אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> חופרי א.ע.מ בע"מ נ' ש.י שיש וגרניט ישראל בע"מ

חופרי א.ע.מ בע"מ נ' ש.י שיש וגרניט ישראל בע"מ

תאריך פרסום : 01/08/2010 | גרסת הדפסה
ת"ט
בית משפט השלום נתניה
490-09
29/07/2010
בפני השופט:
גלית אוסי שרעבי

- נגד -
התובע:
ש.י שיש וגרניט ישראל בע"מ
הנתבע:
חופרי א.ע.מ בע"מ

החלטה

המבקשת הגישה התנגדות לביצוע שני שיקים ע"ס 200,000 ₪ כל אחד, משוכים על ידה לפקודת המשיבה שז.פ. 31.7.08 ו-31.8.08 .השיקים חוללו מחמת מתן הוראת ביטול.

יצוין כי הצדדים פנו להליך גישור, אשר לא צלח, ולאחר מכן נערך דיון בהתנגדות לגופה.

א.טענות הצדדים:

בתצהיר התומך בהתנגדות טענה המבקשת כי ביום 15.5.08 נחתם בין הצדדים הסכם עבודה במסגרתו נמשכו השיקים נשוא תיק זה. בהסכם העבודה נקבע כי במידה ולא תבוצע עבודה בסך 400,000 ₪, רשאית המבקשת לבטל את השיקים. לטענת המבקשת, המשיבה לא ביצעה את העבודה כפי שהוסכמה בהסכם והעבודה שבוצעה על ידה לא הגיעה לכדי הסכומים נשוא השיקים אלא לסך 92,400 ₪. המשיבה מנגד חייבת למבקשת סך 125,738 ₪ מעבר לקיזוז סכום העבודה שביצעה וזאת בגין חיובים על שמירה, סולר וחומר שנלקח על ידי המשיבה. המשיבה אף גרמה לנזקים למבקשת באופן עבודתה במחצבה של המבקשת. לכן ניתנה הוראה לביטול השיקים ואף לאחר שהמבקשת פנתה למשיבה בבקשה להשבת השיקים לרשותה, לא נענתה.

בדיון שנערך בפני נחקר המצהיר מטעם המבקשת.

המצהיר הצהיר כי המשיבה ביצעה בפועל עבודה עבור המבקשת ובגין חשבון לחודשים אפריל ומאי שולמה למשיבה תמורת העבודה בסך 69,950 ₪ או 109,725 ₪. המצהיר הצהיר כי בסוף כל חודש נערך חשבון עם בנו של נציג המשיבה. המצהיר לא ידע לומר עפ"י הכרטסת מהו הסכום ששולם למשיבה על ידי המבקשת.

המצהיר הצהיר כי לאחר התחשבנות עם בנו של נציג המשיבה, נותרה המשיבה חבה כספים למבקשת. המצהיר לא זכר כמה זמן עבדה המשיבה בשטח והצהיר כי היקף העבודות שהיה על המשיבה לבצע היה תלוי בהספקה של המשיבה. המצהיר הצהיר כי בנו של נציג המשיבה קיבל את החשבון לענין הקיזוז. המצהיר לא ידע לומר מתי נתן הוראת ביטול לשיקים.

בסיכומיה חזרה ב"כ המבקשת על האמור בהתנגדות וטענה כי פרעון השיקים נשוא ההתנגדות אמור להיות עפ"י תנאי ההסכם בין הצדדים. התנאי לביטול השיקים התקיים, שכן המשיבה לא ביצעה את העבודה בפועל. המשיבה רשאית להגיש תביעה כספית כנגד המבקשת, אך לא בגין העילה השיטרית.

ב"כ המשיבה טען כי תצהיר נציג המבקשת איננו מפורט כנדרש ואיננו נתמך באסמכתאות. המצהיר לא ידע להסביר מהן העבודות שהוסכמו בין הצדדים וטען באופן סתמי כי המשיבה לא ביצעה את העבודות על פי ההסכם. אף הסך 92,400 ₪, המגיע למשיבה לפי הודאת המבקשת, לא שולם ונטענה טענת קיזוז כוללנית. עד כה המבקשת לא המציאה הודעת קיזוז ולא הגישה תביעה כספית כנגד המשיבה. המשיבה עתרה לדחיית ההתנגדות ולחילופין למתן פסק דין חלקי על סך 92,400 ₪.

ב. דיון:

לפי הסכם העבודה, נספח א' להתנגדות, נקבע כי השיקים נשוא ההתנגדות "יהיו כנגד עבודה בפועל. במידה ולא תתבצע עבודה בסכומים הנ"ל רשאית חברת מחצבות כרמל לבטל שיקים אלה".

אכן ניתן לומר כי ככל ולא ביצעה המשיבה עבודות בסכומי השיקים, רשאית היתה לכאורה המבקשת, עפ"י ההסכם האמור, לבטל את השיקים. המבקשת טוענת כי אכן תנאי זה התקיים, המשיבה לא ביצעה עבודות בסכומי השיקים ומכאן ניתנה הוראה לביטולם.

אולם, ידועה החובה המוטלת על הנתבע המבקש רשות להתגונן מפני התביעה, לפרט את טענותיו לפרטי פרטים ואין די בטיעון כללי או סתמי. בתצהיר התומך בהתנגדות טען המצהיר כי העבודה שביצעה המשיבה לא הגיעה לכדי סכומי השיקים אלא לסך 92,400 ₪. לבד מטיעון זה, לא ניתן כל פירוט ע"י המבקשת בדבר היקף העבודה שהיה על המשיבה לבצע עפ"י ההסכם וכיצד הגיעה המבקשת לתחשיב של 92,400 ₪ בגין תמורת העבודה שבוצעה בפועל.

המצהיר מטעם המבקשת הצהיר בתצהירו כי המשיבה לא ביצעה את העבודה שהוסכמה בהסכם העבודה (ראה סעיפים 6 ו-7 לתצהיר), אולם משנשאל בחקירתו הנגדית מה היה היקף העבודות שהמשיבה היתה צריכה לבצע עפ"י ההסכם השיב שההיקף היה תלוי במשיבה עצמה. המצהיר לא ידע לפרט כמה זמן עבדה המשיבה בשטח, לא זכר איזה סכום שילמה המבקשת למשיבה עד כה לפי ההסכם ואף לא זכר אימתי נתן הוראת ביטול לשיקים נשוא תיק זה.

המצהיר לא טען אלא באופן סתמי וכללי כי המשיבה ביצעה עבודות, תמורתן הגיע לה סך 92,400 ₪, אך מעבר לכך, סתם ולא פירש, אף לא בהזדמנות שניתנה לו לעשות כן במסגרת חקירתו הנגדית.

אף טענת הקיזוז שבפי המבקשת לא זכתה לפירוט מספיק וידוע כי קיימת חובה כפולה לפרט את טענת הקיזוז . ראה ד' בר אופיר, סדר דין מקוצר בהלכה פסוקה, מהדורה שמינית בעמ' 213. המבקשת לא טענה אלא בכלליות כי המשיבה חייבת לה סך 125,738 ₪ מעבר לקיזוז הסך 92,400 ₪ בגין חיובים שונים. מעבר לכך לא פורט דבר ביחס לטענת הקיזוז הנטענת. כך למשל, לא פורט איזה סכום חבה המשיבה למבקשת, כטענתה, בגין כל אחד מהחיובים שנטענו ולפי איזה תעריפים ו/או כמויות, לא פורטו מועדי אותם חיובים ועוד כיוב'.

אשר על כן, באתי לכלל מסקנה כי הגנת המבקשת, כפי שהובאה בתצהירה, דחוקה עד מאוד. מצאתי כי נוכח הודאת המבקשת בחוב למשיבה בסך 92,400 ₪ , בהעדר פירוט מספיק ביחס לטענה כי לא בוצעו עבודות עפ"י המוסכם ובסכום השיקים, בהעדר פירוט מספיק של טענת הקיזוז, יש להורות כדלקמן:

ההתנגדות נדחית באשר לסך 92,400 ₪ והליכי הוצל"פ בגין סכום זה בלבד ישופעלו.

ב.באשר ליתרת סכום התביעה, מאחר ואכן שמורה היתה למבקשת הזכות עפ"י ההסכם בין הצדדים לבטל את השיקים במידה ולא תתבצע עבודה בסכומיהם, אך נוכח העדר הפירוט האמור לעיל, מצאתי להתנות מתן רשות להתגונן בכפוף להפקדת סך 100,000₪ בקופת בית המשפט וזאת בתוך 45 ימים מהמצאת ההחלטה לב"כ המבקשת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ