אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק 4363/12

החלטה בתיק 4363/12

תאריך פרסום : 19/06/2012 | גרסת הדפסה
בש"פ
בית המשפט העליון
4363-12
12/06/2012
בפני השופט:
י' עמית

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ארז בן-ארויה
הנתבע:
1. אשרף אבו נאסר
2. וג'די סעיד
3. סוהיב אבו חוסיין

עו"ד לאוניד פרחובניק
עו"ד רמי שלבי
עו"ד בוריס שרמן
החלטה

           בקשה להארכת מעצרם של המשיבים בתשעים ימים לפי סעיף 62(א) לחוק סדר דין פלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), התשנ"ו-1996 (להלן: חוק המעצרים), החל מיום 8.6.2012 או עד למתן פסק דין בת"פ 17844-09-11 בבית המשפט המחוזי בחיפה.

1.        נגד המשיבים הוגש כתב אישום מתוקן לבית המשפט המחוזי בחיפה ביום 8.9.2011, המייחס להם שבעה אישומים שונים.

           למשיב 1 מיוחסות עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (ריבוי עבירות) לפי סעיף 499(א)(1) וסעיף 29 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: החוק); שידול לסחר ברכב גנוב לפי סעיף 413יא וסעיף 30 לחוק; סחר ברכב גנוב; תקיפת בת זוג בנסיבות מחמירות לפי סעיף 379 וסעיף 382(ב)(1) לחוק; ועבירת איומים לפי סעיף 192 לחוק.

           למשיב 2 מיוחסות עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (ריבוי עבירות); פריצה לרכב לפי סעיף 413 וסעיף 29 לחוק; חטיפה לפי סעיף 369 וסעיף 29 לחוק; שוד מזוין בנסיבות מחמירות לפי סעיף 402(ב) וסעיף 29 לחוק; חבלה במזיד לרכב לפי סעיף 413(ה) וסעיף 29 לחוק; סחר ברכב גנוב; קבלת חלק רכב גנוב לפי סעיף 413י וסעיף 29 לחוק; החזקה, נשיאה והובלת נשק והחזקת תחמושת ואביזרי נשק לפי סעיפים 144(א)+(ב) לחוק.

           למשיב 3 מיוחסות עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (ריבוי עבירות); פריצה לרכב; חטיפה; שוד מזוין בנסיבות מחמירות; חבלה במזיד לרכב; נהיגה בפסילה לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה; חבלה בכוונה מחמירה לפי סעיף 329(א(2) לחוק; שיבוש הליכי משפט לפי סעיף 244 וסעיף 29 לחוק; סחר ברכב גנוב; הפרת הוראה חוקית לפי סעיף 287 לחוק (ריבוי עבירות); וקבלת חלק רכב גנוב.

2.        על פי עובדות החלק הכללי בכתב האישום המתוקן, בסוף שנת 2011 קשרו המשיבים 3-1 קשר לגנוב ולסחור ברכבים.

           על פי האישום הראשון והשני, ביום 17.8.2011 הצטיידו המשיבים 2 ו-3 בכלי הנחזה לאקדח (להלן: הכלי). עובר לשעה 23:00 באותו היום, נהג המתלונן ברכב מדגם פוקוס ועצר בתמרור עצור בצומת אחיטוב (להלן: הצומת). באותה עת, הגיחו המשיבים 2 ו-3 ממקום מחבואם, רצו אל הרכב כשהם אוחזים בכלי, פתחו במשיכה מהירה את דלתות הרכב והתיישבו בו, כשאחד מהם דורך את הכלי ומצמידו לראשו של המתלונן. המשיבים 2 ו-3 הורו למתלונן להמשיך בנסיעה, תחת איומי הכלי, עד שהגיעו לאזור הסמוך לקיבוץ עין חורשים, שם משכו בכוח את המתלונן מן הרכב ונטלו תחת איומי הכלי את הטלפון הנייד שלו. המשיבים 2 ו-3 הותירו את המתלונן מחוץ לרכב ונמלטו בנסיעה מהירה עם רכב הפוקוס, הטלפון הנייד של המתלונן, כסף מזומן בסך 400 ש"ח, כרטיס דלקן, כרטיס אשראי, רישיונות נהיגה, רישיונות רכב, ומסמכים אישיים נוספים (להלן: הרכוש הגנוב). דקות אחדות לאחר מכן, דיווחו המשיבים 2 ו-3 למשיב 1 כי השיגו את הרכוש הגנוב והמשיב 1 הורה להם למכור את רכב הפוקוס לאדם שזהותו לא נתבררה.

           לאחר מכן, פנו המשיבים 2 ו-3 בסמוך לשעת חצות, אל איברהים גנאא'ים (להלן: איברהים) ואל אדם נוסף, והודיעו להם אודות רכב הפוקוס הגנוב. המשיבים 2 ו-3, איברהים והאדם הנוסף הלכו למקום המסתור בו הוסתר הרכב, מסרו לידי איברהים כפפות והורו לו לפרק את הקודן, אך הדבר לא עלה בידו. למחרת היום, הגיעו שוב המשיבים 2 ו-3 עם איברהים אל מקום המסתור, ואיברהים פגע במזיד בקודן ונטרל את פעולתו.

           בהמשך, ולצורך הסחר ברכב הפוקוס, מסר המשיב 2 לאיברהים את המפתחות לרכב הגולף שבבעלותו. איברהים נהג ברכב הגולף ככוח חלוץ והתבקש על ידי המשיבים 2 ו-3 להודיע ולהתריע בפני המשיב 3 אשר נהג אחריו ברכב הפוקוס - למרות שבאותה עת היה פסול לנהיגה - על הגעתם וקרבתם של גורמי משטרה בעת נסיעתם לכיוון מחסום ניצני עוז. עובר לשעה 17:00 הגיע איברהים למחסום, כשבמהלך הנסיעה הוא בקשר טלפוני רציף עם המשיב 3. במחסום זוהה הרכב ככלי רכב גנוב ונעצר על ידי ניידת משטרה. מייד לאחר מכן, רץ אחד השוטרים לכיוון רכב הפוקוס, נכנס דרך חלון הרכב עם פלג גופו העליון, במטרה להגיע אל מפתחות הרכב ולדומם את מנועו, כשהוא קורא "משטרה, אתה עצור". המשיב 3 התנגד למעצר, הטה את ההגה לכיוון השוטר, והאיץ את מהירות נסיעתו, כשהוא נוסע אל עבר המחסום, בעוד פלג גופו התחתון של השוטר אשר היה מחוץ לרכב, נמעך והתחכך בניידת המשטרה. המשיב 3 בנסיעתו המהירה גרר את השוטר מספר מטרים נוספים, עד שהשוטר נזרק מחוץ לרכב הפוקוס. כל זאת בכוונה להטיל בשוטר מום או לגרום לו לחבלה חמורה או להתנגד למעצר או לעיכוב כדין.

           המשיב 3 החל להימלט מניידת המשטרה בנסיעה מהירה ופרועה נגד כיוון התנועה, תוך שהוא מסכן עוברי אורח. השוטרים אשר פתחו במרדף אחר המשיב 3 לא הצליחו להשיגו מאחר שאיברהים נסע לפני השוטרים במכוון באיטיות ומנע מנידת המשטרה להוסיף ולרדוף אחר המשיב 3.

           המשיב 3 הגיע לטול-כרם, שם, בנוכחותו של איברהים, נמכר בצוותא רכב הפוקוס לאדם שזהותו לא נתגלתה, תמורת 4000 ש"ח. המשיב 3 נכנס לרכב הגולף, בו נהג איברהים, והורה לו כי אם יעצרו על ידי גורמי האכיפה ימסור גרסה שקרית, לפיה מקור הכסף בשכר עבודה.

           בסמוך לשעה 19:15, בעת שנסעו המשיב 3 ואיברהים בדרכם חזרה, הגיעו השניים למחסום תאנים, ורכבם זוהה על ידי המשטרה. בחיפוש שנערך ברכב נמצא סכוף כסף מזומן בסך 3,800 ש"ח, ועוד 100 ש"ח במכנסיו של איברהים. כשנשאל איברהים על מקורו של הכסף, ענה, בהתאם להוראותיו של המשיב 3, כי מקור הכסף הינו בשכר עבודה.

3.        על פי המתואר באישום השלישי והרביעי, ביום 27.7.2011, הורה בית משפט השלום לתעבורה בחדרה, במסגרת מ"ת 7139-07-11, בדיון שנערך בנוכחות המשיב 3, כי המשיב 3 ישהה בתנאי מעצר בית מלא בביתו אשר בבאקה-אל-גרביה, בפיקוח והשגחה של מר נור גנאים עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו (להלן: ההוראה החוקית).

           בתאריך 18.8.2011 הפר המשיב 3 את ההוראה החוקית בכך ששהה סמוך לשעה 17:00 מחוץ לביתו, סמוך למחסום תאנים. מאוחר יותר באותו יום הפר המשיב 3 בשנית את ההוראה החוקית בכך ששהה עובר לשעה 19:15 מחוץ לביתו, סמוך למחסום תאנים. בנוסף, המשיב 3 הפר את ההוראה החוקית הנ"ל גם ביום 20.8.2011 בסמוך לשעה 00:10, בכך שנהג ברכב הגולף בעיר חדרה, כשהמשיב 2 יושב לצידו. ניידת משטרה סימנה למשיב 3 לעצור את הרכב, ומשהמשיב לא נענה, חסמה המשטרה את הרכב באמצעות הניידת. בחיפוש שנערך ברכב הגולף נמצאה לוחית רישוי גנובה של רכב מזדה (להלן: חלק של הרכב).

4.        על פי המתואר באישום החמישי והשישי, ביום 21.8.2011 קשרו המשיבים קשר עם אחרים לבצע פשע באמצעות נשק חם. עובר לשעה 20:30 התקשר המשיב 1 למשיבים 2 ו-3 והורה להם להגיע בדחיפות לביתו בחיפה בלווית אנשים נוספים, וכשבאמתחתם נשק חם. בשעה 21:40 לערך, הגיעו המשיבים 1 ו-2 ברכב הגולף אל ביתו של המשיב 1, ובחלוף דקות אחדות יצאו מביתו של המשיב 1 חזרה לכיוון רכב הגולף. בשעה 21:55, במסגרת פעילות משטרתית אשר בוצעה בביתו של המשיב 1, בוצע חיפוש בגופו של המשיב 2 לאחר שנאמר לו כי הוא עצור. המשיב 2 התנגד לחיפוש ונאבק בשוטרים. במהלך החיפוש נמצא על גופו של המשיב 2 אקדח 9 מ"מ, ובתוכו מחסנית מלאה ב-14 כדורי אקדח (להלן: הנשק 2).

           בהמשך, ועל פי צו, נערך חיפוש במתחם ביתו וחצרו של המשיב 2 ונתפסו המוצגים הבאים: ארגז פעולה צה"לי ובתוכו 3 קופסאות כדורי אקדח 9 מ"מ כשבכל קופסת כדורים 50 כדורי אקדח, ובסך הכל 150 כדורי אקדח 9 מ"מ; גרב לבנה ובה מחסנית 9 מ"מ טעונה בכדורי אקדח; ושקית שקופה ובתוכה 9 כדורי אקדח 9 מ"מ. (להלן: תחמושת ואביזרי נשק).

5.        על פי המתואר במסגרת האישום השביעי, עובר ליום 13.8.2011, הכה המשיב 1 את בת זוגו (להלן: בת הזוג), בכך שסטר בפניה מספר פעמים.

           בנוסף, ביום 13.8.2011, סמוך לשעה 6:15 איים המשיב 1 על בת זוגו באומרו כי עליה "להגיד תודה שלא שבר לה את הידיים והרגליים". המשיב 1 המשיך לאיים על בת זוגו כשהוא מוסיף כי כאשר הוא מצווה עליה לבוא, עליה לעשות כן באופן מיידי וללא שאלות.

6.        הליכי המעצר (כב' השופט רון שפירא): בד בבד עם הגשת כתב האישום הגישה המבקשת בקשה למעצר המשיבים עד תום ההליכים המשפטים. בדיון ביום 8.9.2011, נעתר בית המשפט לבקשת הסניגורים לדחיית הדיון לצורך לימוד החומר והאריך המועד להוצאת תעודת חיסיון. בדיון שהתקיים ביום 4.10.2011, טענו הצדדים במישור הראיות לכאורה, והסניגורים ביקשו לדחות את הדיון בטענה שטרם קיבלו את כל חומר החקירה. בית המשפט דחה את הדיון ליום 15.11.2011, והאריך בשנית את המועד להוצאת תעודת החיסיון.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ