אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> חיוב אישי של בעל מניות ומנהל חברה לשיווק יחידות נופש בתאילנד

חיוב אישי של בעל מניות ומנהל חברה לשיווק יחידות נופש בתאילנד

תאריך פרסום : 16/03/2008 | גרסת הדפסה
א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
63948-06
12/03/2008
בפני השופט:
רחמים כהן

- נגד -
התובע:
1. הורביץ מיכאל ת.ז. 070685946
2. הורביץ דבורה ת.ז. 065087637

עו"ד כרמית שמש
הנתבע:
1. חברת נתיבי חוג החופש בע"מ (בפירוק)
2. רותם אורי ת.ז. 029454477

עו"ד פליקס חדד
פסק-דין

התובעים, מיכאל הורוביץ (להלן- התובע) ודבורה הורוביץ (להלן- התובעת), הגישו תביעה על סך 44,505 ש"ח, נגד חברת נתיבי חוג החופש בע"מ (להלן- הנתבעת או החברה) ונגד אורי רותם, בעל מניות ומנכ"ל החברה (להלן- הנתבע).

תמצית טענות התובעים

במהלך חודש נובמבר 2005, התקשר סוכן מטעמה של הנתבעת לבית התובעים ושוחח עם מי מהם. הסוכן ציין בפניהם, כי שמם עלה בהגרלה דרך רשת מזון כלשהי והם מוזמנים להגיע למשרדיה של הנתבעת לקבלת מתנה. הסוכן נשאל, האם עסקינן ביחידות נופש מסוגן של "קלאב הוטל" אילת ועל כך השיב בשלילה. 

לטענת הנתבעת, היא חברה פרטית ועיסוקה באיתור אנשים לצורך צירופם למועדון הנופש Chatau Dale, בשם המשווקת Visina holding limited (להלן- המשווקת). דא עקא, במהלך שיחת הטלפון שנערכה, הציגה עצמה הנתבעת כחברה העוסקת בתיירות פנים וחוץ.

הנתבע הוא מנכ"ל הנתבעת ואחראי באופן אישי להונאתם של התובעים.

ביום 20.11.05, הגיעו התובעים למשרדיה של הנתבעת, הוכנסו לאולם יחד עם זוגות נוספים, התבקשו לכבות את המכשירים הסלולאריים ובמהלך 5 שעות היו נתונים לשיווק אגרסיבי ומסיבי של סוכני חברה מתחלפים, כאשר ברקע הושמעה מוסיקה מחרישת אוזניים, שלא הותירה יכולת לשמוע ולהבין את המסרים המועברים באופן נהיר וברור. 

התובעים הם בני זוג מבוגרים, השייכים למגזר החרדי. בתחילת המצגת, הציגה עצמה הנתבעת כמשווקת נסיעות לקבוצות השייכות למגזר החרדי, אולם, לאחר כחצי שעה לערך, התמקדה המצגת ביחידות נופש בתאילנד. התובעים ביקשו לצאת מהאולם בטענה, כי אין הם חפצים ביחידת נופש מסוג זה, אך הדבר לא התאפשר להם. משחזרו התובעים וטענו בפני נציגי הנתבעת, כי אינם מעוניינים כלל בנופש בחוץ לארץ נענו, כי זכות הנופש הנרכשת כוללת בחובה גם בתי מלון ברחבי הארץ.

לא זו אף זו, התובעים מחזיקים כאבן שאין לה הופכין ביחידת נופש "קלאב הוטל" באילת והנתבעים, אשר זיהו נקודת תורפה זו, התחייבו במסגרת ההסכם לרכוש את יחידת הנופש מהתובעים ולקזז את המחיר בגינה מהתשלום עבור העסקה כולה.

בסופו של מפגש, נחתם בין התובעים למשווקת הסכם לרכישת זכות חברות באתר נופש (להלן - ההסכם). ההסכם נערך באמצעות הנתבעת, המורשית לפעול עבור המשווקת בישראל. בתמורה, התובעים התחייבו לשלם סך של 49,202 ש"ח בתשלום אחד, אשר מועד פירעונו ביום 15.12.05. בנוסף, חויבו בדמי תחזוקה לחברת הניהול של המועדון מדי שנתיים בסך 399 דולר ארה"ב.

משהגיעו התובעים לביתם ועיינו בחוזה החתום נוכחו לגלות, כי הוטעו על-ידי הנתבעת שכן הובטח להם, כי הנופש יהיה במלונות בארץ ואילו בהסכם דובר אודות יחידת נופש בתאילנד. בנוסף, התחייבות הנתבעת לתת ערבות בנקאית וכן קיומה של חברה נוספת המבטחת את ההסכם, כלל לא הועלו על כתב. יתרה מזו, ההסכם כלל סעיף, אשר ביטל במחי יד את כל הנאמר בעל-פה על-ידי סוכני השיווק של הנתבעת במהלך כל אותן שעות ארוכות.  

ביום 21.11.05, שלחו התובעים לנתבעת בקשה לביטול ההסכם לאור מצגי השווא. משבוששה להגיע תגובה, הגיעה התובעת ביום 23.11.05 למשרדי הנתבעת ומסרה באופן אישי מכתב ביטול. אולם, ההסכם לא בוטל אלא נקבעה "פגישת ביטול".

ביום 4.12.05, הגיעו התובעים למשרדיה של הנתבעת, על מנת להסדיר את הביטול. לאחר הפעלת לחץ שיווקי נוסף הסכימו התובעים שלא לבטל את ההסכם ומנגד, הנתבעת העניקה להם הנחה על גובה התשלום הכולל וכן, הוסיפה נספח בו הועלו על כתב הבטחותיה המקוריות.

הנספח סיווג את התובעים כלקוחות V.I.P הזכאים לשירות לקוחות אישי וכן הבהיר, כי  באפשרותם לנצל את החופשה במלונות שונים ברחבי הארץ וכי מחיר שבועות הבונוס הוא כ-300$ בממוצע לסוויטה של 2-4 או 6 אנשים.

הנתבעת לא העניקה לתובעים יחס V.I.P והתייחסה אליהם באופן שלילי ומשפיל לכל אורך ההתקשרות. הנתבעת רימתה את התובעים ולא דאגה לעדכן אותם בדבר מבצעים ודילים מוזלים כמובטח.  לא זו אף זו, בדיעבד התחוור לתובעים, כי לא קיימות בארץ סוויטות ל- 6 אנשים.

באותה "פגישת ביטול" התחייב מר שלומי כהן, מנהל ההסכמים של הנתבעת, לוותר על הכללת יחידת הנופש "קלאב הוטל" בהסכם, תוך התחייבות, כי יעבירה למתווך נוסף אשר ינסה למוכרה ואילו כספי המכירה יועברו לתובעים בניכוי דמי תיווך. הבטחה שלא קוימה אף היא.  

ביום 10.12.05, הגיע מר שלומי כהן לביתם של התובעים וגבה מהם שיק על סך 35,055 ש"ח.

במסגרת השיווק האגרסיבי הובטח לתובעים נופש מתנה בתמורה להופעתם במשרדי הנתבעת והשתתפות במצגת. במהלך חודש דצמבר 2005, ביקשו התובעים לממש את נופש המתנה, במלון "אורכידיאה" באילת. לחופשה זו תכננו לצרף את ביתם וחתנם אולם, בשלב זה נוכחו לדעת כי לא קיימות סוויטות עבור 6 אנשים. לאור זאת, ביקשו התובעים לממש את זכותם להעביר את זכויות הנופש לאחרים ולקבל חדר נוסף עבור בני הזוג הצעירים, בהנחה של 50%. מחיר החדר הנוסף שהוצע לתובעים, לאחר 50% הנחה, היה גבוה מהמחיר אותו נוהג המלון לגבות מעוברי אורח.

התובעים שוחחו עם נציגת הנתבעת אשר הבטיחה לערוך למחרת היום שיחת ועידה עם בית המלון, על מנת לברר את טענתם. אולם, גם הבטחה זו לא קוימה תוך מתן תירוצים שונים. התובעים הבינו, כי "נפלו בפח" וביקשו לדבר עם מר שלומי כהן על מנת לבטל את ההסכם. רק לאחר מכן, נאותה החברה לקיים את התחייבותה והתובעים שילמו עבור החדר בבית המלון את מחצית הסכום אותו גובה המלון דרך קבע.

חודש לאחר מכן, ביקשו התובעים לקבל מהנתבעת הצעת מחיר עבור חדר זוגי במלון "הילטון" באילת. הצעת המחיר של הנתבעת, לאחר 50% הנחה, עמדה על כ- 500$ וזאת בניגוד למחיר המוסכם של 300$ עד שישה נפשות. לא זו אף זו, מבדיקה שערכו התובעים בבית המלון התבהר להם, כי המחיר שהוצע להם לאחר ההנחה, זהה למחיר הרגיל אותו גובה בית המלון.

ביום 27.02.06, הגיעו התובעים למשרדיה של הנתבעת וביקשו ממר שלומי כהן לבטל את ההסכם בטענה, כי החברה שבה והפרה את התחייבויותיה. מר שלומי כהן טען, כי ניתן יהיה לבטל את ההסכם, אך ורק לאחר שהתובעים יקבלו את הבטוחות להבטחת הזכויות של חברת הנאמנות.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ