אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> י.י. תור - עד בע"מ נ' אריאלי ואח'

י.י. תור - עד בע"מ נ' אריאלי ואח'

תאריך פרסום : 28/08/2011 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום הרצליה
57666-10-10
28/08/2011
בפני השופט:
סיגל רסלר-זכאי

- נגד -
התובע:
י.י. תור - עד בע"מ ע"י עו"ד אברמוביץ
הנתבע:
1. רחל אריאלי
2. הראל חברה לביטוח בע"מ
3. שמואל רפאלי
4. איי אי גי ישראל חברה לביטוח בע"מ
5. חיים מעודד

פסק-דין

פסק דין

לפניי תביעת נזיקין, אשר הוגשה בסדר דין מהיר, בגין נזקי תאונת דרכים מיום 16.5.10.

דיון ההוכחות התקיים היום.

כעולה מכתב התביעה המדובר בתאונת שרשרת. התובעת, חברה העוסקת בניהול חב' אוטובוסים לתיירות.

בהתאם לכתב התביעה המתוקן, בעת התאונה, נהג ברכב הנפגע (להלן – "המיניבוס") מר הדיה יוסף. בהתאם לנטען בכתב התביעה, נסע מר הדיה בשדרות בן גוריון בבת ים, בדרכו לת"א. בהגיעו לצומת הרחובות שד' בן גוריון נורדאו, עצר הנהג כחוק ואפשר להולך רגל לעבור במעבר חצייה. לפתע, שמע שני קולות חבטה ובטרם חידש נסיעתו, חש בחבטה בעוצמה רבה בחלק האחורי של המיניבוס.

לאחר הפגיעה הבחין ברכב הנתבעת 2 (ג'יפ יונדאי) אשר היה צמוד למיניבוס מאורח, ברכב הנתבעת 4 (גי. אם. סי.) כאשר הוא תקוע ברכב הנתבעת 2 והנתבע 5 שרוע על הכביש. עוד הבחין ברכב הנתבעת 6 (סוזוקי), החונה במקביל למדרכה המסומנת בכחול לבן, פגוע בחלקו הימני. עוד נטען, כי הנתבע 3, מיד לאחר התאונה טען כי רכב הסוזוקי יצא מהחנייה מימין הכביש באופן פתאומי ובלתי צפוי ופגע בעוצמה רבה ברכב הנתבעת 4, אשר נהדף לעבר רכב הנתבעת 2 וכך פגע ברכב התובעת.

הנתבעת 2 בכתב ההגנה, טענה כי כל האמור בסעיף 4 לכתב התביעה לגבי אופן קרות התאונה וכפי שפורט לעיל, הינו נכון וחזר על גרסת התובעת ולפיה רכב נתבעת 2, נהדף לעבר רכב התובעת, על ידי רכב הנתבעת 4. עוד נטען כי הנתבע 3 הפנה אצבע מאשימה לעבר הנתבע 5 מייד לאחר התאונה.

הנתבעים 3 ו-4 בכתב ההגנה, הכחישו את האמור בכתב התביעה, לטענתם, היה הנתבע 3 בנסיעה ברחוב בן גוריון בבת ים בנתיב השמאלי, כאשר רכב הסוזוקי הנהוג על ידי הנתבע 5, אשר חנה בנתיב הימני יצא לפתע מהחנייה וזאת ללא מתן זכות קדימה לנתבע 3, וכך פגע עם צידו השמאלי בכל אורך צידו הימני של רכב הנתבעים 3 ו-4. מעוצמת המכה, נטען כי רכב הנתבעים 3 ו-4 נהדף לעבר רכב הנתבעים 1 ו-2 והשתלשלות האירועים לאחר מכן אינה ידועה לנהג הנתבעים 3 ו-4.

הנתבע 5, באמצעות הנתבעת 6 טען כי בעת התאונה לא היה כלל ברכבו, אלא יצא ממנו כאשר מנוע הרכב דולק על מנת לבדוק את מנוע הרכב, זאת בהתאם להוראת מוסך בו שהה רכבו לאחר שבוצע בו תיקון נרחב. עוד נטען, כי הנתבע 5 נפגע עת היה מחוץ לרכבו וככל הנראה נהדף ונפל ארצה, פונה לאחר מכן באמבולנס לבית החולים.

לפניי העידו, נהגי כל הרכבים וכן מנהלת התובעת 1.

דיון והכרעה

נהג התובעת חזר על גרסתו לגבי שמיעת שני רעשי פגיעה לפני הפגיעה במיניבוס בו נהג. לטענתו חש בחבטה אחת בלבד, מהרכב שעמד מאחוריו. לדבריו לא ראה כיצד ארעה התאונה ומה התרחש בטרם חש את הפגיעה ברכב. עם זאת, העיד כי מייד לאחר התרחשות התאונה וכשיצא מרכבו הבחין בנתבע 5 שרוע על הכביש.

נהג התובעת שרטט את מנח הרכבים והגיש עדותו במשטרה (סומנו ת/1 ות/2).

הנתבעת 1 גם היא העידה לפניי וטענה כי לא הבחינה בהתרחשות לפני שחשה את הפגיעה ברכבה, לטענתה האטה בשעה שהגיע לכיכר ובשעה שלפניה חנה מיניבוס, לפתע חשה בחבטה חזקה כאשר רכב גי. אם.סי. פגע בה מצידה הימני, ובשל כך נזרקה קדימה לכיוון המיניבוס. עוד לטענתה, שאלה את נהג הגי.אם.סי מה קרה, וענה כי רגלו נתפסה, עוד ציינה, במסגרת עדותה במשטרה כי נהג הגי.אם.סי, לא יצא מהרכב מכיוון שנלכד בו. בנוסף,העידה כי הבחינה באדם מבוגר שוכב על הכביש ונמסר לה כי גם הוא היה מעורב בתאונה וכי הוא מרכב הסוזוקי. עוד מעדותה במשטרה טענה כי הסוזוקי חנתה ליד המדרכה הימנית בצורה ישרה.

עדותה של הנתבעת 1 במשטרה הוגשה וסומנה נ/1, כמו כן נתבקשה הנתבעת 1 לשרטט מנח הרכבים לאחר התאונה והיא עשתה כן, הוגש וסומן נ/6.

נהג הגי.אם.סי הנתבע 3, גם הוא העיד לפניי. הנתבע 3 טען, כי היה בנסיעה בנתיב השמאלי, כאשר בנתיב הימני חונים רכבים. לטענתו לפתע, חדר נהג הסוזוקי מצד ימין לנתיב נסיעתו ופגע בו לאורך כל הרכב עם צידו השמאלי. מעוצמת המכה סטה שמאלה, עלה מעט על שטח ההפרדה הבנוי ואיבד שליטה ברכב ופגע ברכב שלפניו, לטענת הנתבע הוא פגע בו מאחור עם החלק הקדמי שמאלי של הרכב. לטענתו רגלו נלכדה בדלת, אולם לאחר מכן הוצא מרכבו.

הודעתו של הנתבע במשטרה הוגשה וסומנה נ/2, כמו כן שרטט הנתבע 3 את מנח הרכבים לפני התאונה נ/3 וכן את מנח הרכבים לאחר התאונה נ/4.

לפניי העיד גם הנתבע 5, לדבריו, מידי יום הינו נוהג להגיע למקום לטיילת, לאחר שהחנה רכבו לימין הדרך במקום המותר לחנייה, יצא מרכבו כדי לבדוק את מצב השמן. לדבריו רכבו חזר מתיקון וכך הנחה אותו איש המוסך בשעה שביקש לחזור אל הרכב, פגע בו רכב הגי.אם.סי והעיף אותו, מעבר לכך אינו זוכר דבר. שכן, לאחר מכן איבד הכרתו, מאוחר יותר התעורר כשטופל על ידי אנשי מד"א והובהל לבית החולים.

לאחר ששמעתי עדויות כל הנהגים לפניי, שוכנעתי כי הנתבע 3 הינו אחראי לכל השתלשלות האירועים.

מן העדויות ששמעתי, שוכנעתי כי הנתבע 5 נפגע בשעה שהיה מחוץ לרכבו. נתבע 3 כנראה איבד שליטה ברכבו או לא הבחין בנתבע 5 ופגע בו וברכבו. חיזוק לעמדה זו ניתן לראות בתמונות המציינות את אופן הפגיעה, ברכב הנתבעת 6 ולעניין זה אני מפנה לתמונות שצורפו לחוות דעת השמאי (נ/7) . חיזוק נוסף מצאתי בכל עדויות הנהגים הנוספים. בהתאם לגרסאות כל העדים, מייד לאחר התאונה, נמצא הנתבע 5 שרוע על הכביש מחוץ לרכב. הנתבע 3, בחקירתו הנגדית, העיד בתחילה כי לאחר התאונה היה מבולבל ולא הבחין בדבר ואינו זוכר דבר, ומאוחר יותר בשעה שאומת עם גרסתו, שינה אותה וציין כי הוא זוכר כי הנתבע 5 חולץ והוצא מהרכב, והושכב על הכביש.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ