אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אבידני(עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' אבידני(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 20/05/2012 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום ירושלים
36441-04-12
02/05/2012
בפני השופט:
עודד שחם

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. רועי אבידני (עציר)
2. רועי בן חמו (עציר)

החלטה

בפניי בקשה למעצר עד תום ההליכים.

נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו שורת עבירות של סחר בסמים. בא כוח המשיב העלה טענה, לפיה אין ראיות לכאורה להוכחת הנטען. לאחר ששמעתי את טיעוני באי כוח הצדדים, ועיינתי בתיקי החקירה, אני קובע כי קיימות ראיות לכאורה להוכחת הנטען. אפרט.

הראיות לכאורה כוללות הודעות של הסוכן המשטרתי, אשר רכש את הסמים בעסקאות המתוארות בכתב האישום. הן כוללות זיהוי של המשיב במסדר זיהוי תמונות על ידי הסוכן. הן כוללות שיחות טלפון מוקלטות, הקשורות לעיסקאות, ואשר הסוכן זיהה את קולו של המשיב כמי ששוחח עימו באותן שיחות. הן כוללות את הסמים שנתפסו, ואת שרשרת הסם. הן כוללות גם את העובדה, שהאדם אשר הסוכן זיהה כמשיב הגיע לעיסקאות במכונית מסוג רנו קליאו, ובמקרים אחרים במכונית מסוג הונדה. אין מחלוקת, כי ברשות המשיב היתה מכונית מסוג רנו קליאו במועדים הרלוונטיים. מן החומר עולה גם, כי למשפחתו היתה מכונית הונדה במועדים הרלוונטיים.

בא כוח המשיב מעלה טענה, כי האדם שעימו בוצעו העיסקאות הוא אלמוני בשם יוני. הוא מפנה לעניין זה להודעתו של מעורב נוסף, בשם רועי אבידני. הוא מפנה גם לכך שמספר הטלפון של אותו אדם נמצא במכשיר טלפון שנתפס אצל המשיב. מכך מסיק בא כוח המשיב כי מדובר באדם אחר, אשר אינו המשיב.

אני דוחה טענה זו. ראשית, אבידני אומר כי השם יוני הינו זהות בדויה, אשר אדם בשם רן אימץ לעצמו לשם ביצוע עיסקאות סמים. ברם, אבידני אינו מוסר פרטים כלשהם אודות אותו רן, כגון שם משפחה או כתובת, או מקום עבודה, או כלי רכב. שנית, המשיב מסר גירסה שונה, ממנה עולה כי השם יוני הוא שמו האמיתי של אותו אדם. אין בפניי הסבר לסתירה זו. שלישית, המשיב לא מסר פרטים כלשהם אודות אותו יוני, לרבות שם משפחה, כאשר נחקר במשטרה, ונשאל על כך. בבית המשפט מסר לראשונה שם משפחה (קדמי). ברור, כי לנוכח הודעתו של אבידני כי השם יוני הינו שם בדוי, ממילא אין במסירת שם משפחתו כדי לסייע במידה משמעותית. רביעית, המשיב טען כי יתכן שנתן טרמפ לאותו יוני במכוניתו מסוג רנו קליאו, או כי יוני נהג במכונית. לא ברור כיצד אפשרי שהמשיב יתן לאדם אחר, אשר אינו יודע עליו פרטים בסיסיים, לנהוג במכוניתו. בתוך כך, בחומר הראיות אין תמיכה לטענה כי האדם שמכר את הסמים הגיע למקום במכונית רנו קליאו, כשהוא נוסע כטרמפיסט. חמישית, המשיב מסר במשטרה כי לא ראה את אותו אלמוני בשם יוני מזה כשנה. אם כך, כיצד יתכן שאותו יוני היה במכוניתו של המשיב במועדים הרלוונטיים?

סיכומה של נקודה זו. מן החומר עולה אפשרות ממשית, אם לא למעלה מכך, כי השם יוני אינו אלא שם בדוי של אדם העוסק בסחר בסמים. בנסיבות אלה, משקלה של טענת המשיב לעניין זה נמוך. הדברים אמורים גם בהופעתו של אותו אדם במכשיר הפלאפון של המשיב. מובן, כי אין בנתון זה כדי להפיח חיים בדמות הערטילאית האמורה.

המשיב טוען כי הקול אשר זוהה על ידי הסוכן כקולו בשיחות הטלפון, אינו הקול שלו. לא אוכל בשלב זה לקבוע ממצא לעניין זה, שכן אין לבית המשפט, בשלב זה, כלים לבחון את טיב הזיהוי. אציין, כי הזיהוי נעשה על ידי הסוכן לגבי חלק מן השיחות. אוסיף ואציין, כי לאחר שבין הסוכן ובין הסוחר בוצעו מספר שיחות, ניתן להניח כי הסוכן הכיר את קולו. בנסיבות אלה, אין יסוד לקבוע, בשלב זה, כי הסוכן לא היה יכול לזהות את המשיב כמי שדיבר באותן שיחות מוקלטות.

המשיב מפנה לעדות מעסיקו, מר יצחק כהן, על מנת לטעון כי במועדי העיסקאות שהה בעבודה. לגבי שתים מן העיסקאות, שעת ביצוען קרובה לשעת סיום העבודה של המשיב, ועל פניו אין בנתון זה כדי לסייע לו. אשר לעיסקאות האחרות. מעדות המעסיק עולה כי הוא נוהג להגיע לבית העסק בשעות הערב. במהלך היום הוא עוקב אחר המתרחש בו בעזרת מצלמות. העיסקאות בוצעו בשעות בהן בעל העסק אינו נמצא במקום. מעדות בעל העסק עולה גם, כי קיימים פערים של כעשר דקות במעקבים שהוא מבצע. עולה עוד, כי המשיב היה יכול להגיע למקום ביצוע העיסקאות ולשוב לבית העסק במכונית, בפרק זמן של כ – 15 דקות. כן עולה, כי בעל העסק אינו יכול לדעת בוודאות היכן נמצא המשיב, כאשר בעל העסק אינו נמצא במקום. בנסיבות אלה, אין בעדות בעל העסק כדי לשלול את האפשרות כי המשיב הוא אכן מי שהיה מעורב בעיסקאות אותן מתאר הסוכן.

המשיב מפנה לכך שחלק מן השיחות לגבי אחת מן העיסקאות בוצעו ממכשיר פלאפון של אדם בשם אלון ברקוביץ. ברם, מעדותו של מר ברקוביץ עולה כי קיימת אפשרות שהמשיב ביצע שיחת טלפון מן המכשיר שלו. המדובר בשיחות סמוכות בזמן. יוצא, כי אין במקור השיחות כדי לשלול את מעורבותו של המשיב בעבירות המיוחסות לו.

המשיב מפנה לכך, שבאחד המזכרים בתיק מתואר סוחר הסמים עימו בוצעה עיסקה על ידי הסוכן כבחור גבוה יחסית. המשיב אינו מתאים לתיאור זה. עניין זה מעלה סימן שאלה. עם זאת, במזכרים אחרים התיאור שנמסר תואם את המשיב. בנסיבות אלה, ובשים לב למארג הראיות עליו עמדתי לעיל, אין בסימן שאלה זה כדי לגרוע באופן משמעותי ממשקלן של הראיות לכאורה לחובת המשיב.

המשיב מפנה לכך שמכשיר הטלפון, אשר ממנו בוצעו שיחות אשר נקשרו על ידי הסוכן לעיסקאות נשוא כתב האישום, לא נמצא אצלו או ברשותו, ולא נקשר אליו. המדובר בראייה שלילית על פי טיבה. אין היא גורעת באופן ממשי ממשקל הראיות לכאורה בתיק.

התוצאה היא, כי אני קובע שיש ראיות לכאורה להוכחת הנטען בכתב האישום נגד המשיב. המשיב הוא בחור צעיר, כבן 21. אין לו עבר פלילי משמעותי. התיאור לעיל, המצביע לכאורה על כך שנהג לסחור בסמים תוך שימוש בזהות בדויה, מטריד. הוא נוטה ללמד על כך שהמשיב עוסק בסחר בסמים על דרך העיסוק. הוא מקשה על שקילת חלופת מעצר בעניינו. עם זאת, נוכח גילו, ועברו המתואר, אכריע בעניין זה לאחר קבלת תסקיר של שירות המבחן. תסקיר כאמור יוגש עד ליום 15.5.12.

דיון בהמשך לכך ביום 15.5.12 שעה 14:00.

המשיב יובא על ידי שב"ס.

#4#>

ניתנה והודעה היום י' אייר תשע"ב, 02/05/2012 במעמד הנוכחים.

עודד שחם, שופט

הוקלד על ידי: סימונה נחמיאס

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ