אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אבו רומחין(עציר)

מדינת ישראל נ' אבו רומחין(עציר)

תאריך פרסום : 04/03/2014 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום עכו
50246-01-14
25/02/2014
בפני השופט:
רונית בש

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
איאד אבו רומחין

החלטה

1.מונחת בפניי בקשת המבקשת להורות על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים נגדו בתיק העיקרי – ת.פ. 50213-01-14.

2.בכתב האישום בתיק העיקרי נטען, כדלקמן: ביום 15/1/14 בשעה 19:48 לערך, במגד אל כרום, השתתף המשיב בתגרה במקום ציבורי, בכך שיחד עם שני אחיו התקוטט עם מוחמד דיאב וויסאם דיאב, בסמוך לבית משפחת דיאב. באותו מועד, הגיע למקום וויאם דיאב (להלן: "המתלונן"), כשבידו מנגל עם גחלים לוחשות והשליך את המנגל לעבר המתקוטטים. במעמד זה ,פצע המשיב שלא כדין את המתלונן, בכך שאחז בצווארו של המתלונן, באמצעות ידו השמאלית, ובאמצעות ידו הימנית דקר את המתלונן בראשו, באמצעות חפץ חד, מספר פעמים, וכן דקרו חפץ החד בידו הימנית. כתוצאה מכך נגרמו למתלונן חתך עמוק וחתך שטחי בקרקפת, אשר נתפרו, וכן נגרם לו חתך קטן בקמירון משמאל, וכן נזקק המתלונן לחבישה ולקיבוע של יד ימין בשל הפציעה ביד ימין. באותו מועד ובאותן נסיבות, דחף המשיב שלא כדין את המתלונן והדף אותו לעבר רכב פורד פוקוס שחנה בסמוך, ועת שהמתלונן נפל ארצה, הצמיד המשיב את החפץ החד לצווארו ואיים עליו, כי אם לא ילך לביתו, ישחט אותו. כמו כן , גרם המשיב, באמצעות החפץ החד, במעמד הנ"ל, לחתך בצווארו לחתך בצווארו של המתלונן, לשריטה מדממת בצוואר.

3.למשיב מיוחסות בכתב האישום בתיק העיקרי, העבירות הבאות:

עבירה של איומים, עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977, עבירה של תגרה במקום ציבורי, עבירה לפי סעיף 191 לחוק הנ"ל ועבירה של פציעה בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיפים 334 ו- 335 ׁ(א) (1) לחוק הנ"ל.

4.בהחלטתי מיום 26/1/14 קבעתי, כי קיימות ראיות לכאורה להוכחת אשמת המשיב בתיק העיקרי, כנדרש לצורך הדיון בשלב זה בבקשה להארכת מעצרו של המשיב עד תום ההליכים, זאת לאחר עיון בתיק החקירה ובהסכמת ההגנה לקיומן של ראיות לכאורה.

5.עוד קבעתי בהחלטה הנ"ל, כי במקרה דנן קיימת חזקת מסוכנות סטאטוטורית, זאת נוכח העובדה שלמשיב מיוחסת, בין היתר, עבירת אלימות תוך שימוש בנשק קר. עוד הוספתי וציינתי בהחלטה הנ"ל, כי קיים יסוד סביר לחשש שמא שחרורו של המשיב יסכן את בטחון המתלונן ושמא שחרורו של המשיב יביא להשפעה על עדים, נוכח הקירבה הגיאוגרפית בין מקום מגורי המשיב לבין מקום מגורי המתלונן ובני משפחתו, זאת בישוב מג'דל אל כרום.

6.עם זאת, הוריתי בדבר קבלת תסקיר מעצר בעניינו של המשיב, בתיתי את הדעת לכך שבעברו של המשיב אין כלל הרשעות קודמות בעבירות אלימות . כעת מונח בפני תסקיר המעצר המדבר בעד עצמו. שירות המבחן בחן את חלופת המעצר המוצעת על ידי ההגנה וקבע, כי התרשם מהמפקחים המוצעים כאנשים רציניים, מכובדים ורציונאליים המבינים את משמעות מעצר הבית וכי נראה, כי הם יוכלו לפקח על המשיב במהלך תקופת מעצר הבית, זאת בבית אחותו של המשיב, תחריר, בכפר מכר, בפיקוחה ובפיקוח אביו של המשיב. בד בבד ממליץ שירות המבחן להטיל על המשיב צו פיקוח מעצרים למשך 6 חודשים במסגרת שירות המבחן, אשר במהלכו ייבדק שילובו של המשיב בקבוצה טיפולית, על מנת לסייע לו להתמודד בתנאים מגבילים לזהות ולהכיר במניעים העיקריים להתנהגותו. ודוק, מתסקיר המעצר עולה, כי שירות המבחן התרשם כי המשיב אינו מנהל אורח חיים עברייני, אך בד בבד, התרשם שירות המבחן, כי המשיב פועל בהשפעת טעויות חשיבה לצורך הגנה על כבודו, דבר המצריך את שילובו של המשיב בהליך טיפולי לבל ישוב וימצא פתרון לא נורמטיבי לקשייו.

7.בישיבת היום, העידו בפני שני המפקחים המוצעים, אחותו של המשיב הגברת תחריר עבאס, ואביו של המשיב מר חאלד אבו רומחין. התרשמתי מעדויותיהם של השניים הנ"ל, כי אכן עסקינן באנשים רציניים, סמכותיים ונורמטיביים היכולים לפקח נאותה על המשיב במסגרת של מעצר בית מלא בבית אחותו של המשיב, בכפר מכר, היינו, בישוב שאינו ישוב מגורי המתלונן ובני משפחתו, דבר המפחית באופן משמעותי את מסוכנותו של המשיב כלפי המתלונן ובני משפחתו ואת החשש שמא ישפיע המשיב על עדים.

לאמור לעיל יש להוסיף, כי מן הראוי שבית המשפט ישקול בכובד ראש את האמור בתסקיר המעצר ובנקודה זו, יפים דבריו הבאים של בית המשפט העליון בהחלטה שניתנה בע"פ 8748/10 בדר נמירי נ' מ"י: " איני צריך להכביר מילים על חשיבותה של התסקיר. אל נכון ציטט הסניגור המלומד מן האמור בהחלטה שניתנה במסגרת ערעור פלילי 412/08 דיר באס נ' מ"י (פורסם בנבו) כדברים האלה: "שירותי המבחן למבוגרים ולנוער הם גורמים סטטוטוריים הממלאים תפקיד חיוני מאין כמוהו במערכת המשפטית והסוציאלית בארצנו. הם מהווים זרועות הממלאות תפקיד שהוא כפול מחד גיסא, יעוץ לבתי המשפט (וגם למערכת התביעה והחקירה) באשר לחשוד ולנאשם בשלבים השונים של הטיפול בו, וכיום גם באשר לנפגעי עבירה. הם מהווים עיניים, אוזניים וגם קול הלב לבתי המשפט בבואם להחליט בדבר מעצר או עונש, זאת גם אם לא תמיד מתקבלת דעתם" (פורסמה בנבו, ניתנה ביום 7/12/10).

8.ומהתם להכא: כך גם במקרה דנן מן הראוי ליתן את הדעת בכובד ראש לתמונה המצטיירת מתסקיר המעצר, לפיו עסקינן במשיב שאינו מנהל אורח חיים עברייני. עוד עולה מתסקיר המעצר, כי ליווי טיפולי, במסגרת צו פיקוח מעצרים, יוכל להציב למשיב גבולות ברורים לבל יפעל בדרך של התנהגות פורצת גבולות, התנהגות אלימה. לכל האמור לעיל יש להוסיף את התרשמותו החיובית של שירות המבחן מהמפקחים המוצעים, אשר הרשימו באופן דומה גם את בית המשפט במהלך ישיבת היום.

9.לפיכך, ובתיתי את הדעת לכך שאין בעברו של המשיב, שהינו בן 38 הרשעות קודמות בעבירות אלימות, הנני בדעה כי ניתן להבטיח את תכלית המעצר בדרך של שחרור המשיב לחלופת המעצר המוצעת, אם כי מן הראוי לשלב גם רכיב של איזוק אלקטרוני לחלופה המוצעת, זאת על מנת להדק את הפיקוח על המשיב.

10.סיכומו של דבר, הנני מורה בדבר שחרור המשיב ממעצר בתנאים הבאים:

המשיב ישהה במעצר בית מלא, בבית אחותו, המבוגרת ממנו, הגברת תחריר עבאס בכפר מכר, זאת בפיקוחה של האחות הנ"ל ובפיקוח נוסף של אביו של המשיב, מר חאלד או רומחין.

המשיב יהא נתון באיזוק אלקטרוני.

המשיב ימנע מיצירת קשר כלשהו עם המתלונן או עם מי מבני משפחתו, המתגוררים עמו.

כמו כן יהא נתון המשיב בצו פיקוח מעצרים למשך 6 חודשים, במסגרת שירות המבחן, כמומלץ בתסקיר המעצר.

להבטחת קיום תנאי השחרור יופקד בקופת בית המשפט ערבון כספי במזומן בסכום של 3,000 ₪ או ערבות בנקאית צמודת מדד בסכום הנ"ל וכן תומצאנה ערבות עצמית של המשיב בסכום של 20,000 ₪ ושתי ערבויות צד ג' מכל אחד מהמפקחים הנ"ל, כל אחת בסכום הנ"ל.

מובהר בזה, כי המשיב ישוחרר אך ורק לאחר קיום כל התנאים הנדרשים לצורך התקנת האיזוק האלקטרוני.

המשיב ילווה, לאחר הבטחת קיום התנאים הנדרשים לצורך האיזוק האלקטרוני, לבית אחותו הנ"ל, בו יותקן האיזוק האלקטרוני , זאת בפיקוח צמוד ומלא של שני המפקחים הנ"ל ( אחותו ואביו).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ