אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> האם ניתן לנכות ממס השבח תשלום בגין מס עיזבון ששולם, בעת מכירת הנכס ע"י היורשים

האם ניתן לנכות ממס השבח תשלום בגין מס עיזבון ששולם, בעת מכירת הנכס ע"י היורשים

תאריך פרסום : 15/08/2016 | גרסת הדפסה
ו"ע
ועדת ערר שליד בית משפט המחוזי חיפה לפי חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) התשכ"ג – 1963
9197-02-15
08/08/2016
בפני השופטת:
אורית וינשטיין

- נגד -
העוררים:
1. ג'ק טווינה
2. דורה זלאיט
3. ריטה חיים

עו"ד יגאל סלונים ושות'
המשיב:
מנהל מיסוי מקרקעין –חיפה
עו"ד אופיר סורולוביץ מפרקליטות מחוז חיפה (אזרחי)
פסק דין
 

 

 

שאלה משפטית אחת ניצבת להכרעה בערר זה: האם בחישוב השבח בעסקת המכר נשוא הערר זכאים העוררים לנכות כהוצאה לפי סעיף 39 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) התשכ"ג – 1963 (להלן – חוק מיסוי מקרקעין) את מס העיזבון ששולם לאחר פטירת אביהם של העוררים, אשר הוריש להם, בין היתר, את החלקות נשוא הערר?

 

העובדות שאינן שנויות במחלוקת:

 

1.מר אברהם יעקב טווינה ז"ל (להלן – המנוח), אביהם של העוררים, נפטר בשנת 1970.

 

2.על פי נספח 3 לכתב הערר - "הודעת שומה סופית" לעניין מס עיזבון - כלל עיזבונו של המנוח נכסים שונים, לרבות נכסי המקרקעין נשוא הערר, שהינם שלוש חלקות בגוש 18165 – חלקה 4, חלקה 71 וחלקה 72 (להלן – החלקות).

 

3.לצורך קביעת מס עיזבון הוערך שווי העיזבון בכללותו (לאחר ניכוי הוצאות וחובות) בסך של 1,124,813 ל"י, מתוכו שוויין של החלקות הועמד על סך כולל של 76,000 ל"י.

 

מס עיזבון שולם בגין כלל נכסי העיזבון, לרבות החלקות, בשנת 1973.

 

4.ביום 29.12.2013 מכרו העוררים את החלקות תמורת סך של 14,000,000 ₪. המשיב התיר לעוררים בניכוי את כל ההוצאות השונות שנתבקש ניכוין לפי סעיף 39 לחוק מיסוי מקרקעין, למעט סכום מס העיזבון. השגה שהוגשה על ידי העוררים בעניין זה – נדחתה על ידי המשיב בהחלטתו מיום 4.1.2015 (נספח 2 לערר).

 

טענות העוררים:

 

העוררים טענו בסיכומיהם כדלקמן:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
קוד אבטחה
הקש קוד אבטחה*
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ