אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> חכם את אור-זך - עורכי דין נ' בר

חכם את אור-זך - עורכי דין נ' בר

תאריך פרסום : 02/11/2010 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום קריות
14921-02-09
01/11/2010
בפני השופט:
ערן נווה

- נגד -
התובע:
חכם את אור-זך - עורכי דין
הנתבע:
שושנה בר
פסק-דין

פסק דין

בפני תביעה ותביעה שכנגד.

התביעה העיקרית היא תביעתו של עו"ד זך לתשלום של 2250 ₪, אשר שולמו על ידי משרדו, בגין חוב של וועד הבית ברחוב האצ"ל 16, תל גיבורים, חולון. כאשר עקב טעות משרדית שוחרר הסכום האמור מתוך כספי משרד עו"ד ולא מתוך סכומים שהיו מופקדים בנאמנות או בפיקדון על ידי הנתבעת, שבה טיפל משרדו של התובע. אין חולק, כי על פי מכתבה של הגברת בר לעו"ד אפרת (ממשרדו של התובע) מיום 28.1.07, אושר על ידי הנתבעת תשלום הסכום האמור בגין חוב וועד הבית וכי חוב זה שולם בפועל על פי אישור.

התביעה שכנגד הינה על סכום של 34,880 ₪ והיא מבוססת על טענות של הנתבעת לרשלנות מקצועית של התובע בייצוגה, דבר שגרם לה נזק ישיר בהפרש תקבול בגין דירה (12,424 ₪) וכן בטיפול בנושאים שלא טופלו ואשר הצריכו בין השאר פנייה שלה לעו"ד אחר (פנייה לעו"ד בנר, לא שילמה 2300 ₪ כאשר הסכום הנתבע בראש נזק הינו 4000 ₪) כמו כן, תובעת התובעת 3456 ₪ בגין טענתה לגזילה מחשבון נאמנות ולבסוף, פיצוי בגין עוגמת נפש והוצאות עקיפות בסך של 15,000 ₪. הצדדים השכילו לסיים את התיק על דרך של קדם משפט, אשר שימש דיון סופי, במהלכו שמע בית המשפט את גרסת התובע, את גרסת הנתבעת ובנה עו"ד איתן קיובטרו וכן מזכירה במשרדו של התובע ואת עו"ד חנוביץ', אשר זומנה במיוחד לדיון על ידי הנתבעת עצמה. יש לציין, כי הצדדים הגישו תצהירים וצרפו מסמכים רבים ופס"ד ניתן לאחר שמיעת הצדדים ללא חקירות נגדיות ועיון במסמכים ובסיכומי הצדדים.

לאחר שבחנתי את מסכת הראיות והעדויות אני מחליט לדחות את התביעה ואת התביעה שכנגד. להלן התייחסות בית המשפט לתביעה והתביעה שכנגד:

הנתבעת, פנתה לתובע על מנת שייצג אותה בנושא של התנגדות לביצוע צוואה של אמה ז"ל. נחתם הסכם שכ"ט בין הצדדים ביום 7.3.06 ובמהלכו סוכם, כי עבור ייצוג בהתנגדות לביצוע צוואת ויקטוריה הורטמאן ז"ל תשלם הנתבעת 3000 דולר כשכ"ט, כאשר 3500 ₪ שולמו במזומן ועוד 9 תשלומים על היתרה, צוין, כי עלות חקירה כלכלית ומצב בריאות האם ישולם כשכ"ט עו"ד בנפרד.

ההסכם אינו מכיל בתוכו פרמטרים נוספים, המצריכים טיפול אחרי הייצוג בהתנגדות. במהלך הייצוג, אכן הוגשה על ידי התובע התנגדות, התנגדות שהוא עצמו מבחינה מקצועית חשב שסיכוייה אינם גבוהים ולכן, גם החתים את הנתבעת על מסמך המבטא את סיכויי התביעה הנמוכים לדעת עו"ד התובע.

לטענת הנתבעת, נתמכת על ידי בנה עו"ד איתן קיובוטרו, שגה התובע בטיפולו לאורך כל הדרך, שעה שפעל כפי שלא ניתן לצפות מעו"ד סביר, כאשר עמדה בפניו לאורך כל הדרך צוואת האב, אשר מכוחה יכולה הייתה הנתבעת לקבל חלקים גבוהים יותר בירושה ולמעשה רק בשלב מאוחר יותר, לאחר הגשת ההתנגדות, הוא צירף את המסמך האמור לתצהירים ובנסיבות אלה היה ניתן להגיע לתוצאה אליה הגיעו בפועל הצדדים, כאשר ניתן פס"ד בבית המשפט לענייני משפחה על ידי כבוד השופטת חני שירה ועוד אתייחס לפרוטוקול זה בהרחבה בנפרד.

התובע לעומת זאת, ובגרסתו למעשה תמכה עו"ד שעבדה בעבר במשרדו, עו"ד אפרת, אשר זומנה דווקא לדיון על ידי הנתבעת, היה ברור לחלוטין, כי הטיפול יעשה תוך שימוש בצוואת האב כפי שאכן נעשה בפועל.

מדובר בגרסה מול גרסה, בחנתי את המסמכים ואת הסבירות של שתי הטענות ואינני סבור שהטענה שהתובע התרשל מבחינה מקצועית או לחילופין התעלם כליל מן הצוואה של האב, עומדת במבחן הראיות שהוצגו לי, יש לציין, כי התובע לא פעל על דרך של קיום ההתנגדות של הצוואה כאשר הוא אינו שלם לחלוטין עם ההתנהלות הזו ולכן הוא גם החתים את הנתבעת על מסמך המבטא את הסיכויים הקלושים, לטענתו, של שימוש בדרך זו שבסופו של דבר, לא הוכיחה את עצמה (טענות לאי כשירות ואי צלילות אמה המנוחה כאשר נעשתה הצוואה, דברים שכנראה לא היו נכונים וגם עמדו בסתירה לעדותה המרגשת של אחיינית הנתבעת בישיבה מיום 19.2.07 בפני השופטת חני שירה בבית המשפט לענייני משפחה).

למעלה מזה, עיינתי היטב בפרוטוקול המסכם והאחרון של השופטת חני שירה בבית משפט לענייני משפחה בראשון לציון, שם למעשה ניתן תוקף של פס"ד להסכמות בין הצדדים, ללא שום מילת טרוניה לגבי הייצוג המשפטי שניתן על ידי התובע לנתבעת בישיבה זו. ובה צוין כדלקמן ואני מצטט:

"חלוקת כספי תמורת הדירה תהיה כדלקמן: חלקה של התובעת (הגברת שושנה בר) הינו- 56,000 דולר מכספי הדירה, חלקה של הנתבעת הינו- 85,500 דולר מכספי הדירה. " עוד צוין "חלקה של התובעת והנתבעת כפוף להוצאות הכינוס ומכירת הדירה אשר ינוכו מהסכומים שיקבלו באופן יחסי לחלקים שכל אחת קיבלה."

המשמעות היא, התובעת, הגברת בר שושנה תקבל 56,000 דולר מכספי הדירה וכן תישא בחלק יחסי בהוצאות כינוס הדירה.

אין חולק ראשית, כי אותם 3456 ₪ אותם תובעת הנתבעת בתביעה שכנגד, שולמו כשכ"ט מינימאלי של חצי אחוז לתובע בגין ביצוע חלק מפעולות הכינוס ולכן אין כל הצדקה לקבל חלק זה בתביעה שכנגד.

נשאלת השאלה, מה משמעות הפרש תקבול בעניין הדירה שהוא למעשה הסכום העיקרי הנתבע?

בעניין זה למעשה, הפרוטוקול מיום 19.2.07 בפני כבוד השופטת חני שירה בבית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון "שותק". דהיינו, ישנן הסכמות בין הצדדים ואין שום ביטוי למורת רוח של הנתבעת מעו"ד, התובע המייצג אותה.

הסתבר, והדבר היה על דעת כל הנוכחים, כי עו"ד גדרון מרדכי, אשר היה המשיב בהליכי ההתנגדות לקיום הצוואה טען כי מדובר היה בהליך סרק שהסב למרשתו הוצאות גבוהות (25,000 ₪ כשכ"ט עו"ד ) ולכן הוא עומד על פסיקה של הוצאות כתנאי לפשרה ו/או להסכמות.

הצדדים הסכימו והדגש על הסכמה, לקזז סכום של כ-3000 דולר מתוך הסכום המגיע לנתבעת מתוך תקבולי הדירה וזהו הסכום שלמעשה היום מבקשת הנתבעת בתביעתה שכנגד, כי בית המשפט יפסוק לחובת התובע בגין התרשלותו.

גם דין טענה זו להידחות.

ראשית, כפי שציינתי לא הוכח רשלנות של התובע כלל, ההסכמות על קיזוז הסכום היו על דעת הנתבעת ובנה עו"ד קיבוטרו שנכחו במעמד הישיבה מיום 19.2.07 ללא כל הסתייגות.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ