אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ועדה מקומית לתכנון עמק חפר נ' לוקוב

ועדה מקומית לתכנון עמק חפר נ' לוקוב

תאריך פרסום : 24/12/2013 | גרסת הדפסה
תו"ב
בית משפט השלום נתניה
55946-10-12
12/12/2013
בפני השופט:
חנה קיציס

- נגד -
התובע:
ועדה מקומית לתכנון עמק חפר
הנתבע:
עידו לוקוב

החלטה

בפני בקשת הנאשם לביטול כתב האישום שהוגש כנגדו בשל היותו עומד בסתירה מהותית לעקרונות של צדק והגינות משפטית. כן מבוקש להורות על מחיקת סעיפים מכתב האישום מחמת הפגמים שנפלו בו.

כתב האישום שהוגש כנגד הנאשם מייחס לו עבירה של הפרת צו שיפוטי שניתן במסגרת תיק עמ"ק 30437/05. כמו כן הואשם הנאשם בביצוע עבודות בניה הטעונות היתר, ללא היתר, ועשיית שימושים חורגים תוך הפרת צו הפסקה מינהלי. עבירות לו יוחסו לנאשם מכוח היותו בעל הזכויות, המחזיק והאחראי על הנחלה שנמצאת בגוש 8355 חלקה 5 מגרש 555 בכפר ויתקין.

הוריו של הנאשם, סילביה לוקוב ומאיר לוקוב ז"ל, היו בעלי הזכויות בנחלה מס' 113 בכפר ויתקין הכוללת גם את חלקה 5 בגוש 8355.

ביום 31.5.95 העבירו הוריו של נאשם את מלוא זכויותיהם בנחלה לנאשם וחתמו, בין היתר, על ייפוי כוח בלתי חוזר המסמיך את עוה"ד שמעון לפידות לבצע את העסקה. כמו כן חתמו ההורים על שטרי העברת זכות שכירות בנחלה אל הנאשם. למחרת נחתם בין ההורים ולנאשם הסכם פנימי לפיו ההורים ימשיכו להתגורר בבית המגורים המצוי בנחלה (נספח א' לבקשה).

עו"ד לפידות דיווח על העסקה למינהל ולרשויות המס וכן נרשמה הערת אזהרה לטובת הנאשם על הנחלה.

ביום 20.8.95 הודיעו ההורים לעו"ד לפידות כי הם מבטלים את ייפויי הכוח שניתן לו להעברת הזכויות בנחלה על שם הנאשם ואימו של הנאשם מסרה למינהל מכתב המודיע על ביטולו של ייפוי הכוח.

ביום 28.8.95 נפטר אביו של הנאשם.

בשנת 1998 הגיש הנאשם תביעה לבית משפט לענייני משפחה נגד אימו שעניינה השלמת העסקה והעברת הזכויות בנחלה על שמו ולמתן הצהרה כי ההסכם הפנימי בינו לבין הוריו תקף במערכת היחסים ביניהם בלבד ואינו מחייב את המינהל (תמ"ש 29620/98).

בית המשפט לענייני משפחה קיבל את תביעת הנאשם וביום 5.12.02 ניתן פסק דין ע"י כב' השופטת חנה ריש-רוטשילד בו קבעה כי "בענייננו זכאי התובע כי הזכויות בנחלה תועברנה לשמו במלואן וכי יינתן פסק דין המצהיר כי התחייבויותיו כלפי הנתבעת בכל הנוגע לבית המגורים תקפות ביחסים שבינו לבין הנתבעת ובמישור זה בלבד". על יסוד קביעה זו ניתן צו המורה לנתבעת לעשות כל מעשה ופעולה הדרושים לצורך השלמת העברת הזכויות בנחלה על שם התובע לרבות "משיכת" המכתב שנשלח למינהל. בנוסף נקבע כי ככל שיידרש הדבר, יהיה התובע זכאי להיעזר בייפוי הכוח שהופקד בידי עו"ד לפידות.

בשנת 2006 פנה ב"כ הנאשם בבקשה להשלמת העברת הזכויות בנחלת ההורים על שם הנאשם, בהסתמך על פסק הדין מיום 5.12.02, אך המינהל דחה את בקשת הנאשם. עם זאת, בחודש אוגוסט 2009 אישר המינהל את הטיפול בהעברת הזכויות בכפוף לכך שהחוזה החכירה יתוקן וזכות תירשם ביחס לחלקה 5 בלבד וללא חלקה 41. בהתאם לדרישת המינהל נמחקה החכירה על חלקה 41 תוך שימוש בייפוי הכוח הבלתי חוזר וביום 26.5.10 הודיע ב"כ הנאשם למינהל על המחיקה ודרש את השלמת העברת הזכויות בנחלה.

בעקבות בקשה זו זומנה ישיבה ליום 21.11.10 בה נכחו היועצת המשפטית של המחוז ומנהלת המחלקה החקלאית. בישיבה זו הוחלט כי הזכויות בנחלה יועברו על שם הנאשם תוך שבועיים בהתאם לפסק הדין וכי המינהל ייתן הודעה בכתב לאימו של הנאשם ולאחותו בדבר העברת הזכויות. הודעה זו נשלחה ביום 2.12.10. ביום 16.1.11 המציאה אימו של הנאשם למינהל מכתב התנגדות להעברת הזכויות על שם הנאשם בטענה כי היא מתעדת לפנות לבית המשפט לענייני משפחה. ביום 28.2.11 הגישה אימו של הנאשם לבית המשפט לענייני משפחה בקשה לרישום העברת אזהרה לטובתה ולטובת אחות הנאשם על סמך פסק הדין. ביום 1.3.11 דחה כב' השופט יהורם שקד את הבקשה.

לאור מכתבה של אם הנאשם למינהל הודיע המינהל לנאשם ביום 7.3.11 כי הוא מתנגד להעברת הזכויות על שמו, ובין טעמיו מפרט המינהל כי הוא לא צד לפסק הדין ולכן הוא אינו מחייב אותו. לאור התנגדות המינהל הגיש הנאשם ביום 10.7.11 תובענה נוספת לבית המשפט לענייני משפחה למתן סעד הצהרתי לפיו הוא זכאי להירשם כבעל הזכויות בנחלה (תמ"ש 13983-07-11). בדיון שהתקיים ביום 23.10.11 בפני כב' השופט יהורם שקד ניתן פסק דין בהסכמה לפיו הנחלה כולה תועבר על שם הנאשם וב"כ הצדדים מונו ככונסי הנכסים לביצוע העברת הזכויות.

ביום 26.10.11 פנה ב"כ הנאשם מתוקף תפקידו ככונס הנכסים במכתב למנהלת המחלקה החקלאית במינהל והודיע לה על פסק הדין המוסכם ועל סמך הסכמת הצדדים ביקש להסדיר את העברת הזכויות. ביום 21.12.11 השיב במינהל כי לצורך העברת הזכויות הוא זקוק למספר אישורים ובנוסף נטען כי בנחלה קיימים שימושים ובניה ללא היתר ועל כן המינהל פועל להזמנת שומה לדמי שימוש ראויים בגין השימושים החורגים. ביום 30.5.12 העביר ב"כ הנאשם את כל האישורים הדרושים שהתבקשו, אך בקשה זו סורבה.

לאור סירוב המינהל פנה ב"כ הנאשם ביום 20.5.13 לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה למתן הוראות מתוקף תפקידו ככונס נכסים, להורות למינהל לרשום את הנחלה על שם הנאשם. לאחר הגשת הבקשה החל המינהל לקדם את בדיקת התוכניות לרבות הפל"ח. כתימוכין צירף הנאשם את מכתבו למינהל מיום 4.8.13 אליו נלוו התוכניות שנחתמו על ידי הוועדה פעם נוספת ביום 29.7.13.

בחודש אוקטובר 2012 הוגש כתב האישום בתיק זה.

טענות הנאשם

לטענת הנאשם, נפל פגם או פסול בכתב האישום בסעיפים 3ב, 3ג ו- 3ח המייחסים לנאשם הפרה של צו בית משפט נוכח אי קיום צו ההריסה וצו איסור השימוש שהוצא לגבי המבנים המצויים בנחלה. לגירסתו, צווים אלו ניתנו כנגדו אימו, ולא כנגדו, לאחר שהודתה בהסדר הטיעון כי היא מחזיקה במבנים המצויים בנחלה והורשעה על סמך הודאה זו.

כמו כן טוען הנאשם כי סירובו של המינהל לחתום על תוכניות הבניה שאושרו על-ידי הוועדה הוא המכשול היחידי שניצב בינו לבין הוצאת היתרי הבניה למבנים המצויים בנחלה.

עוד מלין הנאשם על כך שכתב האישום הוגש כנגדו בלבד, מבלי לכלול את אימו, ובכך יש משום אכיפה בררנית שאינה מוצדקת. במיוחד כאשר לתפיסת המינהל יש לראות את הנחלה כמקשה אחת, ועל כן נקיטת הליך פלילי כנגד חלק מהנחלה בלבד אינה מתיישבת עם מדיניות המינהל.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ