אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> וקס נ' קלאב הוטלס אינטרנשיונל (א. ק. ה.) בע"מ ואח'

וקס נ' קלאב הוטלס אינטרנשיונל (א. ק. ה.) בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 11/03/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום תל אביב - יפו
1229-09-12
24/02/2013
בפני השופט:
ירון גת

- נגד -
התובע:
1. קלאב הוטלס אינטרנשיונל (א. ק. ה.) בע"מ
2. קלאב הוטל - ניהול (1996) בע"מ

הנתבע:
דניאל וקס

החלטה ופסק דין

בפני בקשת הנתבעות להורות על דחיית התובענה על הסף מחמת התיישנות.

רקע

בכתב התביעה עותר התובע למספר סעדים, ובהם סעד הצהרתי להכרזה על בטלות הסכם שנכרת בין הנתבעת 1 לבין התובע, לזכות לנופש בפרויקט "אילת קלאב הוטל", לפי הסכם מספר 74000-1, מיום 23.7.93 (להלן: "ההסכם"), ולפיצוי כספי בסך 39,580 ₪ בגין הפרת ההסכם, ולחילופין, למתן צו עשה לקיום ההסכם בהתאם לפרשנות התובע.

על פי ההסכם, התובע רכש מנתבעת 1 זכות לנופש ליחידת נופש לא מסוימת במלון שהוקם על חלקה המסומנת כמגרש 3 על פי תכנית מפורטת 5/152/03/2 באילת (להלן: "המלון"), ב"שבוע מספר 13 נייד", בתוקף עד שנת 2029 לפחות (להלן: "זכות הנופש"), תמורת סך של 23,885 ₪ , ששולם במלואן לפי תנאי ההסכם.

המחלוקת בין הצדדים נוגעת לפרשנות הביטוי "שבוע מספר 13 נייד" בהסכם, כאשר על יסוד מחלוקת זו טוען התובע להפרת ההסכם על-ידי הנתבעות.

לטענת התובע הסיכום בינו לבין הנתבעת 1 היה כי רכישת הזכות לנופש תהא תמיד בשבוע שלפני חג פסח, וכך יש לפרש את הביטוי "שבוע מספר 13 נייד". לטענת התובע, לפי האמור בסעיף 6 בעמוד הראשון של ההסכם, נכתבה תוספת בכתב יד כי זכות הנופש הוא ל"שבוע מספר 13 נייד". מאחר שהיה זה השבוע שלפני חג הפסח במועד הקרוב שלאחר ההסכם, דהיינו החל ב-20.3.1994, ומאחר שלדברי מקדם המכירות מטעם הנתבעת 1 הספירה מתחילה מהשבוע בו חל הראשון בינואר של אותה שנה, וכך נאמר גם בסעיף 4 בהסכם, משמעות הניידות היא שהנופש יחול תמיד שבוע לפני חג הפסח.

לעומת זאת, לטענת הנתבעות, מההסכם לא עולה כל התחייבות לכך שזכות הנופש תהא תמיד שבוע לפני חג הפסח. לטענת הנתבעות, זכות הנופש על-פי ההסכם הינה לתקופה של 7 לילות מדי שנה (שבוע ימים מיום א' ועד ליום א'), כאשר השנה מחולקת ל-52 שבועות נופש כמפורט בלוח השבועות הרב שנתי. על-פי ההסכם "שבוע מס' 1 בכל שנה קלנדרית הוא השבוע בו חל הראשון בינואר של אותה שנה. שבוע מס' 2 הוא השבוע שלאחריו וכן הלאה". שבועות הנופש מועדם קבוע מדי שנה על-פי לוח השנה הלועזי כמפורט בלוח השבועות הרב שנתי, להוציא מספר שבועות הקרויים שבועות ניידים. בשל השוני בין לוח השנה העברי ללועזי, חופשת חג הפסח חלה מדי שנה במועדים שונים על פי לוח השנה הלועזי, בחודשים מרץ-אפריל. לקוח שביקש לרכוש זכות נופש שתחול בחופשת הפסח בכל שנה רכש זכות נופש דו שבועית בשבועות 14-15 (להלן: "פסח-פסח"). בשנים בהם חג הפסח לא חל בשבועות 14-15 נוידה זכות הנופש "פסח-פסח" לאותם שבועות בהם חל חג הפסח באותה שנה. השבועות הרלוונטיים לניודה של זכות הנופש "פסח-פסח" הינם 13, 16, 17 ו-18. זכות הנופש בשבועות "פסח-פסח" הייתה זכות הנופש היקרה ביותר אותה שיווקה הנתבעת 1 ועלותה הייתה עד למעלה מפי שניים לעומת זכות נופש אחרת. לפיכך, לכל מי שרכש זכות נופש בשבועות 13, 16, 17 ו-18 ניתנה אפשרות לנייד את שבוע הנופש, כך שבשנים בהם חל "פסח-פסח" בשבוע שהוא רכש ינויד שבוע הנופש שלו באופן שהוא לא יחול בשבועות "פסח-פסח". אפשרות שנייה שעמדה בפני אותו רוכש הייתה שבוע נופש לא נייד כך שהוא יחול במועדים המפורטים בלוח השבועות הרב שנתי, וזאת גם בשנים בהן יחול "פסח-פסח" באותו שבוע. זו הפרשנות שמייחסות הנתבעות לביטוי "שבוע מספר 13 נייד".

כאמור, על יסוד מחלוקת זו טוען התובע להפרת ההסכם על-ידי הנתבעות.

אין חולק, כי בניית המלון הסתיימה בשנת 1998.

כן אין חולק, כי בהתאם לקבוע בהסכם שולחות הנתבעות לכל בעלי זכויות הנופש מדי שנה שובר לתשלום דמי האחזקה. בשובר מפורטים, בין היתר, הסכום לתשלום, מועד אחרון לתשלום, וכן מועדי הנופש. השוברים החלו להישלח לרוכשים החל משנת 1998, מועד סיום בניית המלון.

עוד אין חולק, כי התביעה הוגשה בשנת 2012.

טענות הנתבעות

לטענת הנתבעות יש לדחות התביעה על הסף מחמת התיישנות עילת התביעה.

הנתבעות מעלות מספר נימוקים להתיישנות התביעה:

לטענת הנתבעות עילת התביעה קמה ממועד חתימת ההסכם, ביום 21.7.1993, או, לחילופין, מהמועד בו קיבל התובע את שובר תשלום דמי האחזקה השנתיים הראשון בשנת 1998, ובו ציון מפורש של מועדי החופשה שנקבעו לו, ושאינם חלים בשבוע שלפני הפסח.

על כן, מועד תחילת מירוץ ההתיישנות חל, לכל המאוחר, בשנת 1998, ומכיוון שהתביעה הוגשה רק בשנת 2012, 14 שנים מאוחר יותר, הרי שהתביעה התיישנה ודינה להידחות על הסף.

לטענת הנתבעות, כל טענות התובע הינן טענות כנגד ההסכם, שעילתן בהסכם עצמו, ואשר יכולות היו וצריכות היו להיות מועלות על-ידי התובע מיד לאחר החתימה על ההסכם ביום 21.7.1993, ולמצער עם קבלת שובר תשלום דמי האחזקה שאותו קיבל המשיב החל משנת 1998 מדי שנה.

לטענת הנתבעות, בכל שנה מאז שנת 1998 עם פתיחת המלון, במהלך ארבע עשרה שנים עד להגשת התביעה, קיבל התובע שובר לתשלום דמי אחזקה ובו מצוין מועד שבוע 13 כמתחייב מההסכם. כפי שניתן לראות בלוח השבועות הרב שנתי, במהלכן של 14 השנים האחרונות רק שלוש פעמים, בשנים 1999, 2007 ו-2010, חל שבוע מס' 13 נייד שבוע לפני חג הפסח. בכל פעם במהלך השנים, החל משנת 1998, כאשר התובע ביקש לשנות את מועד שבוע הנופש הוא חויב בתשלום דמי תחלופה.

לטענת הנתבעות, עם קבלת שובר התשלום הראשון של דמי האחזקה בשנת 1998, כאשר מועד השבוע של התובע, כפי שפורט והודגש בשובר התשלום, היה שבועיים לפני חג הפסח, כמפורט בלוח השבועות הרב שנתי, הבין התובע כי המוצר שמסופק לו על ידי הנתבעות אינו המוצר המבוטח בהסכם, לפי פרשנותו והבנתו. כך, הדברים חזרו על עצמם שוב ושוב במשך 14 שנים, כאשר התובע ממלא פיו מים ושותק, ואף משלם דמי תחלופה כדי להחליף מדי פעם את שבוע הנופש, וכל זאת מקבל משנה תוקף היות שמדובר בעו"ד, שאמור להבין דבר או שניים במחויבות הצדדים להסכם ובמשמעות הסכם כתוב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ