אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> יורשי המנוח פארס אלסעדי ואח' נ' פרקליטות המדינה ואח'

יורשי המנוח פארס אלסעדי ואח' נ' פרקליטות המדינה ואח'

תאריך פרסום : 09/03/2010 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חדרה
3493-04
02/03/2010
בפני השופט:
נאסר ג'השאן

- נגד -
התובע:
פרקליטות המדינה
הנתבע:
1. יורשי המנוח פארס אלסעדי
2. חוסאם פארס אלסעדי
3. אלסעדי אחלאם שאקר
4. אלסעדי רביע חוסאם
5. אלסעדי אסיל חוסאם
6. אלסעדי מחמוד חוסאם
7. אלסעדי הדיל חוסאם

החלטה

1.המבקשת הגישה בקשה למחיקת התביעה בגין אי ציות המשיבים לצווים שניתנו על ידי בית המשפט באשר למתן תשובות לשאלונים וגילוי מסמכים . לטענת המבקשת, חרף ארכות על גבי ארכות וחרף החסד שעשה בית המשפט עם המשיבים ועל אף הבטחות המשיבים שנרשמו בפרוטוקולי הדיונים, טרם השיבו חלק מן המשיבים על שאלונים שהופנו אליהם. לטענת המבקשת, אף המשיבים שהשיבו על שאלונים שהופנו אליהם, עשו זאת באופן חלקי ולא השיבו על כל השאלות. כמו- כן, טענה המבקשת כי טרם קיבלה מסמכים שביקשה לגלות במסגרת גילוי מסמכים.

2.המבקשת טענה, כי על אף שהתביעה מתנהלת מאז שנת 2004, טרם סיימו המשיבים את ההליכים המקדמיים והדבר אינו מאפשר לה להגיש תצהירי עדות ראשית מטעמה.

3.לאחר שהוגשה תגובה לבקשת המבקשת למחוק את התובענה, הוריתי על קיום דיון במעמד הצדדים וביקשתי כי יונחו בפני הן השאלונים והן תצהירי התשובה עליהם. לפני הדיון שנקבע, הניחה המבקשת את השאלונים ללא תצהירי התשובות עליהם. בדיון שהתקיים ביום 12.1.2010 קבעתי כי לאחר שאעיין בחומר שיוגש, לרבות בשאלונים ובתצהירי התשובות מושאי הבקשה, תינתן ההחלטה בבקשה. השאלון ותצהירי תשובות עליו הוגשו לעיוני.

4.נושא אי מתן תשובות לשאלונים חזר ועלה מספר פעמים במהלך הדיונים שהתקיימו עד כה. כך למשל, בדיונים שנערכו ביום 12.6.08, ביום 20.4.09 וביום 31.5.09. במהלך אותם דיונים חזרה ועלתה סוגית העדר מתן תשובות לשאלונים או מתן תשובות חלקיות ע"י חלק מן הנתבעים.

5.כפי שפירטתי לעיל, בין לבין, ביום 10.5.09 הוגשה בקשה לסילוק התביעה על הסף (בקשה מס' 13) . בדיון שנערך ביום 31.5.09 חזר ב"כ המשיבים על הבטחתו, לפיה יומצאו תצהירי תשובות לשאלונים ומשלא עשה כן, עתרה המבקשת בבקשה מס' 19 (היא הבקשה דנן) למתן החלטה בבקשה לסילוק התביעה על הסף.

6.לאחר שעיינתי בחומר המונח בפני, לרבות בפרוטוקולי הדיונים שהתנהלו עד כה, כמו בהצהרות ב"כ המשיבים לגבי מתן תשובות לשאלונים והגשת תצהירים, הגעתי למסקנה, כי ראוי ליתן למשיבים הזדמנות נוספת ואחרונה להשלים את תצהירי התשובות לשאלונים. החלטתי לאפשר לתובעים לעשות כן, למען לא תחסם זכות גישתם לבית המשפט ומן הטעם, כי לאחר שבדקתי את השאלונים ותצהירי התשובות עליהם מצאתי, כי לחלק מן השאלות ניתנו תשובות.

7.אקדים ואציין, כי עיון בשאלונים שנשלחו למשיבים מעלה, כי התשובות אותן ביקשו המשיבים לספק רלוונטיות למחלוקת. אינני סבור, כי השאלונים מכבידים.

8. באשר לטענת המשיבים, לפיה חלק מהם נמצאים בחו"ל ואין הם יכול להשיב על השאלון שהופנה אליהם- דין טענה זו דחייה. עצם הימצאותו של תובע פלוני בחו"ל אינה מהווה נימוק לכך שלא ימלא חובותיו הדיוניות הנוגעת למתן תשובות לשאלון שהופנה אליו. כל תוצאה אחרת אליה הייתי מגיע, עלולה להעניק לתובע השוהה בחו"ל יתרונות דיוניים הנובעים רק מעצם הימצאותו מחו"ל.

9.טענתם האחרת של המשיבים היא שחלק מן המשיבים השיבו לשאלונים ואין כל הצדקה לחייב את אלה שנמצאים בחו"ל או השוהים מחוץ לבית המשפחה להשיב על השאלונים. אף טענה זו דינה דחייה. עיון בכתב התביעה מעלה, כי לכל אחד מן התובעים תביעה הנוגעת לנזק שנגרם לו כתוצאה מן המעשה המיוחס לנתבעת. למעשה- עסקינן במספר תביעות שאוחדו יחדיו בהתאם לתקנה 21 לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד 1984 ולפיכך, על כל אחד מן התובעים להשיב לשאלון המתייחס לנסיבות גרימת נזקו ולגובה נזקיו.

10.סיכום ביניים- על המשיבים 4, 5 ו- 6 להשיב על השאלונים שהופנו אליהם תוך 30 יום. לא יעשו כן, יחשבו כמי שלא קיים את צווי בית המשפט המורים על מתן תשובות על שאלונים וכתבי הטענות שהגישו ימחקו.

11.נותר לבדוק את התשובות שהשיבו המשיבים 2, 3 ו- 7 ובנקודה זו ולאחר שעיינתי בשאלונים ובתצהירי תשובות הם, לרבות במכתב ב"כ הנתבעת מיום 19.3.08 אני מורה כי המשיבים שנתנו תשובות לשאלונים (הנתבעים 2, 3 ו- 7 ) ישיבו לשאלות שלהלן בלבד (וזאת לאחר שנוכחתי כי בניגוד לטענת המבקשת לפיה לחלק מן השאלות לא ניתנו תשובות, מצאתי כי לחלק לא מבוטל מן השאלות ניתנו תשובות). להלן אפרט השאלות שלטעמי לא ניתנה לגביהן תשובה ואשר עליהן מתבקשים המשיבים 2, 3 ו- 7 לענות: המשיבות 3 ו- 7 תשבנה לשאלה 19 באשר לדירה הסמוכה, המשיבה מס' 3 והמשיבה מס' 7 תשבנה לשאלה מס' 19.3. , המשיבות 3 ו- 7 תשבנה לשאלה 32.2.2. המשיב מס' 2 ישיב באופן מלא ומפורט לשאלות 42,43, ו- 44. המשיבים 2, 3 ו- 7 ישיבו לשאלה 51.3 .

12.באשר לשאלות 56 ואילך שנשלחו בשלב מאוחר יותר; הואיל ואיני סבור, כי שאלות אלה נובעות מן התשובות שניתנו במענה לשאלון הראשון והואיל והגעתי למסקנה, כי לא היתה כל הצדקה שלא לשולחם למשיבות 3 ו- 7 מלכתחילה, איני מחייב את המשיבות 3 ו- 7 להשיב לשאלות אלה. כמו כן, סבורני כי תשובות המשיב מס' 2 לגבי שאלות אלה מספקות ואין בהעדר מתן תשובות על ידי המשיבות 3 ו- 7 כדי לגרום עיוות דין למבקשת. לפיכך מצאתי, כאמור, שלא לחייב את המשיבות 3 ו- 7 לענות על השאלות 56 ואילך.

13.לסיכום: המשיבים 4, 5 ו- 6 יענו על השאלונים שהופנו אליהם תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן תימחק תביעתם. המשיבים 2 ,3 ו-7 יענו על השאלות האמורות לעיל, תוך 30 ימים מהיום.

14.הנתבעת תגיש תצהירי עדות ראשית מטעמה תוך 75 ימים מהיום.

15.אני קובע ק.מ ליום 2.6.10 שעה 10:00.

ניתן היום, ט"ז אדר תש"ע, 02 מרץ 2010, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ