אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ח'טיב ואח' נ' אבו ריא

ח'טיב ואח' נ' אבו ריא

תאריך פרסום : 16/06/2013 | גרסת הדפסה
ה"פ
בית משפט השלום עכו
1097-06
09/06/2013
בפני השופט:
ג'ני טנוס

- נגד -
התובע:
עו"ד עלי אבו ריא
הנתבע:
1. נג'מה ח'טיב
2. חוסין ח'טיב
3. חסן ח'טיב
4. מוחמד ח'טיב ארבעתם

החלטה

הבקשה המונחת לפניי היא לביטול פסק הדין שניתן ביום 6.5.2007 ואשר נתן תוקף להסכם הפשרה אשר נחתם בין הצדדים.

הגרסה העיקרית שעומדת בבסיס הבקשה לביטול פסק הדין נסבה על טענת המבקש, כי מעולם לא חתם על הסכם פשרה וכי החתימה המתנוססת על הסכם הפשרה אינה חתימתו אם כי מזוייפת, וכי מעולם לא ידע על הסכם הפשרה ופסק הדין שאישר אותו.

הצדדים וגדר המחלוקת:

המבקש הוא עורך-דין במקצועו (להלן: "המבקש") ומי שייצג את המשיבים בעבר בבית המשפט המחוזי בחיפה בהליך אשר התנהל אל מול צד ג' (ת.א 501/06) בתביעה שעניינה המקרקעין הידועים כחלקה 7 בגוש 13379 מאדמות כפר עראבה (להלן:"המקרקעין").

ביום 9.7.2006 ובתמורה לשירות ולייצוג שניתן להם על ידו בהליך הנ"ל, החתים אותם המבקש על כתב התחייבות ויפוי כח בלתי חוזר לפיהם זכאי הוא ל- 1000 מ"ר מהמקרקעין הנ"ל בגין שכר טרחה (להלן: "כתב ההתחייבות" ו-"ייפי הכוח" בהתאמה).

ביום 15.11.2006, קרי כחודשיים לאחר חתימת המסמכים הנ"ל, הגישו המשיבים תובענה בדרך של המרצת פתיחה, היא התובענה נשוא התיק דנן, ובה עתרו לבית המשפט להצהיר כי כתב ההתחייבות וייפוי הכוח הם בטלים ומבוטלים, וכי אין למבקש זכות כלשהי לקבל את שכר טרחתו כחלק מהמקרקעין, מאחר שהחתימה עליהם נעשתה תוך כדי אילוץ ומאחר שהם מנוגדים לסעיף 9 לכללי לשכת עורכי הדין (אתיקה מקצועית), תשמ"ו–1986 האוסר על תשלום שכר טרחת עורך-דין שלא בכסף.

ביום 25.4.007 הוגש הסכם פשרה לתיק, ובו ביקשו הצדדים מבית המשפט להצהיר, כי כתב ההתחייבות וייפוי הכוח הם בטלים ומבוטלים. עוד הוסכם, כי בתמורה לטיפול ולייצוג המשפטי שניתן להם על ידי המבקש בהליך האחר ישלמו לו המשיבים שכר טרחה בסך של 10,000 ש"ח כולל מע"מ (להלן: "הסכם הפשרה").

לאחר שנתקבלה הודעת הבהרה מטעם שני הצדדים בקשר לתוכנו של הסכם הפשרה, ניתן ביום 6.5.2007 תוקף של פסק דין להסכם הפשרה (להלן: "פסק הדין בתיק דנן").

ביום 20.5.2012, כעבור למעלה מ-5 שנים מיום מתן פסק הדין בתיק דנן, הגיש המבקש בקשה לביטולו יחד עם בקשה להארכת המועד להגשת הבקשה. במסגרת הבקשה לביטול פסק דין בתיק דנן טען המבקש, כי הסכם הפשרה שהוגש לאישור בית המשפט לא נחתם על ידו, וכי החתימה המופיעה על גביו מזוייפת. המבקש הוסיף, כי לא הומצאו לו בעבר כתבי בי דין, אף לא פסק הדין בתיק דנן, וכי ידע לראשונה אודות פסק הדין רק ביום 7.5.2012 לאחר שפנה למשרדו של עו"ד ארנון אפרים (בא כוחו בהליך דנן) על מנת שהאחרון ייצג אותו בעניינים אחרים, או אז התגלה לעו"ד ארנון דבר קיומו של פסק הדין.

להמחשת טענתו אודות זיוף החתימה הנחזית להיות חתימתו על הסכם הפשרה, צירף המבקש שלל מסמכים בהם מופיעה חתימתו, וזאת לצורך השוואת חתימה זו עם החתימה המתנוססת על גבי הסכם הפשרה.

לפיכך טוען המבקש בסיכומיו, כי יש לבטל את פסק הדין בתיק דנן מחובת הצדק מאחר ולטענתו לא הומצאו לו כתבי בי דין או פסק הדין בתיק דנן.

המשיבים הגישו תגובה מטעמם ובמסגרתה בקשו לדחות את הבקשה לביטול פסק דין. לטענתם, הסכם הפשרה נחתם ע"י המבקש בנוכחותו של העד מר ח'טיב ח'ליל (להלן: "מר ח'טיב"), ששמו מוזכר בהסכם הפשרה כמי שסייע בידי הצדדים להגיע להסכמות המפורטות בו, וכי מר ח'טיב דאג להעביר למבקש סך של 35000$, הוא הסכום שסוכם כי ישולם לו בגין שכר טרחה, הגם שבהסכם הפשרה צוין לבקשת המבקש סכום נמוך יותר.

המשיבים הוסיפו, כי חרף החתימה על הסכם הפשרה הם נדהמו לגלות כי המבקש רשם הערת אזהרה על זכויות המשיבה 1 במקרקעין שבמחלוקת לטובת צד ג', אחד ששמו מר איהאב קראקרה, אשר רכש כביכול זכויות במקרקעין באמצעות המבקש בהתבסס על יפוי כוח מזוייף. בעקבות כך הגישו המשיבים תלונה למשטרה אודות הזיוף וכן תובענה לבית משפט השלום בעכו אשר נדונה בפני כב' השופט סאלח בתיק ת.א. 2790/07 (להלן: "ההליך בפני כב' השופט סאלח") בה עתרו לבטל את עסקת המקרקעין עם צד ג' וכן להצהיר כי ייפוי הכוח של המשיבה 1 הינו בטל.

במסגרת ישיבת ההוכחות שהתקיימה בפני כב' השופט סאלח ביום 2.9.2009 ניתן פסק דין בהסכמת הצדדים בו נקבע כדלקמן: "לאור ההסכמה וכן הראיות כפי שהוצגו בפניי, הינני קובע כי הסכם המכר מיום 9/11/06 וכן יפוי כוח בלתי חוזר מיום 20/7/06, שנחתמו בין התובעים (המשיבים כאן – ג'.ט.) לבין הנתבע מס' 1 (המבקש כאן – ג'.ט.) בדבר קרקע בשטח 1000 מ"ר בחלקה 7 בגוש 19379, הינם בטלים ומבוטלים וכי אין לנתבע מס' 1 כל זכויות בחלקה הנ"ל". זה המקום להעיר, כי פסק דין זה ניתן לאחר שהמבקש הצהיר לפרוטוקול במסגרת ישיבת ההוכחות הנ"ל כי הוא מסכים לקבלת התובענה נגדו.

המשיבים הוסיפו וטענו, כי לאחר מתן פסק הדין בתיק דנן המבקש הגיש תביעה לבית המשפט המחוזי בחיפה בתיק 44759-02-10 ובה התייחס לפסק הדין בתיק דנן ולכך כי מר ח'טיב שימש כמגשר בין הצדדים יחד עם איש אחר, מר סייד אחמד, ולעובדה כי שולם לו שכר טרחה בסך של 35000 $. נתונים אלה יש בהם לדידם כדי לסתור את טענת המבקש, כי לא ידע על קיומו של בפסק הדין בתיק דנן, או כי רק לאחרונה נודע על לו על קיומו, וכן כדי לסתור את טענתו כי לא חתם על הסכם הפשרה.

לסיום טוענים המשיבים, כי פסק הדין בתיק דנן הוזכר במספר כתבי בי דין בהתדיינויות שונות שהיו בין הצדדים, כמפורט לעיל, ולכן המבקש מנוע מלטעון כי לא ידע עליו.

במענה לטענותיהם של המשיבים טען המבקש, כי העובדה שפסק הדין צורף בעבר להליך אחר אינו יכול להיות המצאה כדין, וכי המבקש לא הבחין בו עקב מצבו הבריאותי אותה עת בשל פציעתו בתאונת דרכים קשה.

דיון והכרעה:

לשם דיון בבקשה לביטול פסק הדין בתיק דנן הוגשו תצהירים מטעם המבקש ומטעם המשיבים 2-4, ובדיון עצמו נחקרו המצהירים הנ"ל, למעט המשיב 3.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ