אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> והתעשיה נ' סאלח ואח'

והתעשיה נ' סאלח ואח'

תאריך פרסום : 04/06/2013 | גרסת הדפסה
ה"פ
בית המשפט המחוזי נצרת
47939-03-13
26/05/2013
בפני השופט:
יוסף בן-חמו

- נגד -
התובע:
לשכת המסחר והתעשייה נצרת וסביבתה
הנתבע:
1. עאמר מחמד סאלח
2. מאס תייסיר ותד
3. דיאב פואד מחרום
4. האני ג'ובראן אלפאר
5. חסן אבו אחמד
6. עו"ד

החלטה

המבקשת הגישה "בקשה למתן צו מניעה זמני במעמד צד אחד" בה התבקש בית המשפט ליתן צו מניעה זמני האוסר על המשיבים ו/או מי מטעמם לעשות שימוש בשמה ו/או בסמל שלה ו/או בשם לשכת המסחר והתעשייה נצרת הגליל המשולש והסקטור הערבי ו/או בשם CHAMBER OF COMMERCE ו/או בשם arab.Chamber2013@gmail.com ו/או בכל שם אחר זהה ו/או דומה לשמה שיש בו כדי להטעות ו/או המונע מהמשיבים ו/או מי מטעמם מלעשות כל פעולה שהיא בשמה וכן ליתן כל צו שימצא לנכון וראוי ליתן בנסיבות העניין.

עניינה של התובענה נשוא הבקשה שבפניי הינה לביטול ובטלות בחירות ומינויים של בעלי תפקידים במבקשת, אשר, על פי הנטען, נעשו שלא כדין ובניגוד לתקנונה של המבקשת, על ידי אנשים שאין להם כל מעמד בה ואשר התנהלותם ומעשיהם פוגעים ומזיקים באופן קשה במבקשת. במסגרת התובענה העיקרית למתן פס"ד הצהרתי התבקש בית המשפט ליתן פסק דין הצהרתי המורה כדלקמן:

א) כי הבחירות שנערכו ביום 30/01/13 בהן נבחר המשיב 1 לתפקיד נשיא המבקשת אינן כדין, בטלות ומבוטלות ו/או כי יש להורות על ביטולן.

ב) כי בחירת המשיב 1 כנשיא המבקשת, מינוי המשיבים 2 ו-3 לסגניו, מינוי המשיב 4 למנכ"ל המבקשת וכן מינוי המשיב 5 כיועץ משפט למבקשת, שנבחרו ומונו ביום 30/01/13, הינם בטלים ומבוטלים ו/או כי יש להורות על ביטולם.

ג) כי כל הפעולות ו/או ההחלטות שנעשו ו/או נתקבלו ו/או כל הפעולות ו/או ההחלטות שיעשו ו/או יקבלו המשיבים בשם ו/או מטעם המבקשת מאז 30/01/13 ועד להכרעה סופית אינן חוקיות ו/או בטלות ומבוטלות ו/או דינן ביטול ובטלות.

ד) כי המשיבים ומי מטעמם מנועים מלפעול בכל דרך ו/או צורה שהיא בשם המבקשת ו/או בשם לשכת המסחר והתעשייה נצרת הגליל המשולש והסקטור הערבי ו/או בשם CHAMBER OF COMMERCE ו/או בשם arab.Chamber2013@gmail.com ו/או בחשבון הפייסבוק השייכים למבקשת ו/או באתר המבקשת www.arab-chamber.org.il ו/או בכל שם אחר זהה ו/או דומה לשם המבקשת שיש בו כדי להטעות ו/או להציג את עצמם כממלאי תפקידים כלשהם במבקשת או בשם כאמור ו/או לפנות, לפעול או להתקשר בשם המבקשת בהסכם ו/או ליתן בשמה התחייבות חד צדדית ו/או הבטחה כלשהי לצד שלישי כלשהו ו/או ליתן צו מניעה האוסר עליהם וכל אדם שיפעל מטעמם מלפעול בשם המבקשת או בשם כלשהו כאמור בכל דרך שהיא ו/או להציג את עצמם כממלאי תפקידים כלשהם במבקשת או בשם מטעה כאמור.

ה) כי על המשיבים להחזיר למבקשת את כל המידע שהיה במחשב שלה וכל הדיסקטים שנלקחו ממשרדיה ו/או מהמחשב שלה ונמצאים ברשות המשיבים ו/או מי מהם ו/או ליתן צו עשה המחייב את המשיבים ומי מטעמם להחזיר למבקשת את כל מלוא המידע שהיה במחשב שלה וכל הדיסקטים שנלקחו ממשרדי ו/או ממחשב המבקשת ונמצאים ברשות המשיבים ו/או מי מטעמם וכן לאסור על המשיבים ו/או מי מטעמם לעשות שימוש בכל מידע שהגיע לידיהם מהמבקשת.

נימוקי הבקשה:

המבקשת הינה עמותה רשומה שמטרותיה ייצוג וארגון בעלי העסקים הערבים הישראליים בנצרת, בגליל, במשולש ובמגזר הערבי בכלל ולפעול לקידום פעילותו ולחיזוק מעמדו ולייצג את המטרות, העמדות והאינטרסים של העמותה וחבריה בפני הרשויות וגורמים אחרים בישראל ובחו"ל.

המשיבים 1, 2, 3 ו-4 הינם אנשי עסקים ובעלי עסקים בנצרת עילית וסביבתה והמשיב 5 הינו עורך דין במקצועו. המשיב 1 נבחר בבחירות נשוא הבקשה לנשיאה של המבקשת, המשיבים 2 ו-3 מונו כסגניו, המשיב 4 מונה כמנכ"לה והמשיב 5 ליועץ המשפטי שלה.

המבקשת טענה כי נוסדה לפני עשרות שנים, לא היתה מאוגדת כגוף רשום ובמהלך כשלושה עשורים הינה מנוהלת על ידי מר שאהין והיתה מוכרת בארץ ובחו"ל ושמה והמוניטין שלה היו לפניה. לטענתה, ביום 02/11/11 היא נרשמה אצל רשם העמותות והמייסדים הראשונים בחרו במר שאהין להמשיך בתפקיד הנשיא ובחרו בוועד המנהל 11 אנשים, אשר מכהנים בתפקידם עד היום, והחל מחודש ינואר 2012 ואילך הגיע מספר חבריה החדשים ל-107 חברים.

המבקשת טענה כי המשיב 4 שימש כמנכ"לה עד ליום 01/09/12, עת פוטר, בשל קשיים כלכליים. לטענתה, היתה למשיב 4 גישה חופשית למשרדיה ולאחר שעבודתו אצלה הופסקה הוא המשיך להגיע למשרדיה ולהשתמש במחשב, שרק לו היתה גישה אליו, ובמשך מספר שבועות נעלמה החותמת שלה והמשיבים עשו בה ובשמה שימוש.

המבקשת טענה כי המשיב 4 שמר לה טינה ואירגן סביבו אנשי עסקים מורדים ו/או עוינים לה במטרה לעשות מהפכה ולהדיח את מר שאהין מתפקידו כנשיאה. בחודש דצמבר 2012 החלה אותה קבוצה בדיונים עם מר שאהין לשם עריכת בחירות מוקדמות ועמדתו היתה שיש לערוך את הבחירות לאחר עריכת הבחירות לעיריית נצרת בחודש נובמבר או דצמבר 2013 וביום 20/02/13 החליטה האסיפה הכללית שלה על קיום בחירות ביום 04/12/13.

המבקשת טענה כי ביום 02/02/13 התפרסמה באינטרנט באתר Panet כתבה לפיה נערכו ביום 30/01/13 בחירות למבקשת בהן נבחר המשיב 1 לתפקיד נשיאה, המשיבים 2 ו-3 מונו כסגניו, המשיב 4 מונה כמנכ"לה והמשיב 5 ליועץ המשפטי שלה. לטענתה, באותו היום היא הודיעה לאיגוד לשכות המסחר בישראל, בין היתר, את דבר עריכת הבחירות והיותן בלתי חוקיות ובהמשך ביקשה ממנהל אתר idea4sites להתעלם מכל פניה בדבר חשיפת קוד הגישה לאינטרנט לאתר שלה. כמו כן, היא פרסמה הודעה לציבור הרחב וכן פורסמו כתבות באינטרנט ובעיתון אלסונארה בהן נאמר, בין היתר, כי לא נערכו אצלה בחירות וכי בחירת ומינוי המשיבים לתפקידים הנטענים אינם חוקיים והמשיבים אינם מייצגים אותה בכל דבר ועניין. לטענתה, הבחירות והמינויים שנעשו אינם חוקיים שכן, חלק מחבריה כלל לא ידעו על הבחירות ולא זומנו אליהן כדין ולא מלאו למשיב 1 שלוש שנות חברות בה והוא לא יכול היה להיבחר לתפקיד נשיאה.

המבקשת טענה כי מתקיימות בענייננו כל הנסיבות המצדיקות מתן צו מניעה זמני, שכן מבוקש צו שימנע המשך מעשים בלתי חוקיים שמטרתם השתלטות עליה שלא כדין ושינוי שלא כדין של המצב הקיים. לטענתה, יש לה עילת תביעה ראויה, שכן הבחירות והמינויים אינם כדין ובניגוד מוחלט לתקנונה ולדין, שכן הנהלתה לא החליטה על קיום בחירות מוקדמות לבחירת נשיא ביום 30/01/13; לא נערכו ולא נשלחו הזמנות לבחירות, הנשיא לא חתם על שום הזמנה ו/או הודעה לבחירות וככל שהיו הזמנות ו/או הודעות הן נעשו בחוסר תום לב; ככל שהתקיימה ביום 30/01/13 ישיבה של האסיפה הכללית לא היה בה מניין חוקי לבחירת נשיא; מי שבחר במשיב 1 לתפקיד נשיא לא קיים תנאי סף בלעדיהם אינו רשאי להשתתף בבחירות לנשיא; לא נבחרה ועדת בחירות ולא נוהל פרוטוקול; המשיב 1 אינו רשאי להגיש מועמדות לתפקיד הנשיא משלא מלאו לו 3 שנות חברות בה ו/או לא שילם דמי חבר בשלוש השנים שקדמו לבחירות; האסיפה הכללית לא כונסה כלל, כל שכן כדין ולכן הבחירות אינן כדין וממילא בחירת המשיב 1 לתפקיד נשיא ומינוי המשיבים לתפקידים האמורים אינם כדין, בטלים ו/או מבוטלים ו/או יש לבטלם.

המבקשת טענה כי חרף כל הפניות וההתראות ממשיכים המשיבים לפעול בשמה שלא כדין, למרות שנהיר להם כי "בחירתם" ו"מינויים" לתפקידים אצלה אינם חוקיים, נעשו ונעשים שלא כדין והינם בטלים ומבוטלים. לטענתה, המשיבים הטעו ומטעים את חבריה וכלל הציבור ופוגעים בה, בחבריה ובממלאי התפקידים בה וגורמים להם נזקים כבדים וכן לשמה הטוב ולמוניטין שלה ולקשריה עם לשכות המסחר בארץ, ברשות הפלסטינית ובחו"ל ומאידך, לא ייגרם שום נזק למשיבים אם צו המניעה יינתן והמצב הלא חוקי ייפסק.

טענות המשיבים:

המשיבים פירטו בתגובתם בהרחבה את השתלשלות העניינים עובר לקיומן של הבחירות ולאחריהן וטענו כי מר שאהין הינו הדמות הדומיננטית העומדת מאחורי הבקשה וטרונייתו נעוצה בהדחתו של המבקש ובחירתו של המשיב 1 למלא את תפקיד היו"ר שלה וכי יש לו "חשבון פתוח" עם המשיב 4, אותו הוא מבקש לסגור במסגרת הליך זה. אולם, לטענתם, לא ברור מדוע הוא בחר לפתוח חזית נוספת נגד המשיבים 2-3, אשר ממלאים כיום אותו תפקיד שמילאו בתקופתו.

המשיבים טענו כי ההחלטה על קיום אסיפה כללית ועל בחירות מוקדמות התקבלה כדין ובעצה אחת עם מר שאהין וכי הסתייגותו של מר שאהין בנוגע למועד הבחירות התקבלה, ועל סמך זאת נדחו הבחירות פעמיים: תחילה לאחר חג המולד ב-2012 ולאחר מכן לאחר הבחירות לכנסת. לטענתם, כל חברי הלשכה, הן אלו ששילמו דמי חבר והן אלו שלא שילמו אך גילו עניין בנעשה בה, ובכללם מר שאהין, קיבלו הזמנה לבחירות שנערכו ביום 31/01/13 לפי הוראות תקנון המבקשת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ