אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק תע"א 7144-07

החלטה בתיק תע"א 7144-07

תאריך פרסום : 03/10/2011 | גרסת הדפסה
תע"א
בית דין אזורי לעבודה תל אביב - יפו
7144-07
10/07/2011
בפני השופט:
רוית צדיק

- נגד -
התובע:
יצחק רוסו
עו"ד יוסי כץ
הנתבע:
1. "סלע" חברת שיכון בע"מ
2. הסתדרות העובדים הלאומית בישראל -

החלטה

1.         בפני בקשה לגילוי מסמכים ספציפיים  וזאת לאחר שבין הצדדים התקיים הליך גילוי ועיון במסמכים.

2.         הבקשה מוגשת ע"י יצחק רוסו - התובע והנתבע שכנגד (להלן המבקש) כנגד הנתבעות והתובעות שכנגד- "סלע" חברת שיכון בע"מ והסתדרות העובדים הלאומית (להלן- המשיבות ו/או סלע ו/או ה.ע.ל , בהתאמה).

3.         הבקשה לגילוי ועיון מתייחסת לארבעה סוגי מסמכים בהם אדון אחד לאחד:

•           מסמכים נוספים הקשורים לחברת פורמדיה.

•           הקלטות ישיבות הועד המנהל של ה.ע.ל.

•           עיון בתלושי שכר של בעלי תפקידים במשיבות.

•           עיון בדו"ח החוקר הפרטי.

4.         מסמכים נוספים הקשורים לחברת פורמדיה - בעניין זה טוען המבקש כי המשיבות סרבו להציג בפניו מסמכים הנמצאים ברשותם, אשר יש בהם כדי להצביע על מהות הכספים שהוצאו באמצעות חברת פורמדיה לצרכי פרסום, וכן את כל המסמכים הנמצאים ברשותה ושצורפו לקבלות ההוצאות שבגינן נתבע המבקש. המסמכים המבוקשים הינם מסמכים חיוניים להוכחת הגנתו. מנגד טענו המשיבות כי למבקש הועברו כל המסמכים שנמצאו במשרדי המשיבות הקשורים להתקשרות עם חברת פורמדיה.

5.         לתגובת המשיבות צורף תצהיר מאת יאיר שלם - מנכ"ל ה.ע.ל (להלן- יאיר שלם) ממנו עולה כי המשיבות לא איתרו מסמכים נוספים הקשורים להתקשרות עם חברת פורמדיה לרבות המסמכים המבוקשים לעיל . עוד הוצהר כי המשיבות ערכו חיפוש מקיף ויסודי במשרדיהן והמסמכים שהועברו נמסרו זה מכבר למבקש. (סעיפים 4-6 לתצהירו של מר יאיר שלם).

6.         הלכה פסוקה וידועה היא כי אם הצהיר בעל דין שאין בידיו מסמך פלוני , לא יוצא כנגדו צו לגילוי מסמכים, שכן אין הוא יכול לגלות מה שאין בידיו. ראה- י. לובוצקי, " סדר הדין במשפט העבודה". הוצאת ניצן מהדורת 2011 , פרק 11 עמ' 11 והאסמכתאות שם).

7.         לאור האמור הבקשה לגילוי מסמכים נוספים הקשורים לחברת פורמדיה, נדחית.

8.         הקלטות ישיבות הועד המנהל של ה.ע.ל -  המבקש טוען כי המשיבות התחמקו ממסירת הקלטות בטענה שאינן ברשותן ונלקחו על ידי המשטרה. אף אם טענה זו נכונה היה על המשיבות למסור למבקש את המסמכים אשר הותירה המשטרה בידיהן וכן רשימה של קלטות ומסמכים שנלקחו ע"י המשטרה, רשימה המצויה בידי המבקש. מנגד טענו המשיבות כי הקלטות של ישיבות ועד המנהל נלקחו ע"י המשטרה במסגרת החקירה שהתנהלה. בידי ה.ע.ל  נותרו 3 הקלטות בלבד אשר הדיונים בהם עוסקים בנושאים שאינם רלבנטים למבקש. לתגובה צורף כנספח א' אישור המשטרה בעניין זה .

9.         לתגובה צורף כאמור נספח א' מסמך מיום 11.4.07 בחתימת רס"ן ערן בוחניק העולה בקנה אחד עם טענת המשיבות על פיהן המשטרה קיבלה מה.ע.ל קלטות שמע ופרוטוקולים ועד מנהל וביניהם 20 קלטות שמע ע"פ רשימה מצורפת, וכן פרוטוקולים ועד מנהל בשנים 2002-2005 (3 קלסרים). למסמך צורפה רשימה המתארת את סוג הישיבה, תאריך ומספר הקלטות. לאור האמור ומשהנני סבורה כי אישור זה ממצה את כל בקשות המבקש ממנו עולה כי המסמכים אינם ברשות המשיבות, הבקשה לגילוי הקלטות נדחית.

10.        עיון בתלושי שכר של בעלי תפקידים במשיבות - במסגרת בקשתו הסכים המבקש להסתפק בחשיפת משכורתו החודשית המלאה והמדויקת של יושב ראש הסתדרות העובדים הלאומית בשנים 2007-2008 וכן בקבלת תצהיר עלות שכרם של בכירי ה.ע.ל וחברות הבת - מנכ"ל ה.ע.ל , יו"ר סלע ו/או מנכ"ל סלע תוך פירוט עלות שכרם הכוללת של עובדים הממלאים את תפקידו של המבקש או תפקידים מקבילים. לטענת המבקש מסירת הנתונים הינה חיונית על מנת שיוכל להוכיח את טענות ההגנה בפני התביעה שכנגד. כמו כן נטען כי  הדבר יאפשר לבית הדין להכריע בשאלות השנויות במחלוקת. מנגד התנגדו המשיבות לבקשה מאחר ואין כל אפשרות למנוע זהות בעל התפקיד המדובר ויש בכך פגיעה משמעותית בפרטיותם של אותם עובדים, ללא כל הצדקה. עוד נטען כי אין כל רלוונטיות לשכרם של נושאי תפקיד בה.ע.ל ובסלע כיום,  כאשר ההנהלה התחלפה ונפח הפעילות אינו דומה כלל לנפח הפעילות בתקופת המבקש באופן שלא ניתן ללמד מנתונים אלה דבר בנוגע לתקופה הרלוונטית לכתב התביעה. בנוסף נטען כי יש לדחות הטענה כי חשיפת נתוני השכר הינם נתונים המפורסמים לכלל הציבור - אף אם נתונים אלה חשופים לביקורת מבקר המדינה, אין המשמעות כי חשופים הם בפני כולי עלמא. המשיבות מנועות מלגלות מסמכים אלו מכח חוק הגנת הפרטיות התשמ"א ומכח סעיף 7(א) לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו.

11.         הלכה ידועה היא כי:

"מדיניותם של בתי הדין לעבודה היא להרשות גילוי מסמכים הנחוצים כדי להגיע לחקר האמת, מתוך שמירה על איזון האינטרסים שבין בעלי הדין. המבחן המרכזי אם להתיר או לסרב את הגילוי הוא "מבחן הרלבנטיות" ("מבחן הזיקה") תוך שקילת מידת הפגיעה, האי נוחות וההכבדה על הצד המגלה ושל צדדים שלישיים...המבחן המרכזי להתרת גילוי מסמכים שיש להם זיקה לצד ג' , הוא שאלת הזיקה של אותם המסמכים לעניין העומד לדיון בבית הדין, ומידת הנזק שיגרם לצד ג' אם יגולה המסמך" (י. לובוצקי, שם, שם, בעמ' 8 והאסמכתאות שם).

12.        כעולה מתצהירו של יאיר שלם אשר צורף לתגובה, אין כל רלוונטיות לשכרם של נושאי תפקידים במשיבות היום שכן ההנהלות התחלפו ונפח הפעילות אינו דומה לנפח הפעילות בתקופת עבודת המבקש. (ראה סעיף 9 לתצהיר)

13.        בנסיבות אלה כאשר מחד, רלוונטיות הפרטים אודות שכר אותם עובדים קרי  מבחן הזיקה מוטל בספק, נוכח פרק הזמן שחלף מיום שביצע התובע את התפקיד ועד היום ומאידך הפגיעה בפרטיות צדדים שלישיים הינה ודאית שעה שעסקינן בשני עובדים בלבד אשר ברי כי חשיפת שכרם נוכח תפקידם תוביל לגילוי זהותם ולאור ההלכות שהותוו בבתי המשפט בכלל, ובבתי הדין בפרט, באתי לכלל מסקנה כי אין להתיר את הגילוי המבוקש.

14.        אשר לבקשה לגילוי משכורתו החודשית והמדויקת של יו"ר ה.ע.ל בשנים 2007-2008, משהמבקש לא שימש כיו"ר ה.ע.ל לא ברורה רלבנטיות הפרטים והצורך בגילוי בפרט כאשר מעברו השני של המתרס קיימת פגיעה ברורה בנתונים אישיים של צד שלישי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ