אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> יעקובי נ' אלבר ציי רכב (ר.צ.) בע"מ ואח'

יעקובי נ' אלבר ציי רכב (ר.צ.) בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 28/04/2013 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום אשדוד
3009-12-12
17/04/2013
בפני השופט:
עפרה גיא

- נגד -
התובע:
ניב יעקובי
הנתבע:
1. אלבר ציי רכב (ר.צ.) בע"מ
2. ניסים פילוס

פסק-דין

פסק דין

1.בפניי תביעה שהוגשה על ידי התובע ובה עתר לפצויו על ידי הנתבעים בגין תאונת דרכים שארעה עת נהג ברכב שכור מסוג "סקודה פאביה" שמספרו 39-749-67 אותו שכר מחברת קל אוטו תחבורה בע"מ.

2.המדובר בתאונת דרכים שארעה ביום 6/12/2011 בין הרכב בו נהג התובע לבין רכבה של הנתבעת מספר 1 מסוג "יונדאי אקסנט" שמספרו 30-219-73 ובו נהג הנתבע מספר 2.

3.לטענת התובע, ארעה התאונה כאשר נהג במכונית בתוך מושב כפר הנגיד ואז פרץ מאחד המשקים הרכב בו נהג הנתבע 2, אשר ביצע פנייה ימינה בקשת רחבה וסטה אל נתיב נסיעתו ופגע ברכבו חזיתית.

4.משכך, חויב על ידי חברת קל אוטו תחבורה בע"מ בדמי השתתפות עצמית ונגרמו לו נזקים רבים המגיעים לסך כולל של 16,006.8 ₪ בהם ביקש לחייב הנתבעים.

5.מנגד, טענו הנתבעים כי דין התביעה להידחות שכן לגרסתם רכב התובע הוא זה שסטה ממסלולו לעבר נתיבו של רכב הנתבעים ופגע בו.

6.במהלך הדיון שהתנהל בפניי הסתבר כי הנתבע מספר 2 יצא בטרם קרות התאונה מביתו של מר אמיר, אדם המיודד הן עם התובע והן עם הנתבע ובנסיבות אלו ככל הנראה בחר שלא להעיד ואף לא זומן לדיון על ידי מי מהצדדים.

7.לכתב תביעתו צרף התובע תמליל שיחה שהוגש באמצעות מר מסילתי שמעון שעבד בעבר אצל ב"כ התובע והעיד כי הקליט השיחה ותימלל אותה. ב"כ הנתבע התנגד להגשת השיחה, שכן זו לא הוגשה בהתאם לדרכים הקבועות בדין ואף טען שהעד הציג עמו בצורה לא נכונה למר אמיר ומשכך אין לקבל התמליל.

8.בהתאם לאמור בפסיקה על מנת שבית המשפט יקבל תמליל כראיה יש צורך בעמידה במספר תנאים שנקבעו בהלכה ולעניין זה נפסק כדלקמן:

"כדי שיהיה בידו של בית המשפט להחליף על קבלת סרט ההקלטה, או התקליט, יש להוכיח או להראות תחילה קיומם של כמה תנאים מוקדמים, היינו " (1)כי המכשיר, או האמצעי האחר ששימש להקלטה, פעל כהלכה ועשוי לקלוט או להקליט דברים שנאמרו; (2) שהאדם אשר טיפל בהקלטה ידע את מלאכתו; (3) שההסרטה או ההקלטה מהימנים ונכונים; (4) שלא נעשו בסרט שינויים בצורת הוספות או השמטות; (5) זיהויים של המדברים שקולותיהם נקלטו; (6) שהדברים נאמרו והעדות הוגדה מרצונו הטוב של המדבר ללא כפייה וללא פיתוי" (ראו ע"פ 869/81 שניר נ' מ"י, פ"ד לח (4)169, 190-191; כן ראו, על הראיות, י. קדמי, כרך שני, עמודים 1320-1330).

בעניין הנדון לא הצליח התובע להוכיח שאכן עמד בתנאי הקבילות הנדרשים בחוק ואין די בהתייצבותו של מר מסילתי שמעון שהצהיר כי הקליט מר אמיר בכדי לבסס קיומם של כל התנאים הנדרשים לרבות התנאים הטכניים שנקבעו בפסיקה ומפורטים לעיל. משכך, אין לקבל את הקלטת הערוכה והתמליל שהוכן בהתאם, כראיה לאמיתות תוכנה של ההקלטה.

9. בעדותו בפניי טען התובע כי נסע בכביש בו מתגורר שנים רבות במושב כפר הנגיד ואז ראה את הנתבע מגיע לקראתו כאשר פניו היו מופנות לכיוון המדרכה ומשכך סטה לכיוון נתיב נסיעת התובע. לטענתו הכל קרה במהרה ובטרם הספיק הנתבע להתיישר חזרה לנתיבו.

10.מנגד, טען הנתבע בחקירתו כי יצא מחניה והתיישר על נתיבו ואז שמע נקישה מצד שמאל והתבונן קדימה על מנת לראות שכלום לא עבר בנתיבו. לטענתו, התובע הגיע במהירות מופרזת ופגע בו.

11.לאחר ששמעתי את הצדדים, עיינתי במסמכים שצורפו לתיק ובתמונות שהוצגו בפניי ובהודאות שצורפו, אני סבורה שהאחריות לקרות התאונה רובצת לפתחו של הנתבע מספר 2. הנתבע מספר 2 הודה בחקירתו שאכן שמע נקישה ברכב ולכן סבר שפגע במשהו. לטענתו, סבר שפגע בחיה כלשהי אך התבונן קדימה על מנת לראות שכלום לא רץ מקדימה. נראה, שמדובר בתגובה מפתיעה, שכן ככל שסבר הנתבע שפגע במשהו אך סביר שיביט אחורה לראות במה פגע ולא יביט קדימה לראות במה פגע.

משכך, עדיפה גרסת התובע לפיה חשב הנתבע כי פגע בחיה וניסה לבחון במה פגע ולכן סטה רכבו. לא זו אף זו, מהתמונות שהוצגו בפניי נוכחתי לראות שהרכב בו נהג הנתבע מספר 2 היה במסלול נסיעתו של התובע בעת קרות התאונה ולנתבע לא היה כל הסבר מניח הדעת כיצד הרכב עמד כולו בנתיב הנסיעה של התובע.

אשר על כן, אני קובעת שהאחריות לקרות התאונה רובצת לפתחו של הנתבע מספר 2 אשר סטה מנתיב נסיעתו וחדר לנתיב נסיעת התובע.

12.עם זאת וחרף האמור לעיל, מצאתי שבנסיבות העניין קיים אשם תורם גם לתובע. הנתבע העיד שהתובע יצא מרכבו כאשר הוא שוחח בטלפון. התובע טען לעניין זה שמיהר להתקשר לאביו לספר לו על מקרה התאונה, אלא שאף כאן נראה שמדובר בגרסה תמוהה. אכן סביר שהתובע יתקשר לאביו לנוכח התאונה שארעה, אלא שהגיוני יותר שיצור קשר עם אביו לאחר שיבחן את נזקי התאונה וידע לדווח לו מה קרה ולא ימהר להתקשר ולדווח על הארוע בטרם ידע מלוא העובדות לאשורן. משכך, נראה כי הסיבה שבעטיה אחז התובע בטלפון באותה העת היתה כי דיבר בטלפון בעת קרות התאונה כפי שטען הנתבע ולא הביט כראוי בדרך בה נסע.

בנוסף, לא מצאתי מקום לקבל גרסת התובע לפיה הבחין בנתבע ועצר רכבו מבעוד מועד, כאשר גרסה זו לא מצאה ביטויה בטופס ההודאה אותו מסר לחברת ההשכרה ממנה שכר את הרכב בסמוך לארוע התאונה. לכן נראה שלו היה התובע מרוכז בכביש בעת נסיעתו היה מבחין ברכב בו נהג הנתבע הסוטה לעברו ויכול ויה ביכולתו למנוע קרות התאונה.

משכך, מצאתי מקום לקבוע אשם תורם לתובע בגובה של 30% מהנזקים שנגרמו לרכב בעת ארוע התאונה.

13.כאמור לעיל, עתר התובע לנזקים בגובה של 16,0006.8 ₪ אלא שלמעט סך של 2006.8 ₪ לא הציג התובע ולו ראייה אחת בדבר נזקים נטענים. התובע לא הציג בפניי כל אסמכתא או חשבוני או קבלה באשר להוצאות שנאלץ להוציא כתוצאה מהתאונה. התובע גם העיד שלאחר יום וחצי קיבל רכב אחר מחברת ההשכרה. משכך לא הוכח מהם הנזקים שנגרמו לו. כך גם בהתייחס לטענה בדבר אובדן הנאה ולטענה בדבר עוגמת נפש אשר בית משפט אינו נוהג לפסוק בתביעות מסוג זה ובמיוחד כשלא הוצגה כל ראייה לסכום זה ולנוכח סכום הנזק האמיתי בו נשא התובע בפועל. מה גם שמדובר בארוע קצר שלא נוכחתי שהיו לו השלכות מרובות על התובע אשר יש בהן בהן בכדי לפגום בהנאתו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ