אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק ת"ת 9233-12-12

החלטה בתיק ת"ת 9233-12-12

תאריך פרסום : 26/08/2013 | גרסת הדפסה
ת"ת
בית משפט השלום בתל אביב - יפו
9233-12-12
24/02/2013
בפני השופט:
הרשם הבכיר אבי כהן

- נגד -
התובע:
ישי גבריאל שריקי
הנתבע:
רבקה בן שושן
החלטה

בפניי התנגדות לביצוע תביעה על סכום קצוב של 4,300 ש"ח בתיק הוצל"פ 0182248120.

יצוין כי ההתנגדות הוגשה במועד ולפיכך ההליכים בתיק ההוצל"פ מעוכבים.

ביום 5.2.13 נערך בפניי דיון בהתנגדות, כאשר במהלך הדיון נחקרה הנתבעת על תצהירה התומך בהתנגדות ובתום הדיון הוחלט על הגשת סיכומים בכתב.

שני הצדדים הגישו סיכומיהם בכתב.

לאחר שעיינתי במסמכי ובטענות הצדדים וכן נתתי דעתי לממצאי חקירת הנתבעת בפניי, אני מוצא לקבל את ההתנגדות, ללא תנאי, תוך דחיית טענת התובע לפיה עסקינן ב"הגנת בדים".

בכתב התביעה פורטה עסקה שנעשתה בין הצדדים, שלפיה שכרה הנתבעת מהתובע שירותי הסעה מלימוזינה, לצורך חתונתה, במחיר של 4,300 ש"ח, שהינו סכום התביעה. נטען בכתב התביעה, כי הנתבעת לא הודיעה לתובע על ביטול החתונה בהתאם להוראות סעיף 7 להסכם שנעשה בין הצדדים (סעיף שלפיו אם הנתבעת הייתה מבטלת את הזמנת השירותים בתוך שבוע מיום חתימת ההסכם כי אז הייתה פטורה מכל תשלום, כאשר ביטול במועד מאוחר יותר יחייב אותה בתשלום מלוא המחיר), וכי התובע גילה, ביוזמתו, רק ביום החתונה המיועד על כך שהחתונה בוטלה ועל התייתרות מתן השירותים על-ידו.

הנתבעת, בתצהירה, מציגה גרסה עובדתית שונה לחלוטין. הנתבעת טוענת, כי "העובדות המפורטות בכתב התביעה לוקות בטענות כזב ובדיה", וכי הודיעה לתובע בסמוך למועד ביטול החתונה (כחודש וחצי לאחר חתימת ההסכם בין הצדדים וכחמישה חודשים בטרם מועד החתונה) על ביטול החתונה ועל ביטול ההסכם והוא, באדיבותו, הודיע על הסכמתו לביטול, "ללא חיוב כספי נגרר לדבר".

במהלך הדיון הנ"ל בפניי נחקרה כאמור הנתבעת על תצהירה. לא ניתן לומר בשום אופן כי גרסתה העובדתית של הנתבעת קרסה בחקירתה. הנתבעת אמנם לא צירפה הוכחות חפציות לטענתה כי שוחחה עם התובע בסמוך למועד ביטול ההסכם, אך בדיון בהתנגדות (למעשה בקשת רשות להתגונן) אין בוחנים ראיות, אין קובעים ממצאים וגם אין שואלים איך יעלה בידי הנתבעת להוכיח טענותיה במשפט. די לנתבעת לטעון טענותיה בתצהיר, ואם התצהיר לא קורס, הוא מוחזק בחזקת אמת בשלב דיוני זה. הנתבעת חזרה בעקביות בחקירתה על גרסתה שבתצהירה, וזו לא נסתרה.

התובע טוען כי בראיה שהציג לנתבעת במהלך החקירה (פלט שיחות שמראה לכאורה כי התובע התקשר לטלפון הנייד של הנתבעת ביום החתונה המיועדת) יש כדי לסתור את גרסת הנתבעת. אין בידי לקבל טענה זו. כאמור, אנו לא נמצאים בשלב ההוכחות, ולכן הדיון אינו ראייתי, ולכן גם לא ניתן לקבל את טענת התובע המרכזית לפיה אין היגיון בטענת הנתבעת נוכח כך שהתובע התקשר אליה עפ"י הפלט הנ"ל. ראשית, פלט זה לא יכול להתקבל כראיה ואף לא כמוצג בשלב דיוני זה, ושנית, הנתבעת ממילא מכחישה את הטענה ששוחחה עם התובע ביום חתונה המיועד, ומחלוקת עובדתית קשה זו מחייבת שמיעת ראיות במשפט וקביעת ממצאים, בין היתר בשאלות של מהימנות.

הנתבעת העלתה בדיון גם טענה משפטית חדשה לפי דיני הגנת הצרכן (טענה שלפיה הוראות סעיף 7 הנ"ל עומדות בסתירה לתקנות הגנת הצרכן, לפיהן עמדה לה זכות ביטול העסקה עד 7 ימים לפני יום מתן השירות), ובשל כך שהתובע הופתע מטענה זו וטען להרחבת חזית אסורה, סיכמו הצדדים גם בנקודה זו. אני לא סבור שמדובר בטענה מרכזית ואני סבור שהטענה המרכזית היא טענת הנתבעת כי סוכם, בפועל ובאופן ברור, בין הצדדים על כך שהעסקה מבוטלת ועל כך שהתובע לא יקבל דבר מהנתבעת. זוהי הטענה המרכזית שיש לבררה. אם טענה זו תתקבל, ממילא יתייתר הצורך לדון בטענה מכוח דיני הגנת הצרכן, ואם היא לא תתקבל, ממילא לא תעמוד לנתבעת הגנת הצרכן הנ"ל, שכן הגרסה הנגדית (של התובע) היא שביטול העסקה נעשה ביום מתן השירות המיועד. מכל מקום, מדובר בטענה משפטית, שברגיל ניתן להרשות להעלותה גם בשלבים דיונים מאוחרים יותר, וההפתעה שהוסבה לתובע רופאה בכך שהוא קיבל הזדמנות להגיש סיכומים בכתב בהם יכול היה להתמודד עם הטענה. אני מתיר אפוא, לצורכי שלב דיוני זה לפחות, העלאת הטענה מכוח דיני הגנת הצרכן. לפי טענה זו, לכאורה, הסעיף עליו מתבסס התובע אינו חוקי, שכן מתנה על הוראות התקנות. סבורני שאין להכריע בשלב זה אם התקנות אכן חלות (בשים לב לטענות בדבר היעדר תחולתן), והדבר יוכרע, במידת הצורך, בהמשך.

לסיכום

ההתנגדות מתקבלת, ללא תנאי.

הוצאות הליכי ההתנגדות בסך 4,000 ש"ח יישולמו ע"י הצד שיפסיד בתביעה. לא מצאתי בנסיבות (נוכח תוצאת ההתנגדות, מזה, נוכח ההפתעה שהסבה הנתבעת לתובע בטענת הגנת דיני הצרכן, מזה, וגם נוכח טיב המחלוקת הקשה שבין הצדדים) לחייב את התובע לשלם לנתבעת הוצאות ללא קשר לתוצאות.

בנסיבות ולאור סכום התביעה, המזכירות תפתח תיק אזרחי בסדר דין מהיר.

הצדדים יפעלו לפי פרק טז1 (תקנות 214א - 214טז) בתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984 (להלן - " התקנות"), שעניינן תובענות בסדר דין מהיר ובכפוף להוראות שלהלן.

הבקשה לביצוע תביעה תיחשב ככתב תביעה, והתצהיר התומך בהתנגדות ייחשב ככתב הגנה.

הצדדים יגישו לבית המשפט וימציאו האחד לרעהו בתוך 30 יום מהיום רשימת מסמכים הנוגעים לתובענה וכן העתק של המסמכים וכן אסמכתות משפטיות לתמיכה בעמדתם (אם ישנן) . היה ומסמך שצוין ברשימה אינו מצוי ברשות בעל הדין, על בעל הדין להגיש, ביחד עם הרשימה ובאותו מועד, גם תצהיר שבו יפורט בידי מי, למיטב ידיעתו, מצוי המסמך.

הצדדים יגישו לבית המשפט וימציאו האחד לרעהו בתוך 45 יום מהיום תצהירי עדות ראשית (של בעלי הדין עצמם ושל עדיהם) ולהם יצורפו כל המסמכים הנזכרים בהם.

המזכירות מתבקשת לנתב התיק לדיון בפני שופט, עפ"י הנהלים, ולקבוע בפניו ישיבה מקדמית.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ