אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> כהן ואח' נ' ואח' ואח'

כהן ואח' נ' ואח' ואח'

תאריך פרסום : 08/08/2010 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום קריות
4676-04
06/08/2010
בפני השופט:
עפרה אטיאס

- נגד -
התובע:
1. אברהם כהן
2. אהרון כהן

הנתבע:
1. לוזון ציון ואח'
2. גבריאל דוד

החלטה

בתיק זה ניתן פסק דין שנתן תוקף להסדר פשרה בעניין פירוק שיתוף במגרשים מס' 19,220,221 בגוש 18134, עין שרה בנהריה המהווים חלק מחלקות 9, 16,22 מאותו גוש על פי חלוקה שמפורטת בפסיקתא שנחתמה על ידי כב' השופטת (בדימוס) סגנית הנשיא א. בית נר ביום 05.02.06.

בפסק הדין הנ"ל העוסק כאמור בפירוק שיתוף, הוסכם ונקבע כי ביחס למגרש 219 סמכויותיו של הכונס יחודשו כפי שהיו בבית המשפט המחוזי בחיפה בת.א. 248/95 מיום 14.11.99 וימשיכו להיות בהתאם לצו המינוי שהיה בבית המשפט המחוזי – היינו שבנוסף לרישום בטאבו, גם למימוש הזכויות בכל דרך שתראה לו נכונה, כולל מסירת המגרש לבניה לקבלן.

בסעיף 1.1 לפסק הדין המתייחס למגרש 219, נקבע כדלקמן : "אני מורה על חלוקה פנימית של חלקי בעלי מגרש 219 הנ"ל בצורה שמלוא זכויותיהם של ה"ה סבו עמוס והגר, דוד גבריאל וכהן שלמה הבעלים של 2,500 מ' מקוריים, ייוחדו במבנה אחד מתוך 4 נותרים לבניה היום על מגרש זה שיהיה בצד המזרחי צמוד למגרש 220 שבו ייוחדו 1/4 מכלל זכויות הבניה הקיימות על המגרש, כולל בעניין מס' היחידות המותרות לבניה וזאת ללא תשלומי איזון נוספים כלשהן מיתר הבעלים של מגרש 219 הנ"ל".

יצויין כי בהחלטה מיום 30.03.08 בוטל המינוי של עו"ד אדיב מחול ככונס נכסים, ותחתיו מונה עו"ד מן (להלן: "כונס הנכסים").

הונחה בפניי ביום 22.02.10 בקשה למתן הוראות לאשר חוזה למכירת זכויות במגרש 219 לפי סעיף 34 א' לחוק המכר מטעם כונס הנכסים עו"ד רצ'רד מן. המציעה על פי ההצעה הנ"ל היתה קורל פרויקטים בע"מ (בהקמה) על ידי מנהלה, דוד בניאשוילי (להלן: "קורל").

להצעה נשוא הסכם המכר הנ"ל הוגשה התנגדות מטעם דוד גבריאל שהינו אחד המשיבים ואוקטגון ייזום פרויקטים בע"מ המיוצגת על ידי עו"ד שיינפלד (להלן: "אוקטגון").

אוקטגון ודוד גבריאל הציעו הצעה משופרת ביחס להצעה שהוצעה על ידי קורל.

דיונים בבקשה לאישור המכר מחד ובהתנגדות לאישור המכר מטעם גבריאל ואוקטגון מאידך, התקיימו ביום 24.05.10, 05.07.10, 13.07.10, 25.07.10. לאחד הדיונים זומן סגן מנהל מיסוי מקרקעין, מר דהן, אשר אישר כי לא קיימים חובות מס שבח ומס רכישה ביחס למגרש, למעט חוב שולי של 70 ₪. בנוסף, קיימת עסקה אחת שלא הוצהרה והכוונה לעסקה שבין שמעון שרביט לעמוס אסולין ויצחק שחר, כאשר לגבי מס רכוש אין חובות לא ביחס למקרקעין ולא ביחס למגרש (פרוטוקול מיום 13.07.10 עמ' 8 שורות 16 – 25).

בנוסף התברר כי מר גבריאל הגדיל את חלקי החזקתו במושע לאחר מתן פסק הדין בעניין פירוק השיתוף ואף צורפו הסכמי המכר שמכוחם רכשו מר גבריאל ובניו זכויות נוספות במגרש 219, כאשר כיום זכויותיהם במושע במגרש 219 מסתכמות ב- 2500/9000 חלקים.

גבריאל ובניו מבקשים לממש את זכויותיהם הנ"ל בבניין הרביעי הצמוד למגרש 220 הנזכר בסעיף 1.2 לפסיקתא מיום 05.02.06 וזאת בהתחשב בכך שיתר הצדדים ששמותיהם מופיעים בסעיף 2.2 הנ"ל –ה"ה סבו וכהן שלמה, לא התנגדו, לא לעסקה המקורית שהוצעה על ידי כונס הנכסים אשר התייחסה לכלל הזכויות במקרקעין (ההסכם עם קורל) ולא לעסקה שמבוקש לאשר כיום המתייחסת לכלל הזכויות במקרקעין למעט הזכויות של ה"ה גבריאל ובניו (הסכם המכר עם אוקטגון) ואף לא עמדו על זכותם למימוש האמור בסעיף 1.2 לפסיקתא ביחס לזכיותיהם במגרש 219.

ביני לביני, הודיע עו"ד בניאשוילי מטעם קורל בדיון שהתקיים ביום 13.07.10 כי לאור התמשכות ההליכים קורל כבר אינה מעוניינת בביצוע העסקה ואילו אוקטגון נכונה היתה להכנס בנעליה באותו מחיר שהוצע על ידי קורל, תוך ביצוע ההתאמות הנדרשות, בשים לב לכך שאין מדובר ברכישה מלאה של כלל הזכויות במגרש 219 אלא ברכישת מלוא הזכויות למעט זכויות ה"ה גבריאל ובניו, היינו 6500/9000 חלקים.

ביום 21.07.10 הוגשה בקשה למתן הוראות לאישור חוזה מיום 19.07.10 למכירת הזכויות במגרש 219 לפי סעיף 34 א' לחוק המכר וזאת לאוקטגון.

הוריתי לכונס הנכסים להמציא עותק של בקשתו, כמו גם עותק של כל הפרוטוקולים שהתקיימו בתיק זה ביחס לבקשה לאישור חוזה המכר עם קורל ולהתנגדות של גבריאל ואוקטגון לעסקה זו. כפי ששמעתי מכונס הנכסים היום, בוצעה מסירה כדין של כלל כתבי הטענות למשיבים, למעט שישה – כאשר ביחס לאחד מהם קיים סירוב לקבל והודבקה מעטפה על הדלת. עם שניים אחרים שוחח כונס הנכסים לאחר שהמעטפה הודבקה על הדלת והם אישרו קבלת המסמכים. למשפחת אלבז אשר היא וה"ה גבריאל היחידים שטרחו להתייצב לכל הדיונים בתיק זה, (בעצמם ו/או באמצעות מי מטעמם) הודבקה מעטפה על הדלת והם אכן התייצבו לדיון היום ואילו היחיד שלא בוצעה לו מסירה כלל, הינו ד"ר ערן גבע שהינו שכנו של כונס הנכסים אשר ניתנה לו ארכה של 72 שעות להגיש התנגדותו לבקשה לאישור המכר ממוע ד המסירה.

כונס הנכסים ידאג להמציא את הבקשה והפרוטוקולים לד"ר גבע עד ליום 11.08.10.

יצויין כי קיימת מסירה כדין למשיבה 20 ואילו המשיב 19 הלך לעולמו, ואולם הזכויות של משיבים אלה ממילא נרכשו על ידי טייב בת שבע שמכרה את הזכויות לדוד גבריאל.

ה"ה אלבז הביעו התנגדות לביצוע כל עסקה מכל מין וסוג שהוא ביחס למקרקעין ומובן שעמדה שכזו שמטרתה להקפיא את המצב במקרקעין הינה עמדה שבית המשפט אינו יכול לקבל.

אשר על כן, בשים לב לכך שהצעתה של אוקטגון עולה על השווי שנקבע בהערכת השמאי מיכאל בנון מיום 26.04.09; לאור ההבהרות שהתקבלו מכונס הנכסים ומסגן מנהל מח' מיסוי מקרקעין, מר דהן ביחס לחובות מס שבח, מס רכישה ומס רכוש ביחס למגרש; בהתחשב בכך שלאחר תקופה ממושכת ופרסומים בעיתונות ומאמצים מצד כונס הנכסים למכור את המגרש, שלא הניבו תוצאות ממשיות, ההצעה הקיימת הינה היחידה הקיימת ביחס למקרקעין וכאשר אף אחד מן המשיבים בתיק זה, למעט ה"ה אלבז, לא טרחו להביע עמדה או להתנגד לעסקה נשוא הסכם מכר זה וחלק מן המשיבים אף מסרו כתבי הסכמה פוזיטיבים ביחס להסכם המכר עם קורל אשר תנאיו תואמים לתנאי ההסכם המוצע עם חברת אוקטגון כאשר משפחת הלנר אף הביעה הסכמה פוזיטיבית במייל להסכם המכר המוצע עם אוקטגון, אני מאשרת את הסכם המכר מיום 19.07.10 אשר צורף לבקשה לפי סע' 34 א' לחוק המכר והעברת הזכויות על שם אוקטגון בכפוף למילוי תנאי כל הסכם המכר במועדיהם ע"י אוקטגון, כשהם נקיות מכל שיעבוד, עיקול וזכות אחרת, למעט שעבודים, עיקולים ו/או חובות של אוקטגון עצמה, למעט זכויות שלפי תנאי המכירה אינן מתבטלות, למעט זכויות שאינן משמשות ערובה לחיוב כספי וכן בכפוף לזכויות של ה"ה גבריאל ובניו המסתכמות במושע בסך של 2500/9000 חלקים, אשר תמסרנה להם באופן ספציפי בבניין הרביעי בצד המזרחי הצמוד למגרש 220.

הנני מורה לרשויות מיסוי מקרקעין להמציא לכונס הנכסים אישורי מס רכוש להעברת הזכויות בלשכת רישום המקרקעין וזאת לאור הצהרתו של מר דהן בפניי כי לא קיימים חובות למס רכוש, לא ביחס למגרש 219 ולא בכלל, או במיקום, ככל שתבוא הסכמה בין אוקטגון לבין גבריאל ובניו.

הנני מסמיכה את כונס הנכסים להוציא לפועל את מכירת זכויות המשיבים שצויינו בבקשתו מיום 21.07.10 1-3, 6 – 13, 17, 18, 21 – 25, 27 – 29 במגרש 219 לידי המשיבה 31, בהתאם לחוזה המכר מיום 19.07.10, לרבות חתימה על כל המסמכים הכרוכים להשלמת העסקה בפני לשכת רישום המקרקעין, עיריית נהריה ושלטונות המס, לרבות דיווח על עסקאות שלא דווחו בעבר, ככל שלא יבוצע דיווח עצמי תוך 30 יום מהיום, לרבות רישום הע' אזהרה על זכויות המשיבים שנמנו לעיל.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ