אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> טרקס אחזקות בע"מ ואח' נ' י. שומרוני חברה לבנייה ופיתוח (2002) בע"מ

טרקס אחזקות בע"מ ואח' נ' י. שומרוני חברה לבנייה ופיתוח (2002) בע"מ

תאריך פרסום : 25/07/2017 | גרסת הדפסה
רע"א
בית המשפט העליון
2886-17
25/07/2017
בפני השופט:
נ' סולברג

- נגד -
המבקשים:
1. טרקס אחזקות בע"מ
2. עופר ארביב

עו"ד רעות לוי
עו"ד רותם חנני
המשיבים:
1. י. שומרוני חברה לבנייה ופיתוח (2002) בע"מ
2. ה.ר.נ.א. רון החזרות והשקעות בע"מ
3. ה.נ.נ.נ. החזקות והשקעות בע"מ
4. גונתר אנרגיית רוח בע"מ
5. אילן הופשטטר
6. עוזי שאבי

עו"ד אנה אלרואי
החלטה
 
  1. בקשת רשות ערעור על פסיקתה שנערכה על-ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (השופטת ד' קרת-מאיר) בת"א 53926-03-15 ביום 13.2.2017; ועל פסיקתה מתוקנת אשר נוסחה ביום 21.2.2017 ונחתמה ביום 28.2.2017.

 

  1. עיקרי העובדות הן אלה: ביום 25.3.2015 הגישה המשיבה 1 (להלן: שומרוני) המרצת פתיחה בבית המשפט המחוזי, בגדרה התבקש בית המשפט להורות על ביטול רישומה של המבקשת 1 (להלן: טרקס) כבעלת מניות במשיבה 4 (להלן: גונתר), ועל הותרת שומרוני כבעלת מלוא המניות בגונתר. כמו כן, ביקשה שומרוני כי בית המשפט המחוזי יבטל שיעבוד ושינוי כתובת שביצעה טרקס ברישומיה של גונתר ברשם החברות, ויורה על ביטול מינויו של דירקטור שמינתה טרקס בגונתר. בד בבד עם המרצת הפתיחה הגישה שומרוני בקשה למתן צו מניעה, אשר יאסור על טרקס לבצע דיספוזיציות בנכסי גונתר, רישומים ברישומיה של גונתר בפנקסי רשם החברות, ופעולות בשמה בחברות בנות ובחברות מוחזקות.

 

  1. מועד הדיון בבקשה נקבע ליום 1.4.2015, אך ביום 29.3.2015 הגישה טרקס בקשה לדחיית המועד, ובה נכתב כי "ב"כ המבקשת [שומרוני], עו"ד אילן מדוויר, נתן הסכמתו האדיבה למתן הארכה המבוקשת בכפוף לכך שלא תבוצע כל פעולה או דיספוזיציה במניות ובנכסי חברת 'גונתר אנרגיות רוח בע"מ' על ידי המשיבה 1 [טרקס] עד למועד הדיון הנדחה. המשיבה 1 נתנה הסכמתה לכך". בהחלטה שניתנה ביום 30.3.2015 (השופט י' גייפמן) נדחה הדיון וניתן צו מניעה ארעי על-פי הסכמת הצדדים. ביום 6.8.2015 ניתנה החלטה בבקשתה של שומרוני למתן צו מניעה (השופטת ד' קרת-מאיר), בגדרה נקבע כי "צו המניעה יישאר על כנו עד למתן פסק דין בתיק". לשם רישום צו המניעה בפנקסי רשם החברות, הגישה שומרוני לבית המשפט המחוזי בקשה לעריכת פסיקתה. בקשה זו נדחתה ביום 15.9.2016, ונקבע כי "ההחלטה קובעת הוראות מפורשות. אין מקום לחתימה נפרדת על פסיקתא". לאחר שרשם החברות סירב לרשום את צו המניעה מחמת  העדרה של פסיקתה, פנתה שומרוני לבית המשפט המחוזי וביקשה בשנית כי תערך פסיקתה. ביום 13.2.2017 התקבלה הבקשה, ונחתמה פסיקתה כהאי לישנא (להלן: הפסיקתה הראשונה):

 

"ניתן צו מניעה זמני, האוסר על המשיבים 1 ו/או 2 ו/או מי מטעמם, לבצע דיספוזיציות כלשהן בנכסי ובמניות חברת 'גונתר אנרגיית רוח בע"מ' [...], לבצע רישומים כלשהם ברשם החברות, ואוסר על המשיבים ו/או מי מטעמם לבצע – פעולות כלשהן (לרבות רישום שעבודים, העברת מניות, הקצאת מניות, מינוי/הסרת מנהלים, שינוי כתובת חברה), בשם החברה, בחברה, בחברות בנות ובחברות מוחזקות [...]".

 

  1. בעקבות זאת, הגישה טרקס בקשה לעיון מחדש בהחלטה לערוך פסיקתה כדלעיל, שבה נטען בין היתר כי הפסיקתה הרחיבה את צו המניעה. ביום 21.2.2017, ולאחר דיון אשר התנהל מחוץ לפרוטוקול, ניתנה החלטה מפי השופטת ד' קרת-מאיר וזו לשונה:"באשר לפסיקתא – הפסיקתא נוסחה מחדש במסגרת הדיון ותסרק במערכת הנ"ט. כמו כן, מובהר כי באשר למינוי דירקטורים – יימסר על ידי עו"ד אלחנני שם הדירקטור אשר מבקשים למנות וכתובתו, וזאת תוך שבעה ימים מהיום או בכל מקרה של כוונה לשנות את המינוי. היה ויתבקש לבצע שינוי במינוי דירקטור – תימסר הודעה לבית משפט. ככל שיסבור צד כלשהו כי יש בשינוי כדי לפגוע במטרתו של צו המניעה – יגיש את עמדתו תוך שבעה ימים. בית המשפט ייתן החלטה לאחר שמיעת כל העמדות". ביום 28.2.2017 נחתמה הפסיקתה האמורה במערכת 'נט המשפט' (להלן: הפסיקתה המתוקנת). השינויים שבוצעו בפסיקתה זו הם כדלקמן: 

 

"ניתן צו מניעה זמני, האוסר על המשיבים 1 ו/או 2 ו/או מי מטעמם, לבצע דיספוזיציות כלשהן בנכסי ובמניות חברת 'גונתר אנרגיית רוח בע"מ' [...], לבצע רישומים כלשהם ברשם החברות לעניין שינוי כתובות ומינוי דירקטורים, ואוסר על המשיבים ו/או מי מטעמם לבצע פעולות כלשהן (לרבות רישום שעבודים, העברת מניות, הקצאת מניות, מינוי/הסרת מנהלים, שינוי כתובת חברה), בשם החברה, בחברה, בחברות בנות ובחברות מוחזקות [...]".

 

           מכאן הבקשה שלפנַי.

 

  1. המבקשים טוענים כי הן הפסיקתה הראשונה, הן הפסיקתה המתוקנת, מרחיבות את צו המניעה, האוסר על ביצוע דיספוזיציות בלבד. המבקשים מוצאים תימוכין לדבריהם בין היתר בדברי השופטת ר' רונן בהחלטה מיום 15.6.2015, שבה נדונה הפקדת ערבות כתנאי לצו המניעה הארעי, ונכתב כי "הצו שניתן הוא 'מאד מצומצם' [...] הצו אוסר על קיום דיספוזיציות בנכסי גונתר". זאת ועוד, לטענת המבקשים, צו המניעה הורחב במסגרת הפסיקתות גם לביצוע פעולות שונות בחברות בנות ובחברות מוחזקות. בנוסף, נטען כי בית המשפט המחוזי הרחיב עוד את צו המניעה בהחלטתו מיום 21.2.2017, שבה נקבעו הגבלות בכל הנוגע למינוי דירקטורים ולשינוי במינוי דירקטורים. עוד טוענים המבקשים, כי משנדחתה בקשתה הראשונה של שומרוני לעריכת פסיקתה, היתה מושתקת מלבקש זאת בשנית.

 

  1. מנגד, טוענת שומרוני כי השופטת ד' קרת-מאיר, אשר נתנה את ההחלטה אודות צו המניעה, מוסמכת להבהיר את החלטתה זו ואת השלכותיה האופרטיביות באמצעות עריכת פסיקתה. אשר לטענות המבקשים על הרחבת ההגבלות שבצו המניעה גם למינוי דירקטורים, טוענת שומרוני כי עניין זה לא היה חלק מהפסיקתה המתוקנת, ותומכת את טענותיה בהחלטת בית המשפט המחוזי מיום 23.2.2017, אשר על-פיה: "ההוראות לעניין החלפת דירקטורים אינן חלק מהפסיקתה אלא החלטה של בית משפט על פיה יפעלו הצדדים". נוסף על כך, העלתה שומרוני טענות דיוניות בנוגע למועד הראוי להגשת בקשת רשות הערעור. המשיבים האחרים לא השיבו לבקשה. על כן, ובהתאם להחלטתי מיום 26.4.2017, "העדר התייחסות כמוהו כהסכמה".

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ