אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק סע"ש 22736-11-12

החלטה בתיק סע"ש 22736-11-12

תאריך פרסום : 17/09/2013 | גרסת הדפסה
סע"ש
בית דין אזורי לעבודה תל אביב - יפו
22736-11-12
12/09/2013
בפני השופט:
שמואל טננבוים סגן נשיא

- נגד -
התובע:
ד"ר שרון אילון
עו"ד עדי ינקלביץ
הנתבע:
הפניקס חברה לביטוח בע"מ
עו"ד סיגל פעיל
החלטה

1.         המשיבה (להלן - הפניקס) הגישה בקשה למתן סעדים זמניים במסגרתה ביקשה להורות למבקשת להשיב לפניקס, את המסמכים אותם נטלה המבקשת והעתיקה ממאגרי המידע של הפניקס, ללא רשות ובניגוד להתחייבויותיה מכוח דין ומכוח התחייבויותיה החוזיות.

2.         ברקע הדברים עומד הליך סיום העסקתה של המבקשת בפניקס מהטעם של "חוסר התאמה", כאשר אין חולק כי המבקשת העבירה לחזקתה מסמכים רבים אשר היו מצויים במאגרי החברה ובמחשבה האישי בחברה.

3.         בהתאם להסדר דיוני אליו הגיעו הצדדים, העבירה המבקשת לידי בית הדין שלושה קלסרים בהם תויקו עותקי נייר של המסמכים אותם העבירה המבקשת לרשותה על צרופותיהם. המבקשת תייגה את המסמכים לשתי קבוצות: קבוצה א'- מסמכים שאינם סודיים, אשר לשיטת המשיבה אין בהם כל מידע מסחרי סודי. קבוצה ב' - מסמכים אשר לגביהם עשויה המבקשת לטעון כי מדובר במידע סודי, תחרותי, רגיש ומסווג .

5.         ביום 7.7.13 ניתנה החלטת בית הדין באותה בקשה. במסגרת החלטה זו בחן בית הדין את המסמכים שהועברו לידיו, וקבע , תוך חלוקת המסמכים לקבוצות, כדלקמן:

          " קבוצה א'- " מסמכים לא סודיים":

13.       על קבוצה זו נמנים בעיקר מסמכים המכילים חומר שיווקי, חומרי מחקרים שפורסמו בעיתונות מקצועית וברשת האינטרנט, התכתבויות של המשיבה בדוא"ל בקשר לעבודה השוטפת בחברה ומסמכים בקשר למוצרים שפותחו/שודרגו במסגרת עבודתה אצל המבקשת ואשר כבר משווקים וחשופים לציבור הרחב- מסמכים אלה אף לשיטת המבקשת אינם מכילים סוד מסחרי. אלא שלטענת המבקשת קיימים בקבוצה זו מסמכים נוספים אשר מכילים מידע חסוי ורגיש הנוגע לצנעת הפרט של לקוחות, מבוטחים וגורמים אחרים כמו גם מספר מסמכים בעלי מידע עסקי סודי המהווים סוד מסחרי.

מעיון במסמכים עצמם, בטיעוני המשיבה ובהתייחסות המבקשת למסמכים, הנני מורה כדלקמן:

(א)     מסמכים בהם מידע בנוגע למבוטחיה של הפניקס המסומנים כס': 56, 64 (על צרופותיו), 72 (על צרופותיו), 80, 90, 91, 94, 95, 185, 203, מסמכים 7-9, 13 לתוספת - במסמכים אלו יושחרו כל הפרטים המזהים של הלקוחות/מבוטחים/צדדים שלישיים אחרים לרבות, שמות, מספרי זהות ומספרי טלפון.

(ב)       כך גם לגבי מסמכים המכילים מידע על צדדים שלישיים כגון קורות חיים של מי  שהגישו מועמדות לתפקיד בהפניקס , מסמכים המסומנים כס': 1,2,3,4 וכן מסמך 5א' ו- ב' לתוספת.

(ג)       מסמכים בהם מידע עסקי / פנימי רגיש - מסמכים המסומנים כס' 186, חוברת עבודה המסומנת מח' וכן מסמכים 1א' ו-ב' ומסמך 14 לתוספת. מסמכים אלה על פניהם, מכילים מידע עסקי הנוגע למוצרים חדשים, שיטות עבודה לפיתוח מוצר ונהלי עבודה פנימיים הנוגעים לפיתוח מוצר- על כן שייכים מסמכים אלו לקבוצה ב' והכרעתנו ביחס לקבוצה זו להלן תהא יפה גם באשר למסמכים אלה.

קבוצה ב' - "מסמכים סודיים ":

14.       קבוצת מסמכים זו אף לשיטת המשיבה, עשוייה לכלול מידע סודי, תחרותי, רגיש ומסווג אך לטענתה יש במסמכים אלה להעיד יותר מכל על תיפקודה מעורבותה הפעילה במילוי תפקידה ולסייע לה בהוכחת תביעתה. 

15.       מעיון בקובץ המסמכים עולה כי המסמכים כוללים מסמכים החושפים את ה"קרביים העסקיים" של המבקשת, ובין היתר :  תכתובות בקשר למבוטחים, טיוטות של כתבי שירות, פוליסות ביטוח ונספחים להם, נהלי וניירות עבודה פנימיים, סיכומי פגישות פנימיות, נקודות חולשה במוצרי בריאות, רשימת מוצרים בשלבי פיתוח, פרטי משאים ומתנים עם גופיים מסחריים, ניתוחי שוק מוצרי הבריאות וקהל יעד, נתוני רווחיות  ועוד.

המשיבה למעשה מאשרת כי מסמכים אלה מכילים מידע עסקי ומהווים סודות מסחריים וכן מידע רגיש אחר אלא שלטענתה המסמכים מעידים על היקף פעילותה במבקשת, על תרומתה ליצירת מוצרים חדשים ויש בהם כדי לשמש כראיות מזימות לטענות השונות של הפניקס בנוגע לתפקודה/יכולותיה ותרומתה לחברה.

16.       בין המסמכים הללו מצאנו מסמכים פורמאליים אשר אינם מצביעים על כל קשר עם המשיבה (על אף שזו טוענת שהייתה אחראית לניסוחם ולעריכתם) ולכן אין בהם למעשה לסייע לה בהוכחת טענותיה בדבר תרומתה ו/או יכולותיה. זאת בזמן שמסמכים אלה מכילים מידע עסקי בדבר מוצרים עתידיים חדשים (דוגמת ס' 9 ו-      ס', 10 ס' 64), נספחי ביטוח חדש (דוגמת ס' 22- ס' 26) מסמכים אקטואריים ותמחורים  (ס' 21, ס' 49), כתבי שירות (ס' 34- ס' 35 , ס' 77), חומר שיווקי למוצר חדש (ס' 78) , דוח ביקורת פנימית       (ס' 84).

נוכח האמור על המשיבה להשמיד כל העתק של איזה מבין המסמכים המפורטים להלן, ולא יותר לה לעשות כל שימוש בהם: ס' 4, ס' 9, ס' 10(2) - 10(4), ס' 21- ס' 26, ס' 34, ס' 35, ס' 42, ס' 48, ס' 49, ס' 64, ס' 66, ס' 77-79, ס' 84, ס' 104- 106, ס' 116- 143, ס' 147- 155, ס' 187-219, ס' 222-241, ס' 245,266.

17.       באשר ליתר המסמכים בקבוצה ב', במקרה זה, האיזון הראוי בין זכות המבקשת להגן על סודותיה המסחריים לבין הזכות לפומביות הדיון ויכולתה של המשיבה להוכיח את טענותיה, מצוי בסעיף 23(ב) לחוק העוולות המסחריות. משכך, ועל מנת לקדם ההליכים בתיק, הננו מורים כדלקמן: 46המסמכים המפורטים בקבוצה ב' - "מסמכים סודיים" שלא צויינו במספריהם בסעיף 16 לעיל, יופקדו במעטפה סגורה וחתומה בכספת ביה"ד, לעיני ביה"ד בלבד (לא יסרקו למערכת נט המשפט). עותק מהמסמכים יימסר בנאמנות לב"כ המשיבה - לעיונה ולעיון המשיבה בלבד בכפוף להתחייבותם לשמור על סודיות המסמכים וכי יעשו שימוש בהם אך במסגרת ולצורך הליך משפטי זה. החלטה זו כוחה יפה גם באשר למסמכים בקבוצה א' שצויינו בסעיף 13 (ג) לעיל ".

6.         ביום 11.7.13 הגישה המבקשת ( היא המשיבה בהחלטה שלעיל ) בקשה לעיון חוזר בסעיף 16 להחלטת בית הדין מיום 7.7.13. הטעם לבקשה הוא כי מהמועד בו הוגשה העתירה לסעד זמני על ידי הפניקס ועד למתן החלטת בית הדין חלפו כ- 8 חודשים, במהלכם מוצרים רבים שהועברו לעיונו של בית הדין כבר יצאו למכירה בשוק והם חשופים וגלויים לכל עין, לפיכך חומרים אלה אינם סודיים עוד.

            בנוסף לטענת המבקשת, יש במסמכים הללו לסייע לה בהוכחת טענותיה כאשר למעשה אין כל שוני ואבחנה בינם לבין מסמכים אחרים, אותם התיר בית הדין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ