אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק תא"ק 35682-10-11

החלטה בתיק תא"ק 35682-10-11

תאריך פרסום : 15/11/2011 | גרסת הדפסה
תא"ק
בית משפט השלום הרצליה
35682-10-11
09/11/2011
בפני השופט:
ד"ר שאול אבינור

- נגד -
התובע:
1. יעקב לארי
2. שמואל ראובן

הנתבע:
1. רונן דוידי
2. בנימין בני חדד

החלטה

1.                  לפניי שתי בקשות למתן צו מניעה זמני, אשר הוגשו אגב תובענה בסדר דין מקוצר לפינוי ולסילוק יד ממקרקעין (להלן - התובענה העיקרית):

הבקשה הראשונה, שהוגשה ביום 25.10.11 (בקשה מס' 1), היא בקשה למתן צו מניעה זמני אשר יורה למשיבים להפסיק באופן מיידי את כל העבודות להקמת בית הקפה בשטח נשוא התובענה העיקרית (להלן - השטח שבמחלוקת).

הבקשה השנייה, שהוגשה ביום 2.11.11 (בקשה מס' 3), היא בקשה למתן צו מניעה זמני שיורה למשיבים להימנע מלקיים כל פעילות עסקית של בית הקפה בשטח שבמחלוקת (להלן ביחד - הבקשות).

2.                  הבקשה הראשונה הוגשה נגד משיבים 1 ו-2 בלבד, ובמעמד צד אחד בלבד. ואולם, כאמור בהחלטה מיום 26.10.11 לא ניתן צו במעמד צד אחד, אלא נקבע דיון במעמד הצדדים. בין לבין הוגשה הבקשה השנייה, וכן בקשה מטעם משיבים 3 ו-4 להצטרף כנתבעים לתובענה העיקרית ומשיבים לבקשות, בקשה אשר נתקבלה כאמור בהחלטה מיום 3.11.11.

3.                  בפתח הדברים מן הראוי להעיר, כי אין במקרה דנא זהות אינטרסים בין המשיבים 1 ו-2 לבין המשיבים 3 ו-4. יחד עם זאת, לצרכי הבקשות דנא, כאשר ממילא טיעוניהם של המשיבים הינם דומים, אין מקום להידרש לאבחנות שביניהם.

א.         תיאור השטח שבמחלוקת והשימוש בו, בהתאם לעובדות שנתבררו לפניי:

4.                  המבקשים ומשיבים 1 ו-2 הם בעלי זכויות בחלקת מקרקעין גדולה, בשכונת פלורנטין בתל-אביב, שבה שותפים רבים נוספים, ב"מושאע", דהיינו: בשותפות בה אין לשום שותף חלק מסוים במקרקעין (כאמור בהוראות סעיף 27 חוק המקרקעין, תשכ"ט-1969).

5.                  חלקיהם של המבקשים ומשיבים 1 ו-2 בחלקה האמורה הינם קטנים-יחסית, וכל אחד מהם מחזיק בחלק (המכונה בבקשות "דירה") של מבנה המצוי על החלקה, ברח' אברבנאל 56 (להלן - המבנה והרחוב, בהתאמה).

6.                  התיאור להלן של המבנה, של חלקי הצדדים בו והשימושים שהם עושים בהם ייעשה בהתאם למסקנותיי על פי הראיות שהובאו לפניי, בהתחשב בעובדה שמדובר בבקשות לסעד זמני. יובהר עם זאת, כי מעבר לעדויות שנשמעו לפניי, גם הוצגו - על ידי כל הצדדים - תמונות רבות ושרטוטים של המבנה ושל סביבתו. ב"כ המבקשים אף הגיש סרט בתקליטון, שלא ניתן לצפות בו במחשב בית המשפט, אך מכל מקום יש בתמונות הרבות שהוגשו כדי לאפשר התרשמות טובה מהמקום.

7.                  חלוקת המבנה הינה מעט מורכבת, כנראה משום שמדובר במבנה ישן, אך באופן כללי ניתן לתאר את חלקו של מבקש 1 כמצוי בצד הצפוני-מערבי של המבנה; את חלקם של המשיבים 1 ו-2 כמצוי במרכז המבנה ובמזרחו, דהיינו: בחזית המבנה לכיוון הרחוב; ואת חלקו של מבקש 2 כמצוי בצידו הדרומי של המבנה.

8.                  המבקשים ומשיבים 1 ו-2 אינם מתגוררים במבנה ואינם מחזיקים בו, אלא משכירים את חלקיהם לאחרים. חלקו של מבקש 1 במבנה, אותו קיבל בירושה מאביו המנוח, מושכר מזה שנים רבות למר משה שלום, בהתאם להסכם שנערך עוד עם אביו המנוח של מבקש 1. מר שלום מפעיל במקום מפעל לפוליטורה, כאשר לטענת מבקש 1 החלק אותו הוא משכיר למר שלום משמש כמחסן בלבד.

9.                  חלקו של מבקש 2 במבנה, בו גם הוא רכש את הזכויות לפני שנים רבות, שימש לטענת המבקשים בעבר כנגרייה. כיום, החלק האמור מחולק לכמה יחידות דיור (להלן - יחידות הדיור), אותן משכיר מבקש 2 לדיירים-שוכרים שונים.

10.              משיבים 1 ו-2 רכשו את זכויותיהם, בחלקם במבנה, לפני כארבע שנים, אך קיבלו בו חזקה רק בשנת 2010. חלק זה של המבנה הושכר בעשור האחרון, על ידי בעלי הזכויות הקודמים, למר אבי חלילי, אשר ניהל בו אולם תצוגה ונגרייה. לאחרונה, בהתאם להסכם שכירות מיום 27.7.11, הושכר חלק זה למשיבים 3 ו-4 על ידי משיבים 1 ו-2.

11.              בחזית המבנה לכיוון הרחוב קיימת חצר, בשטח של כ-60 מ"ר, שהכניסה לחלקיהם השונים של המבקשים ומשיבים 1 ו-2 במבנה נעשית דרכה (להלן - החצר). חלקה הצפוני של החצר משמש ככניסה לחלקו של מבקש 1 במבנה ולעסק הפוליטורה (להלן - הכניסה הצפונית). בחלקה הדרומי של החצר נבנה, לפני שנים, שביל מרוצף, המשמש כשביל גישה ליחידות הדיור (של מבקש 2; להלן - שביל הגישה).

12.              חלק החצר שבין הכניסה הצפונית לבין שביל הגישה, המהווה את רוב שטח החצר (הגם שלא צורפה מדידה בעניין), היה עד לאחרונה משטח עפר ריק, ששימש כמגרש חניה לבאי המבנה ולכל המזדמן למקום. שטח זה הוא השטח שבמחלוקת.

13.              לטענת משיבים 1 ו-2, השטח שבמחלוקת היה מאז ומתמיד בשימושם הבלעדי של בעלי הזכויות בחלק המבנה, שהיום הוא שלהם. מר חלילי העיד על כך מטעמם, הגם שמסר כי למרות זאת הרשה לכל דכפין לחנות במקום.

14.              לטענת משיבים 1 ו-2, כאשר הם קיבלו את החזקה בחלקם במבנה, חנתה בשטח שבמחלוקת משאית ישנה, שבגלגליה כבר לא היה אוויר. לפיכך, הם הוציאו אותה מהמקום, ולאחר מכן - עוד בחודש דצמבר 2010 - הקיפו את השטח שבמחלוקת בעמודים על מנת למנוע כניסה אליו (ר' בפרוטוקול, בעמ' 8 ואילך).

15.              עוד יש לציין, כי בקצה החלק הדרומי של השטח שבמחלוקת, בקצה שביל הגישה, ישנה כניסה נוספת לחלקו של מבקש 1 (להלן - הכניסה הנוספת), שלצידה מבנה חיצוני של שירותים - כפי שהיה קיים בבתים הישנים - המחולק לשניים: חלקו האחד שייך למבקש 1 וחלקו האחר למשיבים 1 ו-2. על פי טענת המשיבים, שלא נסתרה, מר שלום אינו עושה שימוש בכניסה הנוספת מזה שנים רבות. יתר על כן, מבנה השירותים של מבקש 1 נאטם בבלוקים, לפני שנים, ולא נעשה בו כל שימוש.

16.              לא הובאו לפניי ראיות כלשהן לשימוש ממשי שעשו המבקשים, או מי מטעמם, בשטח שבמחלוקת בשנים האחרונות. מבקש 2 לא הגיש תצהיר ואף לא התייצב לדיונים. ב"כ המבקשים טען כי הדבר נעשה בשל בעיות בריאות, אך לא הוצגו לפניי אישורים רפואיים; ומכל מקום אין בכך כדי לשנות את העובדה שלא הובאה ראייה מטעמו של מבקש 2 אודות שימוש כלשהו בשטח שבמחלוקת, כאשר, כזכור, שביל הגישה ליחידות הדיור שהקים אינו חלק משטח זה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ