אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' אבו עריבאן(עציר)

מדינת ישראל נ' אבו עריבאן(עציר)

תאריך פרסום : 06/09/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום נתניה
21708-12-10
06/09/2011
בפני השופט:
שירה בן שלמה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
חוסין אבו עריבאן (עציר)
הכרעת-דין,החלטה

הכרעת דין

1.הנאשם הואשם בהתפרצות לבית מגורים וגניבה, בשני אישומים. באישום השני הואשם, בנוסף, בגניבת רכב, בנהיגה ללא רשיון נהיגה וביטוח, במעשה פזיזות ורשלנות ובהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. בעבירות התעבורה ובהפרעה לשוטר הודה. ביתר כפר.

אליבא לתגובתו לכתב האישום, הוא נתבקש להעביר רכב גנוב מצומת בני דרור לטייבה, ע"י שכנו, נידאל מסארווה. את החסימה המשטרתית אכן עבר, מאחר ולא זיהה אותה. לאחר שעלה על דוקרנים, עצר את רכבו, ירד והחל במנוסה לאור חששו, מאחר ונהג ללא רשיון נהיגה וביטוח. בעקבות צעקות השוטרים נעצר. לדבריו, קיבל מכות מהשוטרים.

2.לגבי ההתפרצות לשני הבתים, נראה כי אין חולק שארעו. החומר הרלוונטי הוגש, בהסכמה.

מדוח הפעולה של סמ"ר שיר סקון שהגיעה למקום, ביום 9.12.10, בשעה 06:13, קיבלה פרטי ארוע מהמתלונן באישום השני - ת/4 ושוחחה עם המתלונן באישום הראשון, אביו - ת/2, וכן על סמך הודעת המתלונן מהאישום השני - ת/5 ומזכר החוקר עפר דובנו - ת/3 ניתן ללמוד את המתואר בשני האישומים, בהתייחס להתפרצות ולגניבה.

המתלונן באישום הראשון, דוד מויאל ובנו, המתלונן באישום השני, שמעון מויאל, מתגוררים בשתי יחידות דיור נפרדות באותה כתובת, ברח' בר יהודה 13 קדימה. לבית האב פרצו בכך שפתחו חלון בין הסלון למטבח וגנבו רכוש. לבית הבן פרצו בכך שפתחו את חלון הויטרינה בסלון. גנבו רכוש, גנבו את מפתחות הרכב ואת הרכב וכן מסמכים שונים שהיו ברכב והוחזרו לבעליו. המסמכים צולמו - ת/16.

מהודעת הבן ניתן ללמוד כי ההתפרצות ארעה ביום 9.12.10, סמוך לאחר 24:15 או 24:30, שאז נעל את הבית והלך לישון. בסביבות 05:20 התקבל טלפון בו דווח לו כי רכבו נתפס בקלנסואה. הוא בדק וראה כי אכן נגנב יחד עם המפתחות ורכוש נוסף. בהודעה מסר את פירוט הרכוש וסכומי הכסף שהיו במקומות שונים. בטופס פרטי הארוע נרשם באופן כולל סך של 3000 ₪.

לגבי הרכב, הבהיר שיש קודן משמאל להגה ושלא ניתן להניעו ללא הקוד.

3.אין חולק שברכב הגנוב נהג הנאשם, אשר נעצר בסופו של דבר. גדר המחלוקת, האם היה שותף להתפרצויות שקדמו לגניבתו, או שמא רק נהג בו, כגרסתו, מבלי שידע שהינו גנוב.

4.על ההתרחשות עובר למעצרו ניתן ללמוד מעדויות ומדוחות הפעולה של בלשי יחידת אתגר אשר ביצעו אותו לילה פעילות יזומה נגד גנבי רכב.

רס"ר אריאל רווה - ע"ת 3, שימש כתצפיתן והיה ממוקם בצומת כפר יונה מערב. רס"ר שרון כהן - ע"ת 4, מפקד הצוות נסע בניידת סמויה יחד עם רס"ל יוסי ראובן - ע"ת 1 ושחר מרדכי. רס"ר עינב חבני - ע"ת 2 יחד עם רס"ר יוני מימון ביצעו את החסימה על הציר, כביש 57 למזרח, סמוך למושב תנובות, מעט לפני צומת הפרות.

5.רס"ר רווה, התצפיתן, העיד ע"ס דוח הפעולה שערך - ת/13. הוא הבחין בטיוטה קורולה שעוררה את חשדו. שידר את המספר וקיבל שרשומה ע"ש תושב שטחים. לאחר כמה שניות זיהה הונדה (הרכב הגנוב) עוקף משאית משמאל ולאחריו מזדה 3 אשר נסע במהירות חריגה, דיווח לשרון וביקש לצאת לחסימה יזומה על מנת לבדוק את הטיוטה והמזדה.

אליבא לעדותו מדובר בציר המוביל לכיוון המשולש. מנסיונו למד לזהות כלי רכב חשודים. הוא התרשם שהטיוטה "פתח ציר" לרכב הגנוב. כשנשאל האם תלונה על התפרצות וגניבה קדמו לתפיסה השיב "ברוב המקרים זה רכבים שנגנבו ממש בזמן, בד"כ לא יותר משעה לפני כן, הבן אדם אפילו לא יודע שגנבו לו את האוטו, ברוב המקרים" (עמ' 29 ש' 1 - 2). אכן, גם במקרה דנן, הרכב נתפס, הודיעו לבעליו, הוא בדק ואישר שאכן נגנב.

6.את דיווחיו שמעו השוטרים בניידת הסמויה שהמתינה על הציר, בהתאם לפריסה יזומה, באופן המאפשר את ביצוע החסימה מבעוד מועד. תכנון המרחקים נעשה על ידו (עמ' 32 ש' 5 - 6). עפ"י עדות מפקד הצוות, רס"ר כהן, ודוח הפעולה שערך - ת/14, ברגע קבלת הדיווח על הטיוטה והמזדה הורה לבצע חסימה. כשנסע אחרי הרכב החשוד הבחין בהונדה (הגנוב) נוסע בצורה מחשידה, במהירות כשהוא "מזגזג בין נתיבים" והורה לאנשי החסימה לעוצרו. ההונדה הגיע למחסום, פרץ אותו, נסע לכיוון קלנסואה על פנצ'רים. עצר בצד, פתח את הדלת, ניסה להימלט ורס"ל ראובן שהיה עמו, קפץ לעברו, צעק "עצור משטרה", תפסו והורידו לרצפה על מנת לנטרלו ולאוזקו. זו האלימות היחידה שננקטה נגדו.

7.רס"ל יוסי ראובן, אשר נסע עמו וביצע את המעצר, העיד ע"ס דוח הפעולה שערך - ת/8. גם הוא שמע את הדווח של התצפיתן והבחין בהונדה סיוויק נוסע מהר מאוד, עוקף רכבים ופורץ את החסימה. לאחר שנעצר וניסה להימלט עצרו, כפי תאור רס"ר כהן. הוא ישב ליד הנהג ולכן היה זה שקפץ לעברו. דוח המעצר - ת/9. הרכב נגרר ע"י גרר אסולין - ת/12.

הוא גם מלא את טופס "תאור מצב הרכב בעת תפיסתו" - ת/10. בהערות צויין חוטים קרועים מתחת להגה משמאל. גלגלים מפונצ'רים. מכת פח.

כשנשאל מדוע יהיו ברכב חוטים קרועים ככל שהמפתח בידי הגנב הבהיר שכך לצורך עקיפת אמצעי הגנה נוספים. זאת הוא יודע על סמך נסיונו במשך 4 שנים ביחידת אתגר שכל התמחותה איתור כלי רכב גנובים. כשנשאל האם החוטים היו במקום מסווה השיב בשלילה. לדבריו, אדם שנוהג ברכב לא יכול לפספס את החוטים הקרועים.

8.רס"מ עינב חבני, מבצע החסימה, העיד ע"ס דוח הפעולה - ת/11. החסימה נפרסה בהתאם להנחיות מפקד הצות רס"ר כהן, על מנת לבדוק את ההונדה סיוויק החשוד כגנוב ואת הטיוטה קורולה בצבע כהה (ירוק) בחשד להובלתו.

החסימה בוצעה, אליבא לדבריו ולדוח הפעולה של רס"ר יוני מימין שהיה עמו - ת/1, עם דוקרנים, נצנצים מהבהבים, כשהם לבושים אפוד משטרתי זוהר, עם כובעי בילוש, כשעל הניידת אור כחול מהבהב. הם החזיקו פנס ביד. ההונדה התקרבה במהירות. הוא הורה לנהג לעצור. הרכב ירד לשוליים השמאליים, נסע במהירות לעבר גדר ההפרדה, פרץ את החסימה והמשיך מזרחה כשהניידת של רס"ר כהן בעקבותיו. הטיוטה עצר בצד, לפני החסימה, רס"ר מימון ניגש אליו והוא נעצר.

בדוח המעצר נחשד בקשירת קשר לביצוע פשע, בכך שליווה רכב חשוד כגנוב. תגובתו היתה "אני לא בחקירה, כשתהיה חקירה אני אענה לשאלות" - נ/1. על פניו תגובה של מי שבקיא בעניינים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ