אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק ת"פ 43999-01-11

החלטה בתיק ת"פ 43999-01-11

תאריך פרסום : 20/03/2013 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום תל אביב - יפו
43999-01-11
09/01/2013
בפני השופט:
מיכל ברק נבו

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אחמד אבו עסבה
עו"ד לואי זידאן
החלטה

בענין הטלת הוצאות אישיות על עו"ד זידאן

1.       בתיק דנן, לאחר סיום הדיון בענינו של הנאשם, הודעתי לעו"ד זידאן, ב"כ הנאשם, כי בכוונתי לשקול אפשרות של הטלת הוצאות אישיות נגדו, בפרט לאור התנהלותו בדיון מיום 16.01.12, ונתתי לו הזדמנות להתייחס לענין זה בכתב, לאחר שהבהרתי לו על איזו התנהלות מדובר.

ההתייחסות אכן נמסרה ביום 28.11.12 (באיחור, גם לאחר שנתתי לעו"ד זידאן ארכה להגשת תגובתו עד ליום 27.11.12).

הרקע

2.       זהו הרקע לדברים, ואף שהתאור ארכני, נראה כי אין מנוס מהפירוט:

הנאשם בתיק זה יוצג, לכתחילה, על ידי עו"ד אחר. ביום 13.07.11 הודיעו הצדדים בתיק כי הגיעו להסדר לפיו יודה הנאשם בכתב האישום, המאשימה תטען להרשעה, מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי ואילו הסנגור, לאחר שהוסכם שהנאשם יישלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר שיבחן בין היתר את האפשרות להמנע מהרשעתו, יטען לאי הרשעה. עוד הוסכם כי הנאשם יישלח במקביל לקבלת חוות דעת הממונה על עבודות השירות והצדדים ישובו ויבחנו עמדותיהם לאחר קבלת חוות הדעת.

הנאשם אכן הודה בכתב האישום, לאחר שעורך דינו (הקודם) אישר שכתב האישום וההסדר הוסברו לו ולאחר שהנאשם אישר בעצמו כי הוא מבין שבית המשפט אינו כבול בהסדר. בהתאם, רשמתי לפני הודאת הנאשם בעובדות כתב האישום והפניתי אותו לקבלת חוות דעת הממונה ותסקיר משירות המבחן.

3.       בדיון הבא, ביום 16.01.12, התייצב לראשונה עו"ד זידאן וציין כי הוגשה בקשה להחלפת היצוג וכן בקשה להתיר לנאשם לחזור בו מהודייתו. בהמשך לכך היתה השתלשלות ענינים מסוימת הקשורה בהחלפת הייצוג, שאינה רלוונטית לענין דנן. התרתי את החלפת היצוג, ושמעתי השלמת טיעון של עו"ד זידאן בנוגע לבקשה להתיר לנאשם לחזור בו מהודייתו. המאשימה התנגדה לחזרה מהודיה, ב"כ הנאשם הגיב לתשובת המאשימה ונתתי החלטתי לפיה לא התרתי לנאשם לחזור בו מהודייתו, והדברים מפורטים בפרוטוקול הדיון מיום 16.01.12.

בקשות הדחיה

4.       או אז, לאחר שהובהר כי אני מצפה לשמוע באותו שלב את טיעוני הצדדים לעונש, הודיע עו"ד זידאן כי לאור העובדה שרק באותו רגע ראה את תסקיר שירות המבחן, ומאחר שהנאשם ישקול הגשת ערעור על החלטתי שלא להתיר לו לחזור מהודאתו, הוא מבקש ארכה, קרי: לדחות את המועד לטיעונים לעונש. ב"כ המאשימה התנגדה וביקשה לטעון לעונש כבר באותו מועד ולענין טענת ב"כ הנאשם כי הוא שוקל לערער על ההחלטה, אף ציינה כי אין מדובר בהחלטה מסוג החלטות הביניים שניתן לערור עליהן.

הסנגור אמר כי לטעמו מדובר ב"מצב הזוי", שהמדינה אצה לה הדרך לגזור את דינו של אדם, אשר היצוג בעניינו הוחלף רק באותו יום וביקש שינתן לו פרק זמן מינימלי להערך לטיעונים לעונש.

5.       ציינתי כי אני סבורה שאין צורך בהתכוננות יתרה לטיעונים לעונש, וכי היה על הסנגור, שעה שקיבל על עצמו את היצוג, לוודא שיש בידו את כל החומר הנחוץ למקרה שאדחה את בקשתו לחזרה מהודיה, כפי שאכן קרה. למרות זאת, מאחר שהתפנה מועד ביומני למחרת היום, קבעתי את הטיעונים לעונש למחרת היום בשעה 12:00. בעיצומה של הכתבת החלטתי הודיע הסנגור כי לא יוכל להתייצב באותו מועד, שכן עליו להיות בעיר אחרת. שאלתי באיזו שעה למחרת הוא יוכל להתייצב והוא השיב כי "זו לא הסיבה היחידה". בהמשך החלטתי כתבתי כי "הסנגור מסרב להשיב כרגע מתי הוא יכול להתייצב מחר ומתעקש להמשיך לטעון למרות שהסברתי לו שאני בעיצומה של החלטה ואתן לו לטעון לאחר מכן". עוד המשכתי בהחלטתי וקבעתי כי מאחר שמועדים פנויים ביומני הם רק בחודש אוקטובר 2012 והסנגור אינו יכול להתפנות למחרת היום, הרי שלפניו שתי אפשרויות: הוא יוכל לקחת פסק זמן על אתר, כדי ללמוד את התסקיר ולשוחח עם מרשו, ואשמע את הטיעונים לעונש בהמשך היום, או שיודיע באיזו שעה יוכל להתייצב למחרת.

בקשות הפסילה

6.       בשלב זה הודיע הסנגור כי לדעתו אין בית המשפט נוהג בהגינות בנאשם ועל כן הוא מבקש שאפסול עצמי מלשבת בדין. בד בבד הודיע שאם אחליט שלא לפסול עצמי, הוא מודיע כי יוגש ערעור על ההחלטה ועל כן הוא מבקש לעכב את הדיון עד להחלטה בערעור.

ב"כ המאשימה התנגדה לבקשה לפסול את המותב וציינה כי הגשת הבקשה לפסילה נועדה בעצם לקבל דחיה של מועד הדיון, שלא התקבלה בנימוקים אחרים. הסנגור ביקש להשיב לדברים הללו ולא אפשרתי לו לעשות כן. נתתי החלטתי בבקשת הפסילה וציינתי כי הטעם לבקשה הינו שלא נעתרתי לבקשתו של הסנגור לאפשר לו דחיה לצורך שקילת הגשת ערעור על החלטתי שלא לאפשר לנאשם לחזור מהודיה. במהלך מתן ההחלטה הסנגור הפריע מספר פעמים ולא חדל מכך למרות בקשותי ועל כן ציינתי זאת בתוך ההחלטה.

החלטתי שלא לפסול עצמי מנומקת ואיני מוצאת לחזור עליה. בשורה התחתונה קבעתי כי אין בסיס לבקשה, שכן אי היעתרות לבקשת דחיה אינה מקימה חשש ממשי למשוא פנים בניהול המשפט, ועל כן דחיתי את הבקשה. עוד ציינתי, כי הודעתו של הסנגור כי יערער על ההחלטה, עוד טרם שמע את נימוקיה, מלמדת כי הטעמים לבקשה נעוצים ככל הנראה ברצון בדחיה בכל מחיר, ולא בחשש ממשי מצידו למשוא פנים.

7.       מיד עם סיום הכתבת החלטתי, הודיע הסנגור כי הוא מבקש לטעון טענת פסלות נוספת בדבר משוא פנים נוסף של בית המשפט. הוא ציין כי ייחסתי לו דברים שלא אמר והכוונה לכך שציינתי כי אינו רוצה להשיב מתי יוכל להתייצב בבית המשפט למחרת. גם כאן איני מוצאת טעם לחזור על כל הדברים, המפורטים בפרוטוקול.

קטעתי את הטיעון הנ"ל של הסנגור, תוך שציינתי שאין לדבריו כל אחיזה במציאות. או אז הודיע הסנגור כי הוא מוכן להתייצב למחרת בשעות הערב או הלילה, החל מהשעה 18:00. הוא הודיע כי הוא עומד על בקשת הפסלות השניה, והודיע כי בדעתו לערער על שתי ההחלטות גם יחד אם אחליט לדחות את בקשתו השניה ועל כן הוא מבקש לעכב את הדיון.

דחיית הדיון לאור הודעת הסנגור על הכוונה לערער על החלטותי בבקשות הפסלות

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ