אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> כהן נ' סלע

כהן נ' סלע

תאריך פרסום : 30/05/2011 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות קריית שמונה
5255-03-11
29/05/2011
בפני השופט:
רבקה איזנברג

- נגד -
התובע:
אלון כהן
הנתבע:
חובב סלע
פסק-דין

פסק דין

1.בפני תביעה כספית על סך 20,000 ₪ שהגיש התובע, בעילה כספית, נזיקית ועשיית עושר שלא במשפט, בגין תשלומים אשר לטענתו, שילם עבור הנתבע כדלקמן:

א.שכ"ט עו"ד בסכום של 1,732 ₪ עבור הנתבע ולבקשתו בגין יצוגו בבית המשפט המחוזי בנצרת בתיק בש"א 3308/06 על ידי עו"ד אלי לוי.

ב.שכ"ט עו"ד בסכום של 4,900 ₪ עבור הנתבע ולבקשתו בגין הכנת תביעתו, יעוץ משפטי ולימוד החומר על ידי עו"ד חסן מחמוד ז"ל בתביעה שהגיש נגד המוסד לביטוח לאומי- ב"ל 2446/05 וכן בגין ייעוץ משפטי ועריכת כתבי בית דין עבור הנתבע בתיק תא"מ 5929-05-08, גם זאת על ידי עו"ד חסן מחמוד ז"ל.

ג.רכישת מדיח כלים, תנור ומכונת קפה לביתו של הנתבע בסכום של 8,500 ₪.

2.בכתב הגנתו טען הנתבע, כי יש לדחות את התביעה על הסף בגין מעשה בית דין בתיק תביעה קטנה 22536-01-10, שם ניתן פסק דין בתביעה שכנגד שהגיש הנתבע באותן טענות. לחילופין טען הנתבע כי כל הוצאה ששולמה על ידי התובע, הוחזרה לו במזומן. לטענת הנתבע אינו זוכר שהסכים לסכום התשלום לעו"ד לוי ואף הסכם שכ"ט אינו חתום על ידו. עוד הוסיף הנתבע, כי מעולם לא יוצג על ידי עו"ד חסן מחמוד בתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי. הנתבע טען, כי כבר נקבע על ידי כב' השופט נדל בת"ק 22536-01-10 כי החשבוניות לעניין מוצרי החשמל אינו מעידות כי התובע רכש את המוצרים עבור הנתבע. הנתבע הוסיף כי אין ברשותו מכונת קפה, או מדיח ותנור מהסוג המצוין בחשבוניות.

בתאריך 24.5.11 התקיים בפני דין בתביעה שבנדון.

מטעם התובע העיד התובע וכן עו"ד לוי ושני עדים נוספים: מר מסעוד מחמוד ומר אושרי אלוק. מטעם הנתבע העיד הנתבע.

דיון:

3.אכן בת"ק 22536-01-10 העלה התובע במסגרת כתב תביעה שכנגד שהגיש טענות לעניין התשלומים בגין מוצרי חשמל ותשלומי שכ"ט עו"ד ששילם לטענתו, עבור הנתבע. יחד עם זאת, פסק הדין שניתן באותו תיק (להלן: "התיק האחר") בוטל על ידי ביהמ"ש המחוזי במסגרת רת"ק 13805-06-10 וטרם ניתן פסק דין חדש באותה תביעה, לפיכך, ובהעדר פס"ד באותה תביעה, אין לקבל טענת הנתבע כאילו דין התביעה להידחות על הסף מחמת מעשה בית דין. בהערת אגב אציין, כי מאחר שהדיון בתיק זה נקבע והתקיים בפני עוד בטרם הוכרעה התביעה בתיק האחר (לאחר שההכרעה הראשונה בוטלה כאמור ע"י בית המשפט המחוזי), לא מצאתי לנכון לדחות מתן פסק דין בתיק זה עד לאחר שאותה תביעה תידון.

4.ההכרעה בתביעה דנן מצריכה בחינת שתי שאלות: האחת- האם הוכיח התובע, ועליו נטל הראייה, כי שילם עבור הנתבע סכומים כספיים ומה סכומם. השנייה- האם בנסיבות העניין חלה על הנתבע חובה להשיב לתובע סכומים אלו.

5.באשר לשאלה הראשונה, סבורני כי התובע הוכיח חלק מרכיבי תביעתו כדלקמן:

א.הנתבע הוכיח כי שילם עבור התובע סכום של 1,732 ₪, שכ"ט עו"ד אלי לוי - לכתב תביעה צורפה בעניין זה חשבונית 0166.החשבונית אינה ברורה ואולם בסופה אישר עו"ד לוי כי הסכום הנקוב בה הינו 1,732 ₪ (כולל מע"מ), וכי התקבל מהתובע בהמחאה בגין הגשת תגובה לבקשה להארכת מועד להגשת בר"ע, כאשר עו"ד לוי ייצג את הנתבע. בעדותו סיפר עו"ד לוי כי אכן המדובר היה בתגובה שהוכנה על ידו לבר"ע בה הנתבע היה המשיב וכי אף עלה לביתו של התובע על מנת להחתים את הנתבע על יפוי כח ותצהיר. עו"ד לוי העיד כי אמר לנתבע מה גובה שכ"ט וכי התובע התחייב לשלמו. לכתב התביעה צורף יפוי כח מטעם הנתבע המופנה לעו"ד לוי בעניין וכן הסכם שכ"ט בו מצוין הסכום הנטען.

ב.לעניין תשלום שכ"ט עו"ד חסן מחמוד אשר הלך לבית עולמו - הגיש התובע מכתב הנחזה להיות מטעם עו"ד חסן ז"ל מיום 16.9.09 על פיו מאשר עו"ד חסן כי קיבל מהתובע את גובה שכר טרחתו של הנתבע בסך 4,900 ₪ בגין טיפולו בתביעת הנתבע נגד הביטוח הלאומי בתיק ב"ל 2446/05 ובתא"מ 5929-05-08. בנוסף, העיד מר מסעוד מחמוד כי התובע עזר לנתבע וטיפל בתביעותיו וכי נשלח על ידי עו"ד חסן ז"ל לגבות שכ"ט עבור התביעה שהגיש הנתבע כנגד הביטוח הלאומי. העד הוסיף, כי הנתבע הפנה אותו לתובע ותיאר כי לאחר מכן פנה לתובע וזה בא עימו לשלם לעו"ד חסן.

לאור העובדה שמדובר בתביעה קטנה בה בית המשפט אינו כבול לדיני הראיות, אני מוצאת לנכון לקבל את ת/1 כראיה קבילה ובהעדר ראיות לסתור, מקבלת טענת התובע גם בעניין זה.

אציין, כי טענת הנתבע כי ייצג את עצמו בתביעה נגד הביטוח הלאומי והעובדה שבהודעת הערעור שהגיש לא מצוין כי הינו מיוצג, אינה סותרת את גרסת התובע. ראשית על פי ת/1, תשלום שכר הטרחה היה בגין לימוד החומר, ייצוג משפטי, והכנת תביעה, אך לא בגין ייצוג בבית המשפט. שנית, הנתבע עצמו מציין בהודעת הערעור בסעיף 9 כי נזקק לשירותי עו"ד בהתייעצות עימו ובהכנת הערעור. בנוסף, אף שהנתבע הכחיש את חתימתו על התצהיר ת/2, הרי שהוא אישר כי החתימה המופיעה על גבי תצהיר-ת/3 הינה חתימתו. המדובר בתצהיר המאומת על ידי עו"ד חסן והמתייחס לאותה תביעה שהגיש נגד הביטוח הלאומי.

טענת הנתבע כאילו עו"ד חסן ייצג גם את התובע עצמו בהליכים אחרים שהתנהלו בין הצדדים, אינה תורמת לגרסת הגנתו ולא מצאתי מה הרלוונטיות שלה למחלוקת נשוא התביעה.

6.התובע לא הוכיח כי רכש עבור התובע מוצרי חשמל. המוטב בשתי החשבוניות שצורפו הוא התובע ואין בהן כדי ללמד, כי הרכישה נעשתה עבור הנתבע. גם העד אושרי אלוק, לא תרם לגרסת התובע בעניין. כל שמסר העד בהודעתו הינו כי סיפק תנור ומדיח כלים עת עבד אצל גבאי מוצרי חשמל. העד לא הותיר בי רושם מהימן ואף לא פרט מתי עבד באותו עסק, מתי סיפק את המוצרים, מה חברת הייצור של המוצרים (שהרי הנתבע הכחיש כי בביתו מוצרים מחברת הייצור המצוינת על החשבונית). העד כלל לא התייחס לחשבוניות נשוא התביעה וכן לא התייחס למכונת הקפה.

נטל ההוכחה מוטל על התובע בבחינת "המוציא מחברו עליו הראייה". התובע לא הוכיח כי המוצרים נשוא החשבוניות נרכשו עבור התובע וסופקו לביתו ואני דוחה טענתו בעניין זה.

7.לאור האמור, הוכיח התובע כי שילם סכום של 6,632 ₪ בגין שכ"ט עבור שירותי עו"ד לוי ועו"ד חסן בעניינים המשפטיים של התובע אשר פורטו לעיל.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ