אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> יוחננוב נ' אשכנזי ואח'

יוחננוב נ' אשכנזי ואח'

תאריך פרסום : 12/02/2014 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות ראשון לציון
15352-06-13
09/02/2014
בפני השופט:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
גבריאל יוחננוב
הנתבע:
1. שושנה אשכנזי
2. איילון חברה לביטוח בע"מ

פסק-דין

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 22.05.13 בשעות הבוקר בצומת הרחובות מסדה-יואל ברמלה (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע מס' רישוי 3388708 נהוג בידי יוחננוב איגור, אחיו של התובע (להלן: "רכב התובע") ורכב נתבעת 1 מס' רישוי 2006261 נהוג בידי נתבעת 1 (להלן: "רכב נתבעת 1"), המבוטח בנתבעת 2.

בתביעתו עתר התובע לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א.נזק לרכב עפ"י דו"ח שמאי בסך של - 5,815 ₪.

ב.שכ"ט שמאי בסך של - 550 ₪.

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי, מסמכים ותמונות.

התובע, ציין בעדותו כדלקמן:

"אני הבעלים של רכב שמספרו 3388708 מסוג גרנד לאונה והייתי גם הבעלים של הרכב הזה ביום 22.5.13. בתאריך 22.5.13 נהג ברכב שבבעלותי אחי יוחננוב איגור. הרכב היה מעורב בתאונה שכפי שנמסר לי על ידי אחי שנהג ברכב זה, רכב שמספרו 2006261 נהוג בידי גב' אשכנזי שושנה פגע בו וגרם לנזקים. הנזק שנגרם לרכב שלי על פי דוח שמאי הוא בסך 5,815 ₪ וכך גם שולם שכ"ט שמאי 550 ₪. אני מפנה לכל המסמכים שצורפו לתביעה להוכחת הנזקים. מבקש לפסוק את סכום הנזק בתוספת הפרשי הצמדה וריבית והוצאות".

יוחננוב איגור נהג רכב התובע תאר בעדותו את אופן השתלשלות הארוע וקרות התאונה כדלקמן:

"ביום 22.5.13 נהגתי ברכב שמספרו 3388708 שהוא בבעלות אחי שהוא התובע. נהגתי ברחוב מסדה ברמלה. אני מכיר את הדרך כי כל בוקר אני נוסע באותה דרך. באותו יום 22.5.13 בסביבות השעה 07:40 נהגתי ברכב של אחי כדרכי ברחוב מסדה ברמלה. על הכביש יש רמפות שמשמשות להאטת המהירות של כלי הרכב בנסיעתם. עליתי על רמפה שכזאת ועברתי אותה ואחרי 4-5 מטרים בהמשך הדרך בצד ימין הדרך כוון נסיעתי יש בניין מגורים ויש חניות ליד בניין המגורים. החניות עשויות מאבנים משתלבות והכביש שבו אני נהגתי את הרכב עשוי אספלט. פתאום מצד ימין כוון נסיעתי במהירות יצא רכב ממקום החנייה שבצד ימין הדרך כוון נסיעתי לכוון הכביש ופגע ברכב שלי, זה היה במהירות גדולה. אחרי התאונה האישה שנהגה באותו רכב שפגע ברכב שלי יצאה מהרכב שלה ואמרה "סליחה אני מאוד מצטערת, אני לא מהאזור הזה" שהיא ממקום אחר ובטעות הגיעה לאותו מקום שממנו יצאה. אני מציין שהמקום שממנו יצא בנסיעה הרכב שפגע ברכבי שבהמשך הסתבר שמספרו 2006261 והנהגת היא אשכנזי שושנה שרכבה מבוטח בנתבעת, זה כניסה למקום שאין המשך יציאה ממנו כלומר דרך ללא מוצא והיא אמרה שהיא טעתה ולכן חזרה. היא אמרה שהיתה לה טעות והיא לא מהאזור. כל מי שגר בבתים בצד ימין הדרך כוון נסיעתי יכול רק להיכנס לחניות שעשויות מאבנים משתלבות ולא יכול לצאת בהמשך הדרך אלא לחזור באותה הדרך שנכנס בה והאישה הזו אמרה לי שהיא טעתה ונכנסה בטעות לאזור האבנים המשתלבות ולכן יצאה לכוון הכביש ופגעה באוטו שלי. לרכב שלי נגרם נזק ויש תמונות שמעידות על הנזק. אני מגיש לבית המשפט תמונה בצבעים ומסמן על התמונה 1 את הכוון ממנו בה הרכב שלי סומן חץ והאות א-והנתבעת שפגעה ברכב שלי יצאה מהרחוב שאני מסמן בחץ ואני מסמן ב-ב. בתמונה מס' 2 שאני מגיש אני מראה שאני נסעתי בכביש הסלול וסימנתי את הרכב שלי באות א ואילו הנתבעת שפגעה ברכב שלי באה מהרחוב שסלול באבנים משתלבות סימנתי בחץ שהיא נסעה על הכביש ופגעה ברכב שלי. אני מגיש תמונה שלישית המסומנת 3 שבה העמדתי 2 כלי רכב במצב כפי שהיתה התאונה במקום התאונה כשהרכב שלי אני מסמן אותו באות א ואת הרכב שפגע ברכב שלי שבו נהגה הנתבעת אני מסמן באות ב והיא יצאה מרחוב שהוא רחוב ללא מוצא של אבנים משתלבות. אני מגיש תמונת לוויין שבה רואים את רחוב מסדה שבו אני נסעתי וסימנתי את הרכב שלי באות א מוגשת ומסומנת 4 והנתבעת אשכנזי שושנה נסעה בכוון החץ, מסומן ב מרחוב האבנים המשתלבות לכוון הכביש והמשיכה בנסיעה ופגעה ברכב שלי. הנתבעת מסרה לי את פרטיה ומספר הטלפון היה לא נכון ואחר כך השגנו אותו באמצעות המשטרה".

נהג רכב התובע לא נחקר בחקירה נגדית ע"י נתבעת 1.

בחקירתו הנגדית ע"י נציג נתבעת 2 לשאלה "גם לפי הגרסה שלך הנהגת יצאה מרח' יואל" השיב: "נכון. לרחוב שממנו יצאה קוראים רחוב יואב אבל אני אומר לך שהקצה של רחוב יואל שממנו הנתבעת יצאה הוא דרך ללא מוצא כי הוא נגמר בבתים ואי אפשר להמשיך".

לשאלה "בכיוון הנסיעה שלך ברח' מסדה, האם יש איזה שהוא תמרור" השיב: "לא. בכלל לא". לשאלה "בכיוון היציאה של אלה שיוצאים מרחוב יואל בכיוון שממנו הגיעה הנתבעת, האם יש איזה תמרור" השיב: "לא". לשאלה "אתה מסכים איתי שהנתבעת הגיעה מצד ימין שלך" השיב: "אני מסכים, אבל אם בן אדם יוצא מחניה אם יש תמרור או אם אין תמרור הוא צריך לעצור לפני שהוא משתלב בכביש".

עד מטעם התובע, אושר יוחננוב, בנו של נהג רכב התובע העיד באשר לאופן קרות התאונה כך:

"אני הבן של יוחננוב איגור. ביום 22.5.13 הייתי יחד עם אבא שלי ברכב שבו הוא נהג שמספרו 3388708, ישבתי במושב האחורי ובמושב הקדמי ישב אחי ששמו רוני. נסענו ברחוב מסדה ברמלה. עברנו את הרמפה שהיתה בכביש הסלול ופתאום מצד ימין הגיעה נהגת שנהגה ברכב שאחר כך הסתבר שמספרו 2006261 ושמה אשכנזי שושנה והיא פגעה ברכב שאבי נהג, ואבי והנהגת יצאו מהרכב אחרי התאונה, לפי מה שהבנתי היא אמרה שהיתה מבולבלת ומבוהלת וכך היא נראתה. אני יצאתי מהאוטו אחרי התאונה והמשכתי ללכת לבסיס שלי ואח שלי נשאר עם אבי".

עד זה לא נחקר בחקירה נגדית ע"י נתבעת 1.

בחקירתו הנגדית ע"י נציג הנתבעת 2 לשאלה "אני אומר לך שבכלל לא היית ברכב של אבא שלך" השיב: "אני הייתי באוטו וישבתי במושב האחורי ונפגעתי ויש לו מסמך בקור רופא".

עד מטעם התובע, יוחננוב רוני, בנו של נהג רכב התובע העיד באשר להשתלשלות ארוע התאונה כדלקמן:

"ביום 22.5.13 נהגתי ברכב שמספרו 2006261 מסוג פורד. נסעתי לכוון השוק, נסעתי ברחוב יואל לכוון השוק ואני מכירה את הדרך. אני נסעתי באמת ברחוב יואל מהכוון שאותו ציין התובע אבל אני הגעתי לאותו רחוב שממנו יצאתי בדרך שממנה יש כניסה לאותו רחוב והוא לא רחוב ללא מוצא. נסעתי ברחוב יואל לכוון השוק של רמלה ואני נוסעת כך אחת לשבועיים, רחוב יואל חוצה את רחוב מסדה. רחוב יואל עשוי מאבנים משתלבות והוא כביש רגיל בעיניי ונוסעים בו כלי רכב. רחוב מסדה הוא רחוב עשוי מכביש אספלט וגם בו נוסעים כלי רכב. גם רחוב יואל וגם רחוב מסדה הם צרים ולא רחבים אבל כלי הרכב נוסעים לשני הכוונים. אני נסעתי ברחוב יואל ובצומת שבין רחוב יואל לרחוב מסדה אין שום תמרור. אני נהגת ותיקה עם עבר נקי אני לא מיהרתי בנהיגתי, כשהגעתי לצומת של רחובות יואל ומסדה העפתי מבט, רציתי לחצות את הצומת ולהמשיך ישר להמשך רחוב יואל ולכן נכנסתי לצומת ופתאום ראיתי מצד שמאל שלי רכב שנסע ברחוב מסדה שהוא תקוע בתוך הדלת שלי, כלומר ראיתי אותו מתקרב ממש לרכבי אבל לא הספקתי לעשות שום דבר והוא היה כבר תקוע לי בתוך הרכב שלי. הוא פגע בצד שמאלי הקדמי של רכבי בחלק מהדלת השמאלית של הנהג ולא יכולתי לפתוח אותה ובהמשך לכוון החלק הקדמי יותר של הרכב שלי בצד השמאלי הנהג שהיה ברכב שפגע ברכב שלי יצא וצרח עליי. אני אומרת שבנוסף לנהג שפגע ברכב שלי היה ברכב שלו עוד נוסע שהיה מאחור ברכב שלו שטען שהוא אחיו של התובע והוא יצא מהרכב רק אחרי דקות ארוכות. הוא צעק עלי בעברית. אחר כך אחיו יצא ואמר שהנהג לא יודע עברית והוא יתרגם. אני אומרת שמסרתי את מספר הטלפון שלי לתובע והוא גם התקשר אליי ויום למחרת התקשר אליי השמאי שאמר לי שאני אשמה ושאמרתי שאני מצטערת ואני אמרתי שלא היה ולא נברא. אני מגישה את תמונות הפגיעה ברכב שלי, 4 תמונות מוגשות ומסומנות ABCD ומגישה 3 תמונות של רכב התובע שמסומנות EFG אני אומרת שהתובע הוא זה שפגע ברכב שלי ורואים איך נפגע הצד השמאלי של רכבי על ידי חזית הרכב של התובע".

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ