אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' איבגי(עציר)

מדינת ישראל נ' איבגי(עציר)

תאריך פרסום : 09/03/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום נתניה
1921-10-09
02/03/2010
בפני השופט:
שירה בן שלמה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
מאיר איבגי
הכרעת-דין,החלטה

הכרעת דין

1.הנאשם הואשם באיומים ב - 2 הזדמנויות כלפי גרושתו, סנדרה לוי - איבגי, ע"ת 2. השניים התגרשו ביום 1.8.06 - נ/1. להם שני ילדים בגילאי ½6 ו - ½5. הילדים, עפ"י פסה"ד לגירושין, במשמורת האם עם הסדרי ראיה לאב.

2.האיום הראשון, עפ"י הנטען, מיום 29.9.09, שעה 18:00 לערך. אליבא לעדותה, היה זה כשבוע או שבועיים לאחר שפתחה תיק בהוצל"פ, מאחר ולא קיים את תשלום המזונות. עשו לו עיקול במשכורת ובחשבון הבנק וכשראה את זה החל לאיים עליה על מנת שתסגור את התיק. אמר שאם לא תסגור את התיק יפגע בה, ירצח אותה. יפגע ברכושה, באוטו, במשפחה שלה ובאמא שלה. האיום בוצע טלפונית.

3.האישום השני, הנטען, מיום המחרת, 30.9.09, בשעה 06:59, שאז שלח מסרון ובו כתב "היום ביקור בית לחולה" למרות שאף אחד לא היה חולה בבית.

כשהוטח בפניה בחקירה הנגדית ששלח את המסרון מאחר ורצה לבקר את בנו החולה השיבה "לא היה רשום שהוא רוצה לבקר את בנו החולה, היה רשום 'היום

ביקור בית לחולה' וזה יכול להשמע גם חולָה והכוונה אלי ואני לא הייתי חולה. מאז שאני נשואה איתו הוא קורא לי חולה, גם לאמא שלו חולה. כולם חולים אצלו" (עמ' 15 לפרוט' ש' 14 - 16).

4.היא אישרה שהטריד אותה בהרבה שיחות טלפון במהלך אותו לילה והגם שבתחילה לא זכרה בהמשך אישרה שנאלצה לשים את הטלפון על שקט. כן אישרה שבתלונה התייחסה גם לצמיג שהיה חתוך, אותו הביאה לבדיקה במשטרה ונאלצה להחליף. הגם שהתחייבה להמציא קבלות על כך וכן אישור בדבר זעזוע מוח מארוע אחר לא עשתה כן.

כן אישרה שהיו חלופי צעקות בין בן זוגה באותם הימים לבין הנאשם, אך לא איומים, והלינה על כך שכל פעם שיש לה בן זוג הנאשם מתערב והם נאלצים להיפרד.

5.בהסכמה צויין כי העד אריה פלד, אשר גבה את התלונתה, ביום 30.9.09, ציין בהודעה שהציגה שיחה נכנסת ממספר טלפון מסוים מהמועד בו נטען שהושמעו האיומים בהזדמנות הראשונה ואת המסרון, מיום המחרת, ממספר טלפון אחר, הוא הטלפון של הנאשם, בו נרשם "היום ביקור בית לחולה".

בחקירתו הנגדית של הנאשם לא הוכח שמספר הטלפון מארוע האיומים הראשון שייך לו או רשום בזכרונות הטלפונים הניידים שלו. מכל מקום, אין ספק שהמתלוננת לאחר 7 שנות נישואין ו - 3 שנות גירושין, עד למועד הארועים, מכירה את קולו ואין גם חולק וכך אליבא לעדותו ולהודעתו, שהתקשר אותו יום מספר רב של פעמים, עד כי נתבקש, בסיכומים, להרשיעו גם בעבירה של הטרדה באמצעות מתקן בזק.

6.הרקע הנטען לארועים, פתיחת תיק בהוצל"פ הוכח - נ/3. אז נכון שזה לא היה בגין אי תשלום מזונות כפי שסברה המתלוננת בתחילה, מששולמו המזונות בהוראת קבע בבנק - נ/2, אלא בגין חוב עבר, לגביו עתרה, בין היתר, להוצאות פקודת מאסר וסברה, בשוגג, שכזו אף הוצאה, משלא קיבלה מענה, וכך גם אמרה במשטרה, הגם שלא הוצאה.

ואכן, ביום 3.9.09 עתרה לצו מאסר. ביום 10.9.09 ביקשה שוב לאשר את הפקודה מאחר ומדובר בחוב מהעבר. תצהיר הנאשם באשר לחוב זה - נ/4א. ביום 24.9.09 חידשה בקשתה לצו מאסר. ביום 29.9.09 ביקש הנאשם, בדחיפות, לבטל את העיקול על חשבונו בבנק ועל משכורתו. זה הרקע לארועים מיום 29.9 ו - 30.9 עפ"י מסמכי ההוצל"פ שהגיש - נ/3, ואליבא לעדותה. יכול ועקב דרישתו לסגירת תיק ההוצל"פ סברה שפקודת המאסר הוצאה, הגם שלא הוצאה.

7.במסגרת חקירתה שללה את האפשרות שכפי ששגתה לגבי פקודת המאסר יכול וטעתה גם באשר לתוכן האיומים ואמרה שניתן להוציא תמליל שיחות מחברת הטלפונים?!! כן אישרה שבאותו שבוע התקשר אליה וקילל באומרה "זה היה דבר רגיל במשך 7 שנים של הנישואין שלנו" (עמ' 13 ש' 23). עוד בטרם הוצג בפניה מסרון שלה אליו הפותח במילים "לך תזדיין..." אמרה שגם היא מדברת בצורה כזו כאשר הוא מוציא אותה מדעתה. בהמשך אישרה את המסרון ששלחה המביע טרוניה על תיפקוד הנאשם.

8.הנאשם העיד שהמתלוננת מדמיינת דברים, שהוא הקרבן בכל הסיטואציה. שכל שרצה לדעת מה שלום ילדיו, לדבר איתם, שעד היום הוא בנתק מהילדים מאחר והמתלוננת לא מאפשרת את המפגש ביניהם. הוא הבהיר שכשאמר שיפגע במי שמנסה לגעת בילדיו הכוונה היתה מבחינה חוקית, ועל כך חזר במנטרה בעדותו. הוא גם הציג מסמך לפיו זומן לועדה בעניין הילדים - נ/6.

9.בחקירה הנגדית הבהיר שהינו גרוש בשלישית ולו 3 ילדים. שניים מהמתלוננת ובן נוסף מנישואיו הקודמים. כשנאמר לו שבהודעה אמר שהוא לא מפסיק להתקשר ולהטריד השיב "ודאי. אני לא אפסיק ליצור קשר ולחפש קשר ולדאוג לזכותי כאב חוקי. כל הטלפונים היו רק על מנת לדעת ולקבל סימן חיים מילדי" (עמ' 21 ש' 23 - 24). כן העיד שכל פעם שנרשם בהודעתו כי יפגע בהם הכוונה היתה מבחינה חוקית.

באשר למסרון מהאישום השני, כשנשאל על שום מה לחוקר לא אמר שהתכוון לפגוע בצורה חוקית השיב "אני הייתי בטוח שהוא מבין את זה. הסברתי לו את הנתק מילדי... הסברתי לו שאני פועל מתוך כאב וצער ונתק מילדי. זה הסיבה לטלפונים וזה הסיבה לאס.אמ.אס כי הבנתי ממנה שהיא חולה..." בהמשך התעשת "...מתקן שהבן היה חולה..." (עמ' 22 ש' 15 - 17). על פניו נראה שיש פה יותר מאשר פליטת לשון.

10.ואמנם, בהודעתו במשטרה רק חזר ואיים. הוא נחקר, תחת אזהרה, בחשד לאיומים, להטרדה ולחבלה במזיד ברכב, בכך שאיים על המתלוננת, נרשם "אשתך" ברצח, שמתקשר ללא הפסקה ומטריד ושגרם חבלה ברכב.

הוא אמר שבערך שבועיים אינו רואה את ילדיו ומצוי בנתק מוחלט. שלא נותנים לו גם לשוחח איתם "...וכל הטלפונים והאיומים זה בגלל דרישה שאני רוצה לדעת מה קורה עם ילדי ומה מצבם הרפואי..." (ת/1, ש' 3 - 4). לדבריו, הוא התקשר אליה מליון פעמים כדי לדעת מה קורה עם ילדיו "...אני אפגע בהם" כשנשאל למה הכוונה השיב "בכל מי שינסה לגעת בילדים שלי מי שלא יתן לי להגיע לילדים שלי אני לא רוצה לחיות" (ש' 10). כשנשאל למי אמר את הדברים השיב "אני אמרתי לגרושתי בטלפון ואפילו איימתי עליה שאם היא לא תיתן לי לראות את הילדים שלי אני אפגע בה וזה איום מתוך כאב שלושה שבועות בערך אני לא יודע מה קורה עם הילדים שלי" (ש' 14 - 15).

בהמשך נחקר אודות האפשרות שחתך צמיג ברכב של אשתו (?!!) ושלל זאת. בכתב האישום לא הואשם בכך, יכול ומשלא נמצאו טביעות אצבע - נ/5. עפ"י הטופס עלה שהצמיג הקדמי ימני נוקב, וזאת למרות שהמתלוננת לא הציגה קבלה.

11.מסכימה אני שהחוקר התורן, רס"ב יוסי מויאל, אשר גבה את אמרת הנאשם לא עשה מלאכתו נאמנה, וגם זאת בלשון המעטה. מעבר לבלבול בין אשתו לגרושתו הוא בשום שלב לא הטיח בפניו את נוסח האיום שנטען כי השמיע וגם לא את תוכן המסרון, על מנת לקבל את תגובתו ב"זמן אמת". לא יעלה על הדעת שישאל באופן כללי בלבד מבלי ליתן לחשוד שבפניו הזדמנות להשיב באופן קונקרטי לכל המיוחס. מן הראוי שעניין זה ילובן עמו ועם יתר החוקרים בתחנה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ