אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> חב' "לוי רמות,עבודות עפר כבישים ופיתוח נ' עמותת ז.פ ואח'

חב' "לוי רמות,עבודות עפר כבישים ופיתוח נ' עמותת ז.פ ואח'

תאריך פרסום : 18/07/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי ירושלים בפני כב' השופט משה דרורי
2573-00
17/07/2011
בפני השופט:
משה דרורי

- נגד -
התובע:
1. בע"מ חב' "לוי רמות
2. עבודות עפר כבישים ופיתוח

הנתבע:
1. עמותת ז.פ
2. גישרי ענת ואיתן
3. סלבין (כרמלי)שלומית
4. פריינטה יהושוע ומרטין
5. מלכין נחום ומרגריטה
6. עייני רביב ואסתר
7. עופר משה וסופי
8. פורת יורם וזהבה
9. אחואן רפאל וקליר
10. לואנץ אלדד והדס
11. גבעון נעם ומירי
12. חכים יוסף ורותי
13. פידל רונית וצורית
14. לוי יורם וסמדר
15. לוסנה אברהם ודבי
16. אור נוי אשר ועמירה
17. נוי אילן ואורנה
18. שריג גיא ורונית
19. חכימי רונן וריקה
20. גבריאל אבינועם ודליה
21. גלבוע אילן ונאוה
22. אשואל יחיאל ולילי
23. פלס משה ומיכל
24. מנשה לגרשון ואילנה
25. בלט אליהו ויעל
26. הרשקוביץ שלמה וברוריה
27. שחר יצחק ודלית
28. היברט פטריק ואיריס
29. גולן יהושוע ואיריס
30. כהן יוסף וזהבה
31. כהן חיים ואביבה
32. סיאני גדעון ואסתר
33. קלי מיכאל ורות -קים
34. בכר מאיר ודורית
35. חניה יעקב וציפורה
36. כסלו אברהם ורחל
37. קראוס ג'רמי ונורית
38. גרסלר פנחס ומירב
39. זבילסקי ישראל ולאה
40. עציוני אלון ורונית
41. גולדמן ליאון ודורית
42. טובול ז'ילברט וחנה
43. מנצור משה
44. ז'ורנו אברהם וכרמלה
45. ברליאה חיים
46. לוי חנן ואביבה
47. פינטו יצחק ובלה
48. חמו מנשה ורויטל
49. אלגזי יום טוב ומירלה
50. בן שטרית אליהו ואיריס
51. עובדיה נחום ומיכל
52. קיסלב איתמר
53. שחורי אריה ורונית
54. דוד משה ודליה
55. חיות אילן ואילנית
56. עיני עזרא ופלורה
57. פרידמן שלום וגלי
58. סופר משה ורבקה
59. ליבמן ארי

החלטה

1.בפניי בקשה של ראש ההוצל"פ (כב' הרשם שחר קטוביץ) מיום 12.5.11, שבו, בסעיף 16ה להחלטתו מבקש כי אבהיר את פסק דיני בת.א. 2573/00 מיום 26.2.06.

2.באותו פסק דין קבעתי כי העמותה תשלם לתובעת (היא הזוכה) סך של 9,266,795 ₪, בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מיום 24.10.00 ועד התשלום בפועל, כאשר מתוך סכום זה יופקד בנאמנות סך של 2.5 מיליון ₪ אצל עו"ד יוסף לוי, שיעשה בהם ככל שיורה הבורר עו"ד אשר אקסלרד.

3.פסק הדין שניתן על ידי כלל אלמנט נוסף והוא זה: אם העמותה (נתבעת 1 בתיק העיקרי) לא תשלם את הסכום הנ"ל של 9.26 מיליון ₪ במלואו במועדו, כי אז החל מיום 10.4.06 ישלמו חברי העמותה כ-170 איש, כל אחד סך של 53,877 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מיום 24.10.00 ועד לתשלום בפועל.

4.המחלוקת בין הצדדים, שהובאה בפני ראש ההוצל"פ בטענת "פרעתי", היא זו:

לטענת ב"כ הזוכה, עו"ד חן, מנגנון הפרשת הסכום של 2.5 מיליון ₪ נקבע רק ביחס לחיוב העמותה ולא ביחס לחיוב חברי העמותה, ולכן כל חבר עמותה ישלם את מלוא הסכום של 53,877 ₪, ורק לאחר שכל חברי העמותה ישלמו את הסכום של כ-6.8 מיליון ₪, הסכומים הבאים שייגבו יועברו לעו"ד לוי עד ל-2.5 מיליון ₪ (כל הסכומים הללו צמודים).

לעומת זאת, טוען עו"ד שלום כהן, ב"כ 106 מחברי העמותה, כי יש ללכת בדרך אחרת, שהיא זו: מכל תשלום שמשלם כל חייב יש להפריש 27 אחוז (שזה היחס בין 2.5 מיליון ₪ לבין 9.26 מיליון ₪), עבור הפיקדון של עו"ד לוי.

5.שקלתי היטב את טענות הצדדים, כולל טענת עו"ד חן לפיה המנגנון האמור בפיסקה 80 לא נכתב פעם נוספת בפיסקה 83 של פסק הדין, אולם, הכריע את הכף טענת עו"ד כהן לפיה עד היום נגבו פחות מ-73 אחוז מסכום החוב, ולמעשה הפיקדון עבור עו"ד לוי עוד לא התחיל. משמעות הדבר היא כי ייתכן ופעולות הגבייה יימשכו תקופה ארוכה, ורק לאחר שעו"ד חן יצליח לגבות 73 אחוזים מהחוב, דבר שיכול ויהיה בעתיד בעוד חודשים או שנים, רק אז תתחיל הפקדת הכסף בפיקדון של 2.5 מיליון ₪ המיועדים להבטיח את זכויות העמותה בתביעה הנגדית שהגישה נגד הקבלן (הזוכה).

6.בנסיבות אלה, הפרשנות של עו"ד כהן היא הנכונה, גם אם הדבר לא נכתב במפורש בפיסקה 83 לפסק הדין שלי.

7.מבחינת החייבים עצמם, הליכי הגבייה מהם ימשיכו במלואם וכל אחד מהם ישלם את מלוא הסכום של 53,877 ₪, כולל הפרשי הצמדה וריבית כאמור לעיל, וכן שכ"ט עו"ד בבית משפט ובהוצל"פ, ו-27 אחוז יועברו מתוך סכומים אלה לפיקדון של עו"ד יוסף לוי.

8.מאחר ובמהלך הדיון היום הובהר לי כי עו"ד חן לא המציא דו"ח מלא ומסכם של הכספים שגבה, מתבקש עו"ד חן, במהלך פגרת הקיץ ועד 1.9.11 להגיש לעו"ד כהן דו"ח מפורט, הכולל את כל ההכנסות שהגיעו אליו בין אם מהעמותה ובין מכל אחד מחבריה, כאשר בטור הניכויים יאמר איזה כספים משך עו"ד חן עבור טרחת עו"ד והוצאות בהוצל"פ ושכ"ט שנפסק בערכאות השונות, והיתרה תחולק כך ש-73 אחוז יועברו לזוכה ו-27 אחוז יועבר לפיקדון של עו"ד יוסי לוי. אם יתברר בסוף הדו"ח האמור כי עו"ד חן העביר לזוכה סכומים העולים על 73 אחוז מכל חוב העמותה, כי אז מהתשלומים הבאים שיצליח עו"ד חן לגבות, יעביר קודם כספים לעו"ד לוי כדי לאזן את המצב של היחס בין 73 אחוז לבין 27 אחוז, כאמור, ולאחר האיזון האמור, מכל שקל ושקל שייגבה עו"ד חן, 27 אגורות יועברו לעו"ד לוי. להסרת ספק, לוי רמות לא צריכה להחזיר מכספים שכבר הועברו לה לעו"ד יוסף לוי, שכן החלטת הבהרה זו ניתנה רק היום, והיא חלה מכאן ולהבא, על-פי המתכונת שפורטה לעיל, ללא החזרים.

9.בנסיבות המקרה, מאחר והפרשנות שניתנה היום יכול שתאמר כי היא סוטה מילולית מלשון פסק הדין, לא ראיתי לנכון לחייב את עו"ד חן ומרשתו בהוצאות משפט, וזכייתו של עו"ד כהן תבוא לידי ביטוי ביחסיו עם לקוחותיו.

10.להסרת ספק, המתכונת שפורטה בהחלטה זו מתייחסת למצב המשפטי ה"רגיל". אם יתברר כי ניתן צו שיפוטי או צו בורר המקפיא המשך הליכי הוצל"פ, צו זה יתגבר על האמור בהחלטה זו שעיקר עניינה הוא פרשנות פסק דיני.

11.החלטה זו מסיימת את הטיפול בתיק זה כפי שהגיע אלי היום. ממילא כל ההערות, וגם ההארות שהושמעו, הן על ידי ב"כ הצדדים והן על ידי חלק מן החייבים הנמצאים באולם, אינן רלוונטיות להחלטה זו, וכל החפץ שעניינו יבוא להכרעה שיפוטית יפנה לגוף המתאים.

ניתנה והודעה היום ט"ו תמוז תשע"א, 17/07/2011 במעמד הנוכחים.

משה דרורי, שופט

הוקלד על ידי: שרה נוישטט

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ