אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ויסמן נ' נאמן

ויסמן נ' נאמן

תאריך פרסום : 01/09/2010 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום תל אביב - יפו
12258-09-09
31/08/2010
בפני השופט:
מיכל ברק נבו

- נגד -
התובע:
שאול ויסמן
הנתבע:
עמיחי נאמן

החלטה

לפני בקשת התובע למחיקת ההליך, בקשתו להוסיף מסמך ("תלונה נגד עו"ד כוכבי") [להלן - המסמך], בקשת עו"ד כוכבי לא להתיר צירוף המסמך, בקשת עו"ד כוכבי לקבוע שהתביעה תדחה ולא תמחק, וכן בקשות/תגובות הצדדים בנושא הוצאות בנוגע להליך שהתנהל עד כה, ובנוגע למחיקה. למען הנוחות אציין כי כל הבקשות האלה מקובצות תחת בקשות 42-43 בתיק האלקטרוני.

מדובר בתיק, שבו - למרות שטרם הוגשו כתבי הגנה וטרם היה בו, ולו דיון אחד - יש כבר עתה 243 מסמכים שונים שהוגשו לתיק (שלחלקם צורפו עשרות עמודי נספחים), בהם 45 בקשות/תגובות, עוד מספר רב של תת-בקשות וכן 45 החלטות. אין בכוונתי להכנס לכל פרטי הבקשות, התגובות והטחות הדברים ההדדיות של הצדדים זה בזה, אלא ככל שאמצא כי הדבר נחוץ, כפי שיובהר להלן.

1.לענין משיכת המסמך: מאחר שבסופו של דבר, על אף כל אמירותיו המסתייגות, מסכים התובע למשוך את המסמך (כעולה מהאמור בשורה השלישית בפסקה השניה לתגובה) - המסמך שכותרתו "תלונה נגד עו"ד כוכבי" (בקשה 43 בתיק האלקטרוני) יוּצא מהתיק.

2.לא ברור לי האמור בפסקה הראשונה לתגובה האחרונה של התובע (מיום 29.8.10), ולא זכור לי שהגדרתי אי פעם את התובע כ"טרדן".

3.לענין מחיקת ההליך: כפי שציין עו"ד כוכבי, זכותו של תובע לסלק תביעתו. עו"ד כוכבי מבקש שאורה על דחיית התביעה, ולא מחיקתה, מכל הטעמים שפירט בתגובתו מיום 25.8.10, וכן "על מנת להמנע מחשיפה נוספת של בעלי הזכויות במקרקעין הללו להליכי סרק העלולים להנקט על ידי התובע". הוא מציין כי טעמי הבריאות, אשר התובע טען כי הם שעומדים בבסיס בקשת המחיקה, אינם הטעמים האמיתיים לבקשה, אך איני מוצאת להכנס לענין.

לתחושתי, לא נחשפתי עדיין לפרטי התביעה דנן במידה שתאפשר התייחסות רצינית לטענה כי מדובר ב"הליכי סרק". מצד אחד, אין ספק כי הצורה שבה בחר התובע להתנהל בתיק זה, כפי שאפרט מיד, היא חריגה, ויתכן שחלק גדול מהבקשות שהוגשו והצריכו תגובות, הוגשו שלא לצורך או בצורה שסירבלה את ניהול התיק. מצד שני, טרם התחלתי להתייחס לגופו של ענין בתביעה עצמה, ודרך ההתנהלות אינה מלמדת על המהות של התביעה. לכן, אין בכוונתי לחסום את דרכו של התובע בעתיד, על ידי דחיית התביעה. אמצא דרך חלופית להגן על הנתבעים מפני הטרחה מחודשת.

אני נעתרת לבקשת התובע ומורה על מחיקת התביעה דנן.

4.לענין ההוצאות: כפי שניתן להבין מהאמור בפתיח לעיל, תיק זה מתנהל בצורה חריגה מאד.

(א)מצד אחד, לפני תובע שאינו מיוצג, שהגיש אינספור בקשות בתיק. חלק מהבקשות הן בקשות חוזרות, יש בתיק בקשות חופפות, יש בקשות שהוגשו בטרם היה סיפק להחליט בבקשה קשורה קודמת שהוגשה (עליה ביקשתי תגובת הנתבעים ותשובת התובע), יש בקשות שהוגשו בסגנון לא מקובל - כמעין "התכתבות" עם בית המשפט. על אלה הערתי, למשל, בהחלטותי מהימים 24.3.10 [בגדר בקשה 22] ומיום 25.3.10 [בגדר בקשה 24]. כתוצאה מכל אלה, התיק מסורבל במידה יוצאת דופן, כבר בשלב מוקדם זה של ההליך, ונדרשה התעסקות רבה מאד בתיק, הן מטעם הצד שכנגד והן מטעם בית המשפט.

(ב)מצד שני, ככל הידוע לי - התובע טרם המציא את כתב התביעה לכל הנתבעים; עו"ד כוכבי, שהגיש בשם חלק מהנתבעים בקשה לסילוק על הסף כבר בתחילת הדרך, טען בסמוך לאחר מכן שלא קיבל עדיין יפויי כח לייצג את הנתבעים (לענין האפשרות לשמש כתובת להמצאת כתבי בי דין עבורם); למיטב ידיעתי, עד עצם היום הזה לא הוגשו יפויי כח לתיק בנוגע לייצוג מרבית הנתבעים; לא הוגשו כתבי הגנה, ולמעשה - עו"ד כוכבי, שלצורך הענין בא בשם "הצד שכנגד" בבקשות, קנה מעמד רשמי בתיק רק לגבי נתבעים ספורים. עובדה זו, שהיתה אף היא בסיס למספר רב של בקשות שהגיש התובע, הקשתה מאד על ניהול הענינים עד כה, גם עבור התובע. מאחר שכיום מסתמנת תמונה לפיה ייצג עו"ד כוכבי חלק ניכר מהנתבעים (אם כי לא את כולם), ומאחר שלמיטב הבנתי הצדדים הינם בעלי היסטוריה עשירה של התדיינויות בנוגע לענינים דומים לאלה שאמורים להדון כאן, וגם בעבר ייצג עו"ד כוכבי חלק ניכר מהנתבעים - יש בסיס למחשבה שעו"ד כוכבי סירבל אף הוא, מעבר לנחוץ, את ההתקדמות בתיק, ויתכן שהקשה על התובע מעבר לנדרש.

(ב1)בענין זה ראוי אולי להבהיר לתובע - גם לאור התלונות הגלומות בתגובתו הנוספת מיום 30.8.10 (שהוגשה בהליך שאינו מוכר לי, לאחר שתגובה אחת כבר הוגשה ביום 29.8.10 ביחד עם התגובה בענין המסמך) בדבר מתן מעמד לעו"ד כוכבי להגיב לבקשות התובע, כי מתן מעמד כזה לעו"ד כוכבי נבע, בין השאר, מתוך רצון לקדם את התביעה, כעולה מהחלטתי מיום 24.2.10 [בקשה 16]:

התובע ביקש תחליפי המצאה. הוא לא עמד בתנאים לשם כך. הוא התקשה בהמצאת כתב התביעה המתוקן לכל הנתבעים הרבים בתיק. התובע בעצמו ביקש במפורש לקבוע שעו"ד כוכבי מייצג את כל בעלי הזכויות בגוש 6884, חלקה 10, מלבד שניים [למשל - בבקשה 20 מיום 11.3.10 ובבקשה 31 מיום 23.5.10]. זאת למרות שבהזדמנויות אחרות - קודמות ומאוחרות - ביקש במפורש לקבוע שעו"ד כוכבי אינו מייצג את בעלי הזכויות האמורים [למשל - בקשה 29 מיום 19.4.10, בקשה 38 מיום 9.8.10]. מכל מקום, אין מחלוקת שהיתה אי בהירות בנושא, כפי שהתובע עצמו ציין בהודעותיו מיום 6.4.10 [בקשה 25], מיום 12.4.10 [בקשה 26] ומיום 21.7.10 [בקשה 35], ולכן הטרוניה שלו בנושא זה אינה במקומה. העובדה שעו"ד כוכבי שימש כתובת (גם אם לא פורמלית) למספר נתבעים, שהלך וגדל, סייעה לתובע להגיע עד הלום, שאם לא כן, בחלוף הארכה שנתתי לו ביום 6.6.10, להמציא את כתב התביעה לנתבעים בתוך 30 יום, היתה נמחקת תביעתו, שלא על פי רצונו. גם התובע עצמו, בבקשתו להתיר תחליף המצאה [בקשה 16], ציין כי אף שהוא כופר ביפוי הכח שבידי עו"ד כוכבי, הרי שעו"ד כוכבי מרכז בידיו את כלל המידע בקשר עם בעלי הזכויות בחלקה ובאשר לקשריו עם בעלי הזכויות בה. לכן, גם התובע הכיר בכך, שאף אם מעמדו הרשמי של עו"ד כוכבי בתיק טרם בוסס, קבלת תגובותיו בשם חלק מהנתבעים והתייחסות לבקשותיו (למשל - לקבל ארכה להגשת כתבי הגנה), סייעו בנסיון להביא את התיק לנקודה שבה אפשר יהיה להתחיל לטפל בו לגופו.

(ג)מעבר לכל האמור עד כה, התובע ועו"ד כוכבי ייחסו זה לזה במסמכים שהגישו כל מיני כוונות רעות, אשר אין לי כל יכולת או כוונה להתייחס למידת אמיתות הטענות בענין זה. אף שגם עו"ד כוכבי לא טמן ידו בצלחת מבחינת מהות הטענות כלפי התובע, סגנונו של התובע היה בוטה וקשה, כמו גם התוכן של טענותיו כלפי עו"ד כוכבי.

לאור כל אלה, אני קובעת שההוצאות שפסקתי בבקשת הסילוק על הסף, שהופקדו בפקדון בבית המשפט על פי החלטתי מיום 25.3.10, יועברו לידי עו"ד כוכבי.

נוסף על כך, אם יבקש התובע להגיש תביעתו בענין דנן מחדש, נגד הנתבעים בתיק זה - כולם או חלקם - תותנה ההגשה מחדש בתשלום הוצאות בסך 10,000 ₪ לנתבעים, ולענין זה ישמש עו"ד כוכבי ככתובת לתשלום ההוצאות לחידוש.

אף שלטעמי יתכן שהיה מקום לשקול הטלת הוצאות לטובת אוצר המדינה, החלטתי שלא לעשות כן.

אני מאחלת לצדדים בריאות טובה ושנה טובה.

המזכירות תשלח החלטתי זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"א אלול תש"ע, 31 אוגוסט 2010, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ