אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> יהודה אוחיון נ' דרך ארץ הייוויז (1997) בע"מ

יהודה אוחיון נ' דרך ארץ הייוויז (1997) בע"מ

תאריך פרסום : 09/11/2017 | גרסת הדפסה
ערר
ועדת הערר לפי חוק כביש אגרה (כביש ארצי לישראל), התשנ"ה – 1995
508-14
01/08/2016
בפני חברי הוועדה :
1. עו"ד לאה מרגלית - יו"ר הוועדה
2. עו"ד שלמה דולב - חבר הוועדה
3. עו"ד גיא לויאן - חבר הוועדה


- נגד -
העורר:
יהודה אוחיון
המשיבה:
דרך ארץ הייוויז (1997) בע"מ ע"י ב"כ ממשרד יהודה רוה ושות'
החלטה סופית בערר

 

רקע:

 1.  במועדים הרלוונטיים לערר, העורר היה הבעלים של רכב מסוג ביואיק, מס' רישוי 33-314-75, משנת ייצור 2011 (להלן – "הרכב"). הרכב היה בחזקתו ובשימושו של העורר וביום 19.7.13 מכר העורר את הרכב לחברת אוטו דיל ובאותו היום בוצעה העברת בעלות ברכב לאוטו דיל. אין מחלוקת בין הצדדים שהרכב היה בהסדר מנוי וידאו אצל המשיבה, על שמו של העורר, בעת שהרכב היה בשימושו של העורר ובמועד מכירת הרכב.
 2.  לאחר מכירת הרכב לאוטו דיל, בוצעו ברכב מס' נסיעות בכביש האגרה שהאגרות בגינן חויבו במסגרת חשבון המנוי של העורר. אגרות נסיעה אלה והחיובים הנוספים שנוספו להן, בין היתר, מכוח חוק כביש אגרה (כביש ארצי לישראל), התשנ"ה – 1995 (להלן – "חוק כביש האגרה") ותקנות כביש אגרה (כביש ארצי לישראל) (אכיפת תשלומים), התשנ"ט – 1999 (להלן – "תקנות האכיפה") ומכוח הליכי ההוצאה לפועל שננקטו, הן העומדות במחלוקת בערר זה.

טענות הצדדים:

 1. העורר טוען בכתב הערר, שמשום שמכר את רכבו וביצע העברת בעלות ברכב, החייב בתשלום האגרות והחיובים הנוספים הוא מי שהיה הבעלים הרשום של הרכב ברשות הרישוי במועד ביצוע הנסיעות, וזאת כמתחייב מסעיף 6א לחוק כביש האגרה. עוד טוען העורר בכתב הערר, שהוא הודיע למשיבה טלפונית על מכירת הרכב, מייד עם מכירתו.
 2. המשיבה טוענת בכתב התשובה, שהעורר לא יידע אותה במועד מכירת הרכב או בסמוך לאחריו על מכירתו ועל רצונו בהפסקת הסכם המנוי, ולכן בהתאם להוראות הסכם המנוי החלות במערכת היחסים שבין העורר למשיבה ביחס לרכב, העורר הוא החייב בתשלום אגרות הנסיעה והחיובים הנוספים שהתווספו להם.
 3. לטענת המשיבה, רק ביום 21.10.13, דהיינו כשלושה חודשים לאחר מכירת הרכב, פנה העורר למשיבה ועדכן אותה בדבר מכירת הרכב, במעמד שיחה זו נציגי המשיבה הסבירו לעורר כי הוא חייב בתשלום הסכומים העומדים לחובתו, אולם העורר סירב להכיר בחיובים אלה ודרש להעבירם לבעל הרכב הרשום. כמו כן לטענת המשיבה, העורר איים כי יבטל את החיובים שבוצעו בכרטיס האשראי שלו בגין הנסיעות שבוצעו לאחר מכירת הרכב, איום שמושש לאחר מכן בידי העורר באמצעות הכחשת חלק מעסקאות האשראי שחויבו על-ידי המשיבה והפסקת הוראות החיוב בכרטיס האשראי לטובת המשיבה.
 4. לטענת המשיבה בכתב התשובה, היא ניסתה ליצור קשר עם העורר פעמים רבות באמצעות הטלפון ובאמצעות משלוח דברי דואר על מנת שיסדיר את חובו, אולם העורר התעלם מכל פניותיה. בנסיבות אלה, העבירה המשיבה את החיובים לטיפול משפטי, דבר שגרם להתווספות חיובים נוספים לחוב (הוצאות פתיחת תיק, ריביות ושכ"ט עו"ד).

הדיון בערר והתנהגות העורר במהלך הדיון:

 1. בדיון שהתקיים בפנינו, ביום 24.5.16, חזרו הצדדים על עיקרי טענותיהם והבהירו מס' סוגיות. לאחר ששמענו את טענות הצדדים והבהרותיהם, הצגנו בפני העורר את המצב המשפטי הברור בעניינו, אשר נדון לא אחת בפני ועדת הערר בהרכבה הנוכחי ובהרכבים קודמים.
 2. למרות זאת, העורר עמד על כך שהחיובים צריכים להיות מוסבים לבעל הרכב במועד ביצוע הנסיעות, מאחר שלטענתו, בעל הרכב הוא זה שביצע את הנסיעות ברכב. עוד טען העורר, כי שעה שהמתין בחוץ לדיון בעררו הוא שמע מעוררים אחרים שמי צריך לשאת בחיובים הוא בעל הרכב הרשום במשרד הרישוי.
 3. כאן המקום לציין, כי לאורך כל הדיון הנ"ל, העורר התבטא בבוטות ובהתלהמות והטיח בחברי הועדה ובנציגי משיבה הערות לא ענייניות שאינן הולמות את ההליך, וזאת במיוחד לאחר שהועדה הציגה בפני העורר את המצב המשפטי בעניינו, אשר לא היה לרוחו. בין היתר, העורר קטע את דברי חברי הוועדה וב"כ המשיבה, טען שיפנה לבית המשפט וכי הוא לא מעוניין לשמוע את הוועדה תוך שהוא קם מס' פעמים ממקומו בטרם הסתיים הדיון. בשלב מסוים העורר אף קרא לעבר חברי הוועדה "חוצפה" וצילם באמצעות הטלפון הנייד בתוך אולם הדיון (ככל הנראה, את אחד מחברי הועדה), וזאת ללא רשות הוועדה.
 4. מכיוון שנוכחנו שאין בפי העורר טענות ענייניות לגופו של הערר, ולאור התנהגותו המתוארת לעיל, קבענו כי תינתן החלטה סופית בערר על סמך החומר הקיים בתיק.

דיון והכרעה בערר:

 1. כפי שציינו במהלך הדיון שהתקיים בפנינו, המצב המשפטי תומך בעמדת המשיבה בכל הנוגע לחוקיות חיוב העורר באגרות הנסיעות ובחיובים הנוספים שבמחלוקת בערר זה.
 2. המשיבה צירפה לכתב תשובתה לערר (כנספח 6) העתק של נספח התנאים הכלליים להסכם ההצטרפות כמנוי (להלן – "הסכם המנוי"), שבו צוין בסעיף 14 ביחס למנוי וידאו כך:

       "(א) בעל הרכב ו/או הלקוח, לפי העניין, ידווח לבעל הזיכיון על כל שינוי אשר חל באחד או יותר מפרטי המידע כפי שנמסרו מטעמו בעת מילוי הסכם זה, והכל על-פי הנהלים שייקבעו על-ידי בעל הזיכיון מעת לעת. הודעה על שינוי, כאמור תימסר לבעל הזיכיון מייד עם היוודע לבעל הרכב ו/או ללקוח דבר השינוי, בדואר רשום, או באמצעות השירות הטלפוני או בפקס, אשר את קבלתה יאשר בעל הזיכיון בכתב או באופן ובדרך כפי שיקבע בעל הזיכיון מעת לעת.

       (ב)     כל עוד לא נתקבלה בידי בעל הזיכיון הודעה מאת בעל הרכב ו/או הלקוח, כאמור, בדבר שינוי פרטי המידע ו/או שינוי הבעלות ברכב, ייחשבו הפרטים המצויים בידי בעל הזיכיון כנוכנים ומדויקים לכל דבר ועניין הקשור להסכם זה, ובעל הרכב ו/או הלקוח יחויב בכל החיובים אשר בוצעו על פי הוראות הסכם זה בהתאם לפרטי המידע המצויים בידי בעל הזיכיון באותה עת ואשר התקבלו על-ידי בעל הרכב ו/או הלקוח, וזאת עד למועד קבלת הודעה כאמור לעיל, ומבלי לגרוע מיתר זכויות בעל הזיכיון, לרבות, אך לא רק, הזכות לביטול הסכם זה כאמור בסעיף 7(ג) לעיל."

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ