אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק ב.ש. 2595/07

החלטה בתיק ב.ש. 2595/07

תאריך פרסום : 18/12/2007 | גרסת הדפסה
ב"ש
בית המשפט המחוזי נצרת
2595-07
21/08/2007
בפני השופט:
שאהר אטרש

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אור לרנר
הנתבע:
סאהר בן עומר כחילי
עו"ד ניזאר עבוד
החלטה

1.         כנגד המשיב הוגש ביום 16/8/2007 כתב אישום המייחס לו שתי עבירות; חבלה בכוונה מחמירה - עבירה לפי סעיף 329(א)(2) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: " חוק העונשין") ועבירות בנשק - נשיאה והחזקה, עבירה לפי סעיף 144(א)(ב) לחוק העונשין.

עפ"י הנטען בעובדות כתב האישום, ביום 3/8/2007 בסמוך לשעה 23:30 עבד חסן עאבד (להלן: " המתלונן") בדוכן בטיילת בטבריה, ואז ניגש אליו המשיב, אשר לא היה מוכר למתלונן הכרות קודמת, וביקש לשוחח עמו ושאלו אם הוא יכול להשיג עבורו סמים. המתלונן השיב בשלילה והמשיב עזב את המקום. בהמשך הלילה, בסמוך לשעה 02:30, נכנס המתלונן לחנות מכולת הנמצאת בחניון של מלון קיסר בטבריה (להלן: " החנות") וביקש לקנות סיגריות. לפתע נכנס לחנות גם המשיב, פנה למתלונן והאשימו בכך שקילל אותו. המתלונן הכחיש את האשמות המשיב והמשיב אמר למתלונן "אם אתה גבר חכה פה רבע שעה". לאחר דברים אלה נכנס המשיב למונית שחיכתה לו מחוץ לחנות ועזב את המקום.

            לאחר כרבע שעה חזר המשיב במונית אל החנות, במטרה לחבול במתלונן חבלה חמורה כשעל גופו, בתוך מכנסיו, החזיק ברימון רסס (להלן: " הרימון").

            מהחנות פנה המשיב לטרמפיאדה סמוכה, שם עמד המתלונן עם חבריו, פנה שוב למתלונן, שב והאשים אותו בכך שקללו ומשך אותו בחולצתו בכוח. בשלב זה, הגיע למקום מאבטח של מועדון הנמצא בסמוך אשר נחלץ לעזרת המתלונן. המשיב התרחק מהמתלונן והמאבטח, ובהיותו במרחק של כ- 10 מטרים מהם, שלף את הרימון ממכנסיו והשליכו לכיוונו של המתלונן.

            המתלונן והמאבטח בראותם את המשיב משליך את הרימון, נמלטו מן המקום. הרימון פגע ברכב חונה ושבר את שמשתו אך לא התפוצץ.

2.         המבקשת עותרת בבקשה דנן למעצרו של המשיב עד תום ההליכים בהתאם לסעיף 21(א) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), התשנ"ו-1996 (להלן: " חוק המעצרים").

בנימוקי הבקשה נטען, כי המשיב, על רקע ויכוח של מה בכך, השליך לעבר המתלונן רימון זמן ניכר אחרי הויכוח שהיה ביניהם ולאחר שעזב את המקום וחזר אליו, והכל במטרה לפגוע במתלונן. עוד נטען בבקשה, כי רק בנס לא התפוצץ הרימון ולא הביא לפגיעתם של המתלונן ואנשים אחרים שהיו בקרבת מקום.

המבקשת טוענת, כי בידיה ראיות לכאורה טובות להוכחת אשמתו של המשיב, לרבות זיהויו של המשיב ע"י המתלונן באלבום תמונות משטרתי וע"י עד ראיה עיקרי אחר - המאבטח. עוד טוענת המבקשת, כי המשיב עצמו, לאחר שאותר על בסיס הזיהוי האמור, קשר עצמו למקום הארוע.

לטענת המבקשת, העבירות המיוחסות למשיב מקימות כנגדו חזקת מסוכנות סטטוטורית עפ"י סעיף 21(א)(1)(ג)(4) לחוק המעצרים ועל המשיב מוטל הנטל לסתור את החזקה בראיות של ממש.

בנוסף, נטען בבקשה, כי למשיב עבר פלילי, לרבות מאסר על תנאי למשך 9 חודשים בת.פ. 3347/06 בבית משפט השלום בטבריה שלא היה בו כדי להרתיע את המשיב מלנהוג באלימות חמורה, דבר המוכיח, כך לטענת המבקשת, כי אין על המשיב מורא חוק והוא מסוכן לסביבתו.

המבקשת סבורה, כי התנהגותו האלימה והקיצונית של המשיב ועברו הפלילי מעידים על כך שאין בחלופת מעצר לענות על מטרות המעצר.

3.         לטענת הסניגור, רב הנסתר בחומר הראיות על הגלוי, כאשר ההודעות שמסרו עדי התביעה ובעיקר ההודעות שמסרו המתלונן והמאבטח אינן עולות בקנה אחד ודבקו בהן סתירות  ואי דיוקים, המלמדים כי מדובר בראיות חלשות שאין בהן כדי להביא להרשעתו של המשיב. הסניגור טען באריכות לקיומם של אותם סתירות ואי דיוקים, תוך שהשווה בין הודעתו הראשונה של המתלונן לבין הודעתו השניה ובין הודעותיו של המתלונן לבין הודעותיהם של יתר עדי התביעה. בנוסף, טען הסניגור לקיומם של מחדלי חקירה, שבאו לידי ביטוי באי חקירתם של מעבידו של המתלונן ושל הילד שעבד בחנות, בהעדר תיעוד לפגיעה ברכב בעקבות זריקת הרימון, באי עריכת מסדר זיהוי חי, עת נתבקש המאבטח לזהות את המשיב, ובאי עריכת מסדר זיהוי לזיהוי המשיב על ידי יתר העדים.

הסניגור הוסיף וטען, כי המשיב שירת בצבא ומיומן בהפעלת נשק, כך שבמידה ואכן החזיק רימון ורצה לפגוע באחרים, ידע גם ידע איך להפעילו.

למרות חומרת האירוע, ביקש הסניגור לשחרר את המשיב לחלופת מעצר בתנאים מגבילים (מעצר בית בבית אביו), וזאת בשל החולשה שבחומר הראיות, ובשים לב לכך שהמתלונן ויתר העדים הינם תושבי טבריה ומג'אר.

ראיות לכאורה

4.         המתלונן מסר שתי הודעות. בהודעתו הראשונה מיום 03/08/07 סיפר המתלונן " הייתי בקיוסק של יוסי שנמצא בחניון קיסר בשעה 02:30 נכנסתי לקיוסק לקנות סיגריות עם חברים בא אלי איזה בחור שתפס אותי מהחולצה ואמר לי למה קיללת את אחותי אמרתי אני לא קיללתי את אחותך ואז הוא אמר אם אתה גבר תישאר פה תוך רבע שעה אני חוזר הבחור נסע במונית למגדל וחזר אלי כשהייתי בטרמפיאדה והוא אמר בוא אלי מרחוק הוא זרק עלי את הרימון אני ברחתי והוא ברח וחבר שלי הזמין משטרה".

עוד סיפר המתלונן בהודעתו הראשונה, כי הוא יכול לזהות את הבחור שזרק את הרימון, שדיבר איתו בשפה הערבית והוא נראה לו בדואי; כמו כן המתלונן נתן תיאור לאותו בחור ולפרטי לבושו.

בהודעתו השניה מיום 5/8/07, הוסיף המתלונן פרטים נוספים  על אלה שמסר בהודעתו הראשונה. לדבריו, אותו בחור פנה אליו בבסטה בטיילת שבה עבד ושאלו אם הוא יכול להביא לו סמים משיכון ד', והמתלונן ענה בשלילה וחזר לעבודתו. בהמשך הודעתו סיפר המתלונן על המפגש בחנות ועל כך שאותו בחור שביקש ממנו סמים פנה אליו בחנות ושאל

אותו מדוע קילל את אחותו ובהמשך אותו בחור עזב את החנות וחזר למקום לאחר רבע שעה ונכנס לחנות, שם שאל ילד שהיה בחנות אם המתלונן קילל את אחותו, תפס את המתלונן מחולצתו ולקח אותו לכיוון השירותים הציבוריים בחניון, ושב ושאל אותו מדוע קילל את אחותו. המתלונן גם סיפר כי אותו בחור קילל בחורה אשר התקשרה לחברה שעובד כמאבטח, אשר הגיע למקום וסטר לאותו בחור והרביץ לו, עת שאותו בחור היה תופס בחולצתו של המתלונן והוביל אותו עד לשירותים שבחניון. המתלונן המשיך וסיפר כי הוא והמאבטח חזרו לחנות, ואותו בחור הלך לכיוון מסעדת "הביג בן", החל לקלל אותם וזרק לכיוונם את הרימון.

במסדר זיהוי תצלומים מיום 5/8/07, זיהה המתלונן את תצלומו של המשיב בתור אותו בחור שרב איתו וזרק לכיוונו את הרימון (ראה דו"ח מסדר זיהוי תצלומים מיום 5/8/07).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ