אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> חברה המספקת שירותי בריאות ולחצני מצוקה החתימה שלא כדין קשישה אלמנה על חוזה

חברה המספקת שירותי בריאות ולחצני מצוקה החתימה שלא כדין קשישה אלמנה על חוזה

תאריך פרסום : 02/01/2008 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות חיפה
2403-07
27/12/2007
בפני השופט:
ערן קוטון

- נגד -
התובע:
מרי לוי
הנתבע:
א.ב.מוקד מדיקל בע"מ
פסק-דין

הנתבעת הינה חברה המספקת שירותי בריאות ולחצני מצוקה.

התובעת, אשה אלמנה, ילידת 1932, אשר אינה יודעת קרוא וכתוב בשפה העברית, והינה סובלת מבעיות רפואיות.

התובעת קבלה לביתה שיחת טלפון ביום 24.4.06 בשעות הצהריים מעם נציגי הנתבעת.

התובעת הסבירה שאינה יכולה לשוחח, אינה מעוניינת בשירות המוצע ובכוונתה להגיע בזמן הקרוב, לחנות שבחזקתה ברחוב מיכאל 13 בחיפה (להלן: "החנות"). לאחר הגעתה לחנות, הגיעו עדי מקום עסקה נציגי הנתבעת. אחד מהם נכנס לחנות, התיישב מלפני התובעת וביקש כי תשמע את דבריו. האחר המתין בכניסה. נציג הנתבעת הסביר לתובעת אודות השירות אותו נותנת הנתבעת ללקוחותיה. התובעת סיפרה כי עברה לפני כעשור תאונת דרכים קשה ואיבדה את אחיה. היא עצמה סובלת עדיין מבעיות רפואיות קשות בגין אותה תאונה ונציג הנתבעת טען בפניה כי מצבה אך מצדיק התקשרות עם הנתבעת. התובעת סירבה בטענה כי אין לה צורך בשירותי הנתבעת והנציג הסביר כי הינה רשאית לבטל את ההתקשרות. למרות זאת, התובעת לא ההינה להתקשר בהסכם, אזי ביקש נציג הנתבעת כי תחתום על מסמך המאשר את נוכחותו בפניה ואת ביטול זמנו. האדם הנוסף ביקש מן הנציג כי יבחן את ספרות כרטיס האשראי שבחזקת התובעת והיא מסרה לו את הכרטיס. נציג הנתבעת מסר לתובעת טופס על מנת שתחתום כי היה בפגישה עימה והיא חתמה, שכן סברה כי הינה חותמת על מסמך המאשר את ביקור הנציג בחצריה. בעת השיחה עם נציג הנתבעת הגיעו לחנות שתי נשים חרדיות, מקהל לקוחותיה של התובעת והיא היתה מעוניינת בסיום מהיר של הפגישה שכן חזו הן בה בחברת גבר זר, דבר שאינו מקובל במקומותיהן, התובעת חתמה וביקשה מנציגי הנתבעת כי ילכו לדרכם.

לאחר חלוף זמן מה, עת קיבלה התובעת את חשבון כרטיס האשראי גילתה, כי חוייבה בחיוב שאינו מוכר לה בסך 90 ש"ח. התובעת התקשרה לחברת האשראי על מנת לברר פשר החיוב ונמסר לה כי היא מחוייבת בגין תשלום לנתבעת. בצר לה פנתה התובעת באופן אישי למשרדי הנתבעת ופגשה במנהל הנתבעת, אדם בשם עופר ובאדם נוסף. התובעת פרצה בבכי וסיפרה לעופר אודות צרתה. עופר עשה להרגעתה לאחר שהסבירה בפניו, כי אם היה באפשרותה מן הבחינה הכלכלית להיעזר בשירותי הנתבעת, היתה עושה זאת. עופר כעס על האדם הנוסף הבטיחה שהכל יבוא על מקומו בשלום, שהוא יטפל בענין ואילו התובעת הבינה מדבריו כי החיוב מחשבון האשראי שלה יפסק. התובעת המתינה אך נוכחה לדעת כי החיוב החודשי לא פוסק, על כן פנתה שנית למשרדי הנתבעת ונפגשה עם עופר. עופר הסביר לה, כי לאחר שיחה עם אנשי צוותו החליט כי לא ניתן לבטל את העסקה. התובעת ביקשה מבתה כי תכתוב לנתבעת באשר אינה קוראת או כותבת בשפה העברית וביתה אכן עשתה לעזרתה. אך גם מכתביה של הבת הושבו ריקם.

התובעת מעולם לא השתמשה בשירותי הנתבעת, הגם שהינה סובלת מבעיות רפואיות אשר התעצמו לאחר החתימה.

אודות הקורות אותה כמפורט לעיל פירטה באריכות התובעת, עת העידה בדיון שהתקיים בפני ביום 11.12.07 בעודה טוענת, כי נציג הנתבעת אשר התייצב לדיון, הוא אחד האנשים אשר ביקרו בחנות והוא אף היה נוכח עת הגיעה למשרדי הנתבעת וננזף ע"י עופר בעת השיחה.

הוברר, כי התובעת חתומה על מספר מסמכים, אם כי לא הוגש לתיק בית המשפט כל מסמך מקורי והמסמכים כולם הינם העתקים מצולמים.

בין היתר חתמה התובעת, על הסכם לקבלת שירותים ומוצרים מעם הנתבעת בתמורה לתשלום של 3,240 ש"ח, אשר יגבה בתשלומים חודשיים של 90 ש"ח, סכומים שנמחקו ותוקנו ע"י המחתים או מי מטעמו.

התובעת חתמה על שובר תשלום לחברת האשראי, אלא שחתימתה על אותו שובר שונה קמעא מחתימות אחרות, כל זאת מבלי שאתיימר לקבוע ממצאי מומחיות בענין, שכן כאמור לא צורף השובר המקורי מלכתחילה.

התובעת חתמה על הצהרת בריאות כנספח להסכם, בה לא דווח דבר התאונה שחוותה בעבר ורשימת התרופות שבה נכתבה ונמחקה, למעט שם תרופה אחת בלבד.

התובעת חתמה על נספח תשלום אשר גם בו שונו הסכומים.

למעלה מכל אלו, חתמה התובעת על הסכם המכיל 27 סעיפים שחלקו צורף לכתב תביעתה ומשום מה נעדר הוא מכתב ההגנה.

ההסכם ערוך באותיות קטנות, אשר בית המשפט התקשה עצמו לפענח ובין היתר נכתב בו -

8. במידה ומדיקל תביע את הסכמתה כחריגה מיוחדת ולפנים משורת הדין לבטל את הסכם התקשרות זה מכל סיבה שהיא, יחולו על המנוי הוצאות ועלויות חברה בסך של 35% מיתרת הסכום המנוי שנותר לתשלום וזאת לאחר שהחברה אישרה כי נתקיימו התנאים המצטברים הבאים: חלפו 18 חודש מתחילת התקופה הראשונית ו/או התקופה הנוספת. המנוי שילם את כל חובותיו לחברה...

9. מוסכם ומוצהר בזאת כי המנוי רשאי לבטל את הסכם זה בתוך 14 ימים מיום חתימתו, בהודעה שתשלח למדיקל בדאר רשום בלבד. במקרה זה ישלם המנוי למדיקל סך שלוש מאות ש"ח דמי טיפול וביטול וכן שלוש מאות ש"ח בגין בדיקת רופא (אם היתה) וארבע מאות ש"ח בגין התקנת ציוד ופירוקו, ובלבד שסך כל הסכומים אותם יהיה על המנוי לשלם במקרה זה לא יעלו על שבע מאות וחמישים ש"ח.

10. הסכם זה הינו לתקופה כפי שנקבעה בהסכם התקשורת ואינו ניתן לביטול לפני תום תוקפו החוקי.

16. במקרה והמזמין יפגר בסילוק תשלום כלשהוא המגיע למדיקל ממנו. תהיה זכאית מדיקל לשיקול דעתה, לבטל או להקפיא את המנוי והיא תהיה פטורה מלתת כל שירות שהוזמן בהסכם זה. באם יפגר המזמין ביותר משני תשלומים למדיקל תהיה רשאית מדיקל להפסיק את השירות מיד ולתמיד. כל תשלום שלא נפרע במועדו ישא הצמדה למדד בתוספת ריבית שנתית של 10% אין באמור בסעיף זה כדי לגרוע מזכותה של מדיקל להיפרע מהמזמין את כל התמורה שהיתה מגיעה לה עד תקופת ההסכם.

17. לפירעון כל תשלום לפי הסכם זה, לרבות בגין התשלומים בתקופות נוספות, נותן המזמין הרשאה מתמדת ובלתי חוזרת למדיקל לחייב את חשבונו...למדיקל שמורה הזכות להעלות את דמי התשלומים הנלווים מעת לעת. הרשאת חיוב זו תהיה בתוקף לזמן בלתי מוגבל וכן לחיוב כל כרטיס אשראי שיונפק וישא מספר אחר...המזמין מצהיר בזה שכל חיוב ע"פ הרשאה זו ייחשב כנעשה בידיעתו המלאה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ