אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> וויי קוון אינבסטמנטס לימיטד נ' גוטליב ואח'

וויי קוון אינבסטמנטס לימיטד נ' גוטליב ואח'

תאריך פרסום : 20/01/2014 | גרסת הדפסה
ה"פ
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
12175-03-12
30/12/2013
בפני השופט:
ענת ברון

- נגד -
התובע:
וויי קוון אינבסטמנטס לימיטד
הנתבע:
1. יהושע גוטליב
2. דוד גוטליב
3. עו"ד חובב רוסק

פסק-דין

פסק - דין

עניינה של התובענה דנן הוא ביריבות – ככל שקיימת – בין צו עיקול זמני על כספים של החייב, שהפך לקבוע בעקבות פסק דין שניתן לזכות פלוני, כאשר בהמשך ניתן פסק דין נוסף שבו הוראה על העברת הכספים המעוקלים לידיו; לבין צו עיקול זמני שניתן לזכות אלמוני על אותם כספים, ערב העברתם לידי פלוני. בתוך כך נטען גם כי צו העיקול הזמני המאוחר הוא תולדה של קנוניה ומרמה ונועד להבריח את כספי החייב.

הצדדים לתובענה ותמצית העובדות הצריכות לעניין

1.בין המבקשת, וויי קוון אינבסטמנטס לימיטד (להלן: "המבקשת") לבין המשיב מס' 1, יהושע גוטליב (להלן: "המשיב 1" או "יהושע"), התקיים הליך בוררות בבית דין זבל"א (להלן: "הליך הבוררות בין המבקשת ליהושע"). בפסק בוררות שניתן ביום 24.7.09 חויב יהושע בתשלום למבקשת על סך שמעל 4,000,000 ש"ח (להלן: "פסק הבוררות"). הוגשה בקשה לביטול פסק הבוררות; וזו נדחתה בפסק דין שניתן על ידי בית משפט זה ביום 6.1.11, ומשכך פסק הבוררות אושר (הפ"ב 1719-09 להלן: "פסק הדין מיום 6.1.11"; צורף כנספח ד לתובענה).

המשיב מס' 2, דוד גוטליב, הוא אחיו של יהושע (להלן: "המשיב 2" או "אחיו של יהושע"; המשיבים 1 ו- 2 יחדיו, להלן: "האחים גוטליב" או "המשיבים").

המשיב מס' 3, עו"ד חובב רוסק, הוא כונס הנכסים על דירת יהושע (להלן: "עו"ד רוסק" או "הכונס") במסגרת תיק הוצאה לפועל 01-05136-08-4 שהזוכה בו הוא בנק מזרחי טפחות בע"מ והחייב הוא יהושע (להלן: "תיק ההוצל"פ"). לאחר מכר הדירה בהליכי כינוס וביצוע התשלום לנושה המובטח, נותרה יתרת כספים בתיק ההוצל"פ בסך של כ- 600,000 ש"ח (יתרת הכספים תכונה להלן: "כספי הכינוס").

2.בהחלטת בית משפט ביום 20.5.09 וכסעד נלווה במסגרת הליך הבוררות בין המבקשת ליהושע, הוטל עיקול זמני ברישום לטובתה של המבקשת עד לסך של 4,000,000 ש"ח על כספי יהושע המוחזקים בידי עו"ד רוסק ככונס בתיק ההוצל"פ (ראו נספח ב לתובענה).

בפסק הבוררות שניתן כאמור ביום 24.7.09 בהליך הבוררות בין המבקשת ליהושע, צוין בסעיף 8 שבו כי העיקול הזמני יוותר בתוקפו עד לתשלום חובותיו של יהושע. משניתן פסק הדין מיום 6.1.11 שבו אושר פסק הבוררות, ומתוקף הוראת תקנה 381 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, העיקול הזמני שהוטל לטובת המבקשת נתאשר והפך לקבוע – עד שפסק הדין יבוצע.

אלא שמצד אשתו של יהושע, מירל גוטליב (להלן: "מירל"), עלתה טענה כי יהושע המחה לה זה מכבר את כל הכספים שיגיעו לו ממכירת הדירה בהליכי כינוס בתיק ההוצל"פ – ובכללם כספי הכינוס כהגדרתם לעיל; ומשכך, ביקשה מירל להורות על ביטול העיקול הקיים לטובת המבקשת. על כן, ביום 10.3.11 או בסמוך לכך, הגיש הכונס בקשה בתיק ההוצל"פ למתן הוראות כיצד לנהוג בכספי הכינוס שבידיו (הבקשה למתן הוראות צורפה כנספח ה לתובענה).

במצב דברים זה, הגיעה המבקשת להסכמה עם מירל, שלפיה יפנו לבוררות בשאלה למי הזכות בכספי הכינוס. ואמנם כך נעשה. בין המבקשת למירל התקיים הליך של בוררות – בפני אותם בוררים שישבו לדין בהליך הבוררות בין המבקשת ליהושע. בסיומו הכריעו הבוררים כי למבקשת בלבד הזכות בכספי הכינוס, והוסיפו וקבעו כי יש להעבירם לה "מיידית", כלשונם (להלן: "פסק הבוררות המשלים", צורף כנספח ו לתובענה). פסק הבוררות המשלים אושר ביום 6.2.12 בפסק דין שניתן בבית המשפט המחוזי בירושלים (הפ"ב 22814-01-12, להלן: "פסק הדין המשלים"; צורף כנספח ז לתובענה).

3.משניתן פסק הדין המשלים, פנתה המבקשת לכונס על מנת שהוא מצידו יפנה להוצאה לפועל בבקשה לשחרר את כספי הכינוס לידיה. בעקבות בקשה שהגיש, אמנם ביום 5.3.12 ניתנה החלטת ראש ההוצאה לפועל (כבוד הרשמת מירב כפיר) המורה לכונס להעביר את כספי הכינוס לידי המבקשת. משניתנה ההחלטה, מיד פנה הכונס לבנק שבו מצויים הכספים על מנת לבצעה.

וכך הצהיר עו"ד רוסק בדיון מקדמי שהתקיים בתיק שבכאן ביום 10.10.12:

"לבקשת חברי (ב"כ המבקשת – ע.ב.) אני מצהיר לפרוטוקול שביום 5.3.12 ברגע שניתנה החלטה של ראש הוצל"פ להעביר את הכספים למבקשת, הוריתי לסניף הבנק בו מצויים הכספים (כספי הכינוס – ע.ב.) לבצע משיכה של הפקדונות לחשבון העו"ש של הנאמנות כדי שאוכל להעביר את הכספים למבקשת".

(עמ' 7 לפרוטוקול, ש' 13-9).

4.ואולם בו ביום, לאחר שהכונס החל לפעול להעברת הכספים אך טרם שאלה הועברו, נתקבל אצל הכונס צו עיקול זמני נוסף שהוטל על כספי הכינוס – לטובת אחיו של יהושע (המשיב 2) עד לסך של 2,216,000 ש"ח. הצו ניתן ביום 5.3.12, בהחלטה שיצאה מלפני בית המשפט המחוזי בתל אביב בתיק הפ"ב 3552-03-12 (להלן: "צו העיקול הזמני לזכות אחיו של יהושע", צורף כנספח ט לתובענה). מדובר בבקשה לאישור פסק בוררות שנטען שניתן ביום 12.1.12 (י"ז טבת תשע"ב) על ידי כבוד הרב משה רוט (להלן: "הרב רוט") בבוררות שהתקיימה בפניו בין האחים גוטליב (להלן: "הליך הבוררות" ו"פסק הדין בבוררות שבין האחים גוטליב"; סומן ת/5). עם הגשת בקשה לאישורו הוגשה גם הבקשה למתן צו העיקול הזמני לזכות אחיו של יהושע – וזה כאמור ניתן.

במצב שנוצר, עצר הכונס את העברת כספי הכינוס לידי המבקשת, תוך שהודיע על כך מיד בכתב לבא כוחה. בהודעה ציין כי הוא שב ומגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל למתן הוראות כיצד לנהוג בכספים שבידיו (המכתב מיום 5.3.12 מאת הכונס לב"כ המבקשת צורף כנספח ח לתובענה).

5.ביום 12.3.12 ניתנה החלטה על ידי רשמת ההוצאה לפועל, מירב כפיר, בבקשה למתן הוראות שהגיש הכונס ביום 6.3.12:

"משניתן צו עיקול ע"י ביהמ"ש, הרי שעל כונס הנכסים לעכב הכספים ברשותו עד למתן החלטה אחרת ע"י ביהמ"ש".

(ההחלטה סומנה ת/1).

החלטה דומה ניתנה על ידי רשמת ההוצאה לפועל ביום 12.3.12 גם בבקשה שהגישה המבקשת ביום 8.3.12 (ראו: ת/2).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ