אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק פ 2202/04

החלטה בתיק פ 2202/04

תאריך פרסום : 29/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
2202-04
25/05/2008
בפני השופט:
ד. בית-אור - סגן נשיא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ערן צברי
הנתבע:
1. אמ.סי.אל יבוא ושיווק בע"מ
2. רחמים אורי
3. רחמים שלמה

עו"ד רונן מילרד
עו"ד אדי אבינועם
החלטה

1.         המשיבים 2 ו - 3 הורשעו על פי הודאתם בתיק זה בכתב אישום מתוקן ובהסדר טיעון בעבירות של החזקת נכס חשוד לפי סעיף 413 לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן:"החוק"), קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 415 סיפא לחוק, נסיון לקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות והכשלת עיקול לפי סעיף 264 לחוק.

2.         על פי כתב האישום היו המשיבים 2 ו - 3 מעורבים בזיוף וקבלה במירמה של כלי רכב מסוגים שונים, שכללו בין היתר, דחפרונים מסוג בובקט כדלהלן: בובקט מס' שילדה 512232274, בובקט מס' שילדה 514416434, בובקט מס' שילדה 514436741 ובובקט מס' שילדה 1604499 (להלן:"הדחפרונים"). הדחפרונים נתפסו ע"י המשטרה במהלך החשדות שהיו מיוחסים למשיבים 2 ו - 3.

3.         כאמור לעיל, במסגרת הסדר טיעון, הודו המשיבים 2 ו - 3 במיוחס להם בכתב האישום והורשעו. בד בבד, ביקשה המבקשת, לאחר שהסתיימו ההליכים מבלי שהוגש ערעור, להשמיד את הדחפורנים.

4.         למען הסדר - יצויין כי המשיבים 2 ו - 3 לא התנגדו להשמדה. יובהר כי לא מדובר בדחפורנים ששיכים להם.

5.         המשיבה מס' 1 ביקשה להצטרף לדיון שנקבע ע"י בית המשפט בנוגע לבקשת המבקשת, להשמיד את הדחפורנים, בטענה כי היא הבעלים של הדחפורנים והיא מעוניינת לקבל את הדחפורנים לחזקתה. בעקבות זאת התרתי את הצטרפותה של המשיבה מס' 1 לדיונים.

6.         המשיבה מס' 1 מבקשת להורות על העברת הדחפורנים לחזקתה.

7.         ב"כ המבקשת, איננו חולק על טענתה של המשיבה 1 כי הדחפורנים שייכים לה ואין הוא מתנגד להחזרתם לבעלותה. עם זאת, מבקש ב"כ המבקשת כי הדחפורנים יוחזרו למשיבה מס' 1 בתנאים שלהלן: הסדרת הרישוי של המוצגים במשרד התחבורה והסדרת תשלומי המכס לרבות תשלומים נלווים לקבלת אישור מרשויות המכס על התשלומים.

8.         בדיון שהתקיים ביום 14.5.08 הציגה המשיבה מס' 1 מסמכים המעידים על בעלותה בדחפורנים. המשיבה הציגה קבלה מס' 028954 המעידה כי הדחפורנים נרכשו על ידה מחברה בארה"ב, ביום 28.1.00. הקבלה מעידה כי מספרי השילדה המפורטים בקבלה זהים למספרי השילדה של הדחפורנים שנתפסו במכס ע"י המשטרה, כמפורט לעיל. כמו כן הוצג שטר מטען המעיד כי הדחפורנים בעלי מספרי השילדה הנ"ל נשלחו באמצעות מכולה של חברת צים לישראל. כמו כן הומצא אישור של משרד התחבורה לבקשת ב"כ המבקשת, לפיו שלושת הדחפורנים מס' שילדה 512232274 ומס' שילדה 514416434 וכן מס' שילדה 514436741 יובאו ע"י המשיבה מס' 1, על בסיס רשיון יבוא אך הציוד לא נרשם עדיין במרשם משרד התחבורה. אשר לדחפור מס' שילדה 160499 נאמר כי אין לגביו מידע.

9.         למען הסדר - יובהר כי ככל שמדובר בשלושת הדחפורנים שטרם נרשמו במרשם משרד התחבורה, טוען ב"כ המשיבה מס' 1 כי הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהדחפורנים למעשה נתפסו ע"י המשטרה כבר בנמל אשדוד, לאחר שהגיעו לארץ, ולכן לא היה סיפק בידה לרשום אותם במשרד התחבורה. לגבי הדחפרון הרביעי - כאמור לעיל, הוצג בפני אישור כי הוא נרכש ע"י המשיבה 1 והובא לארץ וגם הדחפורון הזה למעשה נתפס ע"י המשטרה ועל כן לא נרשם במשרד התחבורה.

10.       ב"כ המבקשת חזר על בקשתו לפיה כאמור אין למבקשת התנגדות להחזרת הדחפורנים לידי המשיבה 1, ובלבד שימולאו התנאים האמורים לעיל. ב"כ המשיבה 1 ביקש בדיון לקבוע כי הדחפרונים יוחזרו לחזקתה של המשיבה 1 וכל התנאים האחרים, דהיינו עניין הסדרת התשלום למכס וכן עניין הסדר הסדרת הרישוי במשרד התחבורה אינם צריכים לשמש תנאי להחזרתם לידי המשיבה.

11.       פקודת סדר הדין הפלילי [מעצר וחיפוש] נוסח חדש תשכ"ט - 1969 (להלן:"הפקודה") עוסקת בין היתר בעניין תפיסה של חפצים שיש חשד כי נעברה בהם עבירה וכן בהליכים לגבי אותם חפצים, לפני הגשת כתב אישום ולאחר סיום ההליכים בתיק.

12.       המשטרה רשאית עפ"י סעיף 32 לפקודה לתפוס חפץ אם יש יסוד סביר להניח כי באותו חפץ נעברה עבירה והמשטרה רשאית להחזיק בו בכפוף להוראות הפקודה עד אשר יוגש לבית המשפט כראיה.

13.       במקרה שבפני, כאמור לעיל, הסתיים ההליך בבית המשפט נגד המשיבים 2 ו - 3, שאינם הבעלים של הדחפרונים בהסדר טיעון והם הורשעו בדין ובעקבות הסדר הטיעון גם לא הוגש החפץ כראיה לבית המשפט.

14.       סעיף 37 לפקודה עוסק במצב המשפטי שבמסגרתו הוגשה הבקשה בתיק זה. סעיף 37 קובע כדלהלן: " הוגש משפט ולא הוגש חפץ כראיה לבית המשפט, הרי אם היה המשפט נגד אדם על עבירה שעבר באותו חפץ או לגביו, רשאי בית המשפט לצוות כאמור בסעיף 34(למסור את התפוס לפי צו - דב"א); לא ניתן צו לפי סעיף 34 או שלא היה משפט נגד אדם על עבירה כאמור, תחזיר המשטרה את החפץ לאדם שמידיו נלקח".

15.       בענייננו, לא ניתן צו לפי סעיף 34. המשפט לא התנהל נגד המבקשת. אין מחלוקת הדחפרונים שייכים למבקשת אך לא עלה בידה לשחרר אותם מהמכס, על אף שהם יובאו עפ"י רשיון יבוא כדין, בשל העובדה שהדחפורנים נתפסו ע"י המשטרה עם הגיעם לנמל אשדוד.

16.       בנסיבות האמורות לעיל אני קובעת כי על אף שהדחפורנים נלקחו ישירות מהנמל, אך מאחר והדחפורנים הם בבעלותה של המשיבה 1, שכנגדה כאמור לא הוגש כתב אישום, ובתוקף סמכותי לפי סעיף 37 לפקודה, אני מורה בזאת להחזיר את הדחפורנים למשיבה 1.

17.       למען הסר ספק - יובהר כי על המשיבה 1 להסדיר עניין הרישוי במשרד התחבורה, בטרם יועלו הדחפורנים לנסיעה בכל דרך שהיא, אך הסדרת רישוי זה, איננה תנאי להחזרת הדחפורנים לידי המשיבה 1.

18.       עותק החלטה זו ישלח לצדדים בדואר.

ניתנה היום כ' באייר תשס"ח, (25 במאי 2008) בהעדר הצדדים

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים

                                                                        _______________

                                                                                                ד. בית-אור, שופטת

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ