אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> זיכוי צעיר מחמת הספק מעבירת מעשה סדום בשכנו הקטין

זיכוי צעיר מחמת הספק מעבירת מעשה סדום בשכנו הקטין

תאריך פרסום : 05/01/2014 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית משפט לנוער בבית המשפט המחוזי בנצרת
12341-05-13
12/12/2013
בפני השופט:
1. ד"ר אברהם אברהם סגן הנשיא
2. אסתר הלמן
3. בנימין ארבל


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ליאורה ח'ילו
עו"ד לירון זרבל-קדשאי
הנתבע:
פלוני
עו"ד שלמה אלכביר
הכרעת דין

כב' סגן הנשיא ד"ר א' אברהם

האישום

1.         הנאשם עומד לפנינו לדין באשמת מעשה סדום שעשה בשכנו, ילד כבן שש (מכאן ואילך אכנה אותו, מטעמי נוחות, " הילד". שמו המלא שמור עמנו). בעת ההיא חסרו לנאשם שלושה חדשים עד הגיעו לגיל שמונה עשרה. המעשה בו הוא מואשם תואר בכתב האישום, וזו תמציתו:

2.         ביום 22.5.2012 בשעה 16:00 חזר הילד מבית הספר. הנאשם פנה אליו והזמין אותו לביתו, על מנת "לראות דבר יפה". השניים ישבו ושוחחו במרפסת ביתו של הנאשם. לאחר זמן קצר הוביל הנאשם את הילד לחצר הסמוכה לבית, ונתן לו שרשרת שהיתה ברשותו. לבקשת הנאשם פשט הילד את מכנסיו ותחתוניו, שאז ליקק הנאשם את אבר מינו של הילד ומצץ אותו. אחר כך פשט גם הנאשם את מכנסיו, והחדיר את אבר מינו לפיו של הילד, שלפי הוראותיו מצץ וליקק את אבר מינו (של הנאשם).

3.         זהו סיפר המעשה המובא בכתב האישום, ובגינו מואשם הנאשם ב מעשה סדום לפי ס' 347(ב) לחוק העונשין, התשל"ז-1977, ו מעשה סדום לפי סעיף 347(ב) + 350 לחוק הנ"ל.

תיאור תמציתי של הראיות

4.         להוכחת האישום הונח לפנינו תיעוד מצולם של חקירת הילד על ידי חוקרת ילדים (שלושה דיסקים, ת/3 ותמלוליהם, ת3א-ג). בנוסף הונח לפנינו "טופס סיכום עדות והערכת מהימנות" (ת/6), שהוא למעשה חוות דעתה של חוקרת הילדים, שמצאה את עדות הילד מהימנה. היא אסרה על העדתו של הילד בפני בית המשפט. נוסף על כך הובא בפנינו תיעוד (ת/4, ת4א, ת/5) אודות הובלה והצבעה שנעשו עם הילד (אל המקום בו נעשה בו מעשה העבירה המיוחס לנאשם).

            נוסף על אלה העידה בפנינו אמו של הילד, שסיפרה כיצד זיהתה כי "משהו לא בסדר" עם בנה כאשר חזר הביתה מייד לאחר האירוע, וסיפר לה את שארע.

5.         הנאשם אישר, בעדותו לפנינו, כי פגש את הילד במועד הרלוונטי מאחורי ביתו, בעת שעישן סיגריה בהחבא מפני הוריו, אך התכחש לכך שעשה בו את המעשה המיוחס לו. אביו העיד גם הוא מטעם ההגנה, ותיאר כיצד הגיעו הילד והוריו לביתם לאחר מעשה, וסיפרו את שארע.

6.         זוהי, בתמצית רבה, מסכת הראיות שהובאה לפנינו. עתה אפנה לתאר ביתר פירוט את שארע, ככל שיכול הייתי לדלות מתוך הראיות שהובאו לפניי. אחרי שאעשה כן אפנה לנתח את הראיות, בניסיון לבחון האם עמדה התביעה בנטל המוטל עליה להוכחת האשמה.

קיצור תולדות

7.         הנאשם והילד מתגוררים בשכנות, במרחק מספר בניינים זה מזה. אחד מאחיו של הנאשם הוא בן-גילו של הילד, והשניים חברים.

8.         ביום 22.5.2012, בסביבות השעה 16:30, הגיע הילד לביתו מהגן (כאן טעה, כך נראה, כתב האישום, שציין כי חזרתו היתה מבית הספר). אמו העידה (ע' 31 ואילך לפרוטוקול הישיבה מיום 23.10.2013) כי זיהתה ש"משהו לא בסדר" עמו, כי הוא "לחוץ", ופחד כי היא תכעס עליו. לאחר שדובבה אותו הוא סיפר לה, כי אח של החבר שלו לקח אותו למקום סודי, [הנאשם] הוריד את מכנסיו ואמר לו (לילד) "לנשק לו את הבולבול", והורה גם לילד להוריד את מכנסיו.

9.         למשמע התיאור שבא מפי הילד נסערה אמו. 10 דקות אחר כך חזר בעלה מן העבודה, והיא סיפרה לו את שארע. השניים החליטו ללכת לביתו של הנאשם, שם הם פגשו, תחילה, את אבי הנאשם, וסיפרו לו את שארע. הוא קרא לבנו, הנאשם, וזה הכחיש כי ראה את הילד. על כן חזר אבי הילד הביתה, והביא את בנו לבית הנאשם. בהגיעו הצביע הילד על הנאשם כמי שעשה לו את שעשה (עד אז הוא לא נקב בשמו). בראותו את השרשרת על צווארו של הנאשם הצביע עליה הילד ואמר, כי זו הובטחה לו אם יעשה עם הנאשם מה שביקש.

10.        לאחר שעזבו הילד והוריו את בית הנאשם, דובב אבי הנאשם את בנו, וזה הודה כי עישן מאחורי הבית, תוך כדי עישון ניגש אליו הילד ושאל אותו אודות כדור כלשהו, ולא עזב את המקום גם כאשר החל, לאחר שסיים לעשן, להטיל את מימיו, שאז אמר לו הנאשם מתוך כעס: "מה, אתה רוצה לנשק לי את הבולבול"?! הנאשם התכחש בפני הוריו, כי עשה את המעשה האסור שהוטח בפניו על ידי הילד.

11.        אחרי המפגש עם הנאשם והוריו ביקשו הורי הילד כי האחרון יראה להם את "המקום הסודי" בו התרחש האירוע, והוא אמנם עשה כן. משם הם הלכו לביתם, ומייד אחר כך שמו פניהם לתחנת המשטרה והגישו תלונה על שארע. בעת שהיו בתחנה התקשרו אליהם הורי הנאשם וביקשו כי לא יתלוננו, על מנת שלא לפגוע בנאשם המצוי לפני גיוס, וסיפרו להם כי הנאשם היה מאחורי הבית ועישן סיגריה.

12.        לאחר שחזרו הביתה המשיכה אמו של הילד לדובבו, וזה הוסיף פרטים לתיאור שתיאר קודם לכן, כגון שהוא "נחנק מזה", ושהיו לנאשם "שערות למטה". הוא הוסיף עוד את סיפור השרשרת, שלא עלה בעת שתיאר הילד לאמו את שארע מייד לאחר שחזר מן הגן (עדות האם, ע' 37 לפרוטוקול הישיבה מיום 23.10.2013).

13.        לאחר ששוחחו בטלפון עם הוריו של הילד, והבינו כי האחרונים ניגשו לתחנת המשטרה על מנת להגיש תלונה, החליטו הנאשם והוריו לגשת אף הם לתחנת המשטרה.

משהגיעו לתחנה - נעצר הנאשם בו במקום, ונתן לחוקריו את הודעתו הראשונה (בשעה 20.06, ת/2). בטרם חקירתו הוזהר הנאשם כי הוא חשוד במעשה סדום בילד, בכך שביקש ממנו לנשק את איבר מינו (של הנאשם), והוא עצמו נישק את אבר מינו של הילד. לחוקריו סיפר הנאשם, כי באותו יום יצא לעשן מאחורי ביתו, והילד ראה אותו וניגש אליו וביקש כי יאמר לאח שלו (של הנאשם, שהינו חבר של הילד), כי יתן לו את הכדור שמצא כיוון שהוא שייך לו. הוא הסכים לדבר עם אחיו, אלא שהילד המשיך לדבר עמו עד שסיים לעשן את הסיגריה. הוא התרחק מן הילד כשלושה מטרים על מנת להטיל את מימיו כשהוא עומד עם הגב אל הילד, אלא שהילד המשיך "להציק" לו אודות הכדור. הילד החל מתקרב אליו. הדבר הרגיז את הנאשם, ומתוך כעס הוא אמר לו, "מה, אתה רוצה לנשק לי את הבולבול? מה אתה מתקרב? אני אדבר איתו, אל תדאג." הוא שב וביקש מן הילד ללכת, לא לפני שאמר לו שלא לספר לאחים שלו (של הנאשם) כי ראה אותו מעשן, כשהוא מסביר לחוקריו כי לא רצה שהוריו ידעו כי הוא עישן. הילד הלך, ובכך נסתיים העניין, זו גירסת הנאשם. לשאלת החוקר הכחיש הנאשם כי נישק את אבר מינו של הילד וכי הילד עשה בו דבר דומה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ