אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ישראל נ' אביטבול ואח'

ישראל נ' אביטבול ואח'

תאריך פרסום : 15/10/2011 | גרסת הדפסה
בש"ע
בית משפט השלום רמלה
4330-10-11
11/10/2011
בפני השופט:
הישאם אבו שחאדה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל ע"י הגב' הילי ברגמן – מתמחה מטעם פמ"מ
הנתבע:
1. אביחי אביטבול
2. מני דבוש
3. ניצה רומן
4. אלעד רומן

החלטה

1.בפני בקשה להארכת תנאי השחרור שנקבעו למשיבים 1 עד 3 עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם וכן בקשה לקביעת תנאים מגבילים למשיב 4. המשיבים 1 ו- 4 הם בני דודים. המשיבה 3 היא אמו של המשיב 4. המשיב 2 הוא חברו של המשיב 4.

2.כנגד המשיבים 1 – 4 הוגש כתב אישום המייחס להם עבירה של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות לפי סעיפים 274 (1) ו (3) לחוק העונשין התשל"ז – 1977. למשיב 1 מיוחסת עבירה נוספת של איומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין התשל"ז – 1977.

העובדות אליבא דכתב האישום

3.לפי כתב האישום ב- 10.9.11 המשיב 4 ערך מסיבת יום הולדת בביתו. במסיבה זו נכחו, בין השאר, המשיבים 1 עד 3. בעקבות תלונות למשטרה מטעם השכנים על רעש של מוסיקה שגרמה להפרעה למנוחתם של השכנים, הגיעו שני שוטרים למקום, בוריס וולוביק (להלן "בוריס") ומאיר ביננפלד (להלן "מאיר"). השוטרים הגיעו לאחר השעה 00:20 והובטח להם כי המסיבה הגיעה לסיומה, אך בפועל הדבר לא נעשה. בשלב מסוים המשיב 4 נתבקש להציג תעודה מזהה אך התעלם מהשוטרים והתיישב עם חבריו שהיו במסיבה. המשיבה 3 שוחחה עם השוטרים, נתבקשה להזדהות אך גם היא סירבה. השוטר מאיר ניגש לרכב המשטרתי על מנת לרשום הודעת קנס בשל הרעש במקום. המשיב 1 התקרב לעבר השוטר מאיר ואיים עליו שאם ירשום הודעת קנס ישבור לו את הפנים. עקב הדברים הנ"ל המשיב 1 נתבקש להתלוות לניידת בהיותו מעוכב בשל איומים על שוטר. המשיב 1 סירב להתלוות לניידת והחל לדחוף את השוטר מאיר. השוטר בוריס נאלץ להשתמש באקדח "טייזר" (שוקר חשמלי) כנגד המשיב 1. הנוכחים במקום, לרבות משיבים 2 עד 4, החלו לדחוף את השוטרים. בשלב זה, המשיב 4 קפץ על השוטר מאיר מאחור, התפתח מאבק בין מאיר למשיב 4 והשניים נפלו ארצה. או אז החלו המשיבים 2 ו- 3 וכן אחרים לבעוט ולהכות במאיר בכל חלקי גופו, בעוד המשיבה 3 צועקת לעברו מילות גנאי. בנסיבות אלה, בוריס נאלץ להשתמש באקדח "הטייזר" כנגד הנוכחים במקום.

4.בשלב זה, אליבא דכתב האישום, הגיעו השוטרים רועי שטרנפלד (להלן "רועי") והמתנדב אורי גרודז'ינסקי (להלן "אורי") למקום המסיבה על מנת לסייע בידי בוריס ומאיר. אורי משך את המשיב 2 שכבר היכה את מאיר באגרופים. בשלב זה החליקו המשיב 2 ואורי לקרקע ואורי נחבל בידו הימנית. באותה עת המשיבה 3 ניגשה לאורי וסטרה לו בלחיו השמאלית באמצעות כף ידה הימנית.

5.בעזרתו של אורי הצליח בוריס להכניס את המשיב 4 לניידת ורועי סייע להשלים את מעצרו של המשיב 1. המשיבה 3 עוכבה לחקירה במקום על ידי רועי, ובהמשך בסמוך לתחנת המשטרה במודיעין, עוכב המשיב 2 לחקירה.

6.בשל עוצמת המכה שספג באירוע, מאיר סבל מכאבים בראשו, בטנו וידו השמאלית. בדרכו לתחנת המשטרה במודיעין ובהגיעו לשם מאיר חש ברע, הקיא מספר פעמים ובהמשך פונה לבית החולים תל השומר, שם אושפז עד ליום 12.9.11. למאיר נגרמו שטפי דם מרובים, לרבות בידו השמאלית, אשר טופלה בגבס מכף היד ועד למרפק.

שחרור המשיבים 1 עד 3 בתנאים מגבילים ושחרור המשיב 4 ללא תנאים

7.המשיבים 1 עד 3 נעצרו והובאו לבית המשפט השלום ברמלה להארכת מעצרם ב- 11.9.11 ומעצרם הוארך עד ליום 12.9.11. ב- 12.9.11 הובאו בשנית לבית המשפט ומעצרם הוארך עד ליום 14.9.11. על ההחלטה האחרונה הוגש ערר לכבוד בית המשפט המחוזי במחוז מרכז. הערר התקבל וכבוד השופטת מיכל ברנט הורתה על שחרורם, בין השאר, למעצר בית מוחלט עד ליום 19.9.11. ב- 19.9.11 התקיים דיון בבית המשפט השלום ברמלה ואשר במהלכו הצדדים הסכימו שהמשיבים 1 עד 3 יהיו במעצר בית לילי למשך 14 ימים בין השעה 21:00 ועד השעה 06:00 ביום שלמחרת, וזאת על מנת לאפשר למשיבים 1 עד 3 לממש את זכות השימוע בטרם הגשת כתב האישום. המשיב 4 שוחרר ב- 11.9.11 כבר בתחנת המשטרה וכיום איננו נמצא בתנאים מגבילים.

9.ב- 2.10.11 בא כח המשיבים ויתר על זכות השימוע ולפיכך הוגש כתב אישום כנגד המשיבים 1 – 4 ב- 4.10.11 יחד עם הבקשה שבפני. המשיבים 1 עד 3 נשארו באותם תנאים והדיון נדחה ל- 6.10.11, על מנת לאפשר לבא כח המשיבים לעיין בחומר הראיות. בדיון בפני המשיבים טענו להיעדר קיומן של ראיות לכאורה וכן ביקשו לבטל את מעצר הבית הלילי שהוטל על המשיבים 1 עד 3 וכן שלא להטיל על המשיב 4 תנאים מגבילים כלשהם.

ראיות לכאורה

10.בביתם של המשיבים 3 ו- 4 אכן התקיימה מסיבה והיו תלונות של השכנים לגבי הרעש שהפריע למנוחתם. לגבי תלונות השכנים ראו עדותם של אייל בצלאל מיום 14.9.11 שעה 11:50 וכן עדותו של יוחנן לוי מיום 11.9.11 (צ"ל 12.9.11, הואיל ובשורה 2 הוא מדבר על אירוע מ-"אתמול") שעה 21:36.

11.בדו"ח הפעולה של בוריס מ- 11.9.11 (קבלת האירוע בשעה 01:09, סיום האירוע ב- 03:22) נאמר כי הגיע לבית שבו התקיימה המסיבה יחד עם מאיר וביקש שהרעש יופסק בעקבות תלונות של השכנים. המשיב 4 דיבר אליו בזלזול ואמר לו "שמתקפלים". בוריס ביקש מהמשיב 4 תעודה מזהה אך הלה התעלם ממנו. לאחר מכן, המשיבה 3 פנתה לבוריס, הסביר לה שהרעש מפריע ושיש להפסיקו, וביקש ממנה תעודה מזהה וגם היא סירבה להזדהות. המשיב 1 נעמד מול בוריס בצורה מאיימת וצעק לעברו "אני אפרק לך את העצמות". בעקבות כך המשיב 1 נתבקש להיכנס לניידת בשל האיום שהשמיע, אך המשיב 1 סירב להתלוות איתו. בוריס הזהיר את המשיב, שהינו בעל מבנה גוף גדול, שבאם ימשיך בסירובו יאלץ להשתמש כנגדו באקדח "טייזר" (שוקר חשמלי). מאחר והמשיב 1 המשיך בסירובו בוריס השתמש באקדח ה-"טייזר" לכוון בטנו ורק אז הסכים להתלוות איתו. בשלב זה, המשיב 4 נתלה על מאיר, והלה ניסה להשתלט על המשיב 4, אך חבריו של המשיב 4 הצטרפו למאבק. בוריס ניסה לחלץ את מאיר מידי התוקפים והותקף בעצמו במכות. לאחר מכן המשיבה 3 סטרה לבוריס על לחיו ובוריס דחף אותה על מנת להדוף אותה ממנו. כמו כן, הבחין במספר אנשים מכים את מאיר ופנה לסייע לו. מאיר הצביע על בחור עם חולצת פסים וכיפה (שנתברר שהינו המשיב 2) כמי שהיכה אותו בפנים ובבטן.

12.בוריס רשם שני מזכרים משלימים לדו"ח הפעולה הנ"ל :

א.מזכר מיום 11.9.11 לפיו שכח לציין בדו"ח הפעולה כי נעשה שימוש באקדח ה-"טייזר" מספר פעמים על מנת להשתלט על התוקפים ולהגן על מאיר ;

ב.מזכר מיום 14.9.11 לפיו ניסה להגן על מאיר ולכן נאלץ להשתמש באקדח ה-"טייזר" שברשותו וכי מהמשיב 1 נדף ריח של אלכוהול.

13.לאחר הגעתו לתחנה, מאיר פונה לבית חולים תל השומר, אושפז ושוחרר ביום שלמחרת ב- 12.9.11. ממכתב השחרור מבית החולים עולה שאין חבלה טראומתית באזור הבטן, אך יש סימני חבלה באמה של יד ימין וכן נפיחות בכף יד שמאל. יד שמאל הושמה בגבס עד לביקורת. בשל פינויו לבית החולים מאיר לא רשם דו"ח פעולה, ונגבתה ממנו עדות בביתו ב- 12.9.11 (ראו מזכרים של השוטרים יוסי כהן ויצחק שגב מ- 11.9.11, וכן מזכרו של השוטר יובל אשר מ- 13.9.11).

14.בעדותו של מאיר מ- 12.9.11 נאמר שכאשר הגיע למקום יחד עם בוריס, וביקשו שהרעש ייפסק, המשיב 1 פנה אליהם ואמר "אתם לא יודעים מי אני", ושאר הנוכחים במקום סירבו לתת למשטרה להיכנס לחצר הבית. מישהו מהחצר צעק "ניראה אתכם גברים ונכנסים". מאיר ובוריס אכן נכנסו לחצר ופגשו במשיבה 3 אשר טענה בפניהם שמדובר בבית פרטי ושאינה "רואה את השכנים ממטר". בשלב זה, מאיר ניגש לרכב על מנת לרשום הודעת קנס בגין הרעש שבקע מהבית. בתגובה המשיב 1 אמר למאיר "תרשום דו"ח ואני אשבור לך את הפנים", ולכן נמסר לו שהוא מעוכב בגין עבירת איומים אך המשיב 1 סירב להתלוות אליהם. בוריס הוציא את אקדח ה-"טייזר" ולאחר מספר אזהרות והפצרות השתמש בו כנגד המשיב 1. המשיבים 1 עד 4 החלו לדחוף את השוטרים. המשיב 4 קפץ על גבו של מאיר אשר הוריד את המשיב 4 לרצפה. לאחר מכן, המשיבה 3 ובחור עם חולצת פסים וכיפה (המשיב 2) בעטו במאיר בכל חלקי גופו ובעוד המשיבה 3 צועקת לעברו מילות גנאי. המשיבה 3 הודיעה למאיר שתפנה למחלקה לחקירות שוטרים ותמציא עליו "סיפורים" כדי שישב מאחורי סורג ובריח. מאיר חש בכאבים בבטן ובחילות וכן כאבים חזקים ביד שמאל.

15.רועי רשם דו"ח פעולה לגבי האירוע נשוא כתב האישום (ללא התייחסות לתאריך ושעת רישום הדו"ח) ואשר לפיו עת שהגיע למקום הבחין במאיר אוחז בבחור עם חולצה כחולה (המשיב 4) ורועי סייע להכניסו לניידת. הבחור עם החולצה הלבנה (המשיב 1) הוכנס גם הוא לניידת. במהלך המעצר היו קללות ודחיפות כלפי השוטרים וניסיונות לחלץ את העצורים מידי השוטרים. מאיר דיווח לו שלא חש בטוב ושיש לו כאבים ביד ובבטן. לאורי נגרמה נפיחות ביד.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ