אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטת ביניים בתיק א 58218/04

החלטת ביניים בתיק א 58218/04

תאריך פרסום : 28/07/2008 | גרסת הדפסה
א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
58218-04
03/03/2008
בפני השופט:
עינת רביד

- נגד -
התובע:
עמותת נזר ישראל מוסדות תורה וחסד
עו"ד אסולין
הנתבע:
1. עיזבון המנוח יצחק חיציק ז"ל
2. הלן קרפילובסקי
3. אלי צ'רס גרברז
4. לוסיאן סיאק
5. זאן ז'אק גרברז
6. שרה מריה גרברז
7. טוני סרג' ריצ'רד

עו"ד יצחק בן יצחק

החלטת ביניים לעניין מחיקת סעיפים מתצהיר עו"ד גובר

1.     מונחת בפני בקשת התובעת, המבקשת, למחיקת סעיפים מתצהיר העדות הראשית של עו"ד גובר אשר הוגש מטעם הנתבעים 2-7 (להלן: "הנתבעים").

2.     לטענת המבקשת, יש למחוק מתצהירו של עו"ד גובר את כל התייחסויות המצהיר לטענת הזיוף, אשר לגביה נקבע במספר הזדמנויות ע"י ביהמ"ש כי היא מהווה הרחבת חזית אסורה. וכי יש לקבוע כי המצהיר מנוע מלטעון טענות כנגד ההסכם, באשר טענותיו כנגדו כיום מהוות בבחינת "עדות כבושה" לאחר שהסתמך עליו בהליך אחר. עוד הוא מבקש  למחוק מתצהירו של עו"ד גובר טענה חדשה נוספת, לפיה פרע המנוח חלק מן הסכום עליו התחייב למבקשת, בהיותה הרחבת חזית אסורה. בנוסף מבקשת התובעת למחוק מהתצהיר את הפסקאות ו/או החלקים המפורטים בסעיפים  9-10 לבקשה, המתייחסים לסעיפים 3 ו- 4 לתצהיר וכן את סעיפים 5-12, 13 ג,ד,ה,ז ו-ח' לתצהיר, בשל היותם אוסף של טענות אשר אינן ידועות למצהיר מידיעה אישית ומהוות עדויות מפי השמועה ו/או הסברה ו/או הסקת מסקנות ו/או בשל היותם מאזכרים את טענת הזיוף המהווה הרחבת חזית אסורה.

3.     הנתבעים, המשיבים, הגישו תגובתם לבקשה בה נטען כי בהתאם להסכם הפשרה שבין הצדדים במהלך הדיון בבר"ע (מחוזי ת"א) 1203/07, אשר קיבל תוקף של החלטה ע"י כב' השופטת שרה ברוש מיום  10.1.08 (להלן: "הבר"ע") - תצהיר העדות הראשית של עו"ד גובר יתקבל במלואו כולל כל נספחיו לתיק ביהמ"ש דנא וכי שני הצדדים יהיו רשאים להעלות טענות לעניין חלקים בתצהירים שהוגשו מטעם הצדדים, שאינם מידיעה אישית של המצהיר " בחקירה נגדית או בסיכומים" ולא על דרך "הגשת בקשות, כתבי בי - דין וכד'".

כן טוענים המשיבים כי כפי שנקבע בבר"ע, הנתבעים לא יוכלו להעלות טענותיהם לעניין הזיוף, אך יוכלו להעלות טענות לעניין הסיבות והנסיבות שבעקבותיהם ביטל המנוח את מסמך התרומה עוד בחייו, שהרי ביטולו של מסמך התרומה הועלה על ידי הנתבעים מספר פעמים כבר בכתב הגנתם הראשוני.

עוד טוענים הנתבעים כי ביטול מסמך התרומה הוכר זה מכבר כטענת הגנה לגיטימית וגם נקבע כממצא עובדתי ברציו של פסק דין חלוט שניתן בערכאה שיפוטית מקבילה ואושר בפס"ד חלוט של ביהמ"ש המחוזי.

מוסיפים וטוענים הנתבעים כי עדותו של עו"ד גובר לעניין הזיוף אינה יכולה להיות עדות כבושה היות וניתנה בהזדמנות הראשונה, בתאריך שכב' ביהמ"ש דנא קבע למתן עדויות ההגנה.

הנתבעים מוסיפים וטוענים כי כבר ניתנה החלטה (ביום 13.12.06) בבקשה דומה שהגישו המשיבים למחוק סעיפים מתצהירי העדות הראשית של עדי התובעת, לפיה תצהירי התובעת יישארו בתיק על כנם כמות שהם, כאשר הטענות בדבר עדות שמיעה וכו' שמורות לנתבעים לשלב הסיכומים ולעת מתן פסק הדין, כאשר אז ישקלו קבילות העדויות ומשקלן.

4.     בתשובת המבקשת לתגובת המשיבים נטען כי סעיף 1 של ההסכמה אליה הגיעו הצדדים בדיון בבר"ע, לה ניתנה תוקף של החלטה, קובע מפורשות כי תצהירו של עו"ד גובר כולל דברים שאינם מידיעתו האישית ו/או שנוגעים לטענת הזיוף וכי הואיל ולטענות אלו לא התייחס בימ"ש קמא משום שפסל את התצהיר באופן גורף בשל עניין הייצוג, הוסכם כי המבקשת תהא רשאית להעלות טענות כנגד התצהיר או חלקים ממנו מהסיבות הנ"ל בפני בית המשפט דנא. לטענת המבקשת ברור כי דרך העלאת טענות המבקשת בפני בימ"ש דנא הינה בדרך של הגשת בקשה בכתב.

דיון והכרעה

5.     ראשית, מעיון בהסכם אליו הגיעו הצדדים במהלך הדיון בבר"ע (מחוזי ת"א) 1203/07, אשר ניתן לו תוקף של החלטה ע"י כב' השופטת שרה ברוש מיום  10.1.08 (להלן: "בר"ע) מצאתי כי בקשת המבקשת למחיקת סעיפים מהתצהיר הוגשה בהתאם להחלטה בבר"ע.

6.     באשר לבקשת המבקשת למחוק מתצהירו של עו"ד גובר את כל התייחסויות המצהיר לטענת הזיוף, הנני מקבלת את טענת המבקשת.

כבר נקבע ע"י בית המשפט המחוזי כי אין להרחיב את החזית בתיק זה בטענת הזיוף וזאת בהסכמת הצדדים בבר"ע. ועוד קודם לכן, נקבע בהחלטת בית המשפט המחוזי מפי כב' השופטת גנות כי עניין הזיוף "אינו עניין לתיק זה" וכי חקירת המשטרה לגבי "מסמך התרומה" אינה מעלה או מורידה לצורך קביעת תקפותו אשר תיקבע בבית המשפט (ראו גם החלטה מיום 31.10.07). אשר על כן, הנני מורה על מחיקת כל התייחסויות המצהיר לטענת הזיוף.

7.     באשר לטענת המבקש למחוק מתצהירו של עו"ד גובר טענה לפיה פרע המנוח חלק מן הסכום לתובעת, בהיותה הרחבת חזית אסורה וכן בהתייחס לטענות המבקשת למחיקת הפסקאות ו/או החלקים המפורטים בסעיפים  9-10 לבקשה המתייחסים לסעיפים 3 ו- 4 וכן את סעיפים 5-12, 13 ג,ד,ה,ז ו-ח' לתצהיר הבשל היותם אוסף של טענות אשר אינן ידועות למצהיר מידיעה אישית ומהוות עדויות מפי השמועה ו/או עדויות סברה והסקת מסקנות  - על מנת לייעל את הדיון ולאפשר מיצויו, הנני מורה כי תצהיר עו"ד גובר ביחס לטענות אלו יישאר על כנו. טענות התובעת בדבר היות סעיפים אלה בגדר הרחבת חזית אסורה, עדויות שמיעה, סברה והסקת מסקנות שמורות לתובעת לשלב הסיכומים כאשר בפסק הדין ישקלו קבילות העדויות ומשקלן וטענות התובעת בנוגע להן.

סוף דבר

דין הבקשה למחיקת כל נושא טענת הזיוף בתצהיר - להתקבל. אשר לסעיפים ולנושאים האחרים, הרי שהטענות כנגדם יטענו בסיכומים וההכרעה תהיה בפסק הדין.

אין הוצאות.

המזכירות תעביר ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום ‏כ"ו אדר א, תשס"ח (‏3 מרץ, 2008) בהיעדר הצדדים.

_____________

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ