אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הקדש בית חינוך יתומים הכללי של העדה הספרדית בירושלים ואח' נ' בן שואף ואח'

הקדש בית חינוך יתומים הכללי של העדה הספרדית בירושלים ואח' נ' בן שואף ואח'

תאריך פרסום : 25/06/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום תל אביב - יפו
6857-04-12
18/06/2013
בפני השופט:
ישי קורן

- נגד -
התובע:
1. יצחק בן שואף
2. סוניה בן שואף

הנתבע:
הקדש בית חינוך יתומים הכללי של העדה הספרדית בירושלים (ע"ר)
פסק-דין

פסק דין חלקי

התובעת הגישה נגד הנתבעים תביעה לפינוי מן המושכר בו מחזיקים הנתבעים כדיירים מוגנים ברח' הקישון 4 בתל אביב. בצד תביעת הפינוי עותרת התובעת לסעד כספי בסך 100,000 ₪. הנתבעים מכחישים את טענות התובעת והגישו תביעה שכנגד בסך 200,000 ₪.

בדיון שהתקיים ביום 16/6/13 נמסרה לצדדים הצעת בית המשפט הבאה:

"מבלי שיש בכך כדי לקבוע עמדה באשר לתביעה העיקרית ובאשר לתביעה שכנגד, אני מציע לצדדים להסמיך את ביהמ"ש לפסוק על דרך הפשרה, לאחר סיכומים קצרים עפ"י אחת מן החלופות הבאות:

א.תשלום שישלמו הנתבעים לתובעת בגין חוב דמי השכירות שנצברו עד היום, כתנאי להמשך יחסי השכירות בנוגע למושכר במצבו כיום. זאת, בהתחשב בטענות הצדדים בתביעה העיקרית ובתביעה שכנגד, ועל יסוד מלוא הראיות שבתיק בית המשפט וסיכומי הצדדים, ובהתחשב בהוצאות משפט.

ב.תשלום שתשלם התובעת לנתבעים כנגד פינוי המושכר במצבו כיום, ואף זאת בהתחשב בכל טענות הצדדים, במסמכים שלפני ביהמ"ש ובסיכומי הצדדים. עפ"י חלופה זו סיכומי הצדדים יוגשו לאחר שבית המשפט ימנה מומחה מטעמו, אשר יקבע את שווי הנכס כפנוי ואת שווי דמי המפתח של הנכס. שכר המומחה במקרה כזה ישולם ע"י 2 הצדדים בחלקים שווים."

התובעת הודיעה על אתר כי היא מקבלת את הצעת בית המשפט, על פי החלופה השנייה, והוסיפה ומסרה כי אם יחליט בית המשפט להעניק לנתבעים סעד מן הצדק, כי אז מסכימה התובעת שיהא זה "סעד הפוך מן הצדק", דהיינו, פינוי הנתבעים מהמושכר כנגד תשלום שיקבע בית המשפט. הנתבעים ביקשו שהות למסור את עמדתם, באשר להצעה.

בסיום הדיון ניתנה בעניין זה ההחלטה הבאה:

"עד ליום 18.6.13 בשעה 11:00 יודיע ב"כ הנתבעים אם מקבלים הנתבעים את הצעת ביהמ"ש על פי החלופה השנייה. אם יקבלו הנתבעים את ההצעה ימנה ביהמ"ש שמאי מומחה מטעמו על מנת שיעריך את שווי המושכר כפנוי ואת שווי דמי המפתח של המושכר. במקרה כזה יישאו שני הצדדים בשכר השמאי בחלקים שווים. אם לא ישלם הנתבע את שכר השמאי תוך 7 ימים ממועד מינוי השמאי תהא התובעת רשאית לשלם את חלקו של הנתבע בשכר השמאי ולנכות סכום זה מסכום דמי הפינוי שייקבע בסופו של יום, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כדין ממועד התשלום.

כמו כן, במקרה שייקבע פינוי כנגד תשלום כי אז יבוצע הפינוי בתוך 6 חודשים מהיום. לנתבע תהא שהות מספקת להערכות, כשבמקביל יתקיימו ההליכים הדרושים לצורך קבלת השומה וסיכומי הצדדים, בהתאם למועדים שאקבע בעניין זה לאחר קבלת תשובת הנתבע. בכל מקרה הנתבע לא יידרש לפנות את המושכר אלא כנגד קבלת סכום דמי הפינוי. לשון אחרת, דמי הפינוי ישולמו לנתבע במעמד הפינוי וכנגד פינוי בפועל. מתוך סכום דמי הפינוי סך של 10% מן הסכום שייקבע תשלם התובעת לנתבע בתוך 30 יום מקבלת פסק הדין. "

היום, 18/6/13, התקבלה הודעת הנתבעים ולפיה מקבלים גם הנתבעים את הצעת בית המשפט על פי החלופה השנייה. להודעתם מצרפים הנתבעים בקשה לקבוע את מועד הפינוי ליום 30/1/2014 (בבקשת הנתבעים נכתב בטעות 30/1/2013), על מנת שיהיה סיפק בידי הנתבעים למכור את הסחורה שבמושכר.

בהמשך לכל האמור לעיל, אני מורה כך:

א.ניתן בזה תוקף של פסק דין חלקי להסכמת הצדדים. בהתאם לכך יפנו הנתבעים את המושכר כנגד תשלום דמי פינוי שיקבע בית המשפט על דרך הפשרה, לאחר קבלת שומה ולאחר הגשת סיכומי הצדדים. למען הסר ספק, כל אחד מהצדדים זכאי לאכוף את ביצוע פסק הדין על הצד שכנגד, לאמור: התובעת זכאית לאכוף את ביצוע הפינוי כנגד התשלום שייקבע, ומנגד, זכאים הנתבעים לאכוף על התובעת את ביצוע התשלום שייקבע, כנגד פינוי המושכר.

ב.הואיל ויש צורך בהשלמת הליכים שונים (קבלת שומה וסיכומי הצדדים) בטרם יינתן פסק דין סופי בתיק זה, אני רואה לקבל את בקשת הנתבעים בעניין מועד הפינוי. בהתאם לכך, מועד הפינוי יעמוד על 30/1/2014, ובלבד שעד למועד זה יינתן פסק הדין הסופי, והתובעת תשלם את הסכום שייקבע כנגד הפינוי. בעניין זה אציין, כי סך של 10% מסכום דמי הפינוי שייקבע תשלם התובעת לנתבעים בתוך 30 יום מקבלת פסק הדין הסופי. יתרת התשלום תשלם התובעת לנתבעים במעמד הפינוי וכנגד פינוי בפועל.

ג.עד למועד הפינוי בפועל יחולו על הצדדים כל החובות והזכויות אשר חלות עליהם לפי כל דין, ולפי הסכם השכירות, ובמיוחד התשלומים החלים על כל אחד מהצדדים.

ד.אני ממנה את השמאית רחל קראוזה ליתן חוות דעת בעניין שווי הבעלות ושווי דמי המפתח המלאים במושכר במצבו כיום, כפנוי, ובמכירה של מוכר מרצון לקונה מרצון. שני הצדדים ישאו בשכר השמאית בחלקים שווים. אם לא ישלם מי מהצדדים את חלקו בשכר השמאית בתוך 7 ימים מקבלת דרישת התשלום מהשמאית, יהא רשאי הצד שכנגד לשלם את חלקו של הצד האחר בשכר השמאית. הסכום ששולם ביתר ינוכה מסכום דמי הפינוי שייקבע בסופו של יום, או יוסף עליו, לפי העניין, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כדין ממועד התשלום. ב"כ הצדדים יעדכנו את בית המשפט עם ביצוע התשלום על פי דרישת השמאית, בצירוף אסמכתא לביצוע התשלום.

השמאית קראוזה מתבקשת להמציא את חוות דעתה לא יאוחר מיום 1/10/13.

ה.בתוך 7 ימים מקבלת חוות דעת השמאית, תמציא התובעת את סיכומיה ביחס לדמי הפינוי הראויים להשתלם לנתבעים, ובתוך 7 ימים מקבלת סיכומי התובעת ימציאו הנתבעים את סיכומיהם בעניין זה. לא יוגשו סיכומי תשובה.

עם קבלת סיכומי הנתבעים תעלה המזכירות את התיק ללשכתי למתן פסק דין סופי.

נקבע לתזכורת פנימית ליום 20/10/13.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ