אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> 14 חודשי מאסר (תוך הפעלת מאסר מותנה) לאורן קורידו, בגין החזקת חומר תועבה בדמותו של קטין והפרת צו פיקוח לחוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין

14 חודשי מאסר (תוך הפעלת מאסר מותנה) לאורן קורידו, בגין החזקת חומר תועבה בדמותו של קטין והפרת צו פיקוח לחוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין

תאריך פרסום : 20/09/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום חיפה
23300-12-15
20/09/2016
בפני השופט:
שלמה בנג'ו

- נגד -
המאשימה:
פרקליטות מחוז חיפה - פלילי
עו"ד הילה אייזנבן
הנאשם:
אורן קורידן
עו"ד סיגל דבורין
גזר דין

 

עובדות כתב האישום:

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב האישום, שייחס לו שני אישומים, בעבירות של החזקת חומרי תועבה ובהם דמויות של קטינים – ריבוי עבירות לפי סעיף 214(ב3) ו-29 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977; והפרת צו פיקוח – עבירה לפי סעיף 22(א) לחוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין, התשס"ו – 2006 (להלן: חוק ההגנה).

לפי עובדות כתב האישום, בהן הודה הנאשם, בתאריך 26.1.14, במסגרת בקשה בת"פ 38645-02-11 למתן צו פיקוח על פי חוק ההגנה, קבע בית המשפט השלום בחיפה, בנוכחות הנאשם, כי יוטל על הנאשם צו פיקוח עד ליום 15.2.15 (להלן: צו הפיקוח), וקבע את תנאי הפיקוח והמעקב, ביניהם, נאסר על הנאשם להחזיק או לצפות בסרטים או בחומרים פורנוגרפיים בכל מכשיר שהוא; להתחבר, לשהות או ליצור קשר בכל דרך עם קטינים, בין במישרין ובין בעקיפין, למעט מפגשים עם קרוב משפחה מדרגה ראשונה, או מפגשים קונקרטיים עם קטינים, בליווי בן משפחה בגיר. בתאריכים 5.2.15 ו- 22.2.15, בנוכחות הנאשם, האריך בית משפט השלום בחיפה את צו הפיקוח, בסייגים, למשך שנתיים נוספות (להלן: צו הפיקוח שהוארך), ואילו התנאים שפורטו חלו גם במסגרת צו הפיקוח שהוארך.

לפי עובדות האישום הראשון, בתאריך 30.11.15, בדירה בה התגורר הנאשם יחד עם אחיו שלמה קורידו (להלן: הדירה, שלמה, בהתאמה לפי העניין), החזיק הנאשם, ביחד עם שלמה, 59 סרטים, בהם נראים ילדים קטינים מקיימים מגעים מיניים שונים, 5 סרטים בהם נראים ילדים קטינים עירומים וסרטון ובו מצגת של עשרות תמונות של ילדים קטינים עירומים, שבחלקן נראים הילדים העירומים מקיימים מגעים מיניים (להלן: חומרי התועבה).

במועדים שאינם ידועים למאשימה במדויק, קודם ליום 30.11.15, ולאחר יום 8.1.15, צפה הנאשם במספר הזדמנויות בחומרי התועבה.

במעשיו אלה, החזיק הנאשם יחד עם שלמה, פרסומי תועבה ובהם דמויות של קטינים וצרך אותם, וכן הפר תנאי מתנאי הפיקוח הכלולים בצו הפיקוח.

לפי עובדות האישום השני, בהן הודה הנאשם, בתאריך 2.7.15, קבע קצין הפיקוח, שרון מרקל, בנוכחות הנאשם, כי שלמה לא יכול לשמש כבגיר במלווה.

במהלך החודשים 10-11/15, במועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, במספר הזדמנויות, נפגש הנאשם בדירה עם א.ס, קטין, יליד 2005, וא.ח קטין יליד 2007, ושהה עימם בדירה, בין ביחידות ובין ביחד עם שלמה, שאינו בגיר מלווה, ומבלי שביקש מקצין הפיקוח אישור לכך.

במעשיו אלה הפר הנאשם מספר פעמים, תנאי מתנאי הפיקוח הכלולים בצו הפיקוח.

תסקיר שירות המבחן:

מתסקיר שירות המבחן עולה כי מדובר בנאשם בן 35, רווק. טרם מעצרו התגורר יחד עם אחיו הבכור בדירה שכורה בחיפה. בהיותו בגיל 6 הוצא מהבית על ידי גורמי הרווחה, ובהמשך למד כ 8 שנים במסגרות חינוכיות חוץ ביתיות. הנאשם שיתף כי בעברו חווה פגיעות מיניות, כילד וכמבוגר, ובשיחה עמו טען כי אינו מתאפיין במשיכה הומוסקסואלית ופדופילית ואינו חש גירוי מיני כאשר בא במגע חברתי עם קטינים. עיון ברישום הפלילי מעלה כי לחובתו 6 הרשעות קודמות, בעיקר בגין עבירות מין ואלימות, ואף ריצה מאסרים מאחורי סורג ובריח.

במסגרת הליכים קודמים, הוטל על הנאשם צו מבחן במסגרתו שהה במסגרת האגף הנעול ב"נווה מנשה", ועבר טיפולים שיקומיים, פסיכיאטריים ותרופתיים שונים. לאחר סיום שנת המבחן, התנגד הנאשם להמשך שהייה במקום והביע רצון לשוב למגורים עצמאיים ולהמשיך טיפול במסגרות פתוחות בקהילה. לפיכך, גובשה עבורו, על ידי גורמי הטיפול ממשרד הרווחה, משרד הבריאות, ועיריית חיפה, תכנית שיקומית בקהילה. שירות המבחן המשיך את הקשר עם הנאשם במסגרת תכנית לשיקום מונע, כאחד מתנאי צו המבחן, שהוארך בהמשך ב-18 חודשים. במסגרת התוכנית לשיקום מונע, הופנה הנאשם, לפני כשנה, לקבלת טיפול ייעודי בעבריינות מין במכון "ארגמן" בחיפה. במהלך התקופה שבין שחרורו ממכון "נווה מנשה" ומעברו למגורים עם אחיו שלמה, התקשרה לשמור על יציבות תפקודית ועל מרכיבי התוכנית שגובשה עבורו. בין היתר, הפסיק הנאשם ליטול את הטיפול התרופתי, על דעת עצמו, כחודשיים לאחר עזיבת המעון, וכן החסיר פגישות טיפוליות, ללא הודעה מראש. יחד עם זאת, במהלך החודשיים האחרונים טרם מעצרו הנוכחי, הגיע באופן סדיר לפגישות במכון ארגמן וכן במשרדי שירות המבחן. מדיווחי המטפלת במכון ארגמן, עולה כי הנאשם התקשה להתאקלם ולנהל אורח חיים עצמאי בקהילה, וכי על פי הערכתה, הוא מנוהל על ידי מחשבות סביב ילדים, וכי במצבו, זקוק למסגרת אינטנסיבית, עם גבולות ברורים.

שירות המבחן העריך כי הנאשם לוקח אחריות חלקית בלבד ומתקשה לגלות הבנה לגבי קיומם של תכנים מיניים בהתקשרויותיו עם הקטינים, וכן כי ניכר שהוא ממשיך להשתמש בעיוותי חשיבה, הכחשה ומינימליזציה באשר לדפוסי התנהגותו במינית. כך, מוסר הנאשם כי החזיק וצפה בחומר תועבה ובו קטינים, אך אינו רואה בכך פגיעה ושולל קיומה של משיכה מינית לקטינים כמניע מאחורי מעשיו.

אשר למעצרו, הנאשם הביע קשיי התאקלמות, נוכח היחס העוין שהוא מקבל מצד עצורים אחרים. הנאשם מוחזק באגף טעוני הגנה וזאת, לדבריו, על מנת למנוע פגיעה בו מצד עצורים אחרים. שירות המבחן התרשם כי הנאשם מסתגל לתנאי המעצר ואינו מצוי במצוקה רגשית אקוטית. במסגרת הליכי המעצר, נבדקה התאמתו של הנאשם למסגרת "בראשית" , הממוקמת במתחם "שער מנשה" בפיקוח אגף השיקום במשרד הרווחה. במסגרת דו"ח סיכום וועדת הקבלה עלה כי הנאשם מגלה עמדה קורבנית לקורות חייו ואינו לוקח אחריות על מעשיו. בסופו של דבר, קבעה הוועדה כי הנאשם אינו מתאים למסגרת החוץ ביתית "בראשית".

בשקלול הנתונים, כלל הנסיבות, ניסיונות שילובו של הנאשם במסגרות שיקומיות שונות, כמתואר בהרחבה בתסקיר, מצא שירות המבחן כי הנאשם מתקשה לערוך שינוי בתפקודיו, דבר המתבטא במעורבותו החוזרת על עבירות מאותו הסוג, עת הוא מצוי בקשר טיפולי במכון ארגמן, תחת צו פיקוח ומעקב, צו מבחן וכאשר מרחף מעל ראשו עונש מאסר מותנה, וכן לא בא שירות המבחן בהמלצת חלופה עונשית או שיקומית במסגרת הקהילה.

 

חוות דעת המרכז להערכת מסוכנות:

חוות דעת המרכז להערכת מסוכנות מפורטת ומגוללת בהרחבה את קורות חייו של הנאשם. מטעמי צנעת הפרט לא אפרט במסגרת ההחלטה אודות כל אותן הנסיבות המתוארות בחוות הדעת. התרשמות המרכז להערכת מסוכנות, אשר התבססה הן על הבדיקה הנוכחית והן מעיון במסמכים שונים שנערכו בעניינו של הנאשם (תסקירי שירות מבחן והערכות מסוכנות שנערכו בעבר), הינה מאדם חרדתי ותלותי באישיותו, אשר מציג עצמו כקורבן, ואינו מסוגל לקחת אחריות על מעשיו, מאז שחרורו ממעון "נווה מנשה". עוד התרשם המרכז כי הנאשם לא הפיק תועלת מטיפול שעבר ואינו מעוניין לנקוט בצעדים הדרושים על מנת להפחית את מסוכנותו, בין היתר, אינו מעוניין ליטול טיפול תרופתי, להיעזר בגורמי טיפול בקהילה, להתמיד בטיפול לעברייני מין, לשמור על תנאי פיקוח, להתרחק מילדים, מפורנוגרפיה בכלל ופורנוגרפיה פדופילית בפרט. התרשמות המרכז הינה כי הנאשם נמשך מינית לילדים, ועושה מאמצים ליצור סיטואציות בהן יהיה מצוי בקרבתם של ילדים (כך למשל עושה טיולים עם כלבים). עוד צוין כי אף אם מדובר באדם שאובחן כבעל ליקוי שכלי מסוים, הוא מסוגל להתנהל בתחכום ולתכנן היטב את צעדיו בכל הקשור לביצוע עבירות וניסיון להסתירן.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ