אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אדרי(עציר)

מדינת ישראל נ' אדרי(עציר)

תאריך פרסום : 22/06/2010 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום עכו
50209-05-10
21/06/2010
בפני השופט:
שושנה פיינסוד-כהן

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אורן אדרי

החלטה

1.המבקשת עותרת למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו על פי כתב האישום בת.פ. 50187-05-10. בכתב האישום מיוחסים למשיב שני אישומים. האישום הראשון מייחס למשיב עבירות הפרת הוראה חוקית והחזקת נכס החשוד כגנוב. האישום השני מייחס למשיב עבירות התפרצות לדירת מגורים בכוונה לבצע גניבה ועבירת גניבה. הכל עבירות לפי סעיפים 287(א), 413, 406(ב) וסעיף 384, הכל לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.

2.על פי העובדות המפורטות בכתב האישום הראשון, ואשר לגביהן אין מחלוקת כי קיימות ראיות לכאורה, ביום 27/4/10 במסגרת דיונים בהארכת מעצרו של המשיב בתיק מעצר ימים 3580-04-10, שוחרר הנאשם בתנאים מגבילים ובכללם הרחקה מעכו למשך 30 יום, קרי עד ליום 27/5/10. אין מחלוקת בין הצדדים כי קיימות ראיות לכאורה כי המשיב הפר את הצו ונכנס לעיר עכו שלוש פעמים בימים 9/5/10, 15/5/10 ו- 18/5/10. בפעם האחרונה, ביום 18/5/10, נתפס המשיב כאשר הוא מפר את הצו וברשותו שקית אשר כללה חפצים שונים, אשר נחשדו כגנובים. אציין כאמור, כי אין מחלוקת בין הצדדים כי קיימות ראיות לכאורה לכלל האישום הראשון. לעניין זה אפנה לדברי הסניגור בישיבה מיום 13/6/10, שורות 16-17.

3.באשר לאישום השני – על פי העובדות המפורטות בכתב האישום, ביום 18/5/10, בין השעות 21:00 ל- 23:30, התפרץ הנאשם לדירת מגורי המתלונן, מר פבל מלישב (להלן: "מר פבל"), בכך שפתח את חלון ההזזה של חדר השינה, בדרך שאינה ידועה למאשימה ונכנס דרכו לתוך הדירה. באותו מעמד נטל עימו פנקס שיקים ופלאפון מסוג LG, כשהוא מתכוון לשלול אותם שלילת קבע מבעליהם. ביחס לאישום זה, חולק הסניגור על קיומן של ראיות לכאורה, תוך שים לב בעיקר לעבירת הפריצה, להבדיל מעבירת הגניבה, אשר ביחס אליה מודה הסניגור, כי יש ראיות לכאורה לאור חזקת "החזקה התכופה".

4.הסניגור ממקד טענותיו בשני עניינים עיקריים אשר ביחס אליהם מרחיב הוא וטוען בדבר מחדלי פעולות המשטרה ואף מייחס הוא למשטרה פעולות וכוונות העולות על מחדל או טעות חקירתית. הצדדים טענו בעל פה, תיקי החקירה נלקחו על ידי לצורך לימודם, ולאחר מכן התקיים דיון נוסף טרם מתן החלטה זו, בו התבקשו הצדדים להשיב לשאלותיי ולהבהיר טענותיהם לאור חומר החקירה. דיון זה התקיים ביום 20/6/10.

5.דומה בעיני כי השאלה הראשונה הנדרשת להכרעה הינה ביחס לפנקס השיקים אשר נמצא בידי המשיב. אין מחלוקת בין הצדדים כי ביום 18/5/10 באמצע הלילה, כאשר ישב המשיב בבית חברו, מר שמעון סויסה, הגיעה המשטרה לבית. בידי המשיב נמצאה שקית אשפה גדולה ובתוכה חפצים שונים. המשיב אישר כי כלל החפצים אשר בשקית שייכים לו. בין יתר חפצים אשר נמצאו בשקית היה ארנק ובתוכו פנקס שיקים. אין מחלוקת כי פנקס השיקים שייך למר פבל. המחלוקת מתייחסת לשאלה כיצד הגיע הפנקס לידיו של המשיב ואם יש בכך כדי להוות ראיה לכאורה לגניבתו ממר פבל ולהתפרצות לדירתו של מר פבל.

6.לאחר שנעצר המשיב ונלקח לתחנה התקבלה תלונה בדבר פריצה לדירתו של מר פבל. הצדדים חלוקים בדבר אופן הגשת התלונה והאם מר פבל ביקש להגישה מיוזמתו, או המשטרה דחקה בו. איני מוצאת כי יש לכך חשיבות בשלב זה. אין מחלוקת כי על פי התיעוד המצוי בתיק החקירה, השוטרים אשר הגיעו לביתו של מר פבל, מצאו בחצר ביתו חפצים שונים מושלכים אשר מר פבל זיהה כשייכים לו, בין יתר החפצים היה גם כן ארנק נוסף ובתוכו פנקס שיקים נוסף.

7.על פי הבנתי, תמצית המחלוקת בין הצדדים היא ביחס לזיהוי כל אחד מפנקסי השיקים. איזה מבין שני פנקסי השיקים אשר הגיעו לידי המשטרה וצולמו על ידה, הינו הפנקס אשר נמצא בחצר ואיזה הוא הפנקס אשר נמצא בין יתר החפצים המוחזקים ע"י המשיב. למה חשוב הדבר? המשיב מסר בחקירתו גרסה לעניין החזקתו בפנקס השיקים. לטענת המשיב, פנקס השיקים שייך לחבר שלו בשם רוסט, בנו של מר פבל, אשר מצוי כרגע במעצר עד תום ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגדו. לגרסתו של המשיב, כעולה מכלל חקירותיו, מר רוסט השאיר אצלו את פנקס השיקים בטרם נעצר, כל זאת אירע כחודש לפני מועד חקירתו של המשיב, קרי לקראת סוף חודש אפריל 2010. המשטרה ערכה בירור ביחס לאחד הפנקסים ונמצא כי הוא הונפק למר פבל רק ביום 6/5/10. לשיטתה של המשטרה, יש בכך כדי לסתור את גרסת המשיב. טוען הסניגור, כי בדיקה זו של המשטרה נערכה ביחס לפנקס השיקים הלא נכון, שכן נערכה ביחס לפנקס אשר נמצא בחצר ולא לפנקס שנמצא בין החפצים המוחזקים ע"י המשיב.

8.פנקס שיקים אחד הינו פנקס שיקים המשוכים מחשבון 627887 ואילו הפנקס השני הינו של שיקים המשוכים מחשבון בנק 627880 ומספרם הסידורי 01 עד 20. המשטרה ערכה את בדיקותיה בבנק ביחס לפנקס השיקים השני, שיקים מ-01 עד 20. השאלה אם כן הינה, האם זה הפנקס אשר נתפס ברשותו של המשיב או שמא פנקס זה הוא זה שנמצא בחצר ביתו של מר פבל? לצורך כך יש לפנות לתיעוד החפצים אשר נתפסו בכל אחד מן האירועים.

9.ביום 20.5.10 ערך מר כאמל הנו, החוקר מזכר בו ציין-

"היום בבקר צילמתי הרכוש שנתפס אצל אורן אדרי להלן סדר התמונות:

...

5- תמונה מספר חמש- צילום פנקס שיקים על שם נטליי משלייב שנתפס אצל אורן אדרי

..."

יש לציין כי כל הפריטים מופיעים במזכר כולם פריטים אשר לא נטען לגביהם כי נתפסו במעמד אחר, אלא במעמד עיכובו של המשיב בדירת חברו מר שמעון סוויסה, ונמצאו בתוך שקית האשפה אותה זיהה כשלו.

למזכר נלוות תמונות ובתמונה 5 ניתן לראות פנקס שיקים. לא הצלחתי לזהות בפנקס את מספר החשבון, אולם, כן ניתן לראות כי מדובר בפנקס בו קיימים עדין שקים שלא מולאו וכן כי מספר השיק הראשון, אשר כבר נעשה בו שימוש ונותר רק הספח שלו, הינו 01.

לא נעלם מעיני כי מסמך זה נערך כיום וחצי לאחר שנתפסו החפצים, כאשר כבר היה ידוע לחוקרים כי ישנם חפצים נוספים אשר נתפסו בחצר ביתו של מר פבל. אולם, צילום זה נערך לפני המועד בו נערך הברור עם הבנק ביחס למועד הוצאת השקים.

10.ביום 25.5.10, ערך אותו חוקר, מר כאמל הנו, מזכר נוסף אליו צירף רשימה ותמונות של כלל הפריטים אשר נתפסו בפרשה זו-

"בתאריך 20/5/10 צילמתי את הרכוש שנתפס וצרפתי לתיק החקירה היות והתמונות לא היו באיכות טובה אז היום צילמתי אותם שוב וגם צילמתי רכוש נוסף שנתפס כמו פלאפון lg וארנק חום ופנקס שקים של פבל שנתפסו לא אצל אורן אדרי ואת השאר אצל אורן אדרי וצרפתי את התמונות לתיק החקירה להלן פירוט התמונות לפי מספרם:

...

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ