אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> יצחקי נ' אלמקיס ואח'

יצחקי נ' אלמקיס ואח'

תאריך פרסום : 03/12/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חדרה
7970-12-10
29/11/2011
בפני השופט:
נאסר ג'השאן

- נגד -
התובע:
דוד יצחקי
הנתבע:
1. משה אלמקיס
2. רחל פרץ - ניצן פסק דין
3. אסתר יפרח - ניתן פסק דין
4. ניסים פרץ
5. עליזה פרץ
6. גד פרץ
7. אליהו פרץ
8. ישראל איפרח - ניתן פסק דין
9. דוד איפרח
10. אברהם ביטון

החלטה

נתבעים 1 . משה אלמקיס 2 . רחל פרץ - ניצן פסק דין 3 . אסתר יפרח - ניתן פסק דין 4 . ניסים פרץ 5 . עליזה פרץ 6 . גד פרץ 7 . אליהו פרץ 8 . ישראל איפרח - ניתן פסק דין 9 . דוד איפרח 10 . אברהם ביטון

החלטה

1.לפניי בקשת המבקש- התובע לזמן עדים לישיבת ההוכחות שנקבעה ליום 15.1.2012.

2.הנתבעים 4-7 (להלן: "המשיבים") הגישו תגובה בגדרה התנגדו לבקשה מחוסר הרלוונטיות של העדים שזימונם התבקש. בנוסף טעינו המשיבים כי ככל שבית המשפט יתיר זימונם של העדים, מתבקש הוא להורות כי תצהירי הנתבעים יוגשו לאחר שעדים אלה יעידו ויחקרו בחקירה נגדית.

3.לצורך הכרעה בבקשה, אביא תחילה מספר עובדות רקע:

א.המבקש הגיש כנגד הנתבעים תביעה לסילוק ידם מחלקה 24 בגוש 100012 בחדרה (להלן : "החלקה"). בתביעתו טען המבקש כי הנתבעים, שחלקותיהם גובלות בחלקתו, הסיגו גבול המבקש ופלשו אל תחום החלקה הנ"ל. המשיבים טענו בכתב ההגנה שהגישו כי הינם ברי רשות בלתי הדירה מזה עשרות שנים בחלקים שהם תופסים, ובעלי החלקה מעולם לא מחו על חזקתם זו.

ב.עפ"י החלטת המנ"ת שניתנה ביום 4.8.2011 נקבע כי המבקש יגיש תצהירי עדות ראשית תוך 30 ימים מיום קבלת החלטת המנ"ת, ואילו הנתבעים יגישו תצהיריהם תוך 30 ימים מיום קבלת תצהירי התובע. עוד נקבע בהחלטה, בסעיף 10 שבה, כי מי שמבקש לזמן עד שמסרב ליתן תצהיר יודיע על כך לבית המשפט ולצד שכנגד לפני קדם המשפט.

ג.תצהיר התובע הוגש ביום 3.10.2011. יחד עם הגשת התצהיר, הוגשה בקשה הזהה לבקשה שלפניי לזימון העדים. בו ביום דחיתי את הבקשה וציינתי כי התיק אינו קבוע להוכחות, ולכשייקבע התיק להוכחות ניתן יהיה להגיש הבקשה בשנית.

ד.המשיבים הגישו בקשה "למתן צו לקבלת תצהיר לגילוי מסמכים ותצהיר תשובות לשאלון". הוריתי כי הבקשה תידון במעמד ק.מ שהיה קבוע ליום 13.11.2011. בהקשר זה יצויין כי הבקשה התקבלה בחלקה ובהחלטה מיום 17.11.2011 הוריתי כי על התובע להשיב למקצת מן השאלות שבשאלון ולאפשר עיון בחלק מן המסמכים שהתבקשו.

ה.ביום 13.11.2011 הגיש המבקש בקשה לזימון העדים. ואלה הם העדים המבוקש זימונם: הנתבעים 2, 3 ו- 8 שכנגדם ניתן פסק דין בהסכמה המורה על סילוק ידם מן החלקה, ומר פרץ מיכאל - בעלה של הנתבעת מס' 2. כמו-כן ביקש המבקש לזמן את הגב' טובה יצחקי - מנהלת מחלקת רישוי עסקים, מר אמיר תוהמי - מנהל מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירית חדרה, ואינג' אבישי קימלדורף - מ"מ מהנדס העיר בעיריית חדרה.

טענות הצדדים:

4.לטענת המבקש, עדותם של העדים רלוונטית לצורך הוכחת טענותיו שבכתב התביעה. באשר לעדים שהיו נתבעים בתביעה, אלה חתמו על הסכם פשרה לאחר שנוכחו כי אין להם כל הגנה, כאשר ההסכמים בין עדים אלה לבין המבקש מוכיחים "מופרכות טענות המשיבים בנוגע ל"זכויות" כלשהן שנצמחו להם בפלישת המקרקעין" (סעיף 14 לבקשה). עוד טוען המבקש כי הנתבע מס' 8 יכול לשפוך אור על פלישה שביצוע המשיבים לתוך חלקה הרשומה של שמו.

5.באשר לעדותם של בעלי התפקידים, עדותם מתבקשת למען הוכחת פלישת הנתבעים בתביעה לשצ"פ , שאלת ניהול העסק באופן בלתי חוקי ופניות המבקש למחלקות הנ"ל.

6.המשיבים מתנגדים לבקשה וטענים כי לא יתנגדו לזימון בעלי התפקידים ככל שיוגשו תעודות עובד ציבור ויותר למבקשים להגיש תצהירי עדות ראשית לאחר מכן. באשר לעדותם של הנתבעים כנגדם ניתן פסק דין בהסכמה, טוענים המשיבים כי עדותם לא רלוונטית, מה גם שהעובדות שמבקש המבקש להוכיח באמצעות עדים אלה (כגון פלישה לשטח העדים הנ"ל) מהווה שינוי חזית, מה גם שהצהרות העדים הנ"ל בהסכם שקיבל תוקף של פסק דין אינן כוללות מה שהמבקש טוען לו.

7.באשר לבעלי התפקידים, טוענים המשיבים כי פלישת הנתבעים, ככל שישנה, לשצ"פ אינה נכללת בחזית המחלוקת. לפיכך, אין כל נימוק המצדיק זימון בעלי התפקידים לעדות.

8.לבסוף, טוענים המשיבים כי אף אם ייעתר בית המשפט לבקשה, כולה או חלקה, יש להורות כי תצהירי הנתבעים יוגשו לאחר שמיעת עדותם של העדים שמבוקש זימונם, זאת נוכח הוראות תקנה 158 לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד- 1984 (להלן : "התקנות").

הכרעה:

9.באשר לרלוונטיות של העדים, לא ארחיב, ודומה כי בשלב זה, בטרם שמע בית המשפט את עדותם של העדים המבוקש זימונם, אין מקום לפסול הבאת עדותם מחוסר רלוונטיות. די אם יצביע המבקש על כך שעדים אלה אמורים להעיד על השאלות שבמחלוקת כדי להכשיר זימון העדים. ייתכן ובסופו של יום יסתבר כי עדותם של העדים אינה רלוונטית, אולם אין בכוונתי לקבוע זאת בטרם נשמעה העדות.

10.בנוסף, עיון בנימוקי הבקשה מעלה כי העדים שכנגדם ניתן פסק דין בהסכמה יכולים לסייע לבית המשפט בחקר האמת. עדים אלה הסכימו שיינתן פסק דין לפינויים ויש בכך, אולי, כדי לשפוך אור על טענות ההגנה של המשיבים, על אופי הפלישה, מועדה וכו'.

11.כך אף לגבי בעלי התפקידים. מדובר בבעלי תפקידים שאמורים להעיד על פלישה לדרך ציבורית ולגבי שאלת ניהול העסק בניגוד לחוק. יש בכך כדי לשפוך אור על המחלוקת, שכן אף שהשצ"פ אינה מענייננו, לא ניתן לומר כי פלישות אחרות אינן רלוונטיות למחלוקת ובכל מקרה, אין לומר זאת בשלב זה בטרם נשמעה העדות. כמו-כן שאלת ניהול עסק שלא כחוק אף היא רלוונטית ועלולה להבהיר את התמונה באשר לטענות ההגנה שטוענים המשיבים.

12.מסקנת ביניים- יש לקבל את בקשת המבקש לזימון העדים, שכן בניגוד לנטען בתגובת המשיבים, בשלב זה נראית עדותם רלוונטית למחלוקת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ