריה בעת שתיארה את התנהגותו המאיימת של הנאשם (ראה ע' 31 ש' 10- ע' 32 ש' 2 וגם בהמשך עדותה היתה נסערת ביותר ובכתה, ונדרש היה להמתין כי תירגע).

11.מר שמעון דויטש, שימש כסייר בטחון האבטחה במקום מזה כשנה וחצי, העיד כי בעת שהיה בסיור סמוך לחצות, קיבל קריאה בקשר, מיד הגיע יחד עם אחר למקום, ראה מישהו בורח ונמלט מתוך בנין , וכשזיהה אותו על הכביש, זינק מהרכב, שלח את שותפו לצד השני עם הרכב ושניהם תפסו את הנמלט: "רצנו אחריו השותף שלי מהצד השני ..תפסנו אותו והחזקנו אותו עד שהמשטרה הגיעה" (ראה עמ' 40 ש' 13-14 לפרו'). דויטש הזעיק את המשטרה, הוא גם ראה את המתלונן רודף אחר הנמלט (ראה עמ' 41 ש' 25-29 לפרו'). לדברי דויטש השותף תפס את הנאשם ודויטש מיד הגיע אליו כשהנאשם כבר היה שכוב על הארץ. לדבריו הנאשם התפרע קצת, ניסה לקום ולהמלט (עמ' 44 ש' 9-10 לפרו') , אך דויטש חסם דרכו (שם ש' 21).

12.דויטש אישר בעדותו בביהמ"ש את דברי האיום של הנאשם כלפיו, שדויטש פירט בהודעתו במשטרה: "אני אזיין אותך ואפריע לך את החיים", הגם שלא זכר בתחילה כי הנאשם אמר זאת, והוסיף: וא אמר את זה באמצע, לא כשתפסתי אותו, אחרי זה בהמשך" (ראה עמ' 45 ש' 8 לפרו'). בחקירתו הנגדית השיב כי לא אין מקום להסיק כי הוא לא חשש מדברי הנאשם הללו, שכן הוא אינו מכיר את הנאשם ובמצבו של הנאשם, שהיה עצבני (עמ' 45 ש' 23 לפרו') אין לדעת למה הבן אדם מסוגל (ראה עמ' 46 ש' 5 לפרו').

13.מר גולדשטיין שלמה, שכן המתגורר ברח' בבא סאלי בסמוך למתלונן, העיד כי באותו לילה ישב במרפסת ביתו וראה דמות חשודה המסתובבת ברח' אם הבנים ומנסה לאתר ולחפש משהו. גולדשטיין נכנס לביתו, הסתכל שוב מהחלון, וראה את אותה דמות ממשיכה להסתובב ומנסה להציץ בבתים. דבר זה העלה את חשדו, אך הוא בכל זאת החליט להימנע להתקשר למוקד כדי לא להטרידם, כעבור זמן מה הציץ שוב מהחלון וראה את הדמות נכנסת לבנין הראשון: "כן זה בנין, הוא התחיל להיכנס, הציץ שמה קצת, ואחרי זה...הבנתי שהוא ראה שם שעדיין מסתובבים בבתים שמה, אז הוא יצא חזרה...נכנס לבית השני לקצת זמן, כחצי דקה בערך, ואז הוא יצא, עמד שמה בחוץ ליד איזה קרוואן, וחיכה שמה כמה דקות, ואחרי זה כעבור זמן הוא נכנס שוב לאותו בית...אחרי שהוא המשיך לסוף הרח'. כנראה הבין קצת שעוקבים אחריו, אז...המשיך לסוף הרח' והוא חזר לבית השני שהדלתות פתוחות והוא נכנס דרך החצר, ואני לא יודע בדיוק מה הוא עשה...כי אני לא עקבתי מקרוב" (ראה עמ' 47 ש' 2-16 לפרו').

14.ביחס לאופן כניסתו של החשוד לאותו בית אמר גולדשטיין "הדלת היתה סגורה בהתחלה, והוא פתח אותה קצת כשהוא יצא" (ראה עמ' 14 ש' 23-24 לפרו'), והוסיף בהמשך "הדלת שפונית (צ"ל: פונה) לחצר אז לא היתה נעולה" (שם ש' 29), וציין כי ראה אותו נכנס. העד הבהיר "הוא נכנס פעמיים, בהתחלה הוא נכנס לקצת זמן, פעם שנייה הוא התעכב קצת יותר זמן באותה דירה, וזה אחרי שהוא הלך לסוף הרחוב" (ראה עמ' 48 ש' 2-3 לפרו'). כשראה את העד משתהה בדירה, הוא התקשר למוקד כשהגיע כעבור זמן קצר, אך הנאשם כבר הספיק להגיע לאמצע הרח'. העד דיווח למוקד כי ראה אדם חשוד מסתובב ונכנס לבתים, הוא דיווח להם את מיקומו, וגם הראה להם את המקום בו נכנס החשוד לדירה, והוסיף כי "שם ראיתי אותו נכנס, ואז בדיוק הגיע המוקדן, ואז הוא ניסה לברוח, ותפסו אותו במורד" (ראה עמ' 48 ש' 21-22 לפרו').

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ