אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אדרי

מדינת ישראל נ' אדרי

תאריך פרסום : 04/02/2014 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום בית שמש
10439-11-12
19/01/2014
בפני השופט:
ירון מינטקביץ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
מיכאל אדרי
הכרעת-דין

הכרעת דין

רקע

נגד הנאשם הוגש כתב אשום המייחס לו עבירות תקיפה, איומים והחזקת סכין. על פי עובדות כתב האשום, ביום 11.3.12 בסמוך לשעה 17:10, בכניסה למושב צלפון, הבחין כפיר פרל, שוטר מג"ב שלא היה בתפקיד (להלן: כפיר), כי הנאשם נוהג בפראות. כפיר פנה לנאשם, הציג בפניו תעודת מינוי ובקש ממנו להזדהות. הנאשם סרב ואמר לכפיר "למה מי אתה, אתה בלי כובע, תביא ניידת כחולה" וכפיר הזמין למקום ניידת של משטרת התנועה. לפתע הנאשם תפס את כפיר בחולצתו, משך אותו לתוך מכוניתו ואיים עליו, בעודו מחזיק בידו סכין, כי "יזיין" אותו וידקור אותו.

הנאשם כפר במיוחס לו. על פי תשובתו לכתב האשום, אביו של כפיר, אשר היה עמו, הוא שתקף אותו והשניים העלילו עליו כי תקף את כפיר.

ראיות הצדדים

מטעם המאשימה העידו כפיר פרל, דב פרל (להלן: דב) וחוקרת שטפלה בארוע. מטעם הנאשם העידו הנאשם ואשתו.

כמו כן הוגשו הקלטות של שיחותיהם של כפיר ושל הנאשם עם המוקד המשטרתי ומוצגים נוספים.

כפיר פרל

על פי עדותו של כפיר, הוא נסע עם אביו, דב, במוניתו מראשון לציון, שם בקרו את הוריו של דב, לכיוון בית שמש. השניים נסעו דרך כביש 44 ובמהלך הנסיעה כפיר נמנם. בסמוך לאחר שעברו את מחלף נשרים, התעורר כפיר לפתע מבלימת חרום של אביו, וראה את מכוניתו של הנאשם, אשר עקפה אותם בפראות וכמעט גרמה לדב להתנגש בגדר בטיחות. לדברי כפיר, לאחר שעקף אותם הנאשם הוא המשיך לנהוג בפראות, תוך שהוא עוקף מכוניות וחוצה פס הפרדה לבן רצוף (ע' 14, ש' 19). כפיר סבר שעליו לברר אופן נהיגת הנאשם ועל כן הוא ואביו נסעו אחריו, תוך שהם שומרים על קשר עין רצוף.

בצלפון ראה העד את מכוניתו של הנאשם עומדת בצד ואז ניגש אליו, שכן "הרגשתי באמת צורך לרדת ולדבר איתו לראות מה קרה ושיסביר את הנסיעה" (ע' 11 ש' 23). הנאשם סרב לדבר עם העד ואמר לו "שאם אני רוצה להמשיך את השיחה שאביא לו ניידת עם אנשים עם מדים". כפיר התקשר לשוטר תנועה מתחנת בית שמש, על מנת להזמין למקום ניידת תנועה, ואז לפתע הנאשם תפס אותו בחולצתו בידו השמאלית ומשך אותו לתוך מכוניתו, תוך שהוא מחזיק סכין בידו הימנית "ובשלב הזה התחיל האקט שהוא מושך אותי לאוטו וצועק "אני ארצח אתכם, אתם לא יודעים עם מי אתם מתעסקים, אני אזיין אתכם". משך אותי לתוך האוטו עם יד שמאל שלו וביד ימין ראיתי בשבריר שניה משהו כמו סכין, לא יודע איך להסביר את זה, זה היה רגע של טרוף. בשלב הזה הדפתי עצמי החוצה מהאוטו. הוא לא נרגע המשיך לצרוח משהו. בשלב הזה ראיתי שהוא לא נרגע ביקשתי מאבא שלי שיביא את האקדח שלו." (ע' 11 ש' 32). דב הביא את אקדחו מהמונית ואז הנאשם נמלט מהמקום בנסיעה פרועה למושב תעוז. כפיר ודב רדפו אחרי הנאשם למושב ושם אבדו קשר עין עמו וכפיר התקשר למשטרה.

דב פרל

לדברי דב, בסמוך למחלף נשרים הנאשם עקף אותו בצורה פרועה והדף אותו לגדר בטיחות באופן שאילץ אותו לבלום בלימת חרום. ליד מושב צלפון ראו שוב את מכוניתו של הנאשם וכפיר ביקש ממנו לעצור אחריו. כפיר ניגש אל מכוניתו של הנאשם ואז "הבן שלי היה רכון על האוטו שלו והיה עם תעודת שוטר ביד. ביניהם דין ודברים. אני התקרבתי אליהם מס' מטרים, הוא צעק שהבן שלי לא שוטר וביקש ניידת משטרה. אמרנו שאנו מזמינים לו ניידת. איך שהבן שלי התחיל לחייג הוא תפס את הבן שלי, הוציא ביד ימין סכין והצמיד לו אותה לגרון. הוא היה בטירוף, הוא צעק "אני אהרוג אותך, אני ארצח אותך, אתה לא יודע עם מי יש לך עסק". הייתי די המום. הבן צעק לי תוציא אקדח מס' פעמים, חזרתי לאוטו ויצאתי עם אקדח. כשיצאתי הוא עזב את הבן ופרץ בנסיעה ובמזל לא דרס אחד מאיתנו. נכנסנו למונית ורדפנו אחריו." (ע' 18, ש' 28).

לדברי דב הוא וכפיר אבדו קשר עם מכוניתו של הנאשם במושב תעוז ואז כפיר התקשר למשטרה.

הנאשם

הנאשם העיד, כי אכן נהג בחוסר זהירות ובסמוך למחלף נשרים "חתך" בכביש את מוניתו של דב. דב צפר לו והנאשם התעלם מהענין, שכן לא נגרם כל נזק. לאחר מכן בסמוך לצומת נחשון, הבחין כי המונית נצמדת אליו לאורך נסיעתו באופן שעורר את חששו. הנאשם העיד, כי בסמוך לרמזור של צומת נחשון האט מהירות נסיעתו על מנת שהמונית תעקוף אותו, אך המונית נשארה מאחור כל העת. בכניסה למושב צלפון, מרחק קצר לאחר צומת נחשון, עצר הנאשם את מכוניתו, על מנת שהמונית תעבור אותו, אך המונית עצרה מאחורי מכוניתו וכפיר יצא ממנה. הנאשם העיד כי חשש שיתקפו אותו ועל כן עשה סיבוב פרסה תוך חציית פס הפרדה לבן, ואז שמע את כפיר קורא לו לעצור, תוך שהוא מזדהה כשוטר ומציג תעודה. הנאשם אמר, כי לאחר שכפיר הזדהה כשוטר חששו מפני תקיפה שכך, ועל כן הסתובב חזרה ועצר מכוניתו מאחורי המונית. כפיר ניגש אליו וטען בפניו כי המונית היא ניידת סמויה והוא מצולם. לדברי הנאשם התנהגותו של כפיר עוררה את חשדו ועל כן אמר לו להזמין ניידת משטרה. כפיר הוציא טלפון מכיסו על מנת להזמין ניידת, ואז: "ואבא שלו (דב – י.מ.) שעמד לידו כנראה לא אהב את כל הוויכוח, הכניס את פלג גופו העליון עד הטבור לתוך הרכב וניסה לחטוף לי את התו נכה שהיה ברכב. כשהוא אחז בתג נכה הוא נשמט ליד הרגליים שלי. הוא ניסה להוציא את מפתחות הרכב. הדפתי אותו החוצה ואז הוא התחיל לתת לי אגרופים בפנים בלחי של צד שמאל. כל זה קורה כשאני ישוב ברכב עם חגורת בטיחות. כשכפיר נשען על דלת הרכב ולא נותן לי לצאת. אמרתי לו אם אתה שוטר היית נותן לי לצאת מהרכב ולא נועל אותי בפנים. האבא משך את יד שמאל שלי אל מחוץ לחלון, חתך אותי באגודל ותוך כדי שהגבתי לו תפסתי אותו באיזור הצוואר, הכל קרה תוך שניות בודדות ותוך הגנה עצמית ראיתי שנקרעה לו שרשרת מהצוואר. כשהוא ראה את השרשרת נופלת על הרצפה, התעצבן אף יותר והמשיך להכות אותי באיזור הכתף ביד שמאל כשיד שמאל מחוץ החלון. בשלב זה הוצאתי מכיס שמאל של החולצה מברג טסטר שיש ברשותי מתוקף היותי חשמלאי במפעל ואיימתי לכיוונו שיניח לי. דוב עזב אותי, נרתע אחורה וכפיר אומר לי תוריד את המברג תירגע, "כדאי לך להוריד את המברג תירגע", ... כפיר אמר לאבא שלו אחרי שאבא שלו השתחרר, כפיר אמר תביא את האקדח מהאוטו. דוב רץ לכיוון הרכב, ... הוא התכופף לכיוון המושב הקדמי של הנהג, הוציא משם אקדח בצבע כסף וכיוון אותו ישר לעברי. אני ברגע של אינסטינקט לחצתי על הגז ותוך כדי תמרון לא פגעתי באחד מהם, ברחתי משם, כולי רועד ומפוחד. הוצאתי את מכשיר הטלפון תוך כדי נהיגה בקושי הצלחתי להתקשר ל – 100 ודיווחתי על הארוע כפי ששמעת בהקלטה. בזמן הבריחה נסעתי מהר מאוד ככל שרכבי נתן לי, בסביבות 130, 140 קמ"ש. שאב ובנו דולקים אחרי וממש נצמדים אלי, מנהלים אחרי מרדף. ממש מרדף. (ע' 27, ש' 10 ואילך).

כאשר הגיע הנאשם לביתו הוא התקשר למשטרה, דיווח כי נהג מונית איים עליו באקדח וביקש כי ישלחו ניידת למקום. לאחר זמן הגיע הנאשם לתחנת בית שמש על מנת להתלונן נגד כפיר ודב ולהפתעתו נחקר כחשוד.

הנאשם הוסיף, כי במהלך הארוע דב לבש חולצה שחורה אשר נקרעה במהלך העימות עמו, ובתחנת המשטרה כפיר ודב החליפו בינהם חולצות, על מנת שכפיר יוכל לטעון שהנאשם תקף אותו וקרע את חולצתו.

דיון והכרעה

לאחר ששמעתי את העדים והתרשמתי מהם באופן ישיר, אני מעדיף את עדות הנאשם על פני עדויותיהם של כפיר ודב וקובע, כי הארוע התרחש כפי שהעיד. אנמק:

על פי התרשמותי הישירה מכפיר ודב, עדויותיהם היו רחוקות מלשכנע. כמו כן, גרסאותיהם לוקות במספר ניכר של תמיהות וסתירות. אמנה את חלקן:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ