אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> חמש וחצי שנות מאסר לעו"ד שהורשע ב-14 עבירות של גניבה בידי מורשה

חמש וחצי שנות מאסר לעו"ד שהורשע ב-14 עבירות של גניבה בידי מורשה

תאריך פרסום : 01/11/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל-אביב יפו
40383-07
29/10/2009
בפני השופט:
יהודית שיצר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אפרת פאר
הנתבע:
חמדאן עיסאם
עו"ד משה מרוז
גזר דין

העובדות

1.       1.       הנאשם, שהיה עו"ד במקצועו, הודה במסגרת הסכם טיעון, ולאחר שמיעת ראיות,  בביצוען של 14 עבירות גניבה בידי מורשה - לפי סעיף 393(2) לחוק העונשין התשל"ז 1977 (להלן: "חוק העונשין") שיוחסו לו במסגרת 14 אישומים שפורטו בכתב האישום.

בהיותו עורך דין, ניהל הנאשם חשבון נאמנות בבנק לאומי סניף לוד (להלן: "החשבון"). בשנים 2000-2001 נהג הנאשם לקבל מלקוחותיו כספים, שהופקדו לידיו בנאמנות, והשתמש בהם לצרכים אישיים. עובר ליום 3/1/02 משך הנאשם מהחשבון את כל הכספים שהיו מופקדים בו ובתאריך 3/1/02 עזב את גבולות הארץ.  הפרשיות שבמסגרתן נטל הנאשם כספים מלקוחותיו פורטו ב-14 האישומים, בהם הודה הנאשם.

האישום הראשון, מתייחס לעיסקת מכר חנות בין הקונה סמיר אבו זר לבין המוכר חיים לוי, שנחתמה ביום 14/11/01, בה ייוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הקונה אבו זר מסר לנאשם שיק פיקדון, בנאמנות, ע"ס 84,350 ש"ח וזאת עד להסדרת כל תשלומיו בעבור החנות. בתאריך 15/11/01 הפקיד הנאשם את השיק לחשבון ולא השיבו לאבו זר, אף לאחר שהאחרון שילם את כל התחייבותיו בעבור החנות.

האישום השני, מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונה שמעון שלוזינגר לבין המוכר ארמונד בוגנים, אשר נחתמה ביום 14/10/01, בה ייוצגו הצדדים ע"י הנאשם. בתאריך 6/11/01  דרש הנאשם מהמוכר בוגנים כי ימסור לידיו, בנאמנות, את השיק בסך 212,850 ש"ח שקיבל מהקונה, וזאת כפיקדון עד להסדרת תשלום מס השבח בו הוא חב בגין העסקה. בתאריך 7/11/01 הפקיד הנאשם את השיק לחשבון אולם לבסוף לא העביר את הכספים לידיו המוכר בוגנים, אף לאחר שהסדיר את תשלום מס השבח.

האישום השלישי, מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונה יוסף סלחי לבין המוכרים חיים ורותי וינברג, אשר נערכה ביום 5/11/01, בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העיסקה, הפקיד הקונה סלחי, בנאמנות, שיק ע"ס 76,860 ש"ח בידיו של הנאשם וזאת עד להסדרת כל תשלומיו בעבור הדירה  ורישום הערת אזהרה על שמו ע"י המוכרים. ביום 7/11/01 הפקיד הנאשם את השיק בחשבון אולם לבסוף לא העביר את הכספים לידי המוכרים.  

האישום הרביעי, מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונה יוסף סקאללה לבין המוכרים מייקל ואיריס בן שמעון, אשר נחתמה ביום 21/6/01, בה יוצגו הצדדים  ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הפקיד הקונה סקאללה, בנאמנות, סך כולל של 347,251 ש"ח בידיו של הנאשם וזאת עד שהמוכרים יסדירו את העברת המשכנתא שלהם לדירתם החדשה ואולם לבסוף הנאשם לא העביר הנאשם את הכסף למוכרים.

האישום החמישי מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונה צגאיה למוכר דוד פרנקו, מיום 29/4/01 בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הפקיד המוכר פרנקו, בנאמנות, שיק ע"ס 21,500 ש"ח בידיו של הנאשם וזאת כדי להבטיח את פינויו מהדירה במועד. בתאריך 24/8/01 הפקיד הנאשם את השיק לחשבון ואולם לא השיב את הכספים לידי המוכר פרנקו אף לאחר שהעביר את החזקה בדירה , כמובטח.

האישום השישי, מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונה סעיד אלג'מאל לבין המוכרים סמיון פקר ואבנטוב לידיה, אשר נחתמה ביום 1/1/02, בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הפקיד הקונה סעיד, בנאמנות, סך של 88,320 ש"ח בידיו של הנאשם וזאת עד שהמוכרים יקבלו את אישור הבנק להעברת המשכנא שלהם לדירתם החדשה. בסמוך לכך, עזב הנאשם את הארץ ולא השיב את הפיקדון לקונה סעיד.

האישום השביעי, מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונה לוודגו בירהון ובין המוכרת מלכה גבריאלוב, אשר נחתמה ביום 20/4/01, בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הפקידה המוכרת גבריאלוב, בנאמנות, שיק ע"ס 25,440 ש"ח בידיו של הנאשם וזאת עד למסירת מפתח הדירה לקונה בירהון. ביום 13/8/01 הפקיד הנאשם את השיק לחשבון ובינואר 2002 עזב את הארך ולא השיב למוכרת גבריאלוב את כספיה.

האישום השמיני, מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונה סטפהון גושה לבין המוכרים אלי וסילביה מור, אשר נחתמה ביום 12/7/01, בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הפקידו המוכרים מור, בנאמנות, שיק ע"ס 21,180 ש"ח בידיו של הנאשם וזאת להבטחת פינויים את הדירה. בתאריך 10/12/01 הפקיד הנאשם את השיק בחשבון ואולם לבסוף לא השיב את הכסף חזרה למוכרים אף לאחר שפינו את הדירה.

האישום התשיעי, מתייחס לעיסקת מכר חנות בין הקונה עלי אלעמורי לבין המוכר שתיווי כלאפי, אשר נחתמה ביום 19/2/01, בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה הפיד המוכר שתווי, בנאמנות, סך של 28,700 ש"ח במזומן בידיו של הנאשם וזאת לצורך תשלום חובותיו למס שבח ומס מכירה. הנאשם לא שילם את חובו של המוכר למס שבח  ולקח את כספי הפיקדון אליו.

האישום העשירי, מתייחס לעיסקת מכר חנות בין הקונה יצחק בן שי למוכרת יפה בדין, אשר נחתמה ביום 11/6/00, בה ייוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הפקיד הקונה יצחק , בנאמנות, 103,687 ש"ח לפקודת המוכרת בדין ו-16,6000 ש"ח לצורך תשלום חובו למס רכישה. הנאשם לא העביר למוכרת בדין את התמורה בעד החנות ואף לא שילם את חובו של הקונה יצחק למס רכישה.

האישום האחד עשר, מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונים דניאל ואסתר בראל לבין המוכרים דגגה יוסף ומרטין, בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הפקידו הקונים, בנאמנות, בידי הנאשם סכום מזומן של 268,125 ש"ח והמחאה בנקאית ע"ס 150,000 ש"ח, וזאת עד לאחר שיוסדרו הליכי רישום הנכס על שמם. בתאריך 14/3/01 הפקיד הנאשם את ההמחאה בחשבון ולא העביר הכספים למוכרים, על אף שפינו את הדירה ומסרו את החזקה בה.

האישום השנים עשר, מתייחס לעיסקת מכר דירה בין הקונים ורסובסקי לבין המוכרת צילה מטס, אשר נחתמה ביום 30/12/0, בה ייוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, הפקיד הקונה ורסובסקי, בנאמנות, סך של 41,920 ש"ח בידיו של הנאשם וזאת עד שתירשם הדירה בטאבו על שמו ועל שם אשתו. הנאשם לא טיפל בהעברת הדירה בטאבו על שם הקונים ולא העביר את הכספים שניתנו לו כפיקדון לידי המוכרת מטס.

האישום השלושה עשר, מתייחס לעיסקת מכר דירה, בין הקונה פלקה גובה למוכר חיים בר יוחאי, אשר נחתמה ביום 26/9/01, בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם ואולם הקונה לא נכח בעת עריכת החוזה. במסגרת העסקה, מסר הקונה פלקה לידי הנאשם במשרדו ובנוכחות המתווך אלון מוני, שיק ע"ס 222,300 ש"ח לפקודת המוכר בר יוחאי. ביום 26/12/01 הפקיד אדם בשם מחמד אלטורי את השיק, לבקשת הנאשם, ובתאריך 30/12/01 מסר לנאשם את סכום הכסף הנ"ל במזומן.   

האישום הארבעה עשר, מתייחס לעיסקת מכר דירה, בין הקונה צ'קול יצ'לל לבין המוכרים ויקטור וילנה קגן נחתמה ביום 8/1/01, בה יוצגו הצדדים ע"י הנאשם. במסגרת העסקה, מסרו המוכרים לנאשם, בנאמנות, שיק ע"ס 18,500 ש"ח ושיק ע"ס 10,300 ש"ח וזאת להבטחת מסירת חזקתם בדירה לקונה ואולם, הנאשם לא השיב למוכרים את הפקדונות הנ"ל, על אף שמסרו את החזקה בדירה לקונים.

במסגרת הסכם הטיעון שנקשר בין הצדדים הורשע הנאשם, כאמור, בעובדות כתב האישום המקורי שהוגש נגדו ושתוקן כך שהסכום הכולל של הכספים שנגנבו על ידי הנאשם הועמד על סך של 1,400,000 ש"ח.

טיעוני התביעה לעונש

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ