אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> התקבלה מרבית התביעה למזונות אשה וקטינים

התקבלה מרבית התביעה למזונות אשה וקטינים

תאריך פרסום : 21/06/2007 | גרסת הדפסה
תמ"ש
בית משפט לעניני משפחה בירושלים
6690-05
05/10/2006
בפני השופט:
שלמה אלבז

- נגד -
התובע:
פלונית ו - 3 אח' קטינים
עו"ד רון וינשטוק
הנתבע:
אלמוני
עו"ד פרימר דב ונפתלי שילה
פסק-דין

זוהי תובענה למזונות אישה ושלושה קטינים.

1.         התובעת 1 (להלן: "התובעת" או "האם") והנתבע, נישאו כדמו"י ביום 84... ומנישואים אלה נולדו להם 3 ילדים, הם התובעים 2 - 4, שהיו בעת הגשת התובענה כבני ... (להלן: "הקטינים").

2.         התובעים מתגוררים בדירה בת 5 חדרים, בשכונת ..., בירושלים, הרשומה על שם בני הזוג. על הדירה רובצת משכנתא, בהחזר חודשי בסך כ -  5,000 ש"ח לחודש. ביום 8.2.05 עזב הנתבע את דירת המגורים וכיום הוא מתגורר בדירה בשכירות חודשית. בסוף חודש ספטמבר 2005, עברה התובעת 3 להתגורר עם אביה ועל פי החלטתי מיום 27.2.06, המשמורת עליה נמצאת בידי הנתבע.

3.         בכתב התביעה טענה התובעת שחיי הנישואין של בני הזוג נקלעו למשבר כבר בשנת 2001, עת התגוררו בחו"ל. לטענתה, משפחת הנתבע הסיתה אותו כנגדה והנתבע הפעיל כנגדה אלימות פיזית ומילולית ושלט שליטה כלכלית מוחלטת. הנתבע לא התיר לתובעת לעשות שימוש בכרטיסי אשראי או במזומן והיא נאלצה לפנות אליו ולקבל אישורו לכל הוצאה שהוציאה (לרבות קניית מוצרי מזון), דבר שגרם לה להיות נתונה לחסדיו (סעיף 8 לכתב התביעה). עוד נטען שלאחר עזיבתו, הבטיח הנתבע לשאת בהוצאות החזקת הבית ובנוסף לשלם לידי התובעת סך 1,000 ש"ח בחודש. התובעת נאלצת לנהל דין ודברים עם הנתבע, בטרם יאות לשלם את התשלומים בהם התחייב והנתבע משלם בסופו של דבר את התשלומים, רק לאחר שהתובעת נאלצת להתחנן ועל כן היא חיה בחשש מתמיד מפני ניתוקים ומכתבי התראה.

4.         הנתבע הכחיש את טענות התובעת באשר להתנהגותו ולהתנהגות בני משפחתו והעלה טענות באשר להתנהגותה של התובעת כלפיו. עוד טען שהתובעת מבזבזת כספים ללא הבחנה, דבר שהביא ליצירת יתרת חובה ענקית בחשבון המשותף של בני הזוג. לטענתו, העדיפה התובעת להותיר בידי הנתבע את ניהול העניינים הכספיים, על מנת שתוכל להתעלם מהחובות שהולכים ותופחים. הנתבע טען שהוא משלם את כל הוצאות הבית ובנוסף מעביר לתובעת, מדי שבוע, 700 ש"ח לרכישת מזון.

 

5.         בדיון שהתקיים ביום 11.4.05, הסכים הנתבע לשלם, כמזונות זמניים, את מלוא תשלום המשכנתא (כ - 5,000 ש"ח, כולל חלקה של התובעת), סך 1,200 ש"ח לחודש, לכל קטין ו - 1,500 ש"ח עבור התובעת ובסה"כ 10,100 ש"ח. עוד הסכים הנתבע לממן את החוגים שהילדים השתתפו בהם באותה שעה. נקבע גם שבנוסף לסכום האמור, יסלק הנתבע את הוצאות החזקת הבית ובכלל זה מים, ארנונה, חשמל, טלפון וגז עד לתחילת תשלום המזונות הזמניים, ביום 1.4.05. ביהמ"ש נתן תוקף של החלטה להצעה זו, זאת בהסתמך על העובדה שעל הנתבע לשכור לעצמו דירה בה יוכל לארח את הילדים. התובעת דרשה גם מימון תשלום לפסיכולוג עבור התובעת 2 ובעניין זה הופנו הצדדים ליחידת הסיוע, אשר נתבקשה לבדוק אם יש צורך במימון פסיכולוג עבורה ואם לא ניתן להפנותה לשירות הציבורי. בהודעת יחידת הסיוע מיום 4.7.05, נמסר שהוסכם בין הצדדים שהטיפול עבור התובעת 2 ינתן במסגרת קופ"ח מאוחדת ולאחר תהליך אבחון ובהתאם לשיקול דעתם של המטפלים בקופ"ח, יוחלט אם מי מהתובעים 3 - 4 ישתלב אף הוא במסגרת זו.

לאחר שהתובעת 3 עברה למשמורת הנתבע, הופחתו המזונות הזמניים ב - 1,000 ש"ח לחודש, ראו החלטתי מיום 10.1.06 בבש"א 58461/05.

יכולתו הכלכלית של הנתבע

6.         הנתבע משמש כיום כמנכ"ל .... התובעת טענה שהשתכרותו הינה כ - 20,000 ש"ח ושבמסגרת עבודתו, נדרש הנתבע לטוס לחו"ל, בממוצע כ- 14 יום בחודש ומקבל ממקום עבודתו 100$ ליום, עבור הוצאות אש"ל. הואיל והוצאות הנתבע מוסדרות מראש, הוא אינו נדרש לעשות שימוש בכספים אלה והם מצטברים ומתוספים להכנסתו. לטענתה, נהג הנתבע להפקיד לחשבון הבנק המשותף סכומים לא מבוטלים, שמקורם, ככל הנראה, מכספי האש"ל האמורים.

            עוד נטען שמתוקף תפקידו הבכיר, נהנה הנתבע מאחזקת רכב מלאה ולעיתים נהנה משירותיו של נהג ברכב אחר, מאחזקת טלפון נייד, תשלום עבור קווי טלפון בבית, ארוחות על חשבון מקום העבודה ועוד.

7.         הנתבע טען שמשכורתו הינה בסך 18,500 ש"ח לחודש בלבד. לטענתו, החל לעבוד כמנכ"ל רק מחודש 7/04 ועד אז השתכר 9,000 ש"ח לחודש בלבד. על פי תלושי השכר שהוגשו, עולה שמיום שמונה למנכ"ל, בחודש 7/04, עמדה הכנסתו הממוצעת על סך כ -  24,000 ש"ח לחודש, לעומת הכנסה ממוצעת של 11,700 ש"ח לחודש, קודם למינוי. על פי אישור המעסיק, הגיעה הכנסתו הממוצעת של הנתבע, במהלך שנת 2005, לכ - 20,000 ש"ח. הואיל והמדובר בסכום נטו שהופקד לחשבונו והואיל וממשכרותו של הנתבע מנוכים גם ניכויי רשות, הרי שהכנסתו גבוהה יותר.

8.         לדברי הנתבע, הוא טס לחו"ל 5 ימים בחודש בלבד ובניגוד לטענת התובעת, עליו להשתמש בכספי האש"ל המשולמים לו ע"י מעבידו. על פי אישור שהמציא הנתבע, שולמו לו, במהלך שנת 2005, הוצאות אש"ל בסך 4,000 $. הנתבע המציא אישור ממקום עבודתו לפיו כספי האש"ל, אותם קיבל לצורך נסיעותיו בחו"ל, אינם בגדר הכנסה.

הנתבע הוסיף וטען שהוא מקבל רכב אחר ממקום עבודתו כאשר הרכב שלו נמצא בשימוש התובעת ואינו מקבל ארוחות ממקום עבודתו, למעט במקרים בהם הוא מארח תורמים.

9.         המסקנה העולה מן האמור היא שעד למינויו של הנתבע כמנכ"ל, עמדה הכנסתו הממוצעת על כ - 12,000 ש"ח לחודש ומיום מינויו היא עומדת על כ - 24,000 ש"ח לחודש. הנתבע העיד שבחודשים האחרונים התקשה לעמוד בהחלטת ביהמ"ש ונאלץ לקחת הלוואה. עוד הוסיף שלאחר שהוא משלם את דמי המזונות הזמניים, ואת יתר ההוצאות עבור הקטינים, הוא נותר עם יתרת זכות של 1,000 ש"ח בלבד (עמ' 19 למטה).

יכולתה הכלכלית של התובעת

10.        לטענת התובעת, היא הפסיקה לעבוד בשנת 1999, לפני הולדת התובע 4 ועד לידתו, עבדה כמורה לאירובי. לאחר הלידה, בשנת 2002, חלתה ולמעשה היא אינה עובדת ואין לה כל הכנסה. התובעת פירטה את המחלות השונות בהן לקתה ובין היתר, סרטן השד, אוסטאופורוזיס ומחלת ... נדירה. התובעת טענה שבשל מצבה הבריאותי המורכב, היא אינה יכולה לקבל טיפול תרופתי במחלת האוסטאופורוזיס, שעלול להחזיר את מחלת הסרטן ועל כן הטיפול היחיד הינו פעילות גופנית. עוד טענה שבשל מוגבלותה הפיזית, כושר עבודתה צומצם עד למינימום והיא נזקקת לעזרה באחזקת הבית. הנתבע הודה שהתובעת סבלה ממחלות שונות, אותן פירטה, אך טען שלמרות מחלתה היא מתעמלת כל יום בין 6 ל - 8 שעות וממשיכה לעשן סיגריות רבות. הנתבעת העידה שהיא מתעמלת פעמיים בשבוע, למשך 3 שעות בלבד. הנתבע הכחיש את טענות התובעת בנוגע לאי יכולתה לעבוד וטען שאין כל מניעה ליציאתה לעבוד, כמדריכת אירובי, כפי שעשתה עד שנת 1999.

11.        התובעת טענה שהחל מחודש 10/04, החלה בלימודי סוכנות תיירות והייתה אמורה לסיים לימודיה בחודש 10/05 ומצפה לעבוד במקצוע זה. בדיון מיום 27.2.06, טענה התובעת שכדי לסיים את הקורס, עליה להגיש "פרוייקט ענקי" שהיא צפתה להגישו בתוך כחודש. לדבריה, בשל גילה, יקשה עליה למצוא עבודה גם בתחום זה. בהחלטתי מאותו יום, הורתי לבני הזוג לגלות גמישות בכל הקשור להסדרי הקשר, על מנת לאפשר לתובעת להתחיל לעבוד.

12.        הנתבע טען שהתובעת הגישה טפסים לקבלת אחוזי נכות מהביטוח הלאומי אולם לא הכירו לה באחוזי נכות, מלבד 20% נכות, בגין כריתת השד ומהעובדה שהתובעת מתעמלת שעות רבות ביום, הסיק שהיא מסוגלת לצאת לעבוד. התובעת טענה שהיא מוכרת כנכה בשיעור 25%.

13.        הנתבעת העידה שבעת שעבדה כמדריכת אירובי בחו"ל, השתכרה סך 20 $ לשבוע. נוכח הכנסתו הגבוהה של הנתבע, אין משמעות כלכלית ממשית לעיסוקה של התובעת במקצוע זה.

14.        קצבת הילדים מהמוסד לביטוח לאומי הינה 474 ש"ח לחודש.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ