אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> כהן-חגבי ואח' נ' ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ ואח'

כהן-חגבי ואח' נ' ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 26/12/2013 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות ראשון לציון
30333-07-13
10/12/2013
בפני השופט:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
1. חבצלת כהן-חגבי
2. שלמה כהן

הנתבע:
1. ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ
2. עידן נחום

פסק-דין

פסק דין

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 17.5.13 בשעה 23:00 לערך בכיוון יציאה משער נמל תל אביב (להלן "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב תובעת 1 מס' רישוי 3792471 נהוג בידי תובע 2, בעלה (להלן "רכב התובעים") ורכב נתבע 2 מס' רישוי 8019165 נהוג בידי נתבע 2 (להלן "נתבע 2), המבוטח בנתבעת 1.

בתביעתם עתרו התובעים לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א. נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של - 3,381 ₪.

ב. שכ"ט שמאי בסך של - 700 ₪.

ג. ירידת ערך עפ"י דוח שמאי - 358 ₪.

ד. הוצאות בסך של - 500 ₪.

להוכחת נזקיהם הגישו התובעים חוות דעת שמאי, חשבונית שכ"ט שמאי, אישור אי הגשת תביעה, מסמכים ותמונות.

תובע 2 אשר נהג ברכב התובעים עובר לתאונה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה כדלקמן:

"כשהייתי בעצירה מוחלטת כאמור הנתבע 2 היה ברכב שחנה על הכורכר בצד ימין כיוון נסיעתי ומדובר ברכב שמספרו 8019165, הרכב הזה חנה על הכורכר בצד ימין לכביש שבו אני הייתי בעצירה כאמור כשחלקו האחורי אנכי לכביש והחזית פונה לתוך הכורכר ואז לפתע נהג הרכב הזה שחנה כך על הכורכר החל לנסוע בנסיעה לאחור ופגע ברכבי ונגרמו נזקים. אני מגיש לביהמ"ש צילומים בצבע של הפגיעה ברכב שלי כשרואים שהפגיעה של רכב זה שנסע לאחור, הייתה בחלק הצדדי אחורי ימני של הרכב שלי, דבר שמלמד על נסיעתו לאחור. התמונה מסומנת ת/1. אחרי התאונה יצאנו מכלי הרכב, אני ניגשתי לנהג שנסע כך לאחור ופגע ברכב שלי כדי לקבל את פרטיו, במהלך השיח איתו הבנתי שהנהג היה בגילופין במהלך שיחתנו הגיעה ניידת ושאלה אם הכל בסדר ואמרתי שהכל בסדר ולא עירבתי את המשטרה ולא אמרתי שאני חש שהוא בגילופין. אני רוצה לומר שהנהג ששמו עידן נחום שנהג ברכב שנסע לאחור הוא פגע ברכבי, הציע לי 500 ₪ כדי שאתקן את רכבי ונסגור עניין. לרכבי נגרמו נזקים כמפורט בדוח שמאי בסך של 3,381 ₪. שכר טרחת שמאי 700 ₪, ירידת ערך על פי קביעת השמאי 357.58 ₪. אני מפנה לכל המסמכים שצירפתי לתביעה, מבקש לציין שלמחרת יום אירוע התאונה התקשר אליי טלפונית אביו של עידן נחום והציע לי 500 ₪ לתיקון רכבי ואני סירבתי ואז אמר שהמילה שלי כנגד המילה שלו ונתראה בבהמ"ש. רכב נתבע 2 מבוטח בנתבעת 1".

תובע 2 לא נחקר בחקירה נגדית ע"י נתבע 2.

בחקירתו הנגדית ע"י נציג נתבעת 1 לשאלה "היו כלי רכב גם מאחורי הרכב שלך כשהיית בטור המכוניות" השיב תובע 2 "לא. אני הייתי הרכב האחרון". לשאלה "לטענת הנתבע 2 שראית שיש טור ארוך לכיוון היציאה אתה רצית לברוח ממנו ואתה נסעת לאחור באלכסון ופגעת ברכב שנתבע 2 שעמד בעצירה מוחלטת שעמד בכורכר בצד הכביש" השיב תובע 2 "לא היו דברים כאלה מעולם".

נתבע 2 תיאר בעדותו את אופן קרות התאונה בציינו כדלקמן:

"בתאריך 17.5.13 שעה 23:00 נהגתי ברכב מספר רישוי 8019165. הייתי בנמל ת"א, חניתי עם הרכב בצד הכביש על חניה עשויה מכורכר, זו לא חניה מסומנת אלא חניתי בצדי הכביש שעשוי מכורכר חניתי שהחלק האחורי של רכבי הוא מאונך לכביש אבל כל רכבי היה על הכורכר. אני ישבתי באוטו במושב הנהג, הרכב היה מותנע על מצב של עצירה מוחלטת ופתאום הרגשתי מכה מחלק האחורי של הרכב שלי. יצאתי מהאוטו ודיברנו על המכה וראיתי את התובע שהיה שם עם הרכב שציין מספרו והסכמנו שמחליפים פרטים למען הסדר הטוב. אני אומר שלא הצעתי לתובע 500 ₪. הייתה בינינו תקשרת טלפונית שאני אשם בתאונה והוא מגיש תביעה, אמרתי לו בסדר גמור. התקשרתי לסוכנות הביטוח שלי וזהו. אבא שלי לקח את מספר הטלפון של התובע ואני לא יודע מה דיבר עם התובע כי לא הייתי נוכח ואני גם לא זוכר מה אבי אמר אז אני לא רוצה לומר משהו. הרכב שלי מבוטח בחברת ביטוח שהיא נתבעת 1. היו איתי באוטו שני חברים. אחד מהם ישב במושב הקדמי לידי והוא יעיד היום ואחד ישב מאחורה. רצינו ללכת לבילוי אבל זה לא יצא אז ישבנו במסעדה. כשישבנו באוטו חיכינו לעוד חבר שיבוא אבל הוא לא בא ונפגשנו איתו במקום אחר. הרישיון שלי חשוב לי כאדם נכה ואני רוצה להגיד שאלכוהול לא שתיתי אנחנו הגענו לנמל ת"א ברכב והמתנו על הכורכר לחבר שהיה צריך לבוא ולא הלכנו עוד לבילוי. היה צריך לבוא חבר ששמו שחר וחיכינו לו. הייתה התאונה ואחריה נסענו למסעדה ושחר הגיע למקום שבו אני חניתי אחרי התאונה ונסענו למסעדה".

בחקירתו הנגדית ע"י תובע 2 לשאלה "אבא שלך התקשר אלי והציע לי 500 ₪" השיב הנתבע 2 "לא". לשאלה, "לפני רגע אמרת שאתה יודע שאבא שלך התקשר אלי" השיב נתבע 2 "יכול להיות שהביטוי שלי לקוי, אולי לתובע יש יותר ניסיון חיים".

עד ההגנה מתן זברקו, חברו של נתבע 2, תאר בעדותו את שארע כך:

"ביום 17.5.13 בשעה 23:00 היינו בנמל, אני ועידן היינו באוטו של עידן וחיכינו לעוד חבר שהיה צריך להגיע שקוראים לו שחר. אני ישבתי ליד עידן שהוא הנהג של הרכב. הרכב של עידן עמד בצד הכביש על כורכר אבל זה לא ממש צד הכביש אלא הרכב של עידן עמד במאונך לכביש כלומר בניצב לו שהחלק האחורי לכוון הכביש והחלק הקדמי לכוון גדר. היתה כל הזמן תנועת מכוניות על הכביש מאחורי עדין ומצד שמאל שלו. בשלב מסוים שישבנו ברכב נשמעה מכה מאחורי הרכב של עידן, יצאנו החוצה אצל עידן אולי היתה שריטה או כלום וברכב של התובע הנהג האחר היה עיקום בפח.

עידן והתובע החליפו פרטים ואני צילמתי את הרכב. כשישבנו ברכב האוטו של עידן היה מונע, אבל ישבנו ברכב. כשהגענו למקום החניה הזה הגענו לאותו מקום ממסיבה שלא היינו בה בגלל הגילאים שם לא התאימו לנו ואז נסענו לנמל לקחת חבר. אני הייתי עם הגב לחלק האחורי של הרכב ולכן לא ראיתי את התאונה עצמה אלא רק שמעתי והרגשתי תזוזה של הרכב של עידן".

בחקירתו הנגדית ע"י תובע 2 חזר וציין עד ההגנה כי היה ברכב נתבע 2 בעת קרות התאונה ולשאלה "עידן אמר בעדותו שאתם לא באתם משום מסיבה ומשום מסעדה אלא סתם ישבתם ברכב" השיב "אני כמעט בטוח שאני לא מתבלבל עם פעם אחרת אבל בכל מקרה אני לא מתאם גרסאות". (ההדגשה שלי- א.ט).

עיינתי בכתב הטענות, במוצגים שהוגשו, שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ