אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> טיזאבי נ' חסטר

טיזאבי נ' חסטר

תאריך פרסום : 19/12/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
1324-09
15/12/2011
בפני השופט:
אליהו בכר

- נגד -
התובע:
אירג קרמנשהצ'י
הנתבע:
1. ביזאן טיזאבי
2. אליהו חסטר עו"ד

החלטה

1. לפני בקשה לצרף המבקשים כנתבעים לתיק ביהמ"ש ולעיכוב ביצוע החלטת ביהמ"ש מתאריך 21.9.2011 עד למתן פס"ד בה"פ 41572-05-11.

רקע

2. המשיב 1 הגיש כנגד המשיב 2 תובענה למתן חשבונות בהיות האחרון כונס הנכסים לנכסי חברת רוזלינדה אינטרנשיונל קורפוריישן (להלן:"החברה") שהינה חברה זרה מחוקה וזאת בעקבות מינויו בתאריך- 31.3.2005 בביהמ"ש המחוזי בת"א כב' הש' נ' ישעיה במסגרת ה"פ 427/05. בבעלות החברה נכס מקרקעין יחיד ברח' המלאכה 7 ת"א הרשום כחלקה 211 בגוש 7104 (להלן:"הנכס"), המנוהל ע"י כונס הנכסים (להלן:"הכונס").

במסגרת התובענה טען המשיב 1/התובע כי הינו בעל זכויות בנכס. לטעמו, הכונס ביצע עסקאות בנכס לרבות השכרה של חלקים ממנו אך לא מסר ביחס אליהן מידע ונתונים מספקים כמו גם לא מסר נתונים על ההכנסות וההוצאות מהנכס למרות היותו נאמן בין היתר של התובע, ולכן עתר למתן החשבונות כאמור.

3. בתאריך 21.9.2011, ולאחר שהתקיימו כבר מס' דיונים בתיק במהלכם החל הכונס מוסר אינפורמציה ביחס לנכס ולמה שנעשה בו ובאופן שלא השביע את רצונו של המשיב 1, הוריתי לכונס למסור את "כל האינפורמציה המתבקשת, ככל שאין בידיו אינפורמציה שכזו, ימסור מר חסטר תצהיר מתאים כי זו אינה ברשותו" עוד קבעתי, כי "על מנת להשקיט את מצפונו של מר חסטר בדבר זכויות בעלי המניות האחרים, הוא ימציא את כל האינפורמציה הזו בתוך 21 ימים כדי שבפרק הזמן עד אז יוכל גם למסור עותק מהחלטה זו לבעלי המניות".

4. והנה בתאריך 2.10.2011 נזעקו המבקשים דנא ועתרו להצטרף לתובענה דנן כנתבעים וכן בקשו לעכב ביצוע החלטת ביהמ"ש מתאריך 21.9.2011 כאמור עד להכרעה בה"פ 41572-05-11 (בקשות 18+19).

לטענתם, המשיב 1 ובני משפחתו ביטלו בתאריך 26.6.2005 עסקה להעברת 30% מנכסי החברה אל שמם ואף הצהירו על כך בפני רשויות המס בתצהיר ביטול עסקה תוך שהביטול נעשה כעולה מהתצהיר בתום לב וכי לא שולמה תמורה, כך גם לא נרשמו הזכויות ע"ש הרוכש וכי הרוכש לא היה רשאי לתפוס חזקה בנכס ואף לא תפס בו חזקה.

5. כפועל יוצא, ועל מנת להצהיר על ביטול העסקה הגישו המבקשים תובענה במסגרת ה"פ 41572-05-11 לביהמ"ש המחוזי בת"א להצהיר על ביטול העסקה כאשר הדיון בתובענה נקבע לחודש 1/2012 בפני כב' הש' חיים טובי.

מכאן, כך טענו, המשיב 1 טרם הוכיח את זכויותיו בנכס. אמנם הכונס נענה להחלטות ביהמ"ש והעביר אינפורמציה הקשורה לניהול הכינוס אך בהחלטה האחרונה שניתנה התבקש הכונס למסור אינפורמציה הקשורה לחברה שכאמור העסקה ביחס אליה בוטלה כפי הצהרת המשיב 1 ובני משפחתו, ויש לכן להמתין עד להכרעת ביהמ"ש בזכויות המשיב 1 בנכסי החברה בטרם תועבר אליהם אינפורמציה ביחס אליה. המבקשים הדגישו, כי המשיב 1 טרם עבר את המשוכה הראשונה בתביעתו למתן חשבונות, היינו לא הוכיח זכות לחשבונות וטרם התקיים ביחס לכך דיון הוכחות, מה גם שבמסגרת ע"א 5135/10 החליט ביהמ"ש העליון בתאריך 19.9.2011 בעניינם של הצדדים כי לפרק זמן של 3 חודשים ניתן פסק זמן ובו יפעלו בעלי המניות כהבנתם על מנת לשמור על נכסיהם.

6. התובע התנגד נמרצות לבקשה. לטעמו חלק ניכר מהמסמכים כבר הועברו לעיונו ולכן לא יכולה להטען טענת פרטיות בהם. מכל מקום שמורות זכויותיו של התובע בנכס כל עוד לא הוכרע אחרת וכאשר קיים פס"ד סופי הקובע זכויות לתובע בנכס עליהן ניסו לערער בפסה"ד העליון מ-2011.

מעבר לכך, מחובתו של הכונס במסגרת תפקידו למסור את כלל המסמכים ולכן אין כל סיבה לעכב החלט ביהמ"ש.

התובע הדגיש, כי אין בהחלטה כדי לפגוע בבעלי המניות האחרים במיוחד כאשר לתובע 12% בנכס כפי שנקבע ע"י ביהמ"ש כאמור.

7. הכונס מצידו ציין, כי הינו פועל בהתאם להחלטות ביהמ"ש ויו"ר ההוצל"פ. הוא ציין בנוסף, כי בתאריך 18.12.2011 הוא יגיש דו"ח סופי ליו"ר ההוצל"פ במסגרת סיום תפקידו ככונס נכסים. כמו כן ציין כי אין מקום למחטף מצד המשיב 1 בנסיבות. מכל מקום הוא השאיר לשיקול דעת ביהמ"ש ההחלטה אם להיעתר לבקשה.

8. המבקשים השיבו לתגובה וטענו, שוב, כי לתובע דנא אין כל זכויות בחברה ובנכס. כמו כן חזרו על החלטות הביניים של ביהמ"ש זה לפיהם יועברו מסמכים "סבירים" לשלב זה ואמנם הועברה אינפורמציה כאמור, כך שבהעדר דיון הוכחות מתאים יש מקום להיעתר לבקשה.

9. בתאריך 24.11.2011 הגיש ב"כ התובע בקשה למתן החלטה בבקשה (בקשה מס' 20), לאחר שהוגשו תגובות הצדדים וציין בה כי טרם זכה לקבל מסמכים כלשהם מהכונס לאחר החלטת ביהמ"ש.

הכונס מצידו התקומם וציין, כי מידע זה אינו מדויק, במיוחד לאחר שביהמ"ש נתן צו ארעי לבקשת המבקשים בתאריך 6.10.2011 להעברת מסמכים נוספים, מה גם שקודם לכן העביר את האינפורמציה המתבקשת ואף ציין בתגובתו לבקשה כי הינו פועל כפי החלטת ביהמ"ש ויו"ר ההוצל"פ שהאריך מינויו. הכונס הדגיש, כי הינו מסיים תפקידו בתאריך 18.12.2011 כשאז יגיש דו"ח סופי לכב' יו"ר ההוצל"פ שיבדוק הדו"חות וינחה אותו בהתאם.

דיון

10. תחילה יצויין כי אמנם ניתן צו ארעי ולפיכך לא היה מקום להעברת האינפורמציה כפי הנטען ע"י התובע. מעבר לכך, לא סברתי כי ייגרם נזק כלשהו למבקשים אם יאפשרו לשזוף האינפורמציה לאור השמש, במיוחד כאשר זו מצויה בידיו של מי שהינו קצין ביהמ"ש על מלוא משמעויותיו של מונח זה במסגרת תפקידו ככונס נכסים. עוד סברתי, כי נכון למועד מתן החלטתי זו כמו גם במועד מתן החלטתי הקודמת, לא הוכח עדיין שלתובע אין זכויות בנכס. מכאן, בשילוב חובותיו של הכונס כלפי ביהמ"ש, וכלפי בעלי הזכויות בנכס, אין סיבה לעכב החלטתי, אפילו ייקבע בעתיד כי אין לתובע זכויות כאמור, וזה איננו המצב כאמור כעת.

באשר לצורך בצירופם של המבקשים כנתבעים לתובענה, לא מצאתי כל חובה לצרפם באשר כל אינפורמציה שתימסר לתובע דנא בוודאי ראוי שתימסר גם להם ואין כל סתירה בזכויותיהם כבעלי מניות בחברה ובנכס מה גם שלא נראה כי הם יוכלו לסייע להליך בשלב זה ולפיכך אין מקום לצרפם בשלב זה, אפילו טרם התקיים דיון הוכחות, במיוחד לא כאשר כונס הנכסים עומד לסיים את תפקידו ולמסור דו"ח סופי ליו"ר ההוצל"פ, דו"ח שלא ספק יסייע לו בהעברת כלל האינפורמציה גם לתובע דנן ובכך יביא לסיום התובענה כפי שסברתי שכך ראוי לנהוג עוד בהחלטתי הקודמת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ