אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אלפרון(עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' אלפרון(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 18/10/2010 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי מרכז
36615-06-10
18/10/2010
בפני השופט:
מיכל ברנט

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. דרור אלפרון (עציר)
2. רובי מרקוס (עציר)
3. דני טריגר (עציר)

החלטה בעניינו של המשיב 3

כנגד המשיבים הוגש כתב אישום המייחס להם ביצוע עבירות של סחיטה באיומים, עבירה לפי סעיף 428 סיפא לחוק העונשין, תשל"ז-1977. למשיב 2 יוחס גם ביצוע עבירת גניבה, עבירה לפי סעיף 383(א)(1) + 384 לחוק.

בד בבד עם הגשת כתב האישום הוגשה בקשה לעצור את המשיבים עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

המשיבים 1 ו-2 ניתנו החלטות לפיהן נעצרו המשיבים עד לסיום ההליכים. המשיבים הגישו ערר על החלטות אלו לבית משפט העליון. בעניינו של המשיב 1 נדחה הערר. בעניינו של המשיב 2 הורה בית משפט העליון על קבלת תסקיר לשם בחינת חלופת מעצר.

מכתב האישום עולה, כי המשיב 1 הינו מנהלה של חברת "אדר אנרגיה בע"מ", שתחום עיסוקה הוא איסוף בקבוקי שתייה ריקים מסירתם לתאגיד המחזור וקבלת דמי פיקדון תמורתם. המשיבים 2 ו- 3 הינם חבריו של המשיב 1 ועבדו כאוספי בקבוקים עבור החברה. ככלל, נטען כלפי המשיבים שהם סחטו באיומים בעלי עסקים שונים ודרשו לקבל מהם בקבוקי שתייה ריקים. הטענה המרכזית היא שהמשיבים השתמשו בשם משפחתו של המשיב 1 ובהתנהגות מאיימת על מנת להטיל אימה על בעלי העסקים ולגרום להם למסור לחזקתם את בקבוקי השתייה הריקים.

כתב האישום כנגד המשיב 3 כולל שישה אישומים בשל ביצוע עבירות של סחיטה באיומים.

האישום הראשון מתייחס למסעדת "בלאק בורגר" המצויה במתחם G שבכפר סבא.

על פי כתב האישום, במהלך חודש דצמבר 2009 או במועד סמוך לכך, פנה המשיב 3, על דעתו של משיב 1, אל מנהלת המשמרת במסעדה וביקש לשוחח עם הבעלים. לאחר מספר ימים הגיעו המשיבים 1 ו-3 או מי מטעמם למנהל המסעדה וביקשו ממנהל המשמרת שימסור לבעלים ש: "האלפרונים היו כאן". מספר ימים לאחר מכן הגיעו הנאשמים 1 ו-3 למסעדה וביקשו שוב לשוחח עם הבעלים. לאחר שמנהלת המשמרת סרבה לבקשתו, אמר הנאשם 1 "לא הגיוני שמכל המתחם אני אוסף בקבוקים ומכם לא". הנאשמים 1 ו-3 ביקשו לקבל את מספר הטלפון של הבעלים ולאחר שסורבו ביקש הנאשם 1 ממנהלת המשמרת לרשום על גבי פתק: "דרור אלפרון", את מספר הטלפון הנייד של הנאשם 1 וכן "אני מצפה שתהיה פוזיטיבי", זאת במטרה להטיל אימה על הבעלים ולהניעם למסור לנאשמים את הבקבוקים הריקים. בהמשך, נפגש הנאשם 3 עם יניב, בעל המסעדה ודרש ממנו להניח כלוב לאיסוף בקבוקים עבור הנאשמים במסעדה. יניב סרב תחילה, אולם בהמשך הסכים להנחת הכלוב בשל חששו מהנאשמים. במשך כחודשיים אספו עובדי המסעדה בקבוקים ריקים עבור הנאשמים, אולם בשלב מסוים אבד המפתח לכלוב ואיסוף הבקבוקים פסק.

בתחילת חודש מאי הגיע הנאשם 2 למסעדה, על דעת הנאשם 1, ומסר פתק עליו רשום "רובי, מחזור בקבוקים" ומס' טלפון, אשר ביקש להעבירו לבעלים. בהמשך, הגיע הנאשם 1 למסעדה וביקש לשוחח ביחידות עם שגיב, מנהל המסעדה. הנאשם 1 אמר לשגיב כי אם המסעדה לא תעבוד איתו "זה יכול לפגוע לי בעסקים" וכי "חבל שלא תעבוד איתי, דווקא כדאי לך לעבוד איתי".

האישום השני מתייחס למשיבים 1 ו – 2.

על פי האישום השלישי, במהלך חודש דצמבר 2009, הגיעו הנאשמים 1 ו-3 לקפה גרג שבמתחם G בכפר סבא, שם טען נאשם 3 בפני עומר, בעל המסעדה, כי הוא אוסף הבקבוקים הבלעדי במתחם ודרש לאסוף את הבקבוקים מבית הקפה. הנאשם 3 הניח פח לאיסוף הבקבוקים בסמוך לבית הקפה ונהג לרוקנו מידי כמה ימים. במהלך חודש פברואר, שאלו עומר ובני, בעלי בית הקפה, את נאשם 3 מדוע הוא אינו משלם להם עבור הבקבוקים אותם הוא לוקח. בתגובה, מסר להם הנאשם 3 שיק על סך 100 ₪, שאינו משקף את התמורה האמיתית עבור הבקבוקים באמרו להם "זה הסכום, זה מה שיש בינתיים, תסתפקו בזה" וכן הוסיף כי "החברה לאיסוף בקבוקים שייכת לדרור אלפרון", במטרה להטיל אימה על עומר ובני.

על פי האישום הרביעי, במהלך חודש מרץ 2010, הגיע הנאשם 1 לפאב בשם "טמפל בר" שבמתחם G בכפר סבא והשאיר לבעל הפאב, לירון, פתק עליו מספר הטלפון הנייד שלו ושל נאשם 3, בו הוא מציע ללירון "לעבור עימו באיסוף בקבוקים". לירון התעלם מהפתק וכעבור יומיים הגיע נאשם 3 לפאב , הציג את עצמו כשותף של דרור אלפרון במטרה להטיל אימה, וטען במרמה בפני מנהל הפאב כי הוא והנאשם 1 סיכמו עם לירון כי הנאשם 3 יאסוף בקבוקים מהפאב.

באותו מעמד, שוחח לירון עם נאשם 3 בטלפון ובשל חששו מפני הנאשמים 1 ו-3, טען בפניו כי הפאב עובד עם חברת מיחזור אחרת. בהמשך, הגיע הנאשם 2 לפאב, נכנס למעבר קבלת הסחורות ונטל מן המקום, ללא רשות, 2 שקים מלאים בבקבוקים ריקים.

האישום החמישי מתייחס למשיבים 1 ו -3 ועניינו באשר התרחש ב"קפה הילל" שנמצא אף הוא במתחם G שבכפר סבא. על פי הנטען, במהלך חודש אוקטובר 2009 הגיע נאשם 3 לבית הקפה, על דעת הנאשם 1, והציג את עצמו בפני דורון, בעל המקום, כ"חבר של דרור אלפרון", במטרה להפחידו ולהניעו לשתף עמו פעולה בנושא איסוף הבקבוקים. נאשם 3 הציע לדורון למחזר אצלו בקבוקים, משסורב, ניסה לשכנע את דורון ואמר לו ש"צריך למחזר בקבוקים" וכי ישים פח לאיסוף הבקבוקים בבית הקפה. דורון סרב בשנית. כעבור שבוע, הגיע הנאשם 3 לבית הקפה ודרש לאסוף בקבוקים אך לא נענה. כשבוע לאחר מכן חזר נאשם 3 לבית הקפה ושוב דרש מדורון לאסוף עבורו בקבוקים. לאחר שסורב אמר נאשם 3 לדורון שהוא "עושה טעות", השאיר את מספר הטלפון הנייד שלו ואמר לדורון "נשתמע".

על פי האישום השישי, בחודש ינואר 2010 הגיעו נאשמים 1 ו-3 למסעדת אפלנצ'ה שבכפר סבא. נאשם 1 הציג עצמו כ"דרור אלפרון" והשניים דרשו משמעון, בעל המסעדה, להניח פח למחזור בקבוקים במקום. שמעון סרב ובתגובה אמרו לו השניים: "חבל שלא תשים... אנחנו באים אליך ביפה...". שמעון סרב שוב ובתגובה אמר לו נאשם 1: "תחשוב על זה טוב, אנחנו נבוא גם מחר...".

מספר חודשים לאחר מכן, הגיע נאשם 2 למסעדה ופנה לגבי, בעלים שותף, באמרו לו: "אני בא לגבי הבקבוקים". גבי סרב ונאשם 2 אמר לו: "למה? נשים לך מתקן כמו שצריך" מסר את המספר הטלפון הנייד שלו ועזב את המקום.

למחרת, שוב הגיע נאשם 2 למקום ודרש מגבי לאסוף עבורו בקבוקים, אך שוב סורב.

 האישום השביעי נוגע למשיבים 1 ו-2.

מעובדות האישום השמיני הנוגע למסעדת טאבולה בהרצליה עולה, כי במהלך חודש נובמבר 2009, פנה נאשם 1 או מי מטעמו לאבירם, בעל המסעדה, בדרישה שיחדש את הקשר עם חברת "אדר אנרגיה בע"מ" ויספק לה בקבוקים למחזור. אבירם התנה את חידוש הקשר בתשלום חוב שיש לחברה כלפיו מהתקופה בה אביו של נאשם 1 היה בעל החברה. נאשם 1 פנה לאבירם בטלפון ודרש בתוקפנות כי יוותר על החוב וישוב לאסוף בקבוקים עבורו תמורת שיק דחוי שימסור לידיו אחת לחודש. אבירם סרב ונאשם 1 צעק עליו ואמר לו: "אתה תסכים, כך אני עובד עם כולם וכך אתה תעבוד איתי". נאשם 1 התקשר לאבירם בשנית, ובשל חששו מנאשם 1, הסכים אבירם להסדר האמור.

נאשמים 2 ו-3 נהגו לאסוף את הבקבוקים הריקים מן המסעדה בתדירות של פעמיים בשבוע, אולם לאחר שהפסיק לקבל תמורה עבורה, הורה אבירם לעובדיו להפסיק להעביר בקבוקים לידי הנאשמים. כשהגיעו נאשמים 2 ו-3 למסעדה לאסוף את הבקבוקים, אבירם ביקש מהם להחזיר את הבקבוקים למסעדה. נאשמים 2 ו-3 הגיבו בצעקות ובאגרסיביות, תוך שנאשם 3 מתקרב לאבירם בצרה מאיימת. באותו מעמד התקשרו נאשמים 2 ו-3 לנאשם 1, אשר צעק על אבירם דרך הטלפון, שאל אותו כיצד הוא מעז להפריע לנאשמים 2 ו-3 לקחת את הבקבוקים וכינה אותו "מושתן".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ