אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אוחיון

מדינת ישראל נ' אוחיון

תאריך פרסום : 21/10/2013 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום קריות
31871-07-13
15/10/2013
בפני השופט:
מוחמד עלי

- נגד -
התובע:
אבי אוחיון
הנתבע:
מדינת ישראל

החלטה

בפני בקשה לעיון חוזר, המאגדת מספר רכיבים.

השתלשלות העניינים עד כה

1.נגד המבקש הוגש כתב אישום (מתוקן) הכולל שני אישומים שעניינם עבירות של יצוא, יבוא, מסחר והספקת סמים מסוכנים, עבירות לפי סעיפים 13 ו- 19א לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג- 1973. על פי הנטען באישום הראשון, ביום 8.7.2013 בשעה 11:23 בבניין בו מצוי ביתו של המבקש בקרית ים, סחר המבקש בסם מסוכן באופן שמכר לקונה סם מסוג חשיש במשקל 0.93 גרם נטו, וזה מסר לו בתמורה 100 ₪. עוד נטען באישום הראשון כי מספר חודשים עובר למועד הנ"ל, סחר המבקש בסם מסוכן מסוג חשיש באופן שמכר לקונה הנ"ל, במספר הזדמנויות שונות, סם מסוכן ובתמורה קיבל 100 ₪ בכל פעם. על פי הנטען באישום השני, ביום 8.7.2013 שעה 13:00, ברחוב יוספטל בקרית ים, סחר המבקש בסם מסוכן באופן שמכר לאדם אחר סם מסוכן מסוג חשיש במשקל של 1.37 גרם נטו תמורת 100 ₪, במזומן, שנמסר למבקש. עוד נטען, כי שבועיים וחצי לפני המועד הנ"ל, בשתי הזדמנויות שונות, סחר המבקש בסם מסוכן מסוג חשיש, באופן שמכר לאדם הנ"ל סם מסוכן ובתמורה קיבל 100 ₪ בכל פעם.

2.בהחלטתה מיום 24.7.13, לאחר שסקרה את הראיות לכאורה הקיימות להוכחת האישומים וקבעה קיומה של עילת מעצר, הורתה כב' השופטת שלאעטה-ח'לאילה להפנות את עניינו של המבקש לקבלת תסקיר מעצר בטרם תינתן החלטה סופית.

3.לאחר שהונח תסקיר, הובא התיק לפני. לאחר ששמעתי את המפקחים, הוריתי בהחלטתי מיום 21.8.13, על שחרור המבקש לחלופת מעצר לפיה הוא יהיה נתון במעצר בית מלא בבית הורי אשתו בקרית ים וקבעתי כי עליו יפקחו הוריה של אשתו וכן גיסתו, הגב' רבקה ממן. באותה החלטה הוספתי וציינתי כי "מבלי להטיל דופי באשתו של המשיב [שהומלצה לשמש כמפקחת על ידי שירות המבחן – מ"ע], אין בדעתי לאשרה כמפקחת, בשים לב לכך שהיא התגוררה עמו בזמן ביצוע העבירות ולא השכילה לרסן את התנהגותו שמצאה ביטוי בכתב האישום".

4.לשם שלמות התמונה יצוין כי על חלקים מהחלטתי הנ"ל וכן על החלטות נוספות שניתנו לאחר מכן הוגש ערר. לענייננו, חשוב לציין, כי בית המשפט המחוזי, בהחלטתו מיום 15.9.2013, לא התערב בהחלטה שלא לאשר את אשתו של המבקש כמפקחת, אך אושרו למבקש חלונות התאווררות.

5.אדון ברכיבי הבקשה לפי הסדר.

הבקשה להעתקת מקום מעצר הבית והחלפת המפקחים

6.ברכיב זה של הבקשה מבוקש להחליף את מיקום מגורי המבקש ומוצע כי המבקש יתגורר בבית אמו או לחילופין בדירה שישכור, שאינה קרובה לביתו יותר מאשר בית הורי אשתו, בו שוהה כעת.

7.בבקשתו מבהיר המבקש כי לאחר שחרורו לבית חמיו, נוצרו חיכוכים ומתחים שמקשים על המשך שהותו שם. לנוכח הבקשה לשינוי מיקום מעצר הבית, מבוקש גם לשנות את מערך הפיקוח הקיים באופן כי במקום החדש יפקחו עליו: אחיו מר דוד אוחיון, דודתו הגב' שרה בוחבוט וארוסתו של האח- חנן, הגב' חופית שריקי.

8.המשיבה מתנגדת להעתקת מקום מעצר הבית לבית אמו של המבקש, אך אינה מתנגדת, באופן עקרוני, להעתקת מעצר הבית לדירה שהמבקש ישכור. המשיבה מתנגדת גם לכך שאחיו של המבקש והגב' חופית שריקי ישמשו כמפקחים.

9.לאחר שעיינתי בבקשה ושמעתי את טענות הצדדים וכן את המפקחים המוצעים, אני סבור כי דין הבקשה להתקבל במובן זה שיש לאפשר למבקש להעתיק את מקום המגורים בו הוא מצוי בתנאי מעצר בית לדירה שהוא ישכור לשם כך.

10.אתחיל במפקחים: לאחר ששלושת המפקחים נחקרו בפני, אני רואה לאשר את הדודה, הגב' שרה בוחבוט ואת האח מר דוד אוחיון כמפקחים, ברם, איני רואה לאשר את הגב' חופית שריקי. לגבי הגב' בוחבוט, המשיבה אינה חולקת על כך שהיא יכולה לשמש מפקחת ראויה. גם התרשמותי שלי מהגב' בוחבוט הייתה חיובית. התרשמתי לחיוב גם מהאח, מר דוד אוחיון, אשר נראה אדם נורמטיבי, מנהל עסק ובעל משפחה, מבין את מלאכת הפיקוח המוטלת עליו ונכון להירתם למשימה. אמנם, לאח הרשעה קודמת, ככל הנראה בעבירת רכוש (רישום לא הוצגה לפי) מהעבר הרחוק, אולם אין בכך, לנוכח התרשמותי החיובית ממנו, כדי לפסול אותו לשמש מפקח. אמנם, האח מנהל מכולת, אולם הוא הבהיר כי הוא מעסיק עובד, כך שהוא יכול לפקח גם בחלק מהשעות בהן עסקו פועל. שונים הם פני הדבר לגבי הגב' שריקי. הובהר כי הגב' שריקי הנה ארוסתו של אח אחר של המבקש, מר חנן אוחיון, שגם הוא נתון במעצר בית בגין אותה פרשה. חשוב מכך, הגב' שריקי הנה בחורה צעירה; ספק אם תוכל להציב גבולות למבקש; וספק אם תוכל להפעיל סמכותיות כלפיו, למלא את חובת הפיקוח, ולעמוד בפני המבקש, ארוסה והמשפחה. המצב בו תהיה נתונה הגב' שריקי, אם תאושר כמפקחת, עלול לגרום לה להרפות מביצוע מלאכת הפיקוח והדיווח באופן ראוי.

למרות שהדבר לא צוין בבקשה, לנוכח דברים שהועלו במהלך הדיון, שקלתי אפשרות אישור אשת המבקש כמפקחת חרף הדברים שציינתי בהחלטתי הקודמת. נראה כי לעת הזו, אין מקום לאשר את אשת המבקש כמפקחת, אך אשוב ואשקול את הדבר, ככל שתוגש בקשה בעניין, לאחר חלוף זמן סביר מהשתלבות המבקש בחלופה החדשה.

11.אשר לשינוי מקום מעצר הבית, הגם שהוצע בית האם, לא הובאה הסכמתה של האם להימצאות המבקש אצלה (במיוחד בשים לב לכך שאח נוסף מצוי במעצר בית בביתה). גם לגוף העניין, נראה כי קיים קושי רב במתן היתר למבקש לשוב ולהתגורר בסביבה בה הוא נהג למכור סמים, כמתואר בכתב האישום.

12.איני רואה טעם שלא לקבל את האפשרות האחרת המוצעת, דהיינו; כי המבקש ישכור דירה, שם הוא יתגורר בתנאי מעצר בית. במקרה הנדון ובכפוף לסייג שצוין לעיל, הרי לנוכח המקום בו שהה המבקש עד כה, אין להפריז בחשיבות מיקום המגורים ואת הדגש יש לשים על המפקחים.

13.אני קובע אפוא, כי המבקש יוכל לשהות בדירת מגורים בתנאי מעצר בית מלא עם אפשרות להתאווררות (בהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי מיום 15.9.2013). דירת המגורים לא תהיה במרחק שהנו פחות מהמרחק של בית מגורי חמי המבקש מדירת מגוריו. לאחר שיהיו בידי המבקש פרטים לגבי מקום המגורים, יגיש ב"כ הודעה על כך לבית המשפט, לשם מתן אישור סופי.

הבקשה ליציאת המבקש לעבודה

14.ברכיב זה מבוקש לאפשר למבקש להשתלב בעבודה במכולת ("קיוסק"- "פיצוציה") השייכת לאחיו, המצויה ברח' ורד 8 בקרית מוצקין. המשיבה מתנגדת לבקשה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ